Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Ünnepek, ünnepi készülődés

Go down 
+4
Sherlock Holmes
takacsviki0118
Revati
Sherlock Fórum
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 6:03 am

Én annyira nem hittem benne, vagyis annyira nem minta mikulásban.
De aztán egyszer pont húsvétkor kinn voltunk az udvaron és egyszer csak átfutott az udvaron egy nyúl. Többiek elkezdik hogy mennyünk utána. Először nem akartunk de mikor utána mentünk találtunk kis tojásokat. Onnantól fogva hittem benne.
Mint később kiderült csak a véletlen műve volt a nyúl, a csokik úgy kerültek oda, hogy arra felé szoktunk játszani és oda tették anyumék. De azért ekkora véletlent. értetlen


A hozzászólást takacsviki0118 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 10, 2012 6:06 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:57 am

Az örök kérdés nevető Nekem az maradt meg, hogy régen mindig el volt rejtve az udvaron a csoki, meg a tojások, és a papa mondta, hogy itt szaladt ki a nyuszi, látta. Tudtam, hogy nem, vagyis hogy viccel, de kisebb koromban talán elhittem, arra már nem igazán emlékszek... De a keresgélést nagyon bírtam, reggel felkeltem korán, és lementem és átnézni az udvart, egy tállal, aztán megrakodva értem fel...Mára ez már nem aktuális szép is lenne nevető De bírtam.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:56 am

És milyen logikusan gondolkozott.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:54 am

Hát ő is érdekes ... szóba került nálunk, hogy miért a nyúl hozza a tojást. nevető És utána néztem. Állítólag félre értették a tyúk-ot és nyúlnak írták, vagy valaki félre hallotta és így adta tovább. Hát valaki nagyon nagyot hallott. nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:51 am

Sok ilyen értelmes dolog van, a nyuszi is korán érkezik majd közénk nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:44 am

Na az azért elég durva, hogy amint vége a sulikészületeknek, bevásárlásnak már kirakják a karácsonyi díszeket, meg ilyeneket... úgy mégis minek? értetlen
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:39 am

Hát, a Mikulás utódait vagy segédeit itt képzik nevető

Amúgy tényleg, de azért én máig imádok díszíteni, és néha csak ülni és nézni a kész fát. Az biztos, hogy azokat a retró égőket örökre megtartom, annyira jó emlékek kötnek hozzá :) De visszatérve a korai díszítésre... A Mikuláscsoki is egész korán megérkezik a boltba, és a díszítést, itt, noember 15 körül felpakolják, minden évben, a főtér díszítését.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:36 am

Ritkán hallani tőled ilyet, hogy a te kis húgocskád. Én mindig röviden tömören Viki szoktam lenni. nevető Na jó nem rontom el ezt a szép pillanatot. Teljesen igazad van. :)

Igen, de azért ennek ellenére még hisz benne.


Hát végül is ott van a Finn Mikulást. mizus

Nálunk most volt egy 9.-es srác mikulásszerkóban jött iskolába és így ülte végig az órákat. Érdekes volt, hogy 2 Mikulás volt a suliba. A legszebb az lett volna, ha jöttek volna az óvisok (néha jönnek, mert van nálunk pedagógiai szak is) és akkor most azoknak kimagyarázni.
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:35 am

Huginkat idén én is elkísértem a Mikulás ünnepségre, miután vége lett közölte: -Hát anya idén nem a Pisti bácsi volt a Mikulás, hanem a Sanyi bácsi... Itt majd behaltam. Most már nehéz eldönteni, hogy vele szemben miként fogalmazzon az ember. nevető
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:33 am

Egyetértek a Hugocskámmal, nagyon jó érzés az mikor a "kis törpe", hogy szavaival élve, már alig várja hogy bemehessen a szobába,már nem találja a helyét és mikor bemegy tágra nyílt szemekkel csodálkozik rá a szépen feldíszített fára. Leírhatatlan az az érzés, olyan szívmelengető. De már a készülődés része se elhanyagolható, ilyenkor tényleg békésebb minden.
Csak azt sajnálom, hogy vannak olyan családok ahol az ilyen dolgok kimaradnak és idővel ezért meg is utálják az egészet és feleslegesnek tartják. És idővel ezt viszik tovább a családjukba vagy csak addig tartják meg a hagyományokat, míg a gyerekek kicsik és után már nem érdekli őket.
Szerintem nem az ajándék a lényeg az egészben, hanem hogy a család és akiket szeretünk azokkal együtt vagyunk.Senki se mérgelődik, bosszankodik, olyan meghitt az egész.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:28 am

:) Igen. Bár én nem mondtam ki nyíltan, de azért egy idő után leesett, meg szép lassan kinőttük, de annyira aranyos, mikor olyan picivel találkozok, aki még hisz benne. Én szerettem hinni benne, főleg miután láttam egy aranyos mesélt Szent Miklósról, hogy hogyan lett Mikulás. De nem lehet könnyű dolguk, annyi télapó mászkál már az után ilyenkor. Ezt hogy magyaráznák meg, ki az igazi? nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:22 am

Legalább több hely marad. nevető

Ezt a levelezős dolgot így utólag nem nagyon értettem, mert szüleim annyira mondták, hát hogy figyel a Jézuska meg minden, és hogy miért a gyerek írja a levelet mikor épp hogy megtanul írni, és miért nem a szülők vagy valahogyan megoldhatták volna. Aztán pont azzal buktatja le a gyerek a szüleit, hogy megtalálja a levelet. nevető

Elég hamar lebuktattam a "Jézuskát", én is megtaláltam a levelet anyunál, de aztán nem mondtam el hogy tudok róla, viszont mikor már láttam, hogy elveszik onnan a levelet ahova raktam akkor már nem lehetett sehogy sem kimagyarázni a helyzetet és jött a gonosz nevetés, hogy : muha-ha-ha , megvagy! nevető na jó a vége nem igaz... nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:14 am

nevető Az szép lesz.

De láttam jobbat, valahogy a rózsaszín műfenyő amit nem tudok hova tenni.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:10 am

John rám bízta a fenyővásárlást. Eltettem a pénzt és idén karácsonyfát lövök a tapétába.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:06 am

Igen :) Régen nálunk is úgy volt, hogy mikor még én voltam kicsi, akkor jött a Jézuska, de én jobban hittem a Télapóban, és igazi csalódás volt, mikor rájöttem, hogy nem létezik... Szerettem hinni, és el is hittem, mert eltűnt a levelem... aztán csalódás, mikor ezt a levelet felfedeztem apunál nevető Pedig szép volt, hogy a télapó elvitte a levelem, és ott figyeltem, vártam, aztán kidőltem, és mikor aludtam akkor vehették ki, de én ezt nem vettem észre, felkeltem, és eltűnt, én meg megörültem neki, hogy de jó, a télapó itt járt nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:01 am

A karácsony addig igazi karácsony míg van egy kis "törpe" a családban akinek még nagy meglepetés az egész, és tényleg még hisz is benne.
Azért is szeretem a készülődést meg a karácsonyt mert ilyenkor mindenki előveszi a jobb énét, nincs veszekedés, civakodás.

És ami sosem maradhat ki az a sütés. Bírom, hogy nővéremék sütnek, húgomék meg lopkodják amikor olyan pillanat adódik. nevető

Nekünk élő fenyő a fánk, de saját, a kertből. Úgy szeretem az illatát. Jó annyira azért nem, hogy kimenjek és télen-nyáron azt szagolgatom, csak így karácsonykor. nevető
Általában én és a Niki díszítünk amíg a húgocskánkat anyuék lefoglalják.
De jó móka. Hangulatcsinálónak egy kis zene bekapcs. és kezdjük is.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 4:34 am

Revati írta:
Mondjuk a műfenyőből is a mikrováltozat, csak 30 centis, így az asztalon is elfér, és mellette még használható felület is van...

Régen nekünk is kicsi volt :) Még meg is kell lennie, aztán lett véve egy magasabb, egy olyan szép nagy :) De régen így volt, a tévé tetején állt, vagy valami asztalon :) A mamánál meg, egy tényleg ősrégi műfenyő van. Egy kopaszka, vékonyka ősrégi fa, de én imádom. Mindig imádtam a papával díszíteni, míg élt, mindig lementünk és bogoztuk az égőket. nevető Az egy jó mulatság volt. Azok is régiek, hatalmas csillagok, amik világítanak, kb. 10 centisek, mint egy kis méretű díszgömb, akkorák, világító csillagos égők, és annyira szépek. Vannak a mamánál ilyen ősrégi cuccok, amiket imádok, még ezer éves csokidísz is van, ami még talán a háború előttről származik nevető Ilyen csokiharang, meg van ott dió... Szóval, egy vékonyka, semmilyen fa, mégis annyira szerettem, néha jobban örültem, hogy De jó, menjük fát építeni a papával mizus A hangulat számított, és nekem ez a fácska is csodálatos tud lenni.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyVas. Dec. 09, 2012 8:57 am

Nálunk is műfenyő van, mert sajnáljuk az igaziakat. Mondjuk a műfenyőből is a mikrováltozat, csak 30 centis, így az asztalon is elfér, és mellette még használható felület is van... kacsintó A díszítést sem visszük túlzásba, szalmadíszeink vannak, meg olyan színes papírfüzérek, amiket még az óvodában csináltunk. Az ajtóra kerül még egy kis koszorú, és ennyi.

Ajándékozásnál fő szempont az, hogy akinek szánjuk, az tényleg használni tudja/örüljön neki. Bár az ajándékoknál sokkalta fontosabb az, hogy együtt legyen a család. Finomakat főzünk, sütünk, és jó hangulatban töltjük el az időt.

Ja, és nálunk a kutya is kap ám ajándékot! mizus

Az egy kicsit rombolta ugyan a karácsonyi hangulatomat, hogy az üzletek már majdnem egy hónapja ki vannak glancolva....
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyVas. Dec. 09, 2012 8:35 am

Aktuális téma mizus Nem tudom, ki hogy készül, én mindent máshogy csinálok mint a többiek. Nincs pl. igazi fenyőnk, elég macerás lenne felhozni az emeletre egy bazi nagy fát, de a kisebbnek se tenne jót a lépcsőzés. Szóval, műfenyő, olcsóbb, és nem kell kidobni. Ezt nem szoktam szeretni a karácsonyban, a sok kidobott fát. Mi csak elővesszük a szekrényből. nevető Praktikus. És mivel nem hullatja a leveleit, sokáig, még jóval karácsony után se bontjuk le.

Vásárlást sem szoktam rendezni, ha adnék, hasznos cuccot adnék, de mivel kevés pénzem van, próbálok magam összerakni valami kézzel készített, azért hasznos dolgot, de legfőképp arra törekszek, hogy olyat adjak, amiről tudom, hogy tetszeni fog.
És ennyi a készülődésem. Hogy itthon ki mit tesz? Ennél nem többet. nevető Van házdíszítés, az ablakba teszünk ki világító díszeket, és ennyi. Meg, ha havazik, én megyek azonnal hóembert építeni. Akárhány éves leszek, ezt sosem unom meg. Ma is készítettem. :) Bár ez csak amolyan téli dolog, hogy mindig készítek, ha van elég ragadós hó.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 EmptyVas. Dec. 09, 2012 3:27 am

nevető Téma az Ünnepeknek.
Ki hogyan készül egy-egy eseményre? Igyunk!

Télapó
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ünnepek, ünnepi készülődés   Ünnepek, ünnepi készülődés - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ünnepek, ünnepi készülődés
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: SherlOFF Topic-
Ugrás: