Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sorozatgyilkosok

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyVas. Dec. 30, 2012 8:56 am

A sorozatgyilkosságokról eszembe jutott a Hukkle c. film, ebben gyöngyvirágoldattal gyilkolnak.

Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyVas. Dec. 30, 2012 8:09 am

Sorozatgyilkosok 128771350a



Van benne néhány sorozatgyilkosság is.



SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyVas. Dec. 30, 2012 8:07 am

A törökszentmiklósi sorozatgyilkosságokról Rubin Szilárd írt könyvet Aprószentek címmel.

http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Rubin_Szilard_Aproszentek&id=115944&type=22
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Magyar sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyVas. Dec. 30, 2012 6:50 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 9:05 am

Mit találtam meglepett Egy kiállítás a címe Murder, ami a sorozatgyilkosokkal foglakozik. A freemail-be akartam belépni, és hopp, szembe jött velem ez a hirdetést. Akit érdekel, megtekintheti. mizus Infó itt:

http://murder.hu/
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: TV műsor ajánló   Sorozatgyilkosok EmptySzer. Aug. 01, 2012 8:51 pm


A Discovery World Sorozatgyilkosok c. sorozatot indított, adás minden nap 23:45-kor.
Ma a Firenzei szörnyeteg jön...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyPént. Júl. 27, 2012 4:07 am

Sherlock Fórum írta:
Van két "kedves elmélet" Conan Doyle-ról is. Az egyik szerint Conan embert ölt, hogy ellophassa egy férj történetét, akinek a feleségével viszonya volt, és nem elég, hogy felszarvazta a pasit meg megölte a történet maga "A sátán kutyája" volt.

A másik se semmi: Úgy tartják Doyle maga volt Hasfelmetsző Jack, hogy a Holmes történetekhez inspirációkat merítsen, átélve a gyilkosságok borzalmait.

nevető

Hát, ez nagyon érdekes. Pedig Doyle történeteiben pont a következtetés volt a lényeg, kibelezésről meg szó se volt. Hihetetlen mekkora fantáziája van az embereknek :)

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyPént. Júl. 27, 2012 2:35 am

Van két "kedves elmélet" Conan Doyle-ról is. Az egyik szerint Conan embert ölt, hogy ellophassa egy férj történetét, akinek a feleségével viszonya volt, és nem elég, hogy felszarvazta a pasit meg megölte a történet maga "A sátán kutyája" volt.

A másik se semmi: Úgy tartják Doyle maga volt Hasfelmetsző Jack, hogy a Holmes történetekhez inspirációkat merítsen, átélve a gyilkosságok borzalmait.

Senkit se zavart, hogy Doyle Holmes történeteiben általában nem kibelezős gyilkosságok voltak. A Sátán Kutyája előtt pedig már sok történetet írt. Az emberi jóindulat határtalan.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyPént. Júl. 27, 2012 2:14 am

Két sorozatban is említésre került két sorozatgyilkos. Az egyik Hermen Webster Mudgett más néven H. H. Holmes... egy kicsit meglepett a neve, hogy ő is Holmes :) Az Odaátban került elő, a szelleme kísértett. Elmondták, hány áldozata volt, és hogy főként fiatal szőke nőket ölt. Az is szóba került, hogy ő volt az első akinél a sorozatgyilkos szót használták. Mert előtte nem ismerték a szót, nem is volt. - Ez nem biztos, ha tévedek elnézést.

Infó róla: http://hu.wikipedia.org/wiki/H._H._Holmes

A másik inkább poén, mind komoly említés. Ugye bár biztosra senki sem tudja, ki volt Hasfelmetsző Jack. Hát, a Smallville-ben volt egy halhatatlan, aki embereket ölt a szerveikért. Elkapta az egyik főszereplőt, aki erre valami ilyasmit mondott:

- Én segítségért jöttem ide, nem azért, hogy valami Hasfelmetsző Jack-utánzat felboncoljon.

- Én voltam Hasfelmetsző Jack.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 7:30 am

Erről eszembe jut egy témába is vágó könyv... Egy sorozatgyilkos van benne, aki elég brutálisan öl. Amiért most megemlítem ezt a könyvet, az az, hogy a végén kiderül a sorozatgyilkosról hogy nő - Egy ellen példa arra, hogy a legtöbb férfi. Persze ez csak egy könyv...

Sorozatgyilkosok Bk058184nagy

Nekem a címe miatt került a kezembe, meg a történet miatt, amiben erős a krimi szál. Nekem tetszett. Bár a gyilkos ott is csonkít, a könyvnek nem ez a lényege, sőt, egy érdekes nyomozás a halálon túlról :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 7:11 am

Engem a sorozatgyilkosokkal kapcsolatban az érdekel a legjobban, hogy mi vitte rá őket a tetteikre, meg az egész pszichológiai háttere.

Többek között ezért szeretem a Gyilkos elmék (Criminal Minds) című sorozatot, ami a profilozók munkájáról szól.


És ha már Hasfelmetsző Jack: nem vagyok horrorrajongó, de nagyon bejött A pokolból c. film Johnny Depp-pel, ami ezt a sztorit dolgozza fel.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Jack the Ripper   Sorozatgyilkosok EmptySzer. Jún. 06, 2012 10:59 pm


Egy komoly, mindenre kiterjedő cikk a Hasfelmetszőről:

http://konteo.blogrepublik.eu/2011/03/07/a-hasfelmetszo-jack-dosszie/

Sorozatgyilkosok JAck1
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok EmptySzer. Jún. 06, 2012 4:38 pm

Hasfelmetsző Jack a világ leghíresebb sorozatgyilkosa és egyéb sorozatgyilkosok.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Sorozatgyilkosok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sorozatgyilkosok   Sorozatgyilkosok Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sorozatgyilkosok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: KRIMI - Más nyomozók és bűnügyek-
Ugrás: