Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kedvenc könyveim

Go down 
+3
takacsviki0118
Revati
Sherlock Fórum
7 posters
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Jan. 15, 2013 2:34 am

Ezen a borongós, szomorkás napon hoztam nektek egy Hermann Hesse-novellát. Nem mintha rossz lenne a kedvem, sőt.

Mint azt korábban említettem, Hesse művei nem tartoznak a legszórakoztatóbb olvasmányok közé. Én azért szeretem, mert sok bennük a bölcsesség és az írásai a szomorúság ellenére sem lehangolóak. Igazából nem is tudom jól megfogalmazni, sajátos atmoszférájuk van, ami nekem nagyon bejön. Szinte minden művét olvastam, kedvencem tőle a Gertrud.



HERMANN HESSE: A FARKAS

Soha nem tombolt még ilyen rettenetesen hideg és hosszú tél a francia hegyekben. A levegő hetek óta tiszta volt, rideg és hideg. A végtelen, meredek lejtésű hómezők napközben fakó fehéren terültek el a vakítóan kék ég alatt, éjjelente a kicsiny hold járt fölöttük tisztán, a sárga fényű, kegyetlen, fagyos hold erős fény kéken és tompán csillogott a havon – mintha maga a megtestesült fagy lett volna. Az emberek sehol sem indultak útnak, különösen a magaslatokat kerülték, tétlenül és szitkozódva gubbasztottak falusi kunyhóikban; a vöröses ablakok éjszakánként füstös-szomorkásnak tűntek föl a kék holdfényben, és hamarosan ki is hunytak.
Zord idő volt ez a környék állatai számára. Az apróbbak tömegesen fagytak meg, a hideg a madarakkal is végzett, sovány tetemük héják és farkasok prédájává vált. Ám ezek is rettenetesen szenvedtek a fagytól és az éhségtől. Néhány farkascsalád élt a vidéken, amelyek a hideg miatt szorosabb csoportokba verődtek. Nappal egyenként indultak portyázni. Itt-ott egy-egy ösztövér, kiéhezett farkas kószált a havon, éberen, hangtalanul és félénken, akárha kísértet volna. Sovány árnyéka mellette siklott a havon. Hegyes pofáját szimatolva nyújtotta előre a szélbe, és időnként száraz, megkínzott üvöltést hallatott. Esténként azonban falkákban indultak útnak, és rekedt üvöltéssel közeledtek a falvakhoz, ahol félve őrizték a lábasjószágot meg a szárnyasokat, és az erős ablaktáblák mögött flinták őrködtek. Ritkán ejtettek csak zsákmányt, egy-egy kutyát, és a falkából már kilőttek két állatot.
A fagy még mindig tartotta magát. A farkasok gyakran csöndben, mélázva, csoportosan feküdtek a hóban, melengették egymást, és félénken füleltek a halott sivárságba, míg valamelyikük az éhség rettenetes kínjaitól meggyötörten hirtelen iszonytató ordítással fel nem ugrott. Ekkor mindnyájan odafordították a pofájukat, reszkettek, és félelmetes, fenyegető, panaszos vonyításba kezdtek.
A falka egy kisebb része végül elhatározta, hogy felkerekedik. Kora reggel hagyták el odúikat, egybegyűltek, és szorongó izgalommal szimatoltak bele a fagyos levegőbe. Aztán gyors és egyenletes ütemben elügettek. A visszamaradottak meredt, üveges szemmel néztek utánuk, néhány tucatnyi lépésre követték őket, aztán határozatlanul és tanácstalanul megtorpantak, és lassan visszasomfordáltak sivár odúikba.
Akik útra keltek, délben szétváltak. Hárman keletnek, a svájci Jura-hegység felé vették az útjukat, a többiek dél felé haladtak tovább. Mindhárom szép, erős állat volt, csakhogy rettenetesen lesoványodott. Behorpadt, világos hasuk keskeny volt, mint a szíj, szügyükön a bordák nyomorúságosan kiálltak, pofájuk kiszáradt, szemük tágra meredt, és kétségbeesést tükrözött. A három farkas mélyen behatolt a Jura-hegységbe, a második nap zsákmányoltak egy ürüt, a harmadik napon egy kutyát meg egy csikót, és a nép minden felől ádáz dühvel követte a nyomukat. A szokatlan betolakodók riadalmat és félelmet keltettek a környék falvaiban és városaiban. A postaszánokat felfegyverezték, puska nélkül senki sem merészkedett egyik faluból a másikba. Ilyen zsákmány után eleinte jól érezte magát a három óvatos ordas az idegen vidéken; jobban nekibátorodtak, mint otthon valaha is, és fényes nappal betörtek egy major istállójába. Tehénbőgés, szétforgácsolódó rudak ropogása, patadobogás és forró, vérszomjas lehelet párája töltötte meg a szűk, meleg helyiséget. Ekkor azonban emberek zavarták meg őket. Megnőtt ugyanis a parasztok bátorsága, amióta a farkasokra vérdíjat tűztek ki. Kettőt le is terítettek; az egyiknek puskagolyó fúrta át a torkát, a másikat fejszével ütötték agyon. A harmadik elmenekült, és addig futott, mígnem félholtan rogyott le a hóra. Ő volt a legfiatalabb és legszebb példány, büszke, hatalmas erejű, rugalmas állat. Sokáig zihált a hóban fekve. Vérvörös karikák kavarogtak a szeme előtt, és időnként sípoló, fájdalmas nyögéseket hallatott. Fejsze találta el a hátát. Összeszedte magát és feltápászkodott. Csak ekkor látta, milyen messzire menekült. Emberek vagy házak semerre sem látszottak. Közvetlenül előtte hatalmas, behavazott hegy magasodott – a Chasseral. Elhatározta, hogy megkerüli. Szomjúság gyötörte, ezért aprókat harapott a fagyott, kemény hókéregből.
A hegy túloldalán mindjárt egy faluhoz ért. Estére járt az idő. Egy sűrű fenyvesben várakozott. Aztán óvatosan körbeszimatolt a kerítéssel védett kerteken, követte az istállók meleg illatát. Egy lélek sem járt az utcán. Szeme félénken és sóvárogva villogott a házak között. Ekkor lövés dörrent. Felkapta a fejét, és nekiiramodott, ekkor eldördült még egy lövés. Eltalálták. Fehér hasát vér borította, és a vér vastag cseppekben csöpögött a földre. Ennek ellenére sikerült hatalmas ugrásokkal elinalnia, és elérte a szemközti hegyi erdőt. Ott megtorpant egy pillanatra és fülelt; két irányból hangokat és lépteket hallott. Reszketve nézett fel a hegyre. Meredek volt, erdő borította, nehezen lehetett megmászni. De nem maradt más választása. Zihálva nekivágott a meredek hegyfalnak, alulról szitkok, parancsszavak hallatszottak fel, és lámpafény pásztázta a hegyet. A sebzett farkas reszketve verekedte át magát a homályba borult fenyvesen, és közben oldalából lassan folydogált barna vére.
A hideg alábbhagyott. A nyugati égbolt párába burkolózott, és havazást ígért.
A kimerült állat elérte végre a csúcsot. Lankás, tágas hómezőn állt, a Mont-Crosin közelében, magasan a falu fölött, ahonnan elmenekült. Éhség nem gyötörte, csak a sebe sajgott tompa, szorító fájdalommal. Csüngő pofájából halk, beteges ugatás tört elő, szíve nehézkesen és fájdalmasan vert, és a halál keze kimondhatatlanul súlyos teherként nehezedett rá. Egy magányos, terebélyes fenyő magához csalogatta; lefeküdt alá, és homályos tekintettel a szürke, havas éjszakába meredt. Eltelt egy félóra. Tompa, vörös fény hullott a hóra, különös volt és puha. A farkas nyögve feltápászkodott, és szép fejét a fény felé fordította. A hold délkeleten hatalmasan és vérvörösen emelkedett a magasba, majd lassan egyre magasabbra kúszott a zavaros ég felé. Hosszú hetek óta nem volt ilyen rőt és nagy. A haldokló állat szeme szomorúan csüggött a tompa holdkorongon, és ekkor alig hallhatóan újra fájdalmas hörgés hallatszott az éjszakában.
Fények és léptek követték. Vastag kabátba burkolózott parasztok és vadászok, meg prémsapkás, otromba kamáslis suhancok gázoltak a hóban. Egyszer csak ujjongásban törtek ki. Felfedezték a kimúló farkast, leadtak rá két lövést, de egyik sem talált. Aztán látták, hogy a végét járja, erre botokkal és husángokkal estek neki. De a farkas ezt már nem érezte.
Az összeroncsolt tetemet lecipelték St. Immerbe. Az emberek nevettek, dicsekedtek, előre örültek a pálinkának meg a kávénak, énekeltek, káromkodtak. Egyikük sem látta a behavazott erdő szépségét, sem a magas fennsík ragyogását, sem pedig a Chasseral fölött világító rőt holdat, melynek halvány fénye puskacsöveiken, a hókristályokon és az agyonütött farkas kihunyt szemén tört meg.

(1903, fordította Horváth Géza)

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyCsüt. Jan. 10, 2013 6:59 am

Aki kedveli a lélektani témájú regényeket, annak ajánlom Stefan Zweig Nyugtalan szív című művét.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyHétf. Jan. 07, 2013 12:10 pm

Karácsonyra kaptam ezt a könyvet, még nem fejeztem be, de nagyon tetszik:

http://parkkiado.hu/termek/amikor-nietzsche-sirt.html
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Jan. 04, 2013 2:30 am

Nagyon szeretem Fekete István műveit. Hoztam tőle egy rövid novellát. Nem vagyok egy érzelgős típus, de elsírtam magam, mikor először olvastam... szégyenkezik



Fekete István: A pumi

Itt ágazott el az út. Balra téglaszínű cserepeivel a kéttornyú város, jobbra kék kéményfüstjeivel a falu, azon túl a ködbe hajló, nyárfás út. Balra valami felesleges nyüzsgés, zsongás, jobbról párázatos őszi csend.
- Mit gondolsz, Peták?
A kutya csak nézte az öregembert, ült előtte, összehúzódva, szomorúan és szürkén.
A reggel tanácstalan volt, hűvös és melegváró. Az öreg vándor végignézett a távoli úton, és kopott botjával a földet ütögette.
- Nem merek nekivágni, kutyám. A városban talán adnak valami orvosságot. Máma már sok mindenféle orvosságok vannak.
Egy kis fáradt reménykedés lendült körülöttük, s a kutya felállt.
- Hát akkor menjünk – intett az öreg a város felé, és elindultak. Lassan nőttek a házak, és kiálltak az út mellé. Azután sűrűsödtek, és itt-ott emeletre nőttek.
A kutya néha hátranézett, és mind közelebb ment gazdája előtt. Később mögéje került, és sarkában maradt.
- Úgy-úgy – mondta az öreg -, csak el ne maradj ebben a zsivajgásban.
- Merre van itt a patika? – kérdezte valakitől.
- A Hadházy utcában. Miért nem köti meg a kutyáját?
Az öreg a kalapja felé bökött.
- Nem akarom. – És mentek tovább.
- Merre van a Hadházy utca? – kérdezte egy asszonytól.
- Parallel, itt jobbra, a második keresztutca.
- Parallel? Na gyere, Peták.
De azért meglett a patika.
A botját odatámasztotta az ajtó mellé.
- Itten várjál!
A pumi megnézte, hogy nyílik és hogy csukódik az ajtó, aztán leült a bot mellé, és leste a kilincset, de egyik szeme az utcán volt, hol feleslegesen jártak-keltek, s ezért a kutya elhagyottnak érezte magát. Idegen volt a lárma, a szag, a környezet, de ezek mögött jött valami, valami rossz, az időnek valami szorongása, amit odakint a szabad mezőkön könnyebb lett volna elviselni.
A patikus is öregedő ember volt. Nézte a szakállas vén csavargót, és szemével megsimogatta.
- Adnék én orvosságot, talán nem is rosszat, de én mást gondoltam. Menjen be a kórházba, és keresse meg Péter főorvos urat. Mindent tud, mire maga odaér.
- Tud?
Megtelefonálom. Na, üljön le, addig is adok valamit, hiszen most is szédül.
- Kicsit.
Amikor letette a poharat, az ajtón kaparászás hallatszott. A patikus megnézte, mi az, s amikor kinyitotta az ajtót, Peták óvakodott be egyenesen az öregemberhez.
- A kutyám. Most már mintha jobban lennék. Teneked meg azt mondtam, várjál! Hát ilyen kutya vagy te? A botomat meg elviszi valaki…
Peták szégyenkezve ment az ajtóhoz, és a patikusra nézett, aki mosolyogva nyitott újra ajtót, és Peták bevonszolta a nehéz botot.
Az öreg felállt.
- Bocsánatot kérünk a zavargásért – lehajolt a botért, és megtántorodott -, meg hogy ez a kutya is…de ez nekem annyi, mint egy ember. Pétert tetszett mondani?
- Pétert; de várjon, adok a kutyának valamit.
Peták ilyent még sohse látott, mert a patikus tányéron hozta a húst. Gyönyörű, gyanús tányéron.
- Na, egyél – mondta a patikus.
De a kutya – bár izgalmában leült –csak a gazdáját nézte.
- Jó ember adta – mondta az öreg, mire Peták két nyelésre eltüntette a húst, és a tányért ragyogóra nyalta.
- Ugye mondtam, hogy jó ember?
Peták erre megnyalta a patikus kezét is, megszagolta a cipőjét, és megcsóválta a farkát.

Utolsónak jött be az öregember, de aggodalmai eloszlottak, mert a doktor kiküldte asszisztensnőjét, és nem vette észre az öreg rongyait.
- A patikus úr…
- Csak vetkőzzék nyugodtan, itt elég meleg van. A kutyáját kint hagyta?
- Már azt is tetszik tudni? – A fáradt hang alig repült, és beleesett a hála mélységébe. A doktor, amikor hallgatta, szinte megölelte az elkopott, ráncos testet, és lassan egyenesedett fel, hogy arcára egy kis vidámságot gyűjtsön.
- Feküdni kell, pihentetni a szívet. Hány éves?
- Nyolcvan. De a kutyám, doktor úr…meg énnekem nincs pénzem.
- Nem kerül pénzbe. A kutyának meg olyan helye lesz, mintha együtt lennének.
- Nem lehetne valami orvossággal? Sohse feküdtem nappal…fulladok a szobában…
- Elmúlik.
Az öreg szedegette a rongyait.
- Elmúlik…persze, iszen gondolhattam volna…
De a szobában megnyugodott, és a szomorúságtól is elálmosodott. Sokat aludt, és ha ébren volt, a sárga levelű juharfát nézegette az ablak előtt. A fáról fogytak, egyre fogytak a levelek. Ha jön a szívszorulás fekete félelme, csak csengetni kellett, és ez megnyugtató volt. Ennyi jóságot egész életében nem kapott az emberektől, mint most, pár nap alatt, mint most, amikor már késő. De ebben nem volt biztos, mert néha egészen jól érezte magát, különösen, ha a patikus meglátogatta, aki vidám agglegény volt, és egyszer még Petákot is felcsempészte. Ilyen szép estéje talán nem volt egész életében. Mesélt életéről, utakról és tájakról, cimborákról és elmúlt emberekről. Aztán elaludt.
- Majd így alszik el – mondta a doktor a folyosón, és szótlan lett, mert minden betegében önmagát érezte, és mégis tudta, hogy minden elmúlás csak azé, aki már nem tud róla.
Éjfél után az ügyeletes nővér telefonált a patikusnak, hogy az öreg vándor beszélni akar vele.
- Nem éri meg a reggelt.
Amikor felébredt, a patikus már ott ült, s az ágy mellett a kutya.
Az öreg nézte őket, és szemére nedves pára szállt.
- Peták…
A kutya felágaskodott, és megnyalta az öreg kezét.
- Itt van a botom az ágy mellett, tessék azt is elvinni. Peták meg a bot. Más nincsen.
Csend lett, hosszú, süllyedő csend.
A kutya lassan a sarokba húzódott, szőre felborzolódott, később morgott, aztán egyszer csak felugrott, és jajgatva, a kutyasírás fájdalmával vonítani kezdett.
Már hajnalodott, amikor a patikus kezébe vette a kopott vándorbotot.
- Gyere, Peták.
Amint kiértek a kórházból, a kutya előrement, és néha-néha visszanézett a régi bot ismerős koppantására.
- Jövök, jövök – mondta a patikus, és szívében melegen szétáradt a hűség és a szeretet -, csak most már azt mondd meg, Peták, te örököltél engem, vagy én örököltelek téged?...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:19 am

Viv írta:
Én mindig ezeket az apróságokat szúrom ki először :D

Akkor te tényleg Mrs Holmes vagy mizus

Én lassú vagyok, mikor unom az órát, és nézelődök, akkor szoktak leesni dolgok... Hogy nem vettem észre előbb? Sose fogom! Nem számít, legalább utána észre veszem.
Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:13 am

Én mindig ezeket az apróságokat szúrom ki először :D
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:12 am

Legjobb barátnőm bal kezes, ismerős :) ÉS meglepően sok bal kezest ismerek, de amúgy ilyen apróságokat elsőre sose veszek észre, van hogy észre veszem, máskor meg vak vagyok alap dolgokra. Pl. tanárunk is bal kezes volt, de fel nem tűnt volna, hogy melyik kezével ír a táblára... Most már szemfülesebb vagyok... Meg az is igaz, hogy sose írt a táblára, ha meg igen, sose néztem oda nevető Inkább arra figyeltem, amit elmond.
Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:10 am

Az egyik legjobb barátnőm bemutatott a bátyjának. Ami legelőször szembetűnt ,hogy tintás a bal kezén a mutatóujjának az oldala. Ebből merészen lekövetkeztettem, hogy balkezes és nagy valószínűséggel úgy ír,hogy a tollat túlságosan rányomja a papírra. Sok ilyen apró következtetésem miatt ragadt rám ez a becenév :D
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:07 am

Engem a House szoktatott rá a következtetésre, de én amúgy is nézelődök, nem az vagyok, aki megy előre, és csak néz maga elé.

Hú, én nem szerettem olvasni, a HP után viszont a Gyűrűk ura jött, meg Rejtő, és aztán már bármi :)
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:07 am

És akkor belegondolok külső szemmel milyen viccesek lehetünk. mizus
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:04 am

kacsintó Akkor nagyon jó helyre tévedtél.

Tesómmal beszélgettük múltkor, hogy mióta itt fórumozunk a következtetés akarva akaratlanul belopta magát az életünkbe. Pl. múltkor sétáltunk haza és az autónk kint állt és nekiálltunk gondolkodni, hogy miért is maradt kint, mikor apunak ez nem szokása.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:03 am

Én a Pál utcai fiúkkal kezdtem. szégyenkezik Ők voltak az elsők. nevető Mikor kellett volna nem olvastam el, viszont utána nyári szünetbe nekiálltam és nagyon megtetszett.
Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:02 am

Esztertoth13 írta:
Viv írta:
Ezeken felül nagyon szeretem a Gyűrűk Ura trilógiát is.

Én is kacsintó Sajnos mostanában nem jut időm olvasni.

Nekem a H P volt, ami megszerettette az olvasást.

Nekem a Gyűrűk Ura volt még anno :D
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:01 am

Viv írta:
krimi beállítottságú vagyok

Én is, bár filmekben inkább.
Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 9:00 am

Nem ciki az első kedvenc könyveim közé tartozik a Harry Potter :D Igazából én bármit elolvasok de akkor is krimi beállítottságú vagyok :) A baráti körömbe a becenevem Mrs. Holmes mert folyton a következtetéseimmel traktálom a népet :D Amik általában helyesek :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:58 am

Viv írta:
Ezeken felül nagyon szeretem a Gyűrűk Ura trilógiát is.

Én is kacsintó Sajnos mostanában nem jut időm olvasni.

Nekem a H P volt, ami megszerettette az olvasást.
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:55 am

A Gyűrűk Urát én is imádom, ez a trilógia volt az egyik ami megszerettette velem az olvasást. A másik a Harry Potter kötetek szégyenkezik lehet hogy kicsit ciki, de könyvben nagyon szeretem, a film hagy kivetni valót maga után szintúgy a trilógia is. De azóta a krimik viszik a pálmát.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:54 am

De jó, egy újabb Gyűrűk ura rajongó. mérges
Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:49 am

Nagy rajongója vagyok a klasszikus krimiknek. Így hát nagy kedvenceim Agatha Christie és Arthur Conan Doyle művei. Ezeken felül nagyon szeretem a Gyűrűk Ura trilógiát is.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Komolyabb hangvételű könyvek   Kedvenc könyveim EmptyVas. Nov. 25, 2012 11:19 am

Van néhány könyv, amelyek mély nyomot hagytak bennem. Némelyek olyan hatást tettek rám, hogy az első olvasás óta nem bírtam rávenni magam az újrázásra.

Apitz: Farkasok közt, védtelen
Dufty: Cukor blues
Grimm: A leves hazudik
Kapfelsperger - Pollmer: Halál a konyhában
Ryder: A tudomány áldozatai
Robin: Monsanto szerint a világ
Carson: Néma tavasz

A kommunizmus fekete könyve

Persze olvasni szórakozásképpen szokott az ember, de örülök, hogy ezek a művek is a kezembe kerültek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptySzer. Okt. 31, 2012 10:18 am

Köszönöm :) Hát, ez nagyon király :) Ezeket, amit felsoroltál, én csak olvastam, a könyvtárban kutattam a Hobbit után is, de csak mostanában találtam rá... Amúgy, amit tudtam, és Gyűrűk ura előzmény, azt elolvastam.
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 33
Tartózkodási hely : Windhelm

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Okt. 30, 2012 11:22 pm

Szép gyűjtemény! Különösen, hogy a borítón fejsze van a Királyok kezében!
Nekem az új fekete borítós kiadások vannak meg + A hobbit + Az elveszett mesék könyve + A szilmarilok + a Húrin gyermekei. pc
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Okt. 30, 2012 10:46 pm

Óriási kedvenc ezen kívül a Gyűrűk Ura sorozat, ami megvan, saját könyv, régi kiadásban, íme:

Kedvenc könyveim 0399000184927g

A kép itt nagyobban is megtekinthető:

https://2img.net/r/ihimizer/img401/6243/tolkienrukkola22.jpg

Imádom ezt a könyvet, és a film igazán méltó hozzá. Örültem is, hogy megvan saját könyvben. Nem vastag, nem úgy mint az újabb kiadások, így nem riaszt el első ránézésre, hogy hú, ez milyen vastag... Régen, mikor még nem szerettem olvasni, ez sokat számított, és még azért vannak, akik nem olvasnak vastag könyveket.

Én azért igen. És előnye még, hogy a térkép egyben van, csak két részre kellett elválasztani. Az újabbakban, több részre van darabolva. Ha nagyobb is, nem lehet olyan könnyen végig követni a Gyűrű útját. Ezen a térképen, azért könnyebb, és nagyon jól lehet őket követni :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyKedd Okt. 30, 2012 10:40 pm

Kedvencem a Harry Potteren kívül még Rejtő Jenő művei is. A legjobban a Vesztegzár a Grand Hotelben tetszett. A képen látható könyvekből olvasgattam, majd elhatároztam, hogy elolvasom a könyvtárban fellelhető összes Rejtő könyvet, és eleget is tettem ennek az elhatározásnak. De a színműveit nem olvastam el, csak a novellákat, és a regényeket.

Kedvenc könyveim 70553588

Emlékszek, hogy talán a 4-esnek? Nem tudom, ezek közül az egyik könyvnek különösen jó illata volt, ahányszor kivettem. Nem könyv szag, hanem inkább virág illat... Jó ideig szagolgattam nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyCsüt. Szept. 27, 2012 10:50 am

Nos, én szörnyű vagyok kor meghatározásban, szóval, nekem nem tűnne fel... Ez a képesség nem született velem, idős szomszédomat 20 évvel megfiatalítottam, másokat 10 évekkel, legalábbis úgy ránézésre... Maga Benedict is, nagyot néztem, mikor megtudtam hány éves... Martint is eltoltam korban, Martin Freemant...

Ezért már nem is tippelek.... Szóval, én leszek az, aki ha nem mondjátok meg hány évesek vagytok, nem fogja tudni nevető De az idő rohan... Nekem pl. olyan, mintha évek óta járnék egyetemre, pedig az is csak egy éve? A középsulim úgy eltűnt, mintha ezer éve lett volna, pedig csak 2 éve volt. :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyHétf. Szept. 24, 2012 7:23 am

Köszi, Radix, de nem igazán zavar az életkorom, csak most jöttem rá, milyen rég voltam középiskolás. Néha azért meglepődnek az emberek, amikor kiderül, hogy már elmúltam harminc.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyVas. Szept. 23, 2012 10:24 am

Revati írta:

És még valami: szemtelenül fiatalok vagytok ám!

Kedves Revati, ha ez megvigasztal: Te nálam is fiatalabb vagy :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyVas. Szept. 23, 2012 7:51 am

Revati írta:
De rájöttem, hogy teljesen más élményt nyújt egy valaha volt kötelező olvasmány, amikor pár év elteltével újraolvassa az ember, legalábbis nálam így volt.

Valami ilyesmit mondott az ismerősöm, az idős. Meg hogy utólag mindet elolvasta.


Revati írta:
És még valami: szemtelenül fiatalok vagytok ám! mizus Nekem nemsokára 15 éves érettségi találkozóm lesz... szomorú

Mintha tegnap érettségiztem volna, ami egy éve volt, mégis olyan távolinak tűnik :)

Egyébként megnéztem a Profilozókat, most a 2. évad 2 részénél járok, és nagyon tetszik. Chloé kicsit fura, de nagyon bírom, és kár, hogy az első évad ilyen rövid, na és a 3. Nem is láttam még ilyen rövid évadokat. Kicsit túl francia... Angol sorozatoknál, meg amerikainál szoktam látni a feliratokat, valamennyire értem, de itt... A nevekről néha nem tudom eldönteni, nő vagy férfi, de a kiejtésük, az nagyon tetszik, már maga Chloé neve.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyVas. Szept. 23, 2012 7:12 am

Igen, voltam már én is így kötelezővel, hogy miután már nem kellett kiolvastam és akkor szerettem meg.

Jövőre lesz a 16.? Ezek szerint akkor végeztél mikor születtem. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyVas. Szept. 23, 2012 7:08 am

Szóba kerültek a kötelező olvasmányok. Én nagyon szeretek olvasni, ezért nem okozott gondot elolvasni őket, persze azért volt közöttük olyan, amelyik nem tetszett. De rájöttem, hogy teljesen más élményt nyújt egy valaha volt kötelező olvasmány, amikor pár év elteltével újraolvassa az ember, legalábbis nálam így volt.


És még valami: szemtelenül fiatalok vagytok ám! mizus Nekem nemsokára 15 éves érettségi találkozóm lesz... szomorú
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptySzomb. Szept. 22, 2012 3:27 am

Érdekes :) Nekem fura... De logikus. Másik órán, törin meg fizikán minden órán más felelt. Törin egy év alatt nem volt olyan, aki ne felelt volna, mindenki sorra került. A fizikát szerencsére megúsztam nevetés, ott máshogy ment a dolog.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptySzomb. Szept. 22, 2012 2:37 am

Nem, nincs témazáró irodalomból csak nyelvtanból. Egyedül a Bibliából írtunk dolgozatot. Azt mondta a tanár azért feleltet inkább, hogy érettségin is jobban menyjen majd. Az a legjobb egy héten van 3 óránk, és le is feleltet mindenkit. De szerintem majd azért csak fog íratni valamit.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptySzomb. Szept. 22, 2012 1:58 am

takacsviki0118 írta:
Hát nálunk csak felelés van, dolgozat irodalomból nagyon-nagyon ritka, inkább felel az egész osztály.

Témazáró sincs? Felelés nálunk is volt, csak ritkább. Ott persze kérdezte... Meg tanár függő volt, ki mikor, és hogy kérdezett.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 11:20 am

Hát nálunk csak felelés van, dolgozat irodalomból nagyon-nagyon ritka, inkább felel az egész osztály.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 3:21 am

Nálunk ilyen nem volt, megbeszéltük órán a könyv tartalmát, amit el kellett volna olvasni, és általában, aki nem tudta, az lebukott... De persze valahogy mindig kimentették magukat, és főleg azok beszéltek, akik olvasták. A végére mindenki megismerte a történetet, meg dolgozat is abból volt... A legtöbben a Kötelezők rövident olvasták el. Én sajnos túl későn fedeztem fel ezeket a könyveket, de mindegy volt.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 3:16 am

A mostani magyar tanárom azt csinálja, hogy tudja, hogy az osztály 95%-a nem olvassa el a könyvet ezért olvasónaplót irattat velünk. Így még ha nem is olvassák, van fogalmuk róla, hogy mégis miről szól.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 3:14 am

Valahogy úgy. Persze, kivételek mindenhol vannak... Lettek volna itt is. De tényleg, az osztály 80 %-a nem olvasta nálunk a kötelezőket. Ami meg ajánlott volt, hát az a kit érdekel kategórián is túl esett, eszükbe se jutott még csak felírni se.

Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 3:09 am

Na igen egyel kevesebb tanulni való lett volna. Ezt legalább mindenki olvasta/ olvasta volna, nem úgy mint az eddigi kötelezőket.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 3:06 am

takacsviki0118 írta:
Igen, erről én is hallottam. Én ahova jártam általánosba pont az egy évvel alattunk lévő osztálynak már az volt. Mi meg pont lecsúsztunk róla. szomorú

Sajnos, én rég lecsúsztam róla, :( Legalább lett volna valami, amit nem kell tanulnom... Nem is egyszer olvastam némelyik részt.. Mondjuk, magyar tanár ötlete alapján hozták be órára, ott olvasott fel belőle a tanárnő, én meg közben a 2. rész olvastam :)
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 2:57 am

Igen, erről én is hallottam. Én ahova jártam általánosba pont az egy évvel alattunk lévő osztálynak már az volt. Mi meg pont lecsúsztunk róla. szomorú
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 2:55 am

takacsviki0118 írta:
Ez mondjuk igaz. Kötelezőkkel nekem is tele van a hócipőm.

:) Viszont valahol a Harry Potter kötelező olvasmány lett, az mondjuk nem zavarna.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 2:49 am

Esztertoth13 írta:
Meg a kötelezők kicsit elveszik az ember kedvét tőle. .

Ez mondjuk igaz. Kötelezőkkel nekem is tele van a hócipőm.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 2:45 am

Régen én sem szerettem. Ma már szeretek, de ez sem azt jelenti, hogy sokat olvasok. Azt olvasom el, ami érdekel. Ami megfog.

Meg a kötelezők kicsit elveszik az ember kedvét tőle. Egy idős szomszédom, aki már 70 körül jár, mesélte, hogy régen ő sem szerette a kötelezőket, pedig, ő sokat olvas... Szóval, ami késik nem múlik :) Talán sokan még nem érzik szükségét annak hogy olvassanak, vagy tényleg nem találták meg azt a történetet, ami megfogja őket. Amíg nem találtam meg én a saját történetem, addig én sem olvastam.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Szept. 21, 2012 12:48 am

Sajnos sokaktól hallom, hogy nem is szeretnek olvasni. Nincs fantáziájuk? Vagy csak eddig "rossz" könyvet vettek a kezükbe? Olyat ami nem az ő ízlésviláguk? Nem értem. Én ha például beszabadulok egy könyvtárba vagy egy könyvesboltba utána alig lehet onnan kicibálni.
Eddig csak 1 könyvet olvastam neten, a Trónok harca első részét, de a többi 4 részét már rendes könyvbe olvastam. Így az igazi.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyCsüt. Jún. 28, 2012 10:18 pm

Revati írta:
És még valami: akármilyen gyorsan terjednek az e-könyvek, szerintem a "hagyományos" olvasás élményét nem pótolja semmi. Mert olvasni jó, akárki akármit mondjon!

Ezzel tökéletesen egyet értek :) Mikor vártam a pálya udvaron, olvasgattam, és mögöttem valaki ugyanezt tette, csak épp e-bookot olvasott. Én még számítógépnél sem tudok olvasni. Még a Star Trekben is, ahol az embert a mainál sokkal jobban körbe veszi a technika, még ott is voltak akik a hagyományos könyveket részesítették előnyben.

Pl. Jean-Luc Picard kapitány:

Kedvenc könyveim Startrekthenextgeneratib

Kedvenc könyveim Picardreading
És bár itt épp nyaralás közben olvas, ő máshol is szokott olvasni. Szóval még a 24. században sem ment ki a hagyományos könyv a divatból. :) Persze, a sorozat kitalált, de szerintem nem fog elenyészni... Itt, mármint a Star Trekben már nem volt olyan gond, hogy kevés a fa, amiből papírt lehetne előállítani, vagy hasonló.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyHétf. Ápr. 09, 2012 1:07 am

Kedves SherlockFórum!

Mindkettőt csak ajánlani tudom. A Száz év magány-t hiába ismerem már, minden alkalommal fantasztikus élményt nyújt. A Mesterségem a halál fajsúlyosabb mű, nem is úgy fogalmaznék, hogy jó, mert ilyen témájú könyvre ezt szerintem nem is lehet mondani. Megrendítő, és sokáig veled marad. Ilyen hatással volt rám Szpilman-tól A zongorista is, aminek a filmváltozata is jól sikerült.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptySzomb. Ápr. 07, 2012 9:17 pm

Kedves Revati!

"Gabriel Garcia Márquez: Száz év magány"-a és "Robert Merle: Mesterségem a halál" című műve már egy ideje azok közé tartozik amit el szeretnék olvasni. Így, hogy tudom a kedvenceid még jobban érdekelnek. A "Száz év magány"-ról tudom, hogy a férfiak is kedvelik.


Az e-könyvek kapcsán egyetértünk.

mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptyPént. Ápr. 06, 2012 5:58 am

Rengeteget olvasok, és ezért egyetlen kedvencet nagyon nehéz lenne választanom. Viszont van pár mű, amit bármennyiszer újra tudok olvasni, és mindig élvezem, ezek a következők:

Gabriel Garcia Márquez: Száz év magány
Szerelem a kolera idején
Umberto Eco: A rózsa neve
Baudolino
Robert Merle: Mesterségem a halál
Conan Doyle: az összes Holmes-novella nevető
Gion Nándor: Latroknak is játszott
Günter Grass: A bádogdob
Pierre La Mure: Moulin Rouge
Németh László: Iszony
Palotai Boris: Zöld dió
Ráth-Végh István: Tarka históriák
Rideg Sándor: Indul a bakterház
Hűvös csillagok alatt
Tűzpróba/Sámson
Szabó Magda: A danaida
Az ajtó
Az őz
Katalin utca
Freskó
Tömörkény István összes novellája
Wass Albert: A funtineli boszorkány
Farkasverem
Tizenhárom almafa
Elvásik a veres csillag

Hermann Hesse műveihez bizonyos hangulat kell, de ezeket is nagyon szeretem. És mivel érdekel a pszichológia, ilyen tárgyú könyveket is olvasok, ezek közül a kedvencek:

Sigmund Freud: A Farkasember
A Patkányember
C. G. Jung: Az ember és szimbólumai
A lélektani típusok
Bruno Bettelheim: A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek

Érdekelnek még a régi népszokások, hiedelmek, babonák is, ebből a témakörből nagy favorit:

Szendrey Ákos: A magyar néphit boszorkánya

Igézet ne fogja...- ez egy nagyon élvezetes és olvasmányos gyűjtemény címszavak szerint csoportosítva, külön kalendáriumrésszel, ahol fel vannak tüntetve a jeles napok, meg a hozzájuk kötődő hiedelmek, szokások.

És még valami: akármilyen gyorsan terjednek az e-könyvek, szerintem a "hagyományos" olvasás élményét nem pótolja semmi. Mert olvasni jó, akárki akármit mondjon! mizus




Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim EmptySzer. Ápr. 04, 2012 7:32 am

Szeretett olvasmányok fóruma.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Kedvenc könyveim Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kedvenc könyveim   Kedvenc könyveim Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kedvenc könyveim
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: SherlOFF Topic-
Ugrás: