Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!

HomeGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés

Share | 

Sherlock Holmes Fórum: Játékok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Sherlock Holmes
Admin

Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 163

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 10:46 pm

Értem, szilárd (ebben megerősíthetlek), de tovább nem segíthetek. Tudod Mycroft.

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 21

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 10:49 pm

Amúgy Mycroft ... a Nikinek is hasonló volt az elképzelése mint nekem. gonosz
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 10:51 pm

Viszont ha odaképzelünk egy szigetet, meghalhatott ott balesetben vagy természeti jelenség okán, ez így van. Pompás idea, de megy nekünk sziget nékül is.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 10:54 pm

Niki is eljutott már a szilárdig?
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 10:58 pm

Azt nem tudom, tegnap beszéltünk róla és akkor mondta, hogy ő is úgy gondolja hogy a folyónál eshetett a vízbe és az áramlat sodorta a tó közepére.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 11:05 pm

Ha nincs az meg nem történt "halászás" tökéletes lett volna. Sőt! Azért a sziget is tetszik, szilárdabb idea. Fog ez menni. Mersz változtatni dolgokon. Érzem, hogy körvonalazódik benned.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 11:07 pm

Amennyiben Niki vagy más felnéz még megoldás előtt, úgy fair, hogy egy kérdésére nekik is válaszolok.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 25

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 11:28 pm

Mivel nem halászták ki és vízi jármű sem lehet és a szigetes ötlet is el lett vetve,valamint évszak nincs megadva,ezért szerintem a tó be lehetett fagyva Barry pedig vagy korcsolyával vagy esetleg nélküle csúszkált a tavon,elesett és ez okozta a halálát.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 11:31 pm

Tényleg. Óó én meg csak arra gondoltam, hogy este esetleg annyira hideg lehetett, hogy halálra fagyott, hideg volt a víz... de a jég eszembe se jutott. Én buta. dilis
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 11:35 pm

Niki! Nem tudom, hogy korcsolyázott-e, vagy régóta ment a téli fagyban és végül egy befagyott tavon már nem bírta tovább (akit kihülés fenyeget a végén lefekszik aludni), esetleg cipőben megcsúszott és ütéstől lábát törte vagy eszméletét vesztette, de nem tudták a holttestét kihalászni, mert jégen feküdt. Ezt mondanám legvalószínűbbnek.

Te is kapsz papírfigurát, hogy gondolhass rám.

SH.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 11:55 pm

Köszi! kacsintó jól látható helyre fogom rakni
Mycroft Holmes
Admin

Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szomb. Júl. 28, 2012 11:57 pm

Mondtam! Mondtam! Mit mondtam? A megoldás ott van.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Vas. Júl. 29, 2012 12:00 am

SherlockHolmes írta:
Ismét egy bedobott levél: Feladványban feladvány

Egy kísérleti laborban áll egy nagy páncélterem. A terem páncélteremhez méltóan hermetikusan zárt, így fény, hang, hő nem szűrődik ki belőle. A páncélteremben mindig világítás gyullad, ha kinyitják az ajtót. A terem közepén van egy speciális, izzószállas hősugárzó. A hősugárzót a páncéltermen kívül indítja be egy kapcsoló. Viszont Te a páncéltermen kívül ahol állsz három kapcsolót látsz. Két kapcsoló teljesen más kísérlethez tartozik, így nincs kapcsolata a páncélteremmel, főleg nem a hősugárzóval. A páncélterem nem bekamerázott, így külső monitoron nem látod mi történik odabent.

Feladat: Meg kell állapítani melyik kapcsoló indítja be a hősugárzót!

Egyéb feltételek:
- A kapcsolókat annyiszor kapcsolhatod le-fel amennyiszer akarod.
- A páncélterembe be tudsz jutni, mert megadták a biztonsági betűkódot, de csak egyszer léphetsz be.
- A páncélterem falára nem tudsz lyukat furni.
- A páncéltermet semmilyen hőjelző készülékkel nem tudod kivülről átpásztázni - nem is lenne értelme ezzel próbálkozni, mert nem jön ki hő
- Nem tudsz egyéb tárgyakat használni, logika kell
- Nincs időkorlát, annyi időt tölthetsz a laborban vagy a páncélteremben amennyit akarsz.

Betűkód: angol anagramma, név
Army I Rim Jot

Esetszám: 24.
Megjegyzés: Hősugárzó rejtély és anagrama (Mindkettő megfejtése kell.)
Nyereményes feladvány: nem

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Vas. Júl. 29, 2012 4:53 pm

Utálok hajnalban kelni. A következő ügynököt vagy küldöncöt aki déli 12 előtt felkelt lelövöm.

A kézbesítő egy papírt hozott, amin a következő állt:

Mr. Holmes!

Iskolában tanítják Arkhimédesz bölcsességét, miszerint: "Adjatok egy fix pontot és én kifordítom sarkából a világot.” Sokáig nem hittem ebben, de az egyik születésnapomon egy mozdulattal felfordítottam egy három ablakos házat. A következő mozdulattal ismét a helyére tettem és egyúttal elintéztem, hogy valamiből sok essen rá és környezetére. Egy év múlva ezt megismételtem egy négy ablakos templommal. A következő évben megtettem egy nyolc ablakos kastéllyal is. Hogy csináltam?

Üdvözlettel: Thomas Strong

Wow! Te nagyon erős vagy. Kár, hogy falúval vagy várossal nem menne.

Esetszám: 25.
Megjegyzés: Hogy csinálta Thomas?
Nyereményes feladvány: nem

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 1:59 am

Niki! Neked maradt egy kérdésed, de nem kötelező felhasználnod.

A csomag összeállt. Remélem hamar megkapjátok.

SH.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 6:10 am

Köszi,majd jelzünk ha megérkezett a csomag.
Jelenleg nincs kérdésem,még próbálom megfogalmazni.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 7:30 am

24:
Felkapcsolom az első kapcsolót,majd várok néhány percet,majd lekapcsolom és felkapcsolom a következőt. Ezután bemegyek a páncélterembe,ha a hősugárzó működik mikor belépek,akkor a második kapcsolóval lehet felkapcsolni,de ha nem,viszont meleg, akkor az elsővel és ha egyik megoldás sem, akkor már csak a harmadik kapcsolóval lehet működésbe hozni.

Anagramma: Jim Moriarty

Remélem jó a megoldás vagy elfelejtettem valamit figyelembe venni? gondolkozik
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 7:49 am

Ez tökély.

(Eredetileg ezt a feladványt egy zseni, Bill Gates adta fel egyetemi előadásán a hallgatóknak, csak ő villanyégővel és szobával. Aki helyes választ adott azt alkalmazásba vette. Utóbbitól most eltekintek, mert már Mycroft embere vagy, de ügyes voltál: Gratulálok!)

SH.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 9:54 pm

25:
Szerintem Thomas Strong(találó név) születésnapjára hógömböt kapott és így fejére tudta állítani a világot.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 10:12 pm

Bizony. Aztán vagy gyűjteni kezdte őket, vagy újakat kapott. Briliáns!

1. hógömb - ház
2. hógömb - templom
3. hógömb - kastély

Várossal vagy falúval nem tudja megtenni, mert a hógömb talapzatán kell hely a hópihéknek.

SH.

Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 10:14 pm

A gazdag apukának meg már üzentem, hogy nekem hajnalban ne küldjön a gyerek küldöncöt.

SH.
Mycroft Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Hétf. Júl. 30, 2012 10:20 pm

Ének az esőben:

"We are the champions, my friends."
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Kedd Júl. 31, 2012 12:22 am

Mycroft!

takacsviki0118 írta:
Csak nem te vagy Sherlock? :D

"Simply the Best"
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Kedd Júl. 31, 2012 4:15 am

Megérkezett a csomag,nagyon szépen köszönjük! köszi
John Watson
Admin

Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

TémanyitásTárgy: A piton kaland, avagy Sherlock Holmes és a nagy kígyó    Kedd Júl. 31, 2012 12:33 pm

Sziasztok!

Sherlock este egy telefonhívás után elviharzott. Biztos kinyomoz valamit. Mivel végre nem az én laptopomon nyomul, gondoltam kérem kedves segítségeteket. Történt velem és Sherlockkal egy eset, amiben azóta is vannak előttem homályos pontok.

A piton kaland, avagy Sherlock Holmes és a nagy kígyó

Úgy háromnegyed éve egy bűnügy szálai Miamiba vezettek. Becuccoltunk a hotelbe, majd autót béreltünk. Erről az ügyről nem ejthetek több szót, mert szigorúan titkos volt. Kizárólag annyit közölhetek a megoldásához Sherlock számára kémiai eszközök kellettek. Mycroft telefonon megígérte, hogy egyik ügynöke az eszközöket egy kis műanyag dobozban leadja egy állatmenhelyen. (A szállodában biztonsági okokból nem akartuk átvenni a pakkot. ) Késő délután kocsiba vágtuk magunkat és elhajtottunk a menhelyig. Csengettünk. Hamarosan megláttunk egy embert: Mr. Joseph Petshowt. Petshow kedélyesen kinyitotta a kaput. Megtudtuk ő az igazgató. Úgy láttam örül, hogy állattelepén emberek társaságát élvezheti:
- Igen. Itt a csomag, emögött a szemben lévő raktár mögött van egy nagy kartondobozon. Megkerüljük az épületet és már vihetik is.
Tekintetem a jobb oldalt lévő rácsos, kifutókra tévedt ahol sok kutya csaholt. Különösen tetszett egy tarka, fekete-fehér eb. Nagy barna szemekkel nézett engem, de szimpátiánk nem mélyült el, mert barátom türelmetlen hangját hallottam:
- Egyszerűbb átmenni a raktáron, mint megkerülni.
- Nem lehet. Minden ajtó kulcsra van zárva, mert óriáskígyó van benne.
- Mi? - kérdeztük Sherlockkal és odasiettünk a raktár kétszárnyú ajtajához és benéztünk egy-egy üveges ablaktábláján. A raktér üres volt, de középen tényleg láttunk egy slagszerű valamit. Én elsőre slagnak néztem, bár aztán kitisztult a kép. Megborzongtam: valóban egy nagy hüllőt látok. Összetekeredve feküdt a poros talajon. Körülette csak néhány siklásának, valamint kisméretű emberi lábnyomok körvonalait lehetett kivenni. Úgy véltem bazi nagy!
- Állati. - jegyezte meg Sherlock.
- Másfél méteres dög. Remélem mielőbb megszabadulok tőle. - szólt Petshow. - Chui Matatino egy japán turista hozta be ma reggel. Kocsival hajtott a mocsár egyik földútján mikor vizelnie kellett. Kiszállt az autóból s szegény ember meglátta ezt a szörnyet. Még szerencse, hogy Matatino úrban él a japán szamuráj szellem vagy valami egyéb átlag feletti hősiesség, mert sikerült zsákba terelnie a bestiát. Ő engedte el ott. Nekem ezen a telepen érthetően nincsenek terráriumaim, de most üres volt ez a raktár. Nem is akartam fogadni ezt az izét, csak Matatino meggyőzött, hogy túl nagy példány, ha továbbra is a mocsárban marad legközelebb bármely emberre veszélyt jelenthet, aki arra jár. Nem vettem volna szívemre ha valami baj történik.
- Őshonos itt a piton? - kérdezte Sherlock.
- Eredetileg nem, de sajnos az lett. 1992-ben az Andrew hurrikán megrongált néhány állatkertet, állatkereskedést és egy hüllőházat ahol rengeteg kígyóbébit tartottak.
Ekkor elfordultunk és elindultunk, hogy megkerüljük a széles épületet, meg az oldalánál álló hordókat. Petshow folytatta beszámolóját: - Amint elvonult a vész utcákon, romoknál nem találtuk őket, hát amint helyre állítottunk mindent folytattuk az életünket. Biztosra vettük, hogy ezek a pokolfajzatok mind egytől-egyig elpusztultak. Pár évvel később viszont sok ember kifejlett pitonokat látott az Everglades mocsárban. Ma már tudjuk a hurrikán ott tette le őket. Ivarérettek lettek s szaporodni kezdtek.
- Döbbenet. Nem csak túlélték a hatalmas hurrikánt, de egy ennyire nem őshonos állat ilyen vad helyen megél. - ámultam.
- Meg, de még mennyire! A színei, meg a mocsári terep tökéletesen elrejti, a piton pedig lesből támadó állat. Ehet békát, madarakat, tojást. Számukra igazi paradicsom a gazdag élővilágú Everglades. Azt sajnos nem tudjuk a láp flórája és faunája mennyire sérül ettől, mennyire lesz ez katasztrófa a környezetben 10-20 év múlva.
- Maga mit gondol? - kérdeztem.
- Biztos katasztrófa lesz belőle. Ilyen démonok sehol nem hozhatnak szerencsét.
- Hm.... Mi lesz most ezzel a kígyóval? - érdeklődtem.
- Szerencsére egy komám a közeli állatkertben gondnok. Felhívtam. Este elviszik. A barátom... Mondom a nevét: Peter Norton... Nos.... Hát, Peter nem örült, hogy vad példányról van szó. Ők fogságban nevelt jószágokat tartanak, de csak meglesznek vele. Elvégre ki más gondozhatna egy pitont ha nem az állatkert, nem?
- Ez így van. Igazán dicséretes. - feleltem.
- Mi?
- Ahogy Ön viszolygása ellenére jó helyet kereset meg talált az állatnak.
- Kérem, ő is állat. Isten teremtménye. Éljen! Egyen! Nőjön! Szaporodjon! Tegye mindezt gyakran meg boldogan, csak tőlem távol! - úgy látszott eléggé elszórakoztatta ez a gondolat, mert jóízűen hahotázott rajta egy sort. Úgy éreztem nagyon feszültté teszi a veszélyes hüllő jelenléte a telepen, ezért a csúszómászó távollétének elképzelésével oldja feszültségét. Befordultunk az épület mögé s földbe gyökerezett a lábunk. Sherlock Holmes már ott állt a hátsó ajtó előtt, kezében - nyitva - tartva hőn áhított dobozát.
- Remek. Minden benne van. - állapította meg elégedetten.
- Hogy az ördögbe! - fakadt ki Petshow, aki még nem ismerte barátom rendkívüli képességeit, így teljesen ledöbbent. Én azonban kapcsoltam:
- Sherlock Te átvágtál a raktáron! - nyílalt belém a felismerés. (Tudtam Holmes zsebében mindig van tolvajkulcs, így egy-egy zárt ajtó neki csak néhány másodpercig jelent akadályt.) Petshow teljesen elfehéredett, arcából teljesen kiszaladt a vér attól az elképzeléstől, hogy ember közlekedett a félelmetes kígyó közelében.
- Át. - mondta Sherlock - Mr. Petshow! Matatino nem japán turista. Itt él Miamiban. Tulajdonosa a kígyónak, aki sosem élt mocsárban. Az állat nyilván kinőtte a terráriumát vagy tartója megunta. Indulunk John?
Elbúcsúztunk az igazgatótól, aki láthatóan igencsak zavarban volt az új információktól amikkel Sherlock nyakon öntötte. Annyira meg volt illetődve, hogy fel sem ajánlotta visszakísér minket, pedig igazi úriember volt, ám barátom trükkje elfelejtette vele kis időre az illemet. Örömömre Sherlock nem ragaszkodott ahhoz, hogy visszafelé is az ő útvonalát használjuk, így csak megkerültük a raktárat.
- És ha megmar? - förmedtem Holmesra.
- Végig elég távol voltam tőle és tudtam, hogy fogságban tartott állatról van szó. Azok általában elég szelídek.
- Ezt honnan vetted?
- Több dologból... Hagyjál! Gondolkodom.
Lettek volna még kérdéseim, de tudtam cimborám agya már a bűnügyünkön jár. Alig valamivel később Sherlock elém vágott. Csomagostul bevágta magát a kocsiba:
- Hívjál taxit John! Én másfele megyek. - jelezte s sebesen elhajtott.

Azóta is a több dolgon töröm a fejem. Ha tudtok segíteni boldog lennék.

Köszönettel: Watson

Megjegyzés:

Az Andrew hurrikán (1992) története a pitonokkal - bármennyire hihetetlennek tűnhet - teljes valójában igaz.
Mycroft Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Kedd Júl. 31, 2012 9:20 pm

Drága Watson!

Micsoda problémák gyötörnek téged jó ideje! Pedig nem ördöngösség.

Sherlock egy ideig nem várható. (Erről nem mondok többet. Szigorúan titkos küldetés.) Majd a lányok segítenek.

Mycroft
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Kedd Júl. 31, 2012 11:53 pm

A dobozt Sherlock nyitotta ki?
John Watson
Admin

Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:16 am

Igen Viki. Egyszerű műanyag doboz volt a kért kémiai eszközökkel. Nem volt különösebben lezárva, egy felpattintással nyílt. Ezeket Sherlock nem használta a kígyónál, nem is tehette, hisz a raktár végében állt az udvaron. Azt nem értem, hogy jött rá a kígyóról és tulajáról ennyi mindenre. Tudnál segíteni? Mycroft sem volt túl közlékeny.
Mycroft Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:33 am

Drága Viki! Ezt jól hiszi Watson. A doboz ne zavarjon meg! Sherlock munkamániás és nagyon odavolt a doboz megkaparintásáért. Átvágott a raktáron, mert tudta biztonságosan megteheti és ez volt a legrövidebb út.

Watson! Nem vagyok közlöny.

Mycroft

Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:40 am

Mycroft: feladat teljesítve.

Viki! Nincs több kérdésed, de Nikinek van még kettő.

SH.
Mycroft Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:42 am

Már ha kéri. Az előbb sem kellett. kacsintó
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:50 am

Viki is rájöhet. A válaszod korrekt volt Mycroft, de figyellek.

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:55 am

Viki! Tudom volt elhúzódó feladvány, de ebben most minden benne van. Nem trükköztem, gondolkodtam.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:58 am

Oké , bocsi.
(Amúgy a piton Ázsiában honos, Matatino pedig japán volt. Bár lehet, hogy ez most nem lényeges)
Ha a mocsárban élt volna nem lett volna olyan nyugodt és amint eleresztették elrejtőzött volna. Abból, ahogy Matatino "elkapta" lehet következtetni, hogy már volt dolga kígyókkal. Ha valaki meglát egy ekkora kígyót szerintem előbb jut eszébe futni mint elkapni. És az, hogy ő maga engedte el ahelyett, hogy valaki szakértőnek szólt volna. És olyan helyre vitte ahol tudta, hogy jó helyen lesz vagy jobb helyre juttatják.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 12:59 am

Oké-oké többet nem kérdezgetek.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:01 am

Valóban. Ez volt a leggyanúsabb. Nem csak nem rohant el, hanem még be is fogta. Ügyes vagy.

Egyéb?

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:09 am

Jó helyen akarta tudni a kígyót. Ragaszkodott hozzá, hogy a menhelyen hagyja ahelyett, hogy szabadon engedje a természetben, mert nem volt benne biztos, hogy a fogva tartott állat a szabadban megél.

Ő engedi ki a zsákból.

Igen, ezek is szemet szúrtak. Nagyon tudsz.

Még?

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:19 am

Turistaként mit keresett volna egyedül a mocsárban?!
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:22 am

Okos, de van még.

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:35 am

Nem is akartam fogadni ezt az izét, csak Matatino meggyőzött, hogy túl nagy példány, ha továbbra is a mocsárban marad legközelebb bármely emberre veszélyt jelenthet, aki arra jár. ... elég jól tud angolul.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:41 am

Ezen még nem kekeckednék, hisz egy turista tudhat jól angolul, de nem rossz gondolat. Mivel már nagyon ott vagy, a leggyanúsabbat is megmondtad és más dolgokra is rájöttél megfejtőnek veszlek.

Zsák: Furcsa, hogy épp volt nála egy kígyóbíró zsák
Sár: nem láttam sarat

Ezek csak megerősítettek, hogy igazam van - de nélkülük is bementem volna. Ami még biztossá tette a szememben, hogy tudott valamit, amivel Niki eljátszott az előző feladványban. Mit?

SH.

takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:48 am

Tudta, hogy a menhely igazgatójának van egy barátja aki az állatkertnél dolgozik.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:50 am

Ezt nem tudta. Mivel játszott Niki a házak kapcsán, hogy eljutott a hógömbig?
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:51 am

Tényleg... a zsák még eszembe jutott, de úgy voltam vele miért ne lehetne nála zsák.. de arra nem gondoltam, hogy nem mindegy milyen...
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 1:52 am

Az csak megerősített. Nem arra alapoztam. Nem félt a kígyótól és pontosan tudott valamit az állatról.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 2:03 am

Ügyes megoldás! kacsintó
Valamint a kintről beszűrődő kutyacsaholás se zavarta,egy vad példány szerintem biztos reagált volna rá.

A hógömbös feladatnál az segített a legtöbbet hogy amint visszafordította,valami hullott az adott tárgyra és környezetére is.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 2:05 am

Hm.. Niki! Mégis rájöttél, hogy nagy házat képtelen fordítani. Szóval milyen tulajdonságát változtattad meg a háznak?
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 2:07 am

A kezébe valószínű hogy csak a kis házat tudja venni tehát a méretét.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 2:08 am

Jajj...tényleg...a méretét változtattam meg,nem a megszokott méretét néztem,hanem összezsugorítottam akkorára,hogy elférjen egy gyerek kezében.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 01, 2012 2:09 am

Még nagyobbra is megnőhet a piton.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   

Sherlock Holmes Fórum: Játékok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next