Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 4.

Go down 
+9
tahiti
Revati
Jim Moriarty
Ysmirson
takacsniki
takacsviki0118
John Watson
Mycroft Holmes
Sherlock Holmes
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
SzerzőÜzenet
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 9:50 am

519gyilkos

John, a végén még te leszel az a 3. túsz, nem Sherlock. Ha még mindig azon a rejtekhelyen vagytok, lehet elő akar csak csalni. De ha nem akkor nem szóltam... szégyenkezik Lehet, hogy Sherlockot tényleg elkapja. De ő meg csak úgy a kezei közé futna? gondolkozik
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 9:55 am

519gyilkos

Viki! Nem tudom.. Mrs. Hudson... Sherlock, még egy túsz... Fáj a fejem, 39 fokos lázam van, szörnyű ez a fagyos pince.. és.. oké, akkor maradok. John
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 33
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 9:55 am

519gyilkos

Vannak ilyen rejtélyes cuccok is, hogy mobiltelefon és társai.. Sőt még telefonfülke is akad szép számmal Londonban. Kis helyes pirosak. Egy próbát megér, max Jim szólal meg a másik oldalon.
Vagy Sherlock eldobta a telóját? gondolkozik
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 9:58 am

519gyilkos

Hát jöttem át a másik szobából. Mikor Sherlock a laptop fölé hajolt. Fölpattant és annyit mondott "Jim hazudik, legalább egy túszban. Idő van." Aztán eltepert.

Akkor szerinted Ysmirson maradjak és telefonáljak rá?

John
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 33
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:03 am

519gyilkos

Így van. A pincéteket végülis nem ismeri. Te lennél az egyik túsz, vagy Sherlock, amikor elfoglaljátok a helyeket ahová irányítani akar titeket. Amennyire emlékszem ott az óra előtt eléggé nyílt a terep, még egy mesterlövészt is simán rád állíthatna. Az uszodában is volt egy pár legutóbb..
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:05 am

519gyilkos

Az is lehet, hogy ketten vannak veszélyben, de az is lehet, hogy senki, átverés az egész....Miért nem próbálod meg elérni Mrs. Hudsont? Talán kiderülne valami.
Vissza az elejére Go down
Jim Moriarty

Jim Moriarty


Hozzászólások száma : 290
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 09.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:11 am

Telik az idő, de maradhatsz. Vannak akik feláldozhatók.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Tumblr_m859yjvUL91rcxys9o1_500

Nagy főnök (Big Boss)

Mrs. Hudson és Sherlock.

Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:13 am

Nem megyek. Viszlát Jim! John
Vissza az elejére Go down
Jim Moriarty

Jim Moriarty


Hozzászólások száma : 290
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 09.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:15 am

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Sherlock-BBS-Series-2-Opening

Te tudod. Viszlát John!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:18 am

519gyilkos

Sherlock mobilja kicseng, csak nem veszi fel. Mrs. Hudson barátnőjéét nem tudom. A neve valamilyen Taylor, nehéz lesz megtalálnom.

John

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:21 am

519gyilkos

John, Mycroft-nak nincs valami "hívójele" vészhelyzet esetére, ami alapján biztosan tudni lehet, hogy nincs veszélyben? (Tudom, ez nem a legjobb megfogalmazás, kicsit kutyakiképzésre hajaz, de jobb nem jutott eszembe, bocsi.. szégyenkezik )
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:24 am

519gyilkos

Mycroft csak két embernek jelenik meg és én nem vagyok köztük. sír
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:25 am

519gyilkos

Rémesen vagyok. Hasogat a fejem.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:27 am

519gyilkos

Arra gondoltam, ha vele lenne valami gubanc, az már elindított volna valamit....Meg kicsit szürreális ez így együtt: Mrs. Hudson, Mycroft, Sherlock...

Nem lehet még valakit riasztani? Sherlock hajléktalanjait pl.....?
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 33
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:32 am

519gyilkos

Tényleg valószínűtlen, hogy nála legyen Mycroft is. Őt nem egyszerű elkapni.
Igaz, hogy mindig kb. ugyanazon az útvonalon mozog de a fontossága miatt hamar szemet szúrna a hiánya valakinek. -> Küldenének utána egy S.A.S csapatot vagy valami hasonló társaságot. értetlen
Tehát amíg nincs meg a három túsz, addig nem működhet a terve. Ki maradt még? Mollyval mi van?
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:33 am

519gyilkos


Az őket hívó jelet sem ismerem.

Bocsi, annyira nem vagyok passzban...

Mycroft és Mrs. Hudson.... egyikről Sherlock feltételezi, hogy nincs Moriartynál.. Mégis mindkettőre reagált... még el is szaladt. Haj!

Próbálok telcsizni folyamatosan.

John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:35 am

519gyilkos

Akkor ha jól értem szerintetek Mycroft nincs Jimnél?

John
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:38 am

519gyilkos
Jobbulást John.
Mycroft? Szerintem is ő az akit nem kapott még el Moriarty. Mycroft most úgyis "visszavonult", tudja, hogy veszély fenyegeti.
Irene Adler?



A hozzászólást takacsviki0118 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 05, 2012 10:39 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 33
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:38 am

519gyilkos

Nincs. Ha igen, akkor meg már úgysincs mit tenni. Ez esetben viszont nem lenne szüksége Mrs. Hudsonra.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:39 am

519gyilkos


Ysmirson az sajnos már kiderült még az érkezésed előtt, hogy Mycroft zsarolható és önként átadja magát Moriartynak ha világháború elkerülése érdekében húzni akarja az időt. Egyszer még a királynőt is Jim kezére játszotta. (Hosszú mese.) És van Jim meg közte valami alku, amiről nem tudunk részleteket.

Viszont Mrs. Hudson... Bujkálás közben a neki szánt csomagra megadja a nevét... ezt Sherlock írta a kémek kapcsán.


Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:40 am

519gyilkos

Lehet, te lettél volna a harmadik túsz.

Szerintem ha Mycroft bajban lenne, akkor olyan hangzavart csapnának az illetékes szervek nálatok, hogy ahhoz képest a világháború közönséges kofalárma...(Hogy egy klasszikust idézzek kacsintó )

Amúgy nem tudom, most mi a teendő. Mi lesz, ha letelik a 30 perc? Egyáltalán lesz vajon valami?
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:41 am

519gyilkos

Szerintem nincs másik túsz. Bruce Lee egyik filmjének címe:

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 The-Big-Boss-bruce-lee


Nagy főnök .. ez közönséges lenne Lestradenek, nem?
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:45 am

519gyilkos

szomorú Akkor Mrs. Hudson lesz. Sherlock leírta a trükköt nektek, csak Jim nem játékoson alkalmazta... Kell ismernie Mrs. Hudson kapcsolatait ha így tud csomagokat küldeni... Jaj!!!
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 33
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 10:48 am

519gyilkos

A királynőt? Húha mik vannak. meglepett
Mrs. Hudsonból meg 007-est képeztetek?
Drogcsempészes sztori?
Ennek viszont magánnyomozós a története: http://www.filmkatalogus.hu/A-kicsi-nover--f6607
Nem a nővérénél bújt el véletlenül?
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 11:14 am

519gyilkos

Voltak itt események. Ez még az első játékban történt. Végül is megírhatom, legalább addig is mozognak az ujjaim, csak fel kell idéznem. Szét fogok itt fagyni. .. John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 11:21 am

519gyilkos

Látod, John, most milyen jól jönne az a pálinka! De beszélhetek én..... nevető
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 11:33 am

519gyilkos

Tehát még régebben (ami az első játékblokkba fért be a Fórumra) plasztikai műtéttel egy bérgyilkos megkapta Sherlock arcát. Egy brit ügynök maradványait feldarabolva találták meg Mycroft asztalán. Mycroft roppant ideges volt, hogy ilyen megtörténhetett, aztán eltűnt...


Jim pedig mitológiai feladványokkal bombázott minket.

Valójában: A bérgyilkos besétált Mycrofthoz és elrabolta őt. Sherlock akkor jött rá, hogy van hasonmása, mikor "Bocsánat otthon hagytam a biztonsági kártyámat" szövegre simán felengedték Mycroft irodájába. (Sherlock azóta is cukkolja a testvérét milyen kutyaütők voltak a brit titkosszolgálat emberei. Minden alkalmat megragad, hogy a képébe vágja.)

Ez volt a medúza hadművelet:

Medúza:

Én angolul a következőt találtam: (Google fordítót használok, hogy tudjak magyarul kommunikálni.)

Ő volt a leggyönyörűbb nő. Minden férfi az ő kezét akarta megkérni, de senkihez nem ment feleségül. Ugyanis Pallasz Athéné papnője volt, az istennő templomában élt és örök szüzességet fogadott. Szépsége azonban erkölcsös élete ellenére is tragédiát hozott rá. A templomba betört Poszeidon a tengeristen, aki megerőszakolta. Pallasz Athéné a bölcsesség, az igazságos háború, a jog, az igazságosság, a művészetek, a kézművesség és a képzés istennője ezen felháborodott, mivel úgy vélte meggyalázták szent templomát az aktussal. Poszeidont nem büntethette, de az ártatlan lányra szörnyű csapásokat szórt:

1, kitiltotta templomából
2, messzi szigetre száműzte, a világ végére
3, Medúzát szörnnyé változtatta: Szárnyai nőttek, arca elcsúfult, hajfürtjei kígyókká változtak
4, aki ránézett kővé dermedt, ezért többé nem lehetett emberi társasága (magányra ítéltetett)

Szomorú életének Perszeusz vetett végett, aki levágta a fejét. Medúzát úgy tudta megközelíteni, hogy közvetlenül nem nézett Medúza szemébe, hanem saját pajzsán látta tükröződni Medúza arcát.

Következtetések:
Szűz –> Irene Adler szerint Moriarty így hív engem
Pallasz Athéné embere –> Athéné az igazságosság és jog, a bölcsesség képviselője –> én a törvényt képviselem, okos vagyok
Kígyók -> én veszélyes vagyok
Magány -> illik rám
Erőszak –> olyat tesznek vele amit nem akar –> ellopják az arcom
Az arcom használja –> pajzs

Megfejtés:
Medúza = én vagyok
Perszeusz = Moriarty embere, aki az arcomat használja – pajzsként védte őt az arcom, mikor Mycroft intézményében járt

A válasz: Medúza Sherlock Holmes.

Gyönyörű volt. Köszönöm Viki.



Mycroft elrablása és a feladványok alapján Viki meg Niki segítségével Sherlock rájött, hogy az új túsz maga II. Erzsébet lesz - Mycroft simán bejut hozzá. Valóban Jim meg is fenyegette, hogy válasszon a királynő vagy a testvére élete között. Mivel a királynőre gyors halál várt, Mycroftra lassabb, ezért Sherlock a királynőt kérte.

Végül Mycroft is megmenekült, a bérgyilkos pedig likvidálva lett. (Feldarabolva kézbesítve lett Jimnek.) Sherlock akkor jött rá, hogy Mycroft Jim műholdjaival van zsarolva. (A műholdak központját végül a két Holmes közösen összefogva - ami náluk nagy szó! - a Római kapucinusok kriptájában lelte meg. Sajnos ezen kívül is van Moriartynak elég fegyvere.)

Sherlock viszont azóta is tart tőle, hogy Jim aljas módon visszaélhet az arcával. (Sherlock volt Jim túsza, volt lehetősége Moriartynak sok mindenre.) Szóval a barátom ezért jön mindig azzal, hogy fel kell őt ismernünk és ezért alakít ki közös kódokat, kérdés-felelek válaszokat Veletek. Ha egyszer nem ő térne vissza hozzánk, amire lehetőség van, hisz megtudtuk a Halhatatlanoknál nagyszerű tudósok dolgoznak; akkor tudjuk csalás van... Igazából nekem Jim Mabos feladványa sem tetszik...

Lehet az lesz Revati. Különben tényleg én leszek az áldozat. Olyan hideg van, meg se lepődnék ha egy pingvin totyogna el.

John


A hozzászólást John Watson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 05, 2012 11:40 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 11:40 am

519gyilkos

Nekem valahogy gyanús ez a nagy csend. Jim 21:43-kor írta, hogy fél órád van a Big Benhez érni, az meg már bőven letelt. Mondjuk nála sosem lehet tudni.

Most megyek, holnap van egy kis dolgom. Jó éjt!

És John, csak mértékkel fogyaszd a pálinkát, rendben? Szükség lesz még a tiszta fejre.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 11:42 am

519gyilkos

Rendben. Köszönöm a tanácsod. Jó éjt Revati!

John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 7:00 pm

519gyilkos

J: - Halló! Halló!
S: - Mondjad!
J: - Sherlock te vagy az? Jól vagy?
S: - Persze, miért hívsz?
J: - Jim megfenyegetett, hogy menjek a Big Benhez, hogy Te, Mycroft és Mrs. Hudson...
S: - Ne mozdulj! Nincsenek túszai.
J: - Akkor Mrs. Hudson és My...
S: - Semmi sincs a kezében. Ellenőriztem.
J: - Hála az égnek! Pedig egy képet is küldött rólad, hogy sakkban tart az uszodában.
S: - Nyilván csatolt egy fotót a netről.
J: - Ja... Majdnem elindultam. Ha nem szólnak az ügynökeid... Most hol vagy?
S: - Taxiban. Az uszodához vártak, hát lestem meddig bírják a várakozást, most követtem őket.
J: - Aha. Világos. Persze.
S: - Maradj a helyeden!
J: - Mikor jössz? Nem hoznál pár vizes palackot? Radiátort! Bármit. Iszonyatosan hideg van itt... Meg unatkozom.
S: - A csap melletti ládában van két vizes palack.
J: - A mindenit!
S: - Körül se néztél?
J: - Olyan rosszul vagyok.
S: - Igyál teát és gondolkozz Jim feladványán az unalom ellen!
J: - Nem értem a gügye rímmeket.
S: - Mennem kell. Nyugalom!
J: - Sherlock! Sherlock! Azt... ja... Szép napot neked is!

John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 7:18 pm

519gyilkos

A higany bizony csuda jó szer,
de elég csak az ősi módszer:
Hüllők torkán nem akad meg a "gombóc",
hát tárgyat dobnak alacsonyabb lényekre.
Sherlocknak kéne a narancs színű pokróc:
Ha megtudja irányzékból nyolcra gondolsz.
Jó Watsonnak lesz ezer dolga,
amint elszabadul világ pokla.
Számos dolog a földre hull máris.
Holmes mondaná: Ez elementális.
Ha megfejtetted a vers lényegét
a megoldásod rímben regéld!


Higany - jele: Hg
alkalmazás: hőmérő, vérnyomásmérő, fogtömés (más fémekkel együtt ő képezi az amalgámot), barométer, higanygőzlámpa, ipar (gyártás)

irányzék - célzó készülék (puskáknál?) .. tájoló
8 darab

Rímbe kell a válasz.


Fáj a fejem és azt hiszem kaptam egy vesegyulladást.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 1:44 am

519gyilkos

Jó Watsonnak lesz ezer dolga,
amint elszabadul világ pokla.


Orvos vagyok. Segítségnyújtás, életmentés

John



Vissza az elejére Go down
OneNightInParis
Watson segítője
Watson segítője
OneNightInParis


Hozzászólások száma : 48
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 28.
Tartózkodási hely : Ha elmondanám meg kéne, hogy öljelek

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 2:27 am

szia John!
Örülök neked.

Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 2:54 am

Szia-szia! Szintén. mizus Köszönöm, hogy a segítőm lettél.
Vissza az elejére Go down
OneNightInParis
Watson segítője
Watson segítője
OneNightInParis


Hozzászólások száma : 48
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 28.
Tartózkodási hely : Ha elmondanám meg kéne, hogy öljelek

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 2:58 am

Nincs mit.
Igazából még semmit se tettem.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 3:00 am

nevető Bebizonyítottad milyen jó az ízlésed, mikor engem választottál.
Vissza az elejére Go down
OneNightInParis
Watson segítője
Watson segítője
OneNightInParis


Hozzászólások száma : 48
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 28.
Tartózkodási hely : Ha elmondanám meg kéne, hogy öljelek

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 3:02 am

szégyenkezik Kösz.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 3:05 am

Nyitok új témát. Még meg kell fejtenem a verset, amit Jim adott.
Vissza az elejére Go down
OneNightInParis
Watson segítője
Watson segítője
OneNightInParis


Hozzászólások száma : 48
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 28.
Tartózkodási hely : Ha elmondanám meg kéne, hogy öljelek

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 3:08 am

Nekem is van irodalom házim. szomorú
Neki kéne állnom. szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 EmptyKedd Nov. 06, 2012 3:09 am

Mars tanulni! kacsintó

Szia!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 20 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 4.
Vissza az elejére 
20 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 15.
» Sherlock Holmes Játék 5.
» Sherlock Holmes Játék 16.
» Sherlock Holmes Játék 6.
» Sherlock Holmes Játék 17.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: