Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Pozitív gondolatok

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyPént. Márc. 08, 2013 11:40 am

Nagyon köszönöm, tökéletesen fogalmaztál. kacsintó Tényleg tartok kicsit a jövőtől, főleg mostanában, és igyekszek megfogadni a tanácsot. Jó volt ezeket a sorokat olvasni. :) Mikor elbizonytalanodok, eszembe fognak jutni. Ez a pár sor nem fejezi ki jól, de tényleg nagyon jól esett olvasni.

Ez az idézet pedig, hát nagyon igaz. Tényleg így van, és hallottam már más ismerősömtől is, hogy ezt érzi más sorozattal kapcsoltban. Ő is így fogalmazta meg. Hogy kell egy hely, ahová elvonulhat a hétköznapok gondjai elől. A mai rohanó világban néha kell egy kis szünet.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyPént. Márc. 08, 2013 8:46 am

Most találtam egy rövid szöveget, ami nagyon megtetszett. A fordítása:

Az emberek gyakran azért kedvelik a kitalált figurákat, mert szeretnének megszökni a szürke hétköznapokból. A fiktív szereplők történetei védelmet nyújtanak a mindennapok viharaival szemben, megóvnak minket, ha csak rövid időre is. Ám amikor megadjuk magunkat a sorsnak, amikor úgy érezzük, nincs kiút, amikor sebezhetőek vagyunk, valami megváltozik. Kezdjük úgy érezni, hogy ismerjük ezeket a kitalált alakokat. És ekkor már nem csupán elszökünk a valóság elől, hanem ezek a figurák a részünkké válnak, tőlük leszünk azok, akik vagyunk.
Ezek a szereplők arra tanítanak, hogy minden viszontagság túlélhető. Arra, hogy az emberek örökké szerethetik egymást. Arra is, hogy az életet megélhetjük kalandként, hogy a csoda igenis elképzelhető. És még ha soha nem is történtek velünk csodák, elkezdünk hinni benne, hogy nem lehetetlenek.

Forrás: shaddicted.tumblr.com

Úgy gondolom, belefér ebbe a témába.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 10:06 pm

Kedves Eszti!

Benned, akárcsak a szerkesztőségünk többi tagjában sok remény van. Jókedved nem csak mosolyt szokott csalni az arcomra, de erőt adsz, amit köszönök Neked. Még nagyon fiatal vagy, néha érzem rajtad, hogy tartasz a jövőtől, (persze ezzel néha mindenki így van), de úgy érzem megtalálod majd a helyed a nagybetűs Életben. Egyszer valaki azt mondta nekem úgy tapasztalta a Jeremy Brett rajongóknak roppant nehéz életük van, de erő feletti kitartásuk. Én úgy veszem észre ez úgy általában a Sherlock Holmes rajongókra is vonatkozik. Személyesen a Déli Pályaudvaron láttalak először és ahogy hozzám jöttél, rám köszöntél éreztem benned is hihetetlenül sok energia van. Hitelesnek érzem Tőled, mikor azt írod hiszel benne "a lehetetlen nem létezik", mert minden megvan benned hozzá ami ehhez a hithez kell, és én éreztem ahhoz is, hogy bebizonyítsd ezt valóban így is van. Hosszú ideje dolgozunk remekül együtt, a támogatásod ezúttal is köszönöm. Várom a májust, hogy újra lássalak. Hiszem sok öröm vár még ránk, de bárhogy alakul a kapcsolatunk őszintén azt kívánom merj bízni magadban, a lehetetlen nem létezésében és hidd el óriási csodák várnak Rád.

Revati küldte a napokban ezt a szép, bölcs idézetet:

A magára ébredt ember önmagától függ, s lelkiállapotát önmaga határozza meg. Ezért van az, hogy egy bölcs ember nehéz helyzetben is megőrzi derűjét, bajban is mosolyog – egy felébredt szellemiség pedig akkor is szeret, ha mindenki gyűlöli őt. (Müller Péter)

Téged szerintem sose fog mindenki gyűlölni. Kívánom mindig lásd az értékeid és élvezd mások úgy tudnak szeretni ahogy vagy, mosolyogni, vidámnak lenni pedig továbbra is tudj - a kemény helyzetekben is - képes!

Üdvözlettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 9:51 pm

Én hiszek ebben. Hogy semmi sem lehetetlen. Mondjuk, a fellegekben járok néha, de akkor is, hiszek benne. Nem lehetetlen, csak a mai technikával még nem tudjuk megvalósítani. Vagy a mai tudásunk még nem elég hozzá. És hát, régen is szentül hitt az emberiség dolgokban - pl. a Föld lapos. Aztán ez megváltozott. Szóval, bármi lehetséges. Amiben ma szilárdan hiszünk, 100 év múlva talán épp oly nevetséges lesz, mint ma a lapos Föld, amit teknősök hordoznak a vállukon.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 7:58 pm




"A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik."

Muhammad Ali


Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyKedd Márc. 05, 2013 10:02 pm

TANULJ MEG MINDENKITŐL TANULNI!


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyHétf. Nov. 12, 2012 8:15 am

Sherlock Fórum írta:
Hiszem, hogy a pozitív gondolatok számos jó dolgot eredményeznek. Tegnap találtam rá véletlenül az alábbi másfél órás videóra és nagyon tetszett.

https://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc

Ez a link már nem működik. Ezért beteszem újra kacsintó Hiszen ezt a videót itt ismertem meg, és az óta hálás vagyok érte :) Újra akartam nézni, ekkor vettem észre, hogy törölték. De máshol még megvan:

https://www.youtube.com/watch?v=VKkI9fPOpQg
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 8:49 am

Tényleg jó ez a szám, nem ismertem, de megtetszett.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 8:40 am

takacsviki0118 írta:
Nem tudom ki mennyire szereti az ilyen zenét, de én imádom őket.

mizus Én igazán minden evő vagyok, ha zenéről van szó. Ezt a számot, bár nem hallgatok tőlük szinte semmit, bírom, biztos láttam már, emlékszek erre a gyurmás klipre.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 1:37 am

https://www.youtube.com/watch?v=OCKzw_7tI2E
Én mindig ezt hallgatom mikor nagyon rossz hangulatba vagyok. Nem tudom ki mennyire szereti az ilyen zenét, de én imádom őket.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 1:16 am

Sherlock Fórum írta:
Kedves Eszti!

De jó! Ez tetszik. Nekem az mp3 lejátszómon van egy mappa Smile névvel. Több a mosolyról szóló dallal, különböző előadóktól. Felveszem közé. Most látom már küldted, de hálám érte, hogy ismét betetted, mert elkerülte a figyelmem. Köszönöm szépen. Klassz napot szereztél.

kacsintó

Ennek én is örülök :) Nekem ez a szám többször volt nagy segítségemre. A szövege tetszik, és a videó. Komolyan, észre sem vettem, hogy már betettem :) De most legalább a klipet tettem be :) Nagyon tetszik ez a megoldás, a külön mappával :)

Sherlock Fórum írta:
Volt egy ismerősöm, aki mindig depressziós volt. Állandóan fulldoklott a problémákban. Néha egészen komolytalan dolgokat látott vészes gondoknak, vagy ha nem volt min rágódnia kitalált valamit amin búslakodott.

Nekem is van ilyen ismerősöm. Nem depressziós, csak minden túl komolyan vesz, és alig vidám. Ha írok neki, talán hetekig sem válaszol, mert épp maga alatt van, és a legrosszabb az, hogy nem tudom, hogy segíthetnék. Nem tudom, mikor van épp jó kedve, és az igazság az, hogy ez nagyon ritkán van. Neki is segített ez a szám, viszont a hozzáállása nem változott, és ez elszomorít, mert alig lehet vele beszélni, ha folyton maga alatt van, és mereng az élet dolgairól.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptySzer. Szept. 19, 2012 10:56 pm

Kedves Eszti!

De jó! Ez tetszik. Nekem az mp3 lejátszómon van egy mappa Smile névvel. Több a mosolyról szóló dallal, különböző előadóktól. Felveszem közé. Most látom már küldted, de hálám érte, hogy ismét betetted, mert elkerülte a figyelmem. Köszönöm szépen. Klassz napot szereztél.

kacsintó

Volt egy ismerősöm, aki mindig depressziós volt. Állandóan fulldoklott a problémákban. Néha egészen komolytalan dolgokat látott vészes gondoknak, vagy ha nem volt min rágódnia kitalált valamit amin búslakodott. Egyszer megkérdezte tőlem miért van az, hogy én fájdalmakkal, munka nélkül, betegen sose vagyok lehangolt. (Szerencsére azóta a fizikumom pár műtétnek hála sokat javult.) Azt mondtam neki az éltemben minden nap van helye a játéknak, boldogságnak. Meg nézek valmi vicces dolgot (Benny Hill, Irigy Hónaljmirigy) vagyha nincs fél órám akkor öt perc ami alatt egy vidám számot meghallagtok, pozitív gondolatokat tartalmazó idézetekből olvasok el kettőt-hármat. Ennyi idő mindig akad magamra. (Zenét hallgatni weblap szerkesztés közben is lehet.) Vannak szeretteim akikkel tudok nevetni. Nem csak testünkkkel kell naponta foglalkozni (fürdés, testápolás formájában), hanem lelkünkkel és gondolatainkkal is. Utóbbit fel kell tölteni pozitív dolgokkal. Például egy vidám nótával!

Köszönettel: SherlockExtra
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptySzer. Szept. 19, 2012 10:29 pm

Ha már pozitív gondolatok, ez a szám pont erről szól. Hogy bár a nap nem indult egész jól, mégis, mosolyogj :)

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyKedd Aug. 14, 2012 10:43 pm

Sziasztok!

Túl vagyunk egy szenzációs olimpián. Sportolóinkra igen büszkék lehetünk az egész világgal együtt. Minden érem meg helyezés mögött több évnyi intenzív munka, kemény kitartás és rengeteg lemondás áll. Fantasztikus teljesítményeket láthattunk, és jó volt szurkolni a honfitársainkért. Minden helyezésre, éremre boldogan gondolok. Gyurta Dániel nyilatkozataival, tetteivel egyaránt etalon a bajnokok között. Különösen örültem azonban Risztov Éva győzelmének. Az a lány hosszú évek óta úszott és bár elért helyezéseket valahogy mindig mindenki többet várt tőle, úgy éreztük többre képes, jobbat érdemelne. Nem tévedtünk és Évi ezt bebizonyította. Tett egy kitérőt más sportágak felé, majd bravúrosan visszatért. Maratoni úszásnál rajt-cél győzelmet aratott, lenyűgöző mit hozott ki magából. Külföld is elismeréssel adózik előtte. Mindig szerettem az életben azokat az embereket, események amik jó például szolgálnak arra; nem szabad feladni. Csak az érhet el valamit aki próbálkozik, meg dolgozik. Csodás volt az a két óra, meg utána az éremátadási ceremónia. Remélem Évi története sok embernek ad erőt, kitartást.

Üdvözlettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptySzomb. Jún. 30, 2012 10:11 pm

És ha már pozitív gondolatok, ez a szám tökéletesen ide illik! :)

https://www.youtube.com/watch?v=x5QNFow99SY

Pozitív gondolatok Tumblr_lyxxulWPDt1r7hzwno1_500
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyCsüt. Jún. 28, 2012 9:49 pm

Megnéztem a videót. :) Régen láttam a könyv formáját egyik osztálytársamnál, el is kértem, de elfelejtődött. Érettségi, meg a többi. Az óta nem jutottam a közlébe, de jobb is volt így látni, jobban megértettem. És nagyon tetszett.

A pozitiv gondolatokról meg azok az ismerőseim jutnak eszembe, akikkel ha találkozol, mintha egy pozitív energiabombával találkoznál. Szinte árad belőlük a jókedv, és annyira jó velük beszélni. Bárhol össze futunk, mindig mosolyogva válunk el. Nem csak azért, mert örülök a viszont látásnak. Egyszerűen mellettük nem lehet az ember rosszkedvű. Szerencsére van több ilyen ismerősöm. Az nagy kár, hogy mostanában kevesebbszer látom őket, de ha találkozunk, mindig elcsodálkozok azon, milyen jókedvűek. És én is jobb kedvvel élrem tovább
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyPént. Jún. 22, 2012 5:40 am

A vidámságnak megvan az ereje ahhoz, hogy a félelem, a sértettség, a harag, a frusztráltság, a csalódottság, a depresszió, a bűntudat és a meg nem felelés érzéseit kiűzze az életedből. Azon a napon éred el a vidámságot, amikor rájössz, hogy mindegy, mi történik körülötted, akkor sem lesz jobb semmi, ha nem vagy jókedvű.

Anthony Robbins ("Tony" Robbins)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok EmptyHétf. Jún. 11, 2012 2:20 am

Sziasztok!

Hiszem, hogy a pozitív gondolatok számos jó dolgot eredményeznek. Tegnap találtam rá véletlenül az alábbi másfél órás videóra és nagyon tetszett.

https://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc

Szóval ha van kedvetek hozzá legyen egy témája a pozitív gondolatoknak is.

Tisztelettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Pozitív gondolatok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pozitív gondolatok   Pozitív gondolatok Empty

Vissza az elejére Go down
 
Pozitív gondolatok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: SherlOFF Topic-
Ugrás: