Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!

HomeGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés

Share | 

Sherlock Holmes Fórum: Játékok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
SzerzőÜzenet
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 21

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:00 am

Irene köszönöm a segítséget! köszi

Jim bugyiban szambázik
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin

Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 163

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:15 am

Karácsony! Ez a menet véget ért:

- Szabad vagyok. Mycroft kétszer is kiszabadult és megmentettük a királynőt
- Három emberünk nem került veszélybe
- A Kaméleon kódoló megmarad
- Sikerült fegyvereket visszaszereznünk Moriartytól

Küldök ajándékot.

Nyeremény:

Sherlock Holmes összes története 1-2.

SH.
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin

Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:17 am

Ez nagyon jó, de nem kéne mondanod valamit Vikinek?
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:17 am

Ja, igen: Szép munka volt.

SH.
John Watson
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:18 am

Valami mást?
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:19 am

Ö... Majd ha Moriarty ellen indulok magammal viszlek.

SH.
John Watson
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:19 am

Sherlock!!!
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:20 am

nevető köszönöm
John Watson
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:21 am

Sherlock!!! Irene Adlernek korbácsa van.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:21 am

Bocsánat Viki.

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:27 am

Megvan bocsátva. kacsint
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 1:29 am

Köszönöm.

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 2:10 am

A VALÓDI KÉMTÖRTÉNET:

Az FBI kötelékében tényleg volt egy "kettős ügynök", aki sokáig a KGB-nek szolgáltatott ki információkat. Az említett férfi amúgy templomba járt és tisztes családapa volt, árulását amivel az életét kockáztatta alacsony összegekkel honorálták az oroszok. (Miután lebukott az ügynök azt mesélte a hazaárulást nem anyagi okokból követte el, hanem tetszett a játék izgalma, a feszültség ami ezzel járt.)

Amikor az FBI megneszelte, hogy "Kevin" tégla lehet a kollégáját tényleg nyugdíjazták. Valóban beépítettek mellé egy fiatal ügynököt, aki a szabályokat betartva még nem kaphatott fegyvert nehogy "Kevin" gyanút fogjon. Fél évvel később egy ürüggyel (veszélyes bűnözők letartóztatása) "Kevint" külső terepre csalták. A fiatal ügynöknek ekkor az aktatáskából két dolgott kellett kivennie: Egy kézi számítógépet meg a hozzá tartozó speciális tollat. Ezeket társa más-más zsebekben tartotta. Amíg zajlott az adatmentés nem várt esemény történt. Kevin elunta magát a helyszínen és sarkon fordulva visszaindult az irodába. A terepen nem tartóztathatták fel, mert túl gyanús lett volna, de az ottaniak jelezték a központnak, hogy "Kevin" visszatér. Csakhogy az adatmentés még nem volt készen. Ezért, hogy minél több adatot szerezzenek az új terv a következő volt:

- Mivel a fiatal ügynök az iroda alatt van két emelettel, "Kevin" pedig többet közlekedik a bejárattól az ügynök csak akkor kezdi visszavinni a tárgyakat az irodába, mikor "Kevin" belép az ajtón.

A fiatal ügynök így elég éles helyzetben vihette vissza a tárgyakat és idegességében valóban elfeledte mit melyik zsebből vett ki. Találomra helyezte vissza őket, majd kapcsolt arra vonatkozóan, hogy "Kevin" melyik kezét használja és cserélt - azt tette kézre esőnek amit Kevin gyakrabban használt. Mint utóbb kiderült így már a megfelelő helyre helyezte vissza a tárgyakat, mert a "kettős ügynök" nem fogott gyanút.

Ha a bizonyíték elég terhelő az ügynököt akkor is visszaküldhetik, mert innentől kezdve "Kevint" hamis információkkal fogják ellátni az ellenség megtévesztésére. "Kevint" később elkapták, történetéből film meg pár dokumentumfilm is készült.

A feladványban ez a hamis információkra használás nem állt fent, mert egyértelműen lebuktató akcióról volt szó, Moriarty pedig azt akarta megkérdezni:

- Ha már megszerezted a terhelő bizonyítékot miért rohansz önként Kevin pisztolya elé te balfék?

De kihúztuk Moriarty méregfogát. Köszönöm.

SH.

Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 2:41 am

A Jim bugyiban szambázik már nem kell. Kikapcsolom a Kaméleont.

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 2:57 am

Mivel szeretitek a több megoldásos feladványokat íme egy. Emailben kaptam.

Antony lelőtt egy embert, tette miatt mégis ketten haltak meg.
Mi történt?

Esetszám: 36.
Név: Kettős gyilkosság

SH.

takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 3:19 am

Antony egy sofört lő le, miközben az egy másik személlyel utazik. Az autót senki nem irányítja, lekanyarodhatnak az útról,felborul a kocsi, a másik személy pedig beveri a fejét, kitörheti a nyakát, ...stb. Így tehát ketten halnak meg.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 3:25 am

Remek. Köszönöm.

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 3:35 am

Tükör... Az ember akit Antony lelő egy tükör előtt áll. Mikor lelövi nem csak az ember hal meg hanem a tükörképe is.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 3:42 am

Ilyen elméletre nem számítottam, de tényleg látványosan két ember esik benne holtan össze. Briliáns!

SH.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 25

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 5:34 am

Kicsit morbid megoldás,de ha egy kismamát lelő,akkor is két ember hal meg. A kismama és a baba.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 5:51 am

Jó.

Van még morbid megfejtés, ne aggódj!

SH.
Revati
Watson segítője
Watson segítője

Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 38

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 7:34 am

A lövés áldozatánál is volt fegyver, reflexből visszalőve megölte Anthony-t....Két ember halt meg.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 7:45 am

Kreatív. Tetszik. Köszönöm szépen.

Van megfejtés.

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 9:04 am

Ha egyszer nem írták hogy mivel lőtt rá : az áldozat megölel valakit és közben Antony íjjal lövi le. A kiszemelt emberen át belefúródik a megölelt emberbe. Bár nem tudom, hogy lehet e... nem e akad fenn az áldozat egyik csontján a nyílvessző.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 9:10 am

Oké.

Egyéb verziók is jöhetnek, de már több ilyen átlövést nem kérek. Köszönöm.

Maradhatunk a pisztolynál.

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 9:13 am

Egy épület tetején lövi le Antony az embert, és mikor ledobja vagy löki vagy éppenséggel magától leesik akkor véletlen valakire ráesik.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 9:16 am

Nagyszerű. Ilyesmit már vártam köszi.

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 10:53 am

Archibald Showney amerikai kisdiák levele:

Tisztelt Mr. Holmes!

Olvastam, hogy Ön nagy ismerője a rejtélyeknek. Szeretném kedves segítségét kérni. Nem nagyon szeretek tanulni, csak történelemből és tornából vagyok jeles. Minden más tantárggyal küzdenem kell. A történelmet viszont szerfelett szeretem. Múltkor a matematika tanárnőm nagyon meglepődött mikor a matek dolgozat előtti szünetben Hannibál hadvezér történetét olvastam.
- Ennyire tudsz mindent a dolgozatra? - kérdezte.
- Áh! A matek az úgyse érdekel, de a történelem az valami mesés! Benne van minden idő: őskor, ókor, középkor és a legújabb idők.
- Érdekes, ha jobban figyelnél tudhatnád, hogy van számjegy a matematika világából, amely magába foglal minden időt. - felelte.
A dolgozatom eredményéről nem szeretnék most beszámolni, nem tudom mi leszek ha felnövök, de annyira érdekel mire nem figyeltem. Tudna nekem segíteni?

Köszönettel: Archibald Showney

Archibald ne keseredj el! Legyél amerikai elnök, hisz Ronald Reagan azt mondta:

" Vannak előnyei is annak, ha az embert elnökké választják. Attól a naptól kezdve, hogy elnök lettem, a középiskolai osztályzataim a Top Secret dossziéba kerültek. "

Esetszám: 37.
Név: Számvadászat

Nem nehéz.

SH.

John Watson
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Szer. Aug. 22, 2012 4:09 pm

Elcsíptem egy beszélgetést, lejegyzem. A kaméleont használom, (új jelszava: 17sípcsont), így illetéktelenek nem olvashatják:

S: - Jaj, ne! Tűnés! Vár téged a Diogenes Club!
M: - Megmondtam múltkor, hogy állj le! Ez már rég nem a te játszmád.
S: - Azért mégis fegyvereket kapott birodalmunk vissza.
M: - Mindegy, őrültség volt a Kaméleont felajánlani. Meg ez a fegyveralku! Mi van ha ezzel csak arra inspirálod Moriartyt, hogy még több fegyvert zsaroljon ki az államoktól?
S: - Ami nálunk van azzal már nem árthat és a műholdjaival így is annyit zsarol már ki amennyit akar.
M: - Én nem mondtam neked semm...
S: - Ő sem, rájöttem. Ahogy arra is, hogy azért vagy tehetetlen ezzel szemben, más államokkal együtt, mert űrtörmelékeknek vannak álcázva.

(A Google azt jelzi a magyar nyelv inkább az űrszemét kifejezést használja ezekre az objektumokra: http://www.technet.hu/hir/20100927/muhold_figyeli_az_urszemetet/ - John)

M: Abból baromi sok van. Mesterséges hulladékok tengerében kereshetünk hét mesterien álcázott műholdat... Igaz, pár törmelékről tudjuk, hogy nem az, például ami miatt hó elején a Nemzetközi Űrállomás pályáját módosított

( http://tech.transindex.ro/?hir=6593 - John)

, de nem itt kéne halásznunk. Esélyünk sincs megtalálni fönt. Moriartynak már akkor az űrben keringtek fegyverei, mielőtt Amerika komolyabban figyelni kezdte a űrtörmelékeket, nincs mihez viszonyítanunk. Az űr nem megoldás...
S: - Igen, a földi irányító központot kéne elkapnunk.
M: - Kapnunk? Mi ez a királyi többes?
S: - Bocs, úgy értettem: Nekem meg az embereimnek.
M: - Nem a te dolgod, már mondtam ezerszer. Szállj le az ügyről! Kevés vagy ehhez, túl veszélyes. Nekem meg van elég gondom nélküled is.
S: - Én vagyok az egyetlen aki elő tudom csalni Moriartyt.
M: - Nikit nem adom, még játékra se. Ármánykodj Watsonnal!

( Ez itt roppant jól esett nekem Mycrofttól. Persze nem úgy értem, hogy Nikit fel kéne ajánlani, de engem se. Fő az egyenlőség! )

M: - Nem fair, hogy mások életével játszol. Nikit nem.
S: - Mintha ez csak rajtunk múlna, ha Moriarty akar valakit úgyis lépést tesz érte... Már kinézett másokat is, de Nikit miért ne?
M: - Megbízható.
S: - Hablaty, van más megbízható embered is.
M: - De nem ennyire.
S: - Ez is zöldség.
M: - Én legalább megbízok az emberemben, nem úgy mint te.
S: - Én meg nem engedek be kártya nélkül személyeket egy nemzetbiztonsági intézménybe, mint az amatőrök, akikben megbízol.
M: - Ne kezd ezt megint!!!
S: - Őszintén... Na! (-fenyegetően csapkod a hegedűvonóval) - Nikit miért nem?
M: - Megígéred, hogy nem nevetsz ki?
S: - Ritkán vihogok. Szerintem menni fog.
M: - Niki eszméletlen finom teát készít.
S: - Hm... hm... Igen? (- felemelte a hangját és hangosan kiabált) - Akkor majd megmondom Mrs. Hudsonnak, hogy iparkodjon jó házvezetőnőként viselkedni, ha nem akarja, hogy lecseréljem.
M: - Helyes. Foglalkozz az öreglánnyal, csak ne zavard köreimet!
S: - Nekem te nem parancsolsz.
M: - Ne akard, hogy a haza érdekében hivatalos úton megtagadjam tőled a szabadságot!
S: - Azt próbáld meg! (- elfordul Mycrofttól -) Lódulj! Kezd a hegedű leckém.
M: - Ha nem tágítasz esküszöm lecsukatlak.

Innentől szörnyű hegedűmuzsika és Mycroft sietősen távozott.

John, 17sípcsont
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 3:19 am

37:
Szerintem a végtelen ∞ az ami mindent magába foglal. Ámbár lehet hogy tévedek.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 4:06 am

Nem tévedsz, a helyes megfejtés a végtelen. Ha az idős feladványban nincs történelem és a tanárnő megjegyzete volna, hogy egy számjegy párszor használva, akkor a 8-asra gondolnék, hiszen minden digitális órában nyolcasokkal kijelezhető az idő, de ilyet nem mondott. A végtelenre gondolt, ami magában rejt régebbi időket is.

SH.
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 4:55 am

kacsintó
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 5:17 am

Szia Viki!

Ma sok a munkám, így nem jutottam postára, de a nyereményed már be van csomagolva és holnap elindítom.

Addig is segítenél nekem kicsit? Megtalálnád ki volt az akinek a halálának módját lebuktatta egy vulkán?

Anagramma: A TEN

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 5:57 am

Anagramma: Etna
A többit még keresem.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 6:11 am

Empedoklész - azt akarta elhitetni az emberekkel, hogy az istenek vették magukhoz, de nem jött össze neki, mert miután beleugrott a kráterbe a hegy az egyik cipőjét kivetette magából, és rájöttek, hogy csak öngyilkos lett.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 6:57 am

Köszönöm szépen. Kaptam egy furcsa levelet. Nem tudom lesz-e jelentőssége ennek az információnak, de megjegyzem.

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 7:37 am

George, Hugh és Dan (három testvér) kis csónakjukon kimentek halászni. Késő délután nagy víhar tört ki az óceánon. A csónakot nagy hullámok csapkodták ide-oda. Szerencsére nem borultak fel, a vihar is elállt, de mivel időközben be is esteledett nem tudták merről jöttek. A fiúk találomra egy irányba evezték a csónakot. Sok evezés után a csónak megfeneklett. A sötétben kitapogatták, hogy valahol partot értek. Kimásztak a csónakból és mivel már nagyon fáradtak voltak a sötétben kicsit távolabb botorkáltak a parttól, hogy ne érje őket a víz, majd a földön, összebújva elaludtak. A kényelmetlen este után arra ébredtek reggel, hogy egy öböl egyik partján szunyókáltak el, az öböl másik partján meg egy amerikai nagyváros jellegzetes épületei álltak. George, Hugh és Dan rendkívül sajnálta, hogy nem tudtak a városról és emiatt kellemetlen éjszakájuk volt.

Miért nem igaz?

SH.

A hozzászólást Sherlock Holmes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 23, 2012 8:32 am-kor.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 7:44 am

Nagy város... és nem vettek észre semmi fényt?
Revati
Watson segítője
Watson segítője

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 7:54 am

A fényeken kívül azért a forgalom zajainak egy része is odahallatszott volna....És a város tengerparti részén se volt semmi jelzőfény, kiépített kikötő, strand, stb..Ez is gyanús.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 7:59 am

Bingó! Ezek mind gyanúsak. A városfények ráadásul a vízben is tükröződnek. A napokban azt akarta egy tévécsatorna lenyeletni velem, hogy ez megtörtént. A város állítólag Boston volt.

Pár napja néztem egy dokumentumfilmet a Loch Nessi szörnyről. Badarság volt az egész. A csúcspont: Azt mondták benne, hogy írásos bizonyítékok szerint már az időszámításunk előtti 6. században is látták a keresztények a szörnyet. Itt visszatekertem, de jól hallottam: időszámításunk előtt volt a szöveg. Nem volt elég a szörny, aminek állítólagos észleléséről szóló legendák időszámításunk utáni 6. századból származnak.

Láttam olyan dokumentumfilmet is ahol egy kutatócsoport amerikai ereklyék után nyomozott. Találtak egy háromszög rajzot és valaki levezette, ebből az következik, hogy a szabadkőművesek építették a piramisokat.

Mai napi tanulság: a tévé sok butaságot sugározhat

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 8:22 am

Több megoldásos rejtvény:

Jerry és Jack két egymással szemben lévő hegy csúcsain élnek. Mindkettőnek ugyanazt kell üzenni és csak egyszer üzenhetsz. Hogyan jelzel nekik?

SH.
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 8:30 am

Repülővel. Így gondolom:

Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 8:32 am

Remek.

SH.
Revati
Watson segítője
Watson segítője

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 8:33 am

Talán nagyon leegyszerűsítem, de elküldöm mindkettejüknek ugyanazt az sms-t... szégyenkezik
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 8:35 am

Ok. Köremail, kör SMS kilőve. kacsintó

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 8:38 am

Kettős gyilkosság.

Megfejtés ami morbid, nem túl valószínű, de még nem volt:

Az áldozat egy sziámi ikerpár egyik tagja volt.

SH.
Trixi

Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 12:57 pm

Szióka-dióka!

Kettős gyilkosság: Antony egy rendőr volt, aki egy körözött bűnözőt vett észre. El akarta fogni, ám a pasi fegyvert rántott, de Anthony előbb lőtt. Anthony azonban nem tudta, hogy a gazember korábban elrabolt valakit, akit titkos rejtekhelyen tartott (váltságdíjat akart később érte, vagy szexuális bántalmazás miatt tartotta fogva). Mivel a bűnöző a lővés következtében elhunyt éhen-szomjan veszett az áldozata is.

Üzenet: Ha ismerik a srácok a füstjeleket akkor a völgyből jelezhetnék füsttel is.

Trixi von Sziporka

Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 1:15 pm

Trixi! Micsoda duplázás! Ez csodás. A kettős gyilkosság különösen tetszik. Van fantáziád. Sajnos tényleg volt már példa hasonló esetekre.

SH.
Sherlock Holmes
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 4:08 pm

Tisztelt ügynökök!

Több és nem egészen fair trükkökkel megtudtam, hogy Mycroft MI6-es ügynökei a Moriarty ellen folytatott nyomozásuk során tegnap a BPMA épületében jártak. (BPMA - Ez az angol Posta Múzeum rövidítése). A titkosszolgálat emberei úgy vélik, hogy Moriarty és gengszterei fontos információkat tárolnak néhány bélyeg hátára írva. Sikerült lemásolnom azt a nyomra vezethető listát amit bátyám ügynökei szintén lemásoltak. Úgy veszem ki az információk híres emberek bélyegeinek hátoldalán lehetnek, de momentán nincs lehetőségem utánuk nyomozni, mivel Mycroftot kitiltottam a Kaméleon rendszerből és azt kell megakadályoznom, hogy ismét hozzáférjen a kódfejtőhöz. Ez pedig elég kemény munka, mivel Mycroft nem csak eszes, de piszkosul kitartó is. Tehát amíg hadakozom sokat jelentene ha segítenétek a megfejtésekkel, melyekre most keveset tudok koncentrálni. Íme a lista:

1, A kígyó marta királynő
2, Az ember aki birodalmat épített egy egérre
3, New York. My way New York
4, Zeusz fia aki megoldotta a csomót
5, A Nagy Kommunikátor
6, Mesék a kriptából? Hideg, mint a vér. Törjön ki a frász!
7, A béke hírnöke aki ki merte merni a sót
8, Lord Arthur Saville bűne: Toll, irón, méreg
9, Missa Solemnis
10, Brit hős, az életét kioltó golyót a a Királyi Kastélyban őrzik.
11, Éjszakai összecsapás? Gyanús dolog: Belépő a csatabárdhoz.
12, Eat deafer joke (- anagramma?)
13, A bölcs aki olyan, mint egy sárkány!
14, A sárkány közbelép
15, A sárkányt üldöző férfi aki befogta a fényt

Figyelem! Új Kaméleon jelszó: 7x a pokolba!

Köszi. SH.

Moriartyt 7x a pokolba!

takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Csüt. Aug. 23, 2012 7:03 pm

1. Kleopátra(egyes állítások szerint kígyóval lett öngyilkos)
2. Walt Disney(Mickey Mouse)
4. Nagy Sándor(gordiuszi csomó)
7. Gandhi (só-menetelés,mellyel az adók eltörlésére hívta fel a figyelmet)
8. Oscar Wilde (bár a Dorian Gray arcképét se rossz)
10. Horatio Nelson(Trafalgarnál kapott halálos lövést,viszont az ütközetet megnyerte)

7x a pokolba
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   

Sherlock Holmes Fórum: Játékok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
17 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next