Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Watson Gasztronómiai Klub

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyHétf. Márc. 11, 2013 7:41 am

HABCSÓKOS KALÁCS

Hozzávalók a tésztához:
600 g finomliszt
50 g cukor
3/4 tk. só
2 dkg friss élesztő (vagy 7 g szárított)
180 ml tej
60 ml víz
100 g olv. vaj
3 tojás sárgája

Habcsók hozzávalói:
3 nagy tojás fehérje
csipet só
100 g cukor


A tejet és a vizet összeöntöttem, meglangyosítottam, majd feloldottam benne a cukrot és az élesztőt. Egy dagasztótálba mértem a lisztet, hozzáadtam a sót, közepébe mélyedést készítettem, majd ide öntöttem a folyékony hozzávalókat. beleütöttem a tojás sárgáját. Összegyúrtam, majd hozzáadtam az olvasztott vajat is. Alaposan kidolgoztam, míg szép hólyagos lett. A tésztának kicsit keményebbnek kell lennie mint a hagyományos kalácstésztának.

Kelesztőtálban hagytam duplájára kelni. Mire megkelt elkészítettem a habcsókot is. A három tojás fehérjét egy csipet sóval keményre vertem, félidőben adtam hozzá a kristálycukrot és a vaníliát. Tovább vertem, de csak addig míg szép csúcsos lett, nem szabad nagyon keménynek lennie.

Lisztezett felületen ketté vettem a megkelt tésztát. Egy-egy sütőpapíron külön-külön kinyújtottam őket téglalap formára, kb. 2 mm vastagra. Az első tésztára kentem a hab felét, majd megszórtam jó vastagon kakaóporral, de lehet őrölt fahéjat is használni.
A tésztát feltekertem, mint a beiglit, majd hosszában egy éles késsel ketté hasítottam. Kifordítottam a két fél tésztát, hogy a vágott felük legyen felfelé, majd összetekertem őket, ügyelve, hogy a vágás végig felül maradjon. A másik adag tésztát ugyanígy készítettem el.
Hagytam kb. 30 percig, hogy ismét megkeljenek, majd 180 fokra előmelegített sütőben sütöttem kb. 20-25 percig őket.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptySzer. Feb. 27, 2013 4:01 am

GYÖMBÉRES CSOKOLÁDÉHAB

4 fő részére:
10 dkg étcsokoládé (min. 60%-os)
3-4 dkg vaj
2 tojás sárgája
4 tojás fehérje
3 evőkanál cukor
frissen reszelt gyömbér

A tojássárgákat habosra keverjük a cukorral. A csokit és a vajat vízfürdő felett megolvasztjuk. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük egy csipet sóval. Ha kihűlt a csoki, elkeverjük a tojássárgával, ízlés szerint ízesítjük reszelt gyömbérrel, majd óvatosan belekeverjük a tojáshabot is. Formákba öntjük, és 4-5 órára a hűtőbe tesszük.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyPént. Feb. 15, 2013 4:32 am

SAJTOS-TEJFÖLÖS POGÁCSA

50 dkg liszt
25 dkg vaj
1 tojás
3 dl tejföl
2,5 dkg élesztő
15 dkg reszelt sajt
2 teáskanál só

1 dl tejfölt meglangyosítunk, belemorzsoljuk az élesztőt és megvárjuk, hogy felfusson. A lisztbe belemorzsoljuk a vajat, hozzáadjuk a tojást, az élesztőt, a maradék tejfölt, a sót és kb. 10 dkg reszelt sajtot. Ruganyos, lágy tésztává gyúrjuk, és ajánlatos megkóstolni, mennyire sós (függ a reszelt sajt sósságától), akkor lesz jó, ha picit sósnak érezzük az ízét. Egy órán át kelni hagyjuk a tésztát. Majd kinyújtjuk 1,5 cm vastagra, kiszaggatjuk tetszőleges méretűre. A pogácsák tetejét megkenjük egy felvert tojással és megszórjuk a maradék sajttal. 200 fokosra melegített sütőben 20-25 perc alatt készre sütjük.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyVas. Feb. 10, 2013 6:11 am

KÓKUSZOS MUFFIN (12 db)

10 dkg liszt
18 dkg cukor
10 dkg kókuszreszelék
10 dkg vaj
4 tojásfehérje

Felverjük a tojásfehérjét, mehet bele a cukor, majd a kókusz is, szép fényes habunk van. Lazán beleforgatjuk a lisztet, és a végén hozzáöntjük a 10 deka megolvasztott vajat, összeforgatjuk, kész is.(kb. 170 fokon 20 percig, épp hogy színt kapjon a teteje)

Ugyanez almával még finomabb, akkor a hozzávalók:

8 dkg liszt
15 dkg cukor
8 dkg kókuszreszelék
8 dkg vaj/0,8 dl olaj
4 tojásfehérje
2 nagyobb alma felkockázva, vaníliával leszórva

Felverjük a tojásfehérjét, mehet bele a cukor, majd a kókusz is, szép fényes habunk van. Lazán beleforgatjuk a lisztet, és a végén hozzáöntjük a megolvasztott vajat/olajat, beleforgatjuk az almakockákat, összeforgatjuk, kész is. (kb. 170 fokon 20 percig, épp hogy színt kapjon a teteje).
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptySzer. Feb. 06, 2013 4:20 am

SÜTŐTÖKÖS MUFFIN

50g cukor
100g barnacukor
2 db tojás
75g olívaolaj
240g liszt
3g mézeskalács fűszerkeverék (1teáskanál)
6g sütőpor (2teáskanál)
1g szódabikarbóna (1/4 teáskanál)
300g megsütött sütőtök


A sütőt előmelegítjük 170 fokra. A cukrot a tojással habosítjuk, vagyis addig verjük habverővel még ki nem fehéredik szinte és duplájára nem nő a mennyiség. A barnacukrot hozzákeverjük és vékony sugárban alacsony fokozaton az olívaolajat is. A megsült tököt átturmixoljuk, a felesleges vizet, ami esetleg kicsapódik belőle, leöntjük. Hozzákeverjük a tojásos tészta alaphoz. (Itt már nem dolgozunk habverővel, csak egy spatulával könnyedén aláforgatjuk)
A lisztet a fűszerkeverékkel, a sütőporral és a szódabikarbónával elkeverjük, és két részletben, hogy ne törjön össze a habos tészta alapunk óvatosan átforgatjuk. Muffin formába kapszlival vagy anélkül, vagy tortaformába töltjük. 15-20perc alatt megsütjük, várunk vele egy kicsit, míg kiesnek a formákból, majd rácsra tesszük és hagyjuk kihűlni.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyPént. Feb. 01, 2013 4:41 am

KÖMÉNYMAGOS-SÓS SZÁLAK

50 dkg liszt
24 dkg margarin
2 dkg élesztő
2 tojás sárgája
4 evőkanál tejföl
4 evőkanál tej

őrölt kömény (aki szereti egészben a köménymagot, az szórhatja a szálakra, de bele is lehet gyúrni megőrölve)

Meglangyosítjuk a tejet és elmorzsoljuk benne az élesztőt. Amíg felfut, belemorzsoljuk a lisztbe a margarint, jól eldolgozzuk. Hozzáadjuk a megfuttatott élesztőt, a tojássárgákat, a tejfölt, a sót és az őrölt köményt. Akkor lesz elég sós, ha megkóstolva a tésztát erősen sósnak érezzük. Hideg helyen pihentetjük fél órát, majd fél centi vastagra nyújtjuk, és a tetejét megkenjük felvert tojással. Szórhatunk rá köménymagot vagy szezámmagot. Derelyemetszővel ujjnyi széles, tetszőleges hosszúságú rudakra vágjuk, szép pirosra sütjük.

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 6:58 am

KUBU HÁZILAG

Hozzávalók: 1.5 kg sárgarépa, 2 kg alma, 2 citrom, 2 narancs, 1/2 kg cukor, 1 csipet só, késhegynyi citromsav.

Az almát megpucoljuk, magházát kivágjuk, majd nagyobb szeletekre vágjuk. A répát szintén megpucoljuk, majd felkarikázzuk vagy le is reszelhetjük. Együtt feltesszük főni, annyi vízben, amennyi bőven ellepi. Mikor puhára főtt, botmixerrel pürésítjük. Hozzáadjuk a cukrot, a citrusok kipréselt levét, a citromsavat. A végén megkóstoljuk, és ízlésünknek megfelelően tehetünk még hozzá citromlevet vagy cukrot, ki hogy szereti. Egyet forralunk rajta, majd üvegekbe töltjük. Rakhatjuk száraz dunsztba, vagy csak egyszerűen kihűtjük a palackokat. Mikor teljesen kihűltek, betesszük őket a hűtőbe. Ha télire szeretnénk eltenni, akkor érdemes egy halvány csipet szalicilt a tetejére szórni, mielőtt lezárnánk az üveget. Teljesen olyan íze van, mint az eredetinek. Elképzelhető, hogy a kihűlés után kissé besűrűsödik az ivólé, akkor fogyasztás előtt hígíthatjuk egy kevés vízzel...
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 6:50 am

CITROMOS LASSZI (joghurt alapú üdítőital)

Kefír vagy natúr joghurt
Cukor
Citromlé

Hűtőben eláll, de én nem szoktam egyszerre túl sokat csinálni belőle, igaz, forró nyári napokon sokat el lehet fogyasztani belőle.

Lényegében mindent tetszés/ízlés szerint kell belerakni, majd megkóstolni, kell-e még bele valamiből. Annyi az egész, hogy botmixerrel jól át kell keverni.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 6:42 am

KÓKUSZOS-BÚZADARÁS GOLYÓK

(kb. 30 darab lesz belőle)

10 dkg búzadara
2 dl tejszín
10 dkg kókuszreszelék
6 dl tej
5 dkg vaj
15 dkg cukor
5 g vaníliás cukor

A tejet, a tejszínt, a cukrot és a kókuszreszeléket sűrűre főzzük. Közben a darát a vajon megpirítjuk. Ha kifehéredik, hozzáöntjük a kókuszos masszát és addig főzzük, amíg elválik az edény falától. Vigyázzunk, nehogy leégjen. Kihűtjük, golyókat formálunk belőle, meghempergetjük kókuszreszelékben.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyHétf. Jan. 28, 2013 7:39 am

VANÍLIÁS KARIKA HÁZILAG

- 35 dkg finomliszt
- 5 dkg kukoricaliszt (de úgy is jó, ha 40 dkg finomliszttel készítjük - a kukoricaliszttől picit ropogósabb)
- 15 dkg porcukor
- 2 csomag vaníliás cukor
- 2 tojássárgája
- 25 dkg vaj

- 20 dkg ét- vagy tejcsokoládé
- 1 evőkanál olaj

1. A margarint elmorzsolom a liszttel, majd a többi hozzávalóval összegyúrom a tésztát, majd folpackba csomagolom és fél órára hűtőbe teszem.
2. Lisztezett felületen 1 cm vastagra nyújtom (tényleg 1 cm legyen, ne legyen vékonyabb), és kiszaggatom a karikákat. Sütőpapíros tepsibe sorakoztatom.
3. Előmelegített 200 fokos sütőben alsó-felső sütésen 10 percig sütöm (mindenképp világosra kell hagyni a tésztát, akkor is vegyük ki a sütőből, ha még puhának érezzük - ha kihűl, megszilárdul).
4. A csokoládét gőz fölött megolvasztom, elkeverem az olajjal.
5. Egy tálcára szilikonos sütőpapírt teszek, a kekszek alját belemártom a csokoládéba és a sütőpapíros tálcára sorakoztatom. Hűvös helyre (vagy hűtőbe) teszem, és ha megszilárdult a csokoládé, a kekszek könnyen eltávolíthatók a papírról.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Viktoriánuskodások   Watson Gasztronómiai Klub EmptyVas. Jan. 27, 2013 12:15 am


What Sherlock Holmes Drank: Victorian Drinking Customs

Watson Gasztronómiai Klub 5135dB3MLOL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA318_PIkin4,BottomRight,-18,-17_AA300_SH20_OU01_

Olvass, nézz bele!
http://www.amazon.com/What-Sherlock-Holmes-Drank-ebook/dp/B002UNN6Z6
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Viktoriánuskodások   Watson Gasztronómiai Klub EmptyVas. Jan. 27, 2013 12:12 am

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyPént. Jan. 25, 2013 5:10 am

KÁVÉS-NARANCSOS BROWNIE (muffinként is készíthető)

Hozzávalók:
• 13 dkg cukor
• 9 dkg vaj/margarin
• 10 dkg étcsokoládé
• 1 tojás + 1 sárgája
• 12 dkg liszt
• 2 ek méz
• 1 narancs reszelt héja
• 180 ml kávé
• 1,5 ek. cukrozatlan kakaópor
• 1/2 rúd vanília/1 cs. vaníliás cukor
• 1,5 mk. szódabikarbóna
• csipet só
A "lekvárhoz":
• 2 narancs kifilézett húsa és leve
• 1/2 rúd vanília
• 2 ek. tetszőleges, narancshoz passzoló lekvár - nálam füge
Erős kávét főzünk, s azon forrón 180 ml-nyi mennyiségben feloldunk1,5 ek. cukrozatlan kakaóport.

A vajat összeolvasztjuk a csokoládéval, majd habosra keverjük a cukorral és a mézzel. Picit hűlni hagyjuk, hozzáadjuk a tojást és a tojás sárgáját, a kikapart vaníliarúd aromás belsejét, majd beleöntjük a kakaós kávét is.

Belereszeljük az alaposan megmosott narancs sárga héját.

A lisztet elkeverjük a sóval és a szódabikarbónával, az illatos masszához keverjük. Nem kell nagyon habosra-levegősre, mert morzsálódni fog a brownie-nk!

Sütőpapírral bélelt kapcsos tortaformába (22 cm) simítjuk, s előmelegített sütőben (180 fok) kb. 25 percig sütjük. Ha picit tapad még a beleszúrt tűbe, akkor jó!

Rácsra téve hűlni hagyjuk.

A narancsokat kifilézzük, tehát megszabadítjuk külső fehér bundájuktól és a gerezdeket elválasztó hártyától. Hozzáadjuk a másik fél vaníliarúd kikapart belsejét, 2 ek. lekvárt, és néhány perc alatt összesűrítjük.

Ezzel a pikáns szósszal tálaljuk szaftos, illatozó süteményünket - repetázni fog mindenki :-)


MÁLNÁS-FEHÉR CSOKIS BROWNIE (szintén készíthető muffinként)


Hozzávalók:
• 200 g étcsokoládé
• 150 g vaj
• 220 g cukor
• 3 tojás
• 150 g liszt
• 1 mk. sütőpor
• 125 g fehércsokoládé
• 125 g málna
Egy nagyobb jénaiba teszem a darabokra tördelt csokoládét és a vajat. Vízgőz fölött lassan megolvasztom, majd a tűzről levéve belekeverem a kristálycukrot is. Ezután egyesével adom hozzá a tojásokat, mindet alaposan elkeverem. A lisztbe teszem a sütőport, és a csokoládés masszába szitálom. Óvatosan beleforgatom az apró darabokra vágott fehércsokoládét és a málnát is.
Egy 27cm x27 cm-es formát (jénai sütőtálat) kibélelek sütőpapírral, ebbe simítom a masszát. 175 fokra előmelegített sütőben sütöm kb. 30-35 percig. A vége felé nagyon figyelem, mert könnyű túlsütni, kiszárítani. Akkor jó, ha a közepe kissé ragacsos marad.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyPént. Szept. 28, 2012 10:30 pm

Én nem vagyok egy nagy szakács, ezért szeretem a gyorsan, kevés sütés, vagy sütés nélkül össze hozható süteményeket, nassolni valókat. Ilyen a kókusz golyó, könnyen elkészül, sütés nélkül... És ezért örültem, mikor találtam egy hasonló reeceptet, Raffaello golyócskák készítéséről.

Hozzávalók:
30 dkd cukor
1 dl víz
25 dkg sütőmargarin
25 dkg kókuszreszelék
36 dkg tejpor
mogyoró

Elkészítés:

A vizet cukorral sziruppá forraljuk, levesszük a tűzről, és belekeverjük a margarint, tejport, és kókuszreszeléket. Hagyjuk kihűlni, majd ezt követően vizes kézzel golyókat formálunk belőle, mogyorót nyomunk a közepébe, végül kókuszreszelékbe forgatjuk.

Én ezt találtam, de persze ezer és millió módja van az ilyenek elkészítésének. Meg persze, mindenki úgy ízesíti, ahogy neki megfelel :)
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Baker Street szakácskönyv   Watson Gasztronómiai Klub EmptyKedd Júl. 31, 2012 10:23 am


Watson Gasztronómiai Klub Tumblr_m81mt6jBmy1qzp0gpo1_500

Watson Gasztronómiai Klub Tumblr_m81mt6jBmy1qzp0gpo2_500
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: SH SZAKÁCSKÖNYV   Watson Gasztronómiai Klub EmptySzer. Május 16, 2012 9:12 pm

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Konyha   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Május 10, 2012 8:26 am

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Konyha   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Május 10, 2012 8:10 am

Az angol konyháról, érintve a viktoriánus kort, 2 recepttel:

http://www.asztro-gasztro.eoldal.hu/cikkek/gasztronomia/angol-konyha---bak-etkezes.html
Vissza az elejére Go down
Holmes221B

Holmes221B


Hozzászólások száma : 34
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 07.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: :)   Watson Gasztronómiai Klub EmptySzer. Ápr. 18, 2012 10:01 am

Repülő alma Holmes-módon:

Watson Gasztronómiai Klub Tumblr_m2i8vk09tZ1rsoj0zo3_250
Vissza az elejére Go down
Holmes221B

Holmes221B


Hozzászólások száma : 34
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 07.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: :)   Watson Gasztronómiai Klub EmptySzer. Ápr. 18, 2012 9:59 am


Ebéd Füstbement-módon:

Watson Gasztronómiai Klub Tumblr_m2i8vk09tZ1rsoj0zo2_r2_250
Vissza az elejére Go down
Holmes221B

Holmes221B


Hozzászólások száma : 34
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 07.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: :-)   Watson Gasztronómiai Klub EmptySzer. Ápr. 18, 2012 9:57 am

Lágytojás Brett-Holmes módra:

Watson Gasztronómiai Klub Tumblr_m2i8vk09tZ1rsoj0zo1_r1_250
Vissza az elejére Go down
manó28




Hozzászólások száma : 3
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 08.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyVas. Ápr. 08, 2012 2:23 am

Két emelet boldogság
Hozzávalók a tésztához: 50 dkg liszt, 2 tojás, 15 dkg rama, 15 dkg porcukor, 4 evőkanál méz, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 2 evőkanál tejföl
Hozzávalók a krémhez: 7 dl tej, 2 csomag vaníliás puding, 20 dkg porcukor, 25 dkg rama
A tészta hozzávalóiból 3 lapot kell sütni.
A pudingot meg kell főzni a tejbe, hozzáadni a ramat és a porcukrot, ezután kétfelé kell venni és az egyik felébe kakaót kell keverni.
A babapiskótát rumos tejbe kell áztatni.
Összeállítás: 1. lap rá a kakaós krém fele, erre a babapiskóta, erre a kakaós krém másik fele, erre a 2. lap, erre a sárga krém fele, erre a babapiskóta, erre a sárga krém másik fele, erre a 3. lap amire csokimázt kell tenni.
Vissza az elejére Go down
manó28




Hozzászólások száma : 3
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 08.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyVas. Ápr. 08, 2012 2:22 am

Kincsesbánya
6 tojásból kakaós piskótát kell sütni. Miután megsült meg kell kenni baracklekvárral. Erre rakni kell 1 sor babapiskótát.
Erre jön a krém, ami a következőkből áll: 4 dl tejbe meg kell főzni 1 csomag vaníliás pudingport. 1 rámát ki kell keverni 25 dkg porcukorral. Ezt a két krémet össze kell keverni.
Erre jön a hab, ami a következőt tartalmazza: 4 tojás fehérjét 5 kanál porcukorral gőz felett fel kell verni.
Vissza az elejére Go down
manó28




Hozzászólások száma : 3
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 08.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyVas. Ápr. 08, 2012 2:20 am

Kinder pingui
Hozzávalók:
Tésztához (2 laphoz): 6 tojás, 6 ek cukor, 6 ek melegvíz, 6 ek liszt, 2 ek keserű kakaópor, 1 cs. sütőpor
Tejszínes krémhez: 5 dl tejszín (Hulala), 1 cs. étkezési zselatin, 1 ek folyékony méz, 1/2 kk vaníliaaroma
Csokoládés krémhez: 15 dkg csokoládé, 10 dkg margarin, 1 ek víz, 2 ek olaj
Bevonathoz: 20 dkg étcsokoládé, 10 dkg margarin, 3 ek olaj, 1 ek víz, 1 ek porcukor
Elkészítés:
A tésztához a tojások sárgáit fehéredésig keverjük a cukorral, apránként adjuk hozzá a vizet, és keverjük bele a sütőporos, szitált lisztet. A végén a kakaóport szitáljuk bele, és lassan elegyítjük a masszával, majd a tojások keményre vert habját is óvatosan keverjük hozzá.
A tepsit olajozzuk ki, béleljük ki sütőpapírral. Felezzük el, majd előmelegített sütőben 200 °C-on a 2 lapot süssük ki.
A zselatint áztassuk be 6 evőkanál vízbe, 5-10 percig hagyjuk állni, míg megduzzad, majd lassú tűzön, kevergetve langyosra oldjuk fel, hogy áttetsző zselét kapjunk. Közben verjük fel a tejszínt kemény habbá, és keverjük össze a zselatinnal. Lassan csorgassuk bele a mézet.
Az alsó lapot visszatesszük a tepsibe, a krém felét egyenletesen simítsuk rá, és tegyük hűtőbe.
Gőz fölött olvasszuk fel a csokoládét a vízzel, és amikor már felolvadt, adjuk hozzá a margarint és az olajt, és jó alaposan keverjük el, míg egyneművé válik.
Ha kissé lehűlt, terítsük a tejszínes rétegre. Ismét tegyük hűtőbe dermedni. Amikor a csokis réteg megdermed, tegyük rá tejszín másik felét, és azt is kenjük rá. Erre kerül a másik lap, amit szintén csokoládéval vonunk be. A süteményt tegyük vissza a hűtőbe.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Recept   Watson Gasztronómiai Klub EmptySzomb. Ápr. 07, 2012 10:17 pm


Watson Gasztronómiai Klub 418vZKoqaiL._SL500_AA300_


In memoriam... Egy recept fenti Halott Nyulak (Dead Rabbits) tiszteletére

Nyúl tepsiben sülve, almával és hagymával

Végy egy egész nyulat, vágd darabokra, majd sózd és borsozd és pirítsd elő olívaolajon (vagy a neked tetsző zsiradékon).
A nyúl zsírjában párolj meg 4-5 félfőre vágott hagymát ugyanennyi szeletelt almával (szép aranyszinűre).
Mindezt öntsd fel 2 dl fehérborral, fél liter zöldségleves levével(tehát a zöldségek nem kellenek), és forrald fel, hozzátéve 4 babérlevelet és 5 gerezd fokhagymát.
Tedd bele a nyúldarabokat, tetejére tégy vékony szalonna szeleteket.
Told forró sütőbe, 45 perc után vedd ki és 2 evőkanál mustárral elkevert tejföllel locsold meg, majd süsd még 15 percig.
Burgonypüré vagy friss, ropogós kenyér illik hozzá.

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Gasztro   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Ápr. 05, 2012 4:33 am

Ha már Watson gasztro, akkor egy kis ismertető az angol konyháról, viktoriánus infókkal:

http://www.cheflaszlo.com/nemzetekkonyhai/angol.html
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Ápr. 05, 2012 12:58 am

Villámszendvics:

Van olyan helyzet, hogy hirtelen toppan be hozzánk valaki vagy esetleg több vendég nyitja ránk váratlanul az ajtót. Az éhes szájaknak ilyenkor is enni kell adni, de már nem lehetséges lefutni a közértbe, ráadásul gyorsan kéne az otthon lévő dolgokból mutatós eredményt produkálnunk. Talán ilyenkor segíthet a villámszendvics:

Hozzávalók:
- virslik
- kenyér
- reszelt vagy lapokra vágott sajt
- tejföl vagy kefir
- esetleg: kis mennyiségű olaj, ízesítők


Elkészítés:
A kenyérszeleteket megkenjük a tejföllel. (Kefir is használható tejföl helyett.) A virsliket hosszában felvágjuk - egy jó késsel ez egy-egy mozdulattal is megy. A virslidarabkákat felhelyezzük a kenyerekre. Ráteszünk reszelt vagy lapjára szeletelt sajtot. A szendvicseket rendes vagy mikrohullámú sütőben megsütjük. (A rendes sütőben ízletesebb eredmény várható. Ha a tepsi igényli némi olajat tegyünk a kenyerek alá.) Elkészültükkor ha lapjára vágott sajtot használtunk az a virslidarabkák közé is beolvadt és nagyon szép íves formát kölcsönöz az ételnek, amivel megjelenése is különlegessé és kellemessé válik. Reszelt sajtnál is látványos bordázottságot adnak a virslirudak.

Ízesítés: Nem kötelező, de aki akarja turbózni annak ízlés szerint (ketchup, mustár, majonéz, vagy egy csipet kedvelt fűszernövény esetleg fűszer-mix használatával.)
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub EmptyCsüt. Ápr. 05, 2012 12:44 am

Sziasztok!

Talán nem tévedek, hogy nem csak Watson doktor kedveli a pocakját és szeret finomakat enni. Ide lehet recepteket beküldeni. Hátha ez a téma új ízeket hoz mindannyiunk életébe!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Watson Gasztronómiai Klub Empty
TémanyitásTárgy: Re: Watson Gasztronómiai Klub   Watson Gasztronómiai Klub Empty

Vissza az elejére Go down
 
Watson Gasztronómiai Klub
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» WATSONOK: David Burke, Edward Hardwicke
» Jeremy Brett KÉPEK, FOTÓK
» Egyéb Sherlock Holmes játékok
» Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes
» SHERLOCK HOLMES ÉS DOKTOR WATSON - Vasily Livanov

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: SherlOFF Topic-
Ugrás: