Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 6.

Go down 
+8
takacsniki
Mycroft Holmes
Sherlock Fórum
Ysmirson
takacsviki0118
Revati
tahiti
Sherlock Holmes
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
SzerzőÜzenet
Jim Moriarty

Jim Moriarty


Hozzászólások száma : 290
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 09.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 9:45 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Tumblr_lc1hzq0aya1qdbj57o1_500

Akkor igazán velem jöhetsz. Ha az embereid figyeltek kihoznak.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 9:47 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Angry_sherlock12

Nem megyek veled. Tesztelsz. A póker játszmádnak nincs értelme. Csak az erőm és az időm akartad lekötni vele, meg a figyelmemet.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Jim Moriarty

Jim Moriarty


Hozzászólások száma : 290
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 09.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 9:52 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Tumblr_lzqnon9Tv61r754n0

Leesett? Végül is zseniális volt. Mi a legszörnyűbb teher egy logikus elmének? Az értetlen, a rendszertelenség. Ha végig ment volna a parti beleőrülsz... Nincs kártya? Hát, nincs.


Akkor gyere velem azért aki holttesteket lát mindenütt.

Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 9:55 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 28

Rendben.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 9:59 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Sherlock-phone

- John! Ugorj fel a fórumra! Légy ügyes! Gondolkozzatok!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:04 am

szomorú Hogy mindig van valami. szégyenkezik Nem voltam egy ideje, most bogozhatok. John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:06 am

Szia John!!!!

Megölelhetlek? mizus
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:09 am

Szia Revati! Rám férne. Tudsz segíteni? Ma értem haza egy orvosi konferenciáról, nem vagyok képben. szomorú Annyit értek, hogy Sherlock megint Jim kezében van.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:16 am

Ha jól gondolom, azért ment vele, mert Molly van veszélyben.

A feladványban meg biztos van valami csavar is, nem "csak" nehéz....

Sok hajó...megint valami hadjárat lesz.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:16 am

Üdvözlet Viv! Szeretettel látlak. John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:20 am

Molly? Megpróbálom elérni.. mindjá... Áh, már látom! Igazad van:

Sherlock: tegnap 9:03 pm
Molly: Korn - Dead Bodies Everywhere [MASTERED] (Holttestek mindenütt)

szomorú Én kedvelem Mollyt.

John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:25 am

Én is. És Sherlock is - bár sosem vallaná be.

Csak amiatt a francos "Én te vagyok" miatt szerintem Jim tudja. szomorú
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:31 am

szomorú Sajnos nem állíthatunk az ismerőseink mellé 24 órában titkos ügynököket. szomorú

Hadjárat? Katonaorvos voltam Afganisztánban, de szárazföldi hadműveletek kapcsán ténykedtem. Nagy Sándort tudom csak kiejteni. Szüksége volt hajókra, de Jim biztos nem adná meg a megfejtést. gondolkozik Legalábbis így gondolom.

John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:32 am

Na, lássuk, miből élünk.

Kezdjük a hajóáccsal.

http://hu.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADrdan

Meglátom, mit találok még.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:34 am

Revati köszönöm. Addig én meg visszaolvasok, hátha jobban megértem mi történt. Ki kell hoznunk Sherlockot!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:59 am

Közben találtam egy ilyet: Nagy Sándor a víz alatt

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 AlexanderUnderWater

Ez egy híres kép, néha ábrázolják a nagy hal nélkül is:

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Boat-and-fish

Egy legendából ered, mely szerint Nagy Sándor Türosz ostromakor egy üveghordóban - más források szerint üvegburával a fején leereszkedett a tengerbe. (Bátor dolog volt tőle, mivel nem tudott úszni.) Tudományos csatornákon az UFO-s műsorokban mutogatják ezt a képet azt állítva, hogy a nagy hódító víz alatti űrlényekre volt kíváncsi. Valójában Türosz két részből állt: szárazföld és egy sziget. A sziget partvonalára közvetlenül falat építettek, azért, hogy ellenség ne tudjon kikötni a parton. Ha Nagy Sándor valóban víz alá ereszkedett - ami kalandvágyát, s bátorságát ismerve hihető - nem űrlényeket keresett, hanem azt vizsgálta lehetséges lenne-e a szigetet víz alól támadni.

szomorú Nem tudom ez segít-e.

John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:04 am

Csakhogy szomorú az üveghordót nem ácsolják... és nem hajó volt gondolkozik John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:09 am

Talán nyomon vagyok....

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nagy_P%C3%A9ter_c%C3%A1r


Ami lényeges innen:

Péternek a nevelője, Nyikita Zotov sokat mesélt a korábbi cárok hőstetteiről, ami Pétert nagy lelkesedéssel töltötte el. A holland Karsten Brand megjavított számára egy régi hajót, megalapozva ezzel Péter szeretetét és egy életre szóló érdeklődését a hajók iránt.

1695-ben háborút indított Azov elfoglalására a törökök ellen (a háború valójában már 1686 óta folyt a törökök ellen, Péter csak fokozotabbá tette a hadműveleteket a törökök és tatárok ellen). Az orosz csapatok egy sikertelen ostrom után visszavonultak. Péter ekkor kijelentette, hogy ha Oroszország flottával rendelkezne, be tudná venni a várost vízi blokáddal. Így tehát Péter Voronyezsben hajóépítő műhelyeket hozott létre, és nem egyszer ő maga is beállt dolgozni a munkások és a külföldi mesterek közé.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:16 am

Ez tetszik. Nagy Péter kitanulta a hajóács mesterséget.

Ki az a hajóács aki megtanulta, hogy tengeri ütközetet nem lehet hajó nélkül nyerni aztán flottát építtetett?

nevető Tehát szüksége volt flottára, hogy támadjon.

Köszönöm Revati. Megzavart, hogy a hajóácsok nemigen vesznek részt a tengeri ütközetekben, de ha cár volt az más.

mizus Akkor már csak Nagy Sándor kell, mert ha jól értelmezem ő adhatja meg a választ.

Jim: - Kérdés te bízol-e Nagy Sándorban?
Sherlock: - Igen.

John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:27 am

Az a mondás a trójai háború kapcsán keletkezett.

Odüsszeusz egy szolgától látta aki egy falovat faragott fiának és ebből nyert ötlet által építették meg végre a görögök a híressé vált óriási, fából készült lovat (trójai faló), amelyben a harminc legbátrabb görög harcosok rejtőztek el. A falovat a csatamezőn hagyták, majd hajóikkal visszavonulást színleltek. Kasszandra és a pap Laokoón figyelmeztetése ellenére a trójaiak bevontatták a falovat a városba. Az éjszaka leple alatt a görög harcosok kimásztak a faló belsejéből, megnyitották a város kapuit és a beáramló seregek végül elfoglalhatták Trója városát. Innen származik a mondás: „félek a görögöktől, még ha ajándékot hoznak is”, illetve a „trójai ló” fogalom. Egy másik változat szerint a falovat olyan nagyra építették a görögök, hogy nem fért be a város kapuján, ezért saját lakói ütötték ki a városvédő falat, hogy a vélt ajándékot a városba húzhassák.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:29 am

Igen. Köszönöm szépen. John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:30 am

Addig jutottam, hogy Nagy Sándor nem én vagyok. Velem Sherlock ilyenről nem beszélgetett.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:33 am

Türosz ostroma:

Föníciában Alexandrosz ellenállás nélkül foglalta el Tripolisz (ma: Tripoli ), Büblosz, Berütosz (ma: Bejrút) és Szidón (ma: Szaida) kikötőjét. Egyedül Türoszban ütközött Alexandrosz ellenállásba. Ugyan Türosz tárgyalásokat kezdett, de megtagadta Alexandrosztól azt a jogot, hogy a város isteneinek templomában áldozatot mutasson be, mert a városba törvény szerint csak a saját uralkodójuk teheti be a lábát. Ezt Alexandrosz sértésnek érezte, és jogához ragaszkodva, ostromolni kezdte a várost, amely egy part menti szigeten feküdt, és nem mellesleg a perzsa hajóhad fontos kikötője volt.
Türosz ostroma i. e. 332 januárjában kezdődött és hét hónapig tartott, míg a makedón és behódolt föníciai városok hajóiból álló flotta az ellenállást meg nem törte. A Türosz utcáin folyó harcokban több száz makedón katona vesztette életét. Bosszúból Alexandrosz minden férfit megöletett; az utolsó 2000 túlélőt a tengerparton feszítették keresztre. A türoszi asszonyokat és gyerekeket (30 000 főt) rabszolgának adták el.


gondolkozik Akkor egy hadvezérhez hasonló valakit keresünk...Hatalma van, emberei, befolyása...Mycroftnak mi köze lenne kettőjük játszmájához? Jó, azon kívül, ami evidens...
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:37 am

Mycroft? Nem tudom... Hát, biztosan hatékonyabban segíthetne, mint én vagy Molly. Pillanat, valami rémlik.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:40 am

Jó, hogy te friss szemmel nézed a dolgot, nekem lassan töltőre lenne szükségem.... kacsintó
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:42 am

Sherlock Holmes Játék 5.

Heavy metal (alias Mycroft): Hétf. Nov. 12, 2012 11:15 pm

"Megmutatom nektek, hogy a sziget is a szárazföld része."

Sherlock: Hétf. Nov. 12, 2012 11:17 pm

Mondta Nagy Sándor és megkezdte Türosz ostromát.

"Félek a görögöktől még ha ajándékot hoznak is."

SH.

Kód kérdés és válasz volt a két testvér között, mikor Sherlock a Sátán Kutyája miatt volt Jim fogságában. Mycroft mondta Nagy Sándor szavait.

elismerés elismerés elismerés

Ez jó lesz. Köszönöm szépen Revati. Szeretlek John

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:47 am

Csak használható értelmes dologra is a szürkeállományom.... szégyenkezik

Jó tudni.

És majd elfelejtettem: köszönöm a képet Csavargóról. Nem is hiszed, hogy örültem neki.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:50 am

Szívesen. Nagyon kedvelik az állatkertben. Igazi sztár lett. 127 örökbefogadója van, akik adományokat adnak az állatkert javára. nevető Engem kicsit Sherlockra emlékeztet. Ő is sokat csavarog, ravasz, vékony és mondhatni trükkökkel csalja ki a pénzt az emberekből.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:54 am

Milyen igazad van! De figyeld csak meg mit fogsz tőle kapni ezért.... mizus

A megfejtéssel mi legyen? Nézzenek rá a többiek is, biztos, ami biztos.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:56 am

nevető Biztosan jó, mert most kaptam egy SMS-t:

"Büdöske holnap hazatér. Mycroft"



Meg vagyok nyugodva. Köszi a segítséget. Nyugodtan térek aludni.

Jó éjt kedves Revati! pc John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 11:58 am

Szívesen, kedves. Az alvás rám is rám fér....

Jó éjszakát, John!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptySzer. Dec. 12, 2012 1:56 pm

AZ " ÉN TE VAGYOK REJTÉLY"


Álmomból felkelt a kicsapódó ajtó kellemetlen hangja. Nem ülök fel, de a cellaajtó felé lesek. Fényt látok és egy férfi alakját. Jim Moriarty hegedűn kezd játszani. Az én szomorú nótámat. Precízen lejátssza, egyetlen hiba nélkül, miközben lassan az ágyam felé közelít.

- Legalább javult a zenei ízlésed. Ez jobb, mint a Bee Gees. - dicsérem meg a szerzeményem.
- Nem is lep meg honnan tudom? - kérdi Moriarty.
- Nyilván azért jöttél, hogy elmond.
- Irene Adler telefonja. Míg a pin kódját kerested átvilágítottad, de mikor visszakérted ez már eszedbe se jutott. Elég volt egy pici lehallgató, többet nem vizsgáltad át, mert tudtad Mycroft minden adatot töröltetett róla.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 891715-high_res-sherlock

Persze annak nem örültem mikor pár nap múlva Mycroft megjelent a Baker Streeten és amíg Mrs. Hudsont teáért küldte egy "Viszlát Jim" mondat után kiiktatta a poloskát. A bátyád ezerszer ravaszabb nálad. Ő nem követett volna el ilyen oltári hibát. És te vagy a világ leghíresebb nyomozója? Szánalmas vagy Sherlock.
- A nagy emberek is tévednek néha. Nagy Sándor vagy Nagy Péter akik hajó nélkül vágtak neki tengeri ütközetnek, aztán felismerték mi a probléma és változtattak, ez a lényeg. Képesek voltak változni.
- Te is. Most nem kerested megszállottan a pókerlapok logikáját, pedig de szerettem volna ha beleőrülsz.
- Vége a játéknak Jim. A feladványod sem volt nehéz. Az embereim hamar kivisznek innen, ebben biztos vagyok.
- És mit érsz vele? Számtalan dolgot még át se látsz. Ugyanolyan gyarló és szánalmas maradsz, mint eddig.
- Mint te? Hisz "Én Te vagyok".
Moriarty szemei összeszűkültek: - Csak nem sejteni vélsz valamit? Mesélj! Nevetni akarok.
- Ahogy kívánod. 1982. Mycroft már magas hivatali beosztást töltött be, de nem sikerült pénzt kicsikarnia nemzetstratégiailag fontos fejlesztésekre. Ez a Falklandi háborúnál alaposan megbosszulta magát. A politika és a bűnözés régóta összefonódott, és Mycroft jól tudta, hogy bizonyos diplomáciai, társadalmi vagy gazdasági dolgokra nem lehet kellő hatással, ám ez nem tántorította el attól, hogy nagyobb teret próbáljon nyerni amúgy általában emberséges céljainak. Ezért - lassan, de biztosan - létrehozta a világ legnagyobb bűnöző szervezetét, hogy terrorista veszéllyel tudjon hatni a politikusokra, valamint elnyomhasson vagy zsarolhasson egyéb bűnbandákat. Ezenfelül ilyen módon fontos információkhoz juthat alvilági körökből. A sebesült bűnözőket is el kell látni, a bűnszervezet kórházakat nyitott, ahol természetesen tisztes angol polgárokat is gyógykezelnek. A maffia vezetője te lettél. Mycroftnak sosem voltak illúziói, jól tudta, hogy mindenben sosem kontrollálhat téged (pl: Halhatatlanok gyilkosságai), ám bizonyos történésekbe már van beleszólása és neki ez elég. Számára olyan vagy, mint én: a zabolátlan kis öcsi. Néha egymásnak ugraszt minket, néha szövetséges segítői vagyunk. Általában felettünk trónol, bár néha sikerül fölé kerekednünk. És akár vele, akár ellene játszunk Jim, nekünk ugyanaz a célunk: Felmérni az ő gondolkozását, megszűrjük mit mondunk el neki, mit nem, vagy épp titkolni próbálunk előtte valamit. Mi egyformák vagyunk gondolkodásban és szinte azonos lázadók a szemében. Meg a lehetséges utódai, szerinte valamelyikünk lesz a következő "Angol kormány".

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Sherlock_and_moriarty_by_jaxparabellum-d4q6ap6

Pár másodperc múlva Jim Moriarty megszólalt:
- Megfejtetted. Tisztelem a logikádat Sherlock. Szabad vagy, de fogsz még hallani rólam.
- Tudom, nehogy már unatkozzunk.
- Amit Mycroft nekünk szán az nagy kihívás. Küzdeni fogok.
- Nos, a címem: Baker Street 221b. Csak nehogy elfeledd!

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 147542_original

Molly szabad.


SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 3:35 am

John Watson írta:
Üdvözlet Viv! Szeretettel látlak. John
Köszönöm :D Én is téged:)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 7:06 am

Sziasztok!

Fejtörők:

1, Először eldobod a külsejét, hogy megfőzzed a belsejét. Mikor megfőzted megeszed a külsejét és eldobod a belsejét. (Több megoldásos.)

2, Mary fülbevalója a kávéscsészéjébe esett. A fülbevaló nem lett nedves, pedig a csésze nem volt üres. Hogy lehet ez? (Több megoldásos.)

3, Versvadászat: egy magyar vers első versszaka

.a.... ..e....,

.n.. .e....,

.e.... ..o... _ .á......

.z .n .e.... .i. .a......

.a..........

.a.... ..á.. .i.... .é... (pont)

.i.... .m...

..e........

.o... .ö.... .m.......,

.z .n .e.... .i. .a......

_ .e.....

.o......... ..o.... .o... (pont)


_ egybetűs szót jelent, amúgy a második betűk vannak megadva


SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 7:59 am

Jó estét!

2. Mary éppen arra készült, hogy felöntse forró vízzel a Nescafé-t, így a fülbevaló a granulátumba esett bele.
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:19 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 60785292 Arra gondoltam ez egy játékcsésze, műkávéval. Reklám vagy babának játék céllal.. izé.. érthető?
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:23 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 60785292Revati! Láttad, hogy Esztertoth13 beküldte más topicba az egyházunk plakátját?



Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Tumblrl885r5x95g1qdwkyi
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:32 am

Ez lesz a palkát? Jó választás kacsintó

1.-nél a lekvárfőzésre gondoltam. Ha megfőzöd a barackot (ha a forró vízbe tételt annak vesszük.) leveszed a héját, eldobom a külsejét. Marad a húsos rész, ez lesz a külseje. Ezt megeszem, és eldobom a belsejét, ami a mag.

Ez ugrott be.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:36 am

szia Szia tahiti!

Még csak kaparászom összefelé magam a tegnap este után. Tényleg, az esernyős kép...Kezdetnek nem rossz.



És ha a kávéscsészében még fagyos jégkrém/fagyi volt, mert épp akkor vette ki a fagyasztóból?
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:37 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 1949193330Kevés kávé volt a csésze aljában. Esés közben a csaj elkapta az ékszert. A csésze peremén már áthaladt azt még nem landolt a lötyiben. Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 1949193330 Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 1949193330Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 1949193330Aha, ez nagyon esernyős. Szevasz!
Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:40 am

szia

2. A csésze peremére volt állítva a kiskanál és a fülbevaló arra esett rá.
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:47 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 805633690Kockacukrok voltak a csészében.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:53 am

Mary bögrés sütit készített éppen, amihez minden hozzávalót csészével kell kimérni. A csészében lehetett liszt vagy cukor.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:55 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Jó estét!

Mennyi remek ötlet!

Lekvár, fagyi, kanál, kockacukor, liszt vagy cukor - a legjobban ezek tetszenek.

SH.



Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 8:56 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 60785292 Viv! Lány vagy ugye? Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 160610324
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 9:03 am

Akartam írni, hogy minek megfőzni valamit aminek ennyi részét eldobhatod, de a baracklekvárt szeretem. Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 2642598150 Csak még nem gondoltam bele hogyan készítik.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 9:05 am

Szia Sherlock!

Mary rizset válogatott, az volt a csészében. Vagy tejbegrízt akart főzni, és a gríz volt odakészítve.

És már megint a kajánál tartok... mérges
Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 9:05 am

Igen lány vagyok.Teljes keresztnév szerint Vivien :D
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 9:07 am

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Cute_sherlock_smile

Nem gond Tahiti. Tudjuk, hogy leragadtál a kockacukornál.

Vivien? Hagyományosan már női név. Csak egy tipp.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 9:08 am

Rengeteg Vivit ismerek mizus

A lekvárt láttam mamánál, meg segítettem, azért jutott eszembe :)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 17 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 6.
Vissza az elejére 
17 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 4.
» Sherlock Holmes Játék 10.
» Sherlock Holmes Játék 11.
» Sherlock Holmes Játék 12.
» Sherlock Holmes Játék 13.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: