Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Ünnepek, ünnepi készülődés

Go down 
+4
Sherlock Holmes
takacsviki0118
Revati
Sherlock Fórum
8 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 9:04 pm

takacsviki0118 írta:

Hát én maradok a pihi-puhi ágyamnál. nevető

Én is. nevető Nem folytatom soká, csak az órákhoz még annyit, hogy sokan ismerőseim közül pl. azért nem hordanak, mert a mobiljukon nézik az időt. Én mondjuk szeretem az órákat, meg azért is hordom, mert nincs értelem annak, hogy csak áll a dobozában, akkor már legyen is használva.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 10:38 am

nevető Nem gond, Viki. Egyik téma hozza a másikat.

dilis Meg végül is a SherlOFF topicban vagyunk... mizus
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 10:36 am

Bocsánat. szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 10:35 am

Igen, én is olvastam a hajlíthatóról. Most már találtak ki olyan órát is, amint megjelenik a telefon kijelzője. Látod, ha üzeneted jön, stb. És ezt azért találták ki, mert hogy kezd kimenni a divatból a karóra. Pedig szerintem annyira azért nem. Max. a fiataloknál nem olyan divat. Bár ők is/ mi is hordunk. Pl. nagyon menő volt tavaly a gumiszíjas óra. Mondjuk nekem pont nem volt. De nem is hiányzott. nevető

Ünnepek, ünnepi készülődés Images1rwf




Hát én maradok a pihi-puhi ágyamnál. nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 10:35 am

nevető Bírom, hogy minden témát teleszórunk offolással... szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 10:25 am

Nekem erről az jut eszembe, mikor azt látom, hogy valakinek a kezéhez nőtt a telefonja. nevető Majdnem szó szerint, de olvastam, hogy kísérleteznek hajlítható akkumulátorokkal, ami azért lesz jó, mert ez után tényleg a kezünkön hordhatjuk karperecként a telefonunkat. Ez után már nem csak szófordulat lesz a hozzám nőtt.

Amúgy meg, tudnám hogy, de a Star Trek is eszembe jutott. Ott a klingonok nevezték a föderációs hajókat túl elkényelmesedettnek. Mondjuk azért mert ők vaságyon feküdtek, az Enterprise meg sokkal puhább ágyakkal szolgálhat.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 8:59 am

Mik vannak?! meglepett Szimatteló. nevető
Lassan tényleg okosabbak lesznek a telefonok mint mi magunk.

Múltkor olvastam, hogy aki okos kütyüket használ, többet gépezik... stb. az feledékenyebb. És lassan így butulunk el, hogy semmin nem kell törnünk magunkat mert a gépek megtesznek helyettünk mindent. dilis
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 8:54 am

Van itt még pár érdekesség.

http://www.google.hu/intl/hu/landing/nose/

kacsintó
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 7:22 am

nevető Őket bírom. De jó.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 7:03 am

https://www.facebook.com/photo.php?v=174257722707141

Bocsi. Már lehet az agyatokra megyek velük. De ha egyszer április elseje van... szégyenkezik

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 6:57 am

Mennyi író született ma!

Gogol, Rostand, Edgar Wallace, Milan Kundera.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 6:54 am

Szegény, úristen, ilyen névvel. nevető

Nekem az maradt meg, hogy suliban más szinte unásig hallottam a 'Lóg a cipőfűződ' féle megszólalást. Amúgy ma egész nap olyan híreket látok facebookon pár oldaltól, amit bejelöltem, hogy csak fogom a fejem. Először halálra rémülök, hogy ne, komolyan? Aztán leesik, hogy csak szórakoznak, mert április elseje van.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 6:45 am

Unokatesóm azt hiszem éjfél körül született, éjfél után pár perccel talán? Nem tudom pontosan, de azt tudom, hogy ennek ellenére még márciusra írták nem áprilisra. Szegényt hogy cikizhették volna.

Puskás Ferencet én is olvastam. Amit még találtam érdekességet:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116
Micsoda név. Szegény gyerek. Azért a szülei eléggé ki akartak vele tolni.
Neki plusz 5 perc kellene a dolgozatoknál, hogy a nevére is legyen ideje. nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 4:26 am

Én Puskás Ferencről olvastam, hogy valójában ezen a napon született, de azt terjesztette, hogy márc. 31-én, nehogy cikizzék az időpont miatt.

gondolkozik Amúgy meg csak bizonyos kultúrákban van jelentősége április elsejének.

Ez az év századik napja. A néphit szerint szerencsétlen nap, mivel Júdás ekkor akasztotta fel magát.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyVas. Márc. 31, 2013 9:47 pm

Azon tűnődtem, vajon milyen lehet ezen a napon születni? És egyik kedvenc színésznőmről kiderült, hogy április elsején született. :) Micsoda nap. nevető

Ünnepek, ünnepi készülődés Large



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzomb. Márc. 30, 2013 10:42 pm

Én is Kellemes Húsvétot Kívánok Mindenkinek, és Sok Locsolót a lányoknak! kacsintó

Ünnepek, ünnepi készülődés Himes_tojas1

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzomb. Márc. 30, 2013 9:59 am

Csatlakozom én is: kellemes húsvétot mindenkinek!

Ünnepek, ünnepi készülődés 20120521-227x279
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzomb. Márc. 30, 2013 9:48 am

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Nektek!

Ünnepek, ünnepi készülődés Postcardhd

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Márc. 18, 2013 9:17 am

Revati írta:
gondolkozik Senkit nem érdekel, hogy az ünnephez semmi köze, csak menő és kész, hát vegyünk belőle....Ki nem állhatom az ilyen birka magatartást...

Hát igen, így szokott lenni. mizus

Tojást, hát, évre én sem emlékszek. Voltak szakaszok. Mikor nekem festettek, kicsi koromban mentem a kis tállal, és kutattam az udvarban. Aztán a nyuszi már nem ment le az udvarra, hanem a konyhába jött, és kb. ekkortájt kezdtünk el mi festeni. Aztán, mára már csak apu fest. De már elveszett a hangulat.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Márc. 18, 2013 9:06 am

Bizony van, valamelyik női magazin ünnepi számában volt riport egy karácsonyfadíszeket készítő családi vállalkozásról, abban írták, hogy roppant népszerű a kalocsai mintás verzió.

gondolkozik Senkit nem érdekel, hogy az ünnephez semmi köze, csak menő és kész, hát vegyünk belőle....Ki nem állhatom az ilyen birka magatartást...

szégyenkezik Bocs, kissé OFF lett, de nem tudtam megállni....


nevető Tojást utoljára ovis koromban festettem....Vagyis került rá néhány szín, fogalmazzak inkább így... nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Márc. 18, 2013 9:02 am

Revati írta:
tehát pont olyan, mint a kalocsai mintás karácsonyfadísz.... dilis

Ilyen is van? Nahát. nevető Mondjuk, én egyszer próbáltam bonyolultabb tojásfestést, hát, elég érdekes lett,szóval, az óta nem próbálkozok, maradjunk a színeknél. Ha én álltam volna neki ennek, fekete-fehér emós tojás lett volna.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Márc. 18, 2013 8:57 am

nevető Ez nagyon jó. Mondjuk a húsvéthoz nem sok köze van, tehát pont olyan, mint a kalocsai mintás karácsonyfadísz.... dilis
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Márc. 18, 2013 8:54 am

Húsvét közeledtével, egy kis meglepi. :) Ismerős lehet a kép, de nekem nagyon tetszik.

Ünnepek, ünnepi készülődés 39908433612800645111819

Vissza az elejére Go down
Viv
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Viv


Hozzászólások száma : 697
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Dec. 10.

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzer. Jan. 02, 2013 4:21 am

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek :)
Ünnepek, ünnepi készülődés Tumblr_mfwx0m3tAH1qc779co1_500
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzer. Jan. 02, 2013 4:14 am

Már kívántam Boldog Új Évet, de valamikor szóba került a Sárkány éve. Hát 2013 a Kígyó éve lesz!

Ünnepek, ünnepi készülődés 38392714045853277565112

http://civishir.hu/eletmod/2013-a-kigyo-eve-mi-varhato/0101143529
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 31, 2012 8:31 am

Ünnepek, ünnepi készülődés Tumblr_m7yi4q402h1r0a306

Sziasztok!

Nálunk szuper a hangulat. Remélem Nálatok is. mizus

Boldog Új Évet!



Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 31, 2012 2:19 am

Én is Boldog Új Évet Kívánok! Igyunk!

Ünnepek, ünnepi készülődés Kpeslap
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 31, 2012 1:39 am

Ünnepek, ünnepi készülődés Msolatlondonnagy
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek! :)
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyVas. Dec. 23, 2012 10:31 am

Ünnepek, ünnepi készülődés 46335
Van a csoda... Karácsony csodája. Amire várunk. És ami teljesedik. De ez a csoda nem a színes szalagokkal átkötött dobozokban rejlik. Nem a feldíszített zöld fenyő alatt találod. Ezt a csodát másutt kell keresni, másutt lehet megtalálni. Ez a csoda a kedves szavakban, őszinte, szívből jövő kívánságokban, szerető érzésben érkezik. És kell ennél nagyobb ajándék? A következő háromszázhatvanöt napban ezek kísérnek, ezek adnak erőt. Nem a csomagokban lapuló tárgyak, hanem csakis ezek. Csak ezek... Ez a karácsony csodája.
-Csitáry-Hock Tamás-


Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyVas. Dec. 23, 2012 5:45 am

Ünnepek, ünnepi készülődés 2607503894 Szép Karácsonyt!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzomb. Dec. 22, 2012 9:02 pm

Sziasztok!

Szeretettel kívánok Mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt!

Köszönöm ezt a csodálatos évet Nektek.


Ünnepek, ünnepi készülődés 03001
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzomb. Dec. 22, 2012 7:34 am

Szeretnék én is kellemes ünnepeket kívánni mindenkinek, békés, boldog karácsonyt és jó pihenést!

Ehhez néhány kedves gondolat:



Ajándékok, amelyek nem kerülnek semmibe:

- egy jó szót szólni,
- egy beteget felvidítani,
- óvatosan becsukni az ajtót,
- apróságoknak örülni,
- mindenért hálásnak lenni,
- jó tanácsot adni,
- egy levél megírásával örömet szerezni,
- jogos panaszt nem melegíteni fel újra,
- nem tenni szóvá, amit a másik hibázik,
- a levert hangulatot nem venni komolyan,
- nem sértődni meg félresikerült szó miatt,
- megtalálni a dicsérő, elismerő szót a jóra,
- megtalálni az együttérző szót a megalázottaknak,
- találni tréfás szót a gyerekeknek,
- elismerni az elkövetett helytelenségeket,
- örülni a holnapi napnak,
- bizonyos dolgokra aludni egyet,
- mindenre rászánni a kellő időt és gondot,
- és mindenben, de mindenben szeretettel lenni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzomb. Dec. 22, 2012 3:02 am

Ez a kép szenzációs! mizus

(Nagy volt, kicsit lekicsinyítettem, széthúzta a témát.)

Én is kellemes ünnepeket Kívánok :)

Ünnepek, ünnepi készülődés 500full
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: A Szeretet Ünnepén   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyPént. Dec. 21, 2012 10:23 pm

Drága Baker Street Fórum!
Békés, meghitt és boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!


Ünnepek, ünnepi készülődés 46388459123687456086761

Nagy öröm, hogy létrejött és fejlődik-gyarapodik ez a Közösség!
Jó itt lenni, és együtt munkálkodni kedves Szerkesztőtársaimmal és Revatival, aki egy Kincs!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyPént. Dec. 21, 2012 8:34 am

Revati írta:
Mondjuk elég sajnos, hogy sokaknak a vásárlásról és nem a szeretetről szól ez az egész. Annak kellene örülni, hogy együtt vagyunk, és nem azon idegeskedni, mindenkinek sikerült-e eltalálni a szíve vágyát....

Hát, igen :) Én is megvoltam, elintéztem az ajándékokat rég, vagyis idén egyedi karácsony lesz, én inkább vásároltam magamnak. nevető De azért nagyban nézegettem a csomagoló papírokat. Még ezer éve vettem kettőt, abból is van, de jó móka volt :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyPént. Dec. 21, 2012 8:26 am

Az az igazi karácsonyi hangulat még nálam is hiányzik. Én is szeretnék havat, úgy az igazi ez az ünnep.

Az ajándékokat időben beszereztem, szóval a tömeget megúsztam...Mondjuk elég sajnos, hogy sokaknak a vásárlásról és nem a szeretetről szól ez az egész. Annak kellene örülni, hogy együtt vagyunk, és nem azon idegeskedni, mindenkinek sikerült-e eltalálni a szíve vágyát....
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyPént. Dec. 21, 2012 7:54 am

Nagyon jó volt olvasni ezeket a sorokat. mizus

Nekem nem igazán volt/van karácsonyi hangulatom , bár most, mikor a bevásárlóközpontban köröztem, kicsit rám jött a hangulat. Előtte aggódtam minden máson, csak ezen nem, és most sem igazán érzem a hangulatot.

De ezeket a sorokat olvasva legalább a morgós hangulatom elszállt, és bizakodok :) Szeretnék fehér karácsonyt. Itthon mindig azt mondják, apu, hogy majd befestjük, szerintem nagyon nézne, ha tényleg befestenék mindent, hogy fehér legyen. nevető Sokan nem szeretik a havat, lapátolni kell, stb, én szeretem, és ha lapátolnom kell majd akkor is szeretni fogom. Mindig megszáll a gyerek, és azonnal: hóembert építeni. Meg télen hónak kell lennie, négy évszak van, így a helyes.

Szóval,j ó volt olvasni, túlságosan elsodort a rohanó élet, és elfeledkeztem az ünnepről. Most kicsit visszatért a hangulatom. :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyPént. Dec. 21, 2012 7:01 am

Sziasztok!

mizus Ideje írni ebbe a kedves témába. mizus

Mi is műfenyőket tartunk, mert sajnálnánk az élőt. Műből viszont több kicsit és ízlésesen díszítettet, meg egy optikai szálasat. Kicsiny a családunk, de ritka nagy szeretetben élünk, így boldog vagyok, mert nekem egy csodás otthon adatott meg.

A tavalyi karácsony mégis szomorúan telt. Egy téves orvosi diagnózis miatt úgy tűnt az az utolsó Karácsonyom a szeretteimmel, aztán visz a kaszás. A doki szerint áttételes, elburjánzott rákom volt, erről szóban és írásban is tájékoztatott. Így nem sok okunk volt az örömre, de ezekben az időkben is éreztem mennyire szeret a családom és a Jóisten. Úgy éreztem ha ennyi volt az életem, akkor is megérte. Mi lehet annál több, hogy vannak szeretteink? Szerintem semmi. Azt hiszem ez a legnagyobb kincs az életben.

Januárban beérett több havi szervező munkám és megrendeztem az első Sherlock Holmes klubtalálkozót, ami nagyon jól sikerült. Szép számban jelentek meg a kedves Sherlock rajongók ahhoz képest, hogy alig volt időm reklámozni az eseményt, pénzem meg egyáltalán nem volt hirdetni. A találkozó után három nappal fogadott az orvos a hírrel, hogy mégsem vagyok rákos, de fogalma sincs mi a bajom. Egy másik gyógyítónál megoldást találtam és 32 évesen végre megkaptam, hogy vannak napjaim rosszullétek, fájdalmak nélkül. Ráadásul van lehetőségem sokat együtt lenni szeretett édesapámmal, nagymamámmal. Szóval én hiszek a csodákban, mert sokat láttam és velem is számos megtörtént.

Az új életemben szabályokat dolgoztam ki a Sherlock Holmes Clubnak és Fórumnak, nem azért mert a szabályozás a mániám, de minden közösségbe kellenek bizonyos határok azért, hogy rend legyen, kiküszöböljünk bizonyos félreértéseket. Szerencsére az új "módit" is érthetőnek, elfogadhatónak tartották a klubtagok, mert a fórum meg a klub egyaránt fejlődött. Voltak változások a szerkesztőségben is, és úgy érzem nagyon szerencsés vagyok mert Radix, Revati és Eszti igazán nagy támaszaim, hasznos segítőim, ezenfelül kreatív ötletforrások. Az én egészségem nagy csoda, de hiszem ilyen megtisztelő ajándék Istentől az is, hogy ilyen fantasztikus emberekre találtam, akikkel így össze tudunk dolgozni, közös célokért ügyködni. Az, hogy szépen haladtunk szerkesztőtársaim nagy érdeme is. Értük meg a kedves fórumozóinkért mindig élmény számomra felnézni ide a Fórumra.

Az igazi Karácsony a szívekben él. Mindegy milyen csapások érik az embert, megéri kitartani és hinni abban a jövendő majd neki kedvez. "Semmi nem volt kár a percért." Legyen minden nap Ünnep!


Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:16 am

Nagyon tetszett mizus

"Húsz éve televízió nélkül, mostantájt már közel minden médiahatást elkerülve élek."

Én ismerősökkel beszélgetek, és mondják, hogy nem akarják nézni, nem is nézik a Való világot, meg a hasonló okosságokat, amit a tv-ben megy, de mégis ismerik őket, mert mindenhol ez megy, stb.

Szerintem ez hülyeség. Mármint, aki el akarja kerülni az el is kerüli. Pont. Ha nem akar a tv-től megszabadulni, létezik tv újság, ahol megnézheti, mikor mennek a filmjei, sorozatai, amiket néz. Én például nem ismerem a VV-seket, se másokat, azt se tudom kicsodák. Miért? Mert nem néztem, tényleg nem néztem, nem csak azt mondtam. Az más kérdés, hogy egyes hírek még így is eljutottak hozzám nevető
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Szvorák Katalin   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptySzer. Dec. 12, 2012 8:01 am


Énekeim szeretet-üzenete mindent legyõz
(Vigília, 2012. December)

Nem vagyok a szavak embere, csak az elénekelt szavaké. Ars poeticámat - credomat is legszívesebben dalokba-énekekbe foglalnám, de a Vigília nem egy „hangos” folyóirat. Ettõl függetlenül jólesne, ha esetlen mondataim mögött halk énekeim belülrõl hallatszódnának.

Minden ember valamilyen küldetéssel, feladattal érkezik a Földre. Már maga a születés egy misztikum, egy csoda. Minden születésben ott a lehetõség az emberség szolgálatára és a környezet, a neveltetés, a hit felelõssége, hogy a szárnypróbálgatás után teljes kibontakozás következhessék, még akkor is, ha vallom, hogy nevelni tulajdonképpen csak részlegesen lehet, mert születésünkkor már magunkkal hoztunk mindent, ami lesz belõlünk és a nevelésbõl csak az marad meg, ami ellen a bennünk lévõ adottságok nem lázadnak.

Lényeges, hogy a gyermekben ne önmagunkat keressük, mert a Teremtõ gondoskodik helyettünk arról, hogy mindenki elõbb utóbb megtalálja a helyét, küldetését, mi csak egyengethetjük az utat. A Teremtett világ, a maga összetettségében hihetetlen rendet takar, ahol minden egyes ember egy megismételhetetlen univerzum. Valójában az ember önmaga számára a legmisztikusabb, legismeretlenebb minden õt körülvevõ lény között.
A Teremtõ nekem a színpadtól, szerepléstõl szorongó-félõ lénynek, mégis ezt a csodás pálya-utat jelölte meg, hogy hangommal, énekeimmel gyógyíthassam a lelkeket. Nem könnyû szeretetéhes, lelki nyomorúsággal küzdõ emberek elé kiállni, mert az én lelkem azonnal elérzékenyül, de az énekeim szeretet-üzenete mindent legyõz. Ebben a kegyelmi állapotban számtalanszor van részem, ez a Teremtõ ajándéka és az énekek az én ajándékaim a Teremtõnek. Az éneklésem intuíció és vallom, hogy intuíció nélkül csak mesteremberek volnának mindenütt.

Hiszek a dal, az ének gyógyító erejében, hiszen olyan érzelmi csatornák nyílnak meg általa, melyek lelki megnyugvást hoznak. Hiszek a Vox Humáná-ban, hiszek abban, hogy a dal, az ének által emberibbé, békésebbé válhat világunk. Sokszor vagyok szomorú, mert az emberek egyre ritkábban élnek ezzel a csodaszerrel. Ahelyett, hogy kiénekelnénk magunkból a bánatot, félelmet, szorongást. A technika csodáinak köszönhetõen, a manipulált média hatására az emberi társadalom egyre inkább átalakul, ahonnan a Vox Humana kiszorul.
Hiszek a közösségek, az imák gyógyító erejében, mely a legkonokabb betegségek felett is gyõzelmet tud aratni. Magam is megtapasztalhattam életmentõ mûtétem során.
Szavakkal a hitet nagyon nehéz megérintenem, de templomi koncertjeimen olyan nagyon közel kerülök az Úrhoz, hogy szinte párbeszédben vagyok vele, ekkor érzem teljes lelki megtisztulással az ég és föld harmóniáját, összecsengését. Nem véletlen a hit megtartó ereje, hiszen a tisztelendõ öregek és bölcsek mind Istenhez fordulnak, de az egykoron legmaterialistább ateista tudósok nagy része is öregkorában megtér Istenhez.

Szíveket megérinteni, csak belsõ harmóniával, kiegyensúlyozott lelki világgal lehet, mert különben az ének „hamisan”cseng. A lélek a test lakója, ezért vigyázok mindkettõjükre és vonulok el számtalanszor a természetbe, mely a Teremtõ egyik legnagyobb ajándéka nekem Járom az erdõt, hegyeket mászom és a legkisebb virágban is hosszan gyönyörködöm, naplementét és holdtöltét csodálok. Távoznak a lelki mérgek és újult gyógyító erõvel térek vissza egyre betegebb civilizációnkba, ahol igyekszem távol tartani magam minden álhírtõl, álembertõl, álértéktõl, próbálom kiszûrni a felénk áradó világszintû környezeti szennyet, mert a médiák örökös háttérzörejében elveszítjük önmagunkat és az egymáshoz vezetõ utat.

A legtöbb ember menekül a csend elõl, nem tud vele mit kezdeni, mert így szembesülnie kellene önmagával. A legtöbb ember önmaga elõl menekül, s az emberek java másnak akar látszani, mint ami, közben pedig a legnagyobb hûséggel önmaga iránt tartozik elsõsorban.
Húsz éve televízió nélkül, mostantájt már közel minden médiahatást elkerülve élek. A „túléléshez” saját magamat kell elõször felépítenem, akárcsak embertársaimnak kellene. De ez nem egy körülbástyázás, mert hiszek az örök mozgásban, az örök változásban.

Mindenki éhes a szeretetre, az odafigyelésre, megértésre. A szeretet ereje mindent legyõz. Csak a szeretet tudja megmenteni a világot. A zsarnokság tehetetlen a szeretettel szemben. Minden emberben elsõsorban csak a jót kéne észlelnünk és ehhez kell a feltétel nélküli szeretet gyakorlása.
"Bármit elveszíthetsz. A vagyonodat, a békességedet, a türelmedet, a hitedet, a családodat, az életedet.... Mindent! Csak egyetlen dolog van, amit soha senki nem vehet el tõled, sem el nem veszítheted, az, amit te adtál másoknak."

- Szvorák Katalin népdalénekes, elõadómûvész -


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:17 am

mizus Én csak azért nem, mert névelőjük eltér, és úgy tanultam, meg, most, ezer év után is úgy jut eszembe, hogy das H, stb. Azzal viszont bajban voltam, hogy írom le angolul, hogy house, a school-t, pedig mindig shool-nak akartam írni.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:05 am

Én sokáig a Hase meg a Haus-t (ház) kevertem. nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:02 am

mizus Érdekes, nem is tudtam erről a tyúkajándékozós dologról, és a névről se. Az, hogy németül mi a nyúl, az szerintem távozott az emlékezetemből, mikor búcsút intettem a sok éves német tanulmányoknak.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyKedd Dec. 11, 2012 7:48 am

http://blog.poet.hu/kalitka/a-husveti-nyul-szimbolikaja-eredete

Azt hittem már tényleg rosszul emlékszem. szégyenkezik

"A gyöngytyúk német neve Haselhuhn, rövidebben Hasel. A nyúl németül pedig Hase."

Bár én nem ezt a verziót olvastam hanem a tyúk-nyúl (magyar) verziót.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 10, 2012 6:31 am

Ez a verzió jobban hangzik, mint a félrehallós. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 10, 2012 6:24 am

Hú, kicsit hiányzik a suli, mikor aztán angolon, németem, mindenen az ünnepekről beszéltünk, ha eljött az ideje, így az ünnepek története is jobban megmaradt bennem.

De Sherlock nyomozott :) Ez az amihez nekem most nincs kedvem... Majd szünetben helyre állítom az agysejtjeim, most csak pihenek, az újabb dolgozatos napok előtt.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 10, 2012 6:20 am

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 10, 2012 6:18 am

Valahogy nem is tartják olyan fontosnak. Oké maga az ünnep, de a nyúl?!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 10, 2012 6:08 am

Két lábon... nevető

Nem is hittem benne úgy, mint a Télapóban,de az az igazság, hogy nem is emlékszek már mit hittem nevető De egy idő után már lestem, mikor mennek le elrejteni a dolgokat, szóval nem sokig hittem benne. Ez is, mikor a pap mondta, hogy itt szaladt a nyúl, látta, csak mosolyogtam.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés EmptyHétf. Dec. 10, 2012 6:04 am

Sherlock Holmes írta:
És milyen logikusan gondolkozott.

SH.

Na igen... nevető
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ünnepek, ünnepi készülődés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ünnepek, ünnepi készülődés
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: SherlOFF Topic-
Ugrás: