Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes játék 21.

Go down 
+12
Radix pedis diaboli
Sherlock Holmes
Jim Moriarty
Tímea
papacsa
kitty97
Viv
takacsviki0118
Bohner Zoli
John Watson
Revati
Molly Hooper
16 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
SzerzőÜzenet
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes játék 21.    Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 EmptyPént. Márc. 22, 2013 7:17 am

Xykokla39o - a Tesla új jelszava


Kedves Nyomozók!

Őszintén elnézést kérek mivel el vagyok maradva a beszámolóimmal. Hátrányomból most igyekszek behozni valamit.

Amit leírok azon hétvége utáni egyik reggel történt ami Nektek, magyaroknak hosszú hétvége volt a nemzeti ünnep miatt. Igen aggódtam barátomért, ezért betértem Mycroft irodájába. Sherlock Holmes fel alá járkált, mint egy ideges oroszlán. Kezében a nagy Winston pipáját szorongatta, de örömmel láttam a pipa nem füstölt, bár semmi kételyem nincs afelől, hogy továbbra se dobta sutba a dohányzási szokásait.

- Szia Sherlock! Nem jöttél haza. Aludnod kéne.
- Jó reggelt John! Nincs időm pihenni.
- Dehogy nincs, csak nem akarsz.
- Most nem tehetem. Jim nem jött...
- Te kérted emailben, hogy ne pattogjon.
- Igen, azt kértem hétfőn.... Erre küldött egy emailt egy golyós feladvánnyal. Pofonegyszerű feladvánnyal. Jut eszembe, a magyarok tudják a megoldását, de egyik se írta le rendesen hogyan rendezi át a golyókat. De Jim nem jött, érted?
- Biztos valami rosszban sántikál.
- Sántikál? Szerintem már ugrál benne. A játszma alapvető szabálya ha az ellenfél túl csendes, vagy hangos az gyanús: Megkezdte. A játszma megkezdődött!
- Csak húzza az időt, hogy ideges legyél Sherlock! És ahogy elnézlek egy briliánsan be is jön neki.
- John! Az idő húzásának más oka is lehet. Annyiszor szóba került már a fórumon is: Az ellenfél figyelmének altatása.
- Talán csak sokat képzelsz e mögé. A kódban is hittél ami mindent felold.
- Nem csak a képzeletemre hagyatkozom! A tényekre is. Főleg a tényekre John! - kiáltott fel mérgesen. Régebben bántott az ilyesmi, úgy véltem velem veszekszik, de igazából egy-egy állítás ellen tiltakozik hevesen. - A kóddal tudod mi volt... Megy a játszma biztos vagyok benne. Ez a "vihar előtti csend". Időt húz, hogy a játékosok figyelmét is terelje. ... Tudod, mint Nagy Sándor.
- A híres hadvezér? Ez most hogyan jön ide?
- Át akart kelni egy ázsiai folyón, melynek túlpartján másik hadsereg állt. Sándor látványosan rengeteg élelmet hozatott. A túloldalon látta ezt az ellenfél, arra következtettek, hogy a több havi élelmiszer a tábor veréssel együtt azt jelenti az évek óta harcoló uralkodó pár hónapra megpihen. Esténként óriási dorbézolások hangját hallották át. A makedón vezér direkt szólította fel a hangoskodásra katonáit. Mikor a túlparton megszokták a zene-bonát és telt az idő az ellenség az őrségét gyengítette. A megfelelő pillanatban Sándor szétosztott katonai csoportokkal át is kelt a folyón. Nagy nehézségek árán ugyan, de ez most lényegtelen... A példámhoz elég ennyi. - a üres pipát a szájába vette, mintha égne, és kinézett az ablakon.
- Sherlock! Megdöbbentesz. Arról fogalmad sincs mi a Naprendszer, hogyan mozognak a bolygók, de ilyenekről meg tudsz.
- John! Sosem fogok egy bolygóval vagy üstökössel küzdeni. Emberekkel annál inkább, ezért fontos a történelem meg az irodalom. Magukba foglalják az emberek érzéseit, gondolkodásmódját, tetteit. Az emberiségről szóló legnagyobb bizonyítékoknak tekinthetők. Hogy valaki jobban megismerje magát és a többi embert, a játszmák történeteit, inkább a históriákat meg szépirodalmi műveket tanulmányozza, mint a bolygók állását... Persze nem éri meg az említett két tantárgyat kellő részletességgel tanítani az iskolákban. A buta emberek gazdaságilag, politikailag könnyen manipulálhatók. Én sokat olvasok, csak nem a Tejútról. Az ember agya olyan akár egy szoba, meg kell gondolni milyen holmikkal rendezi be.
- Szóval Jim szerinted már nekikezdett.
- Ez nyilvánvaló kedves John! Nyilvánvaló.
- És mire következtetsz, mi lesz?
- Szeret játszani, de egy játék se jó ha sosem lesz vége. A mi partink már nagyon elhúzódott, a világgazdasági és politikai helyzet is változik, Jimnek kell Mycroft posztja. Le akarja zárni a meccset, olyan feltételt fog állítani, hogy veszítsenek az ügynökeim és a kezére adjam magam. Míg Holmes él a világon Anglia irányítása nem lehet a kezében, de ha kiiktat minket az embereivel pillanatok alatt átveszi a hatalmat.
- És te veszteni akarsz...
- Aha, néha feladunk egy-egy ütközetet, hogy miénk legyen a háború.
- Ennyire hiszed kijöhetsz Jim karmából te és Mycroft?
- Ha ügyesek leszünk igen.
- Sherlock! Mi Mycroft titka?
- Egy olyan adu amit ő nem használt ki, mert ő Mycroft és nem Sherlock Holmes. Megérte a helycsere John! Megérte.

Most itt kell befejeznem. Ha valamit nem értetek, ne aggódjatok! Én is mindig nehezen tudom barátom gondolkodásmódját követni. Néha pedig semennyire... Játszunk és haladnak a dolgok. Majd meglátjuk mi történik.

Üdvözlettel: John

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes játék 21.    Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 EmptyCsüt. Márc. 21, 2013 11:04 am

Szvinx47s Köszönjük még egyszer a segítséget, Molly! Minden jót Neked!
Vissza az elejére Go down
Molly Hooper
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Molly Hooper


Hozzászólások száma : 25
A Fórumhoz csatlakozott : 2013. Mar. 21.

Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Sherlock Holmes játék 21.    Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 EmptyCsüt. Márc. 21, 2013 11:03 am

A játszma folytatása.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes játék 21.    Sherlock Holmes játék 21.  - Page 17 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes játék 21.
Vissza az elejére 
17 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 7.
» Sherlock Holmes Játék 18.
» Sherlock Holmes játék 20.
» Sherlock Holmes Játék 2.
» Sherlock Holmes Játék 3.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: Sherlock Holmes Fórum: Játékok-
Ugrás: