Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!

HomeGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés

Share | 

Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Sherlock Fórum
Admin

Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Kedd Jún. 05, 2012 3:45 am

Sziasztok!

Az idei Critics Choice Awards-on a Sherlock sorozat három jelölést kapott. Lehet újra szurkolni.

http://sherlockholmes.forum.st

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Május 26, 2012 3:44 am

Egerek a Baker Street-en:

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Május 26, 2012 3:39 am

Sziasztok!

Mivel ebben a témában szóba került már Sherlock Holmes milyen állat lenne íme egy kép egy Holmes rajongó játékáról a Sherlock Holmes Múzeum előtt:

Az állatka egyéb helyen Sherlock ruha nélkül:

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Május 24, 2012 10:56 am

SherlockFórum írta:
Eszti a Te fordításod is mehet majd a honlapunkra?

Persze, De én az enyémet koránt sem tartom elég jónak. szégyenkezik

Egyébként Revati, én nem a nyelvtanra gondoltam. Csak láttam a BBC Sherlockot, és a második évad harmadik része erről szól. A zuhanásról. Ezt kérted, hogy ha van olyan, aki látta, akkor szóljon, remélem, hamarosan te is azok közé fogsz tartozni, akik megnézik :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Május 24, 2012 7:37 am

Igen, élvezetes fordítás. mizus Köszönöm szépen a munkát és az engedélyt.

Eszti a Te fordításod is mehet majd a honlapunkra?

Revati
Watson segítője
Watson segítője

Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 38

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Május 24, 2012 7:12 am

Köszönöm, Eszti!

Egyébként leesett, hogy a vízesés az falls lenne, nem pedig fall.... dilis

Ki is javítom.

A hozzászólást Revati összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 24, 2012 8:17 am-kor.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Május 24, 2012 6:42 am

Szerintem is tökéletes. :)

Ami a magyar címeket illeti: Jók azok, ami szokatlan az a A reichenbachi vízesés, Ez inkább a A reichenbachi zuhanás, mert a történetben nem került elő a vízesés, csak festmény formában.

De csatlakozva az előttem szólókhoz: csak gratulálni tudok én is.
Radix pedis diaboli
Admin

Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 45

TémanyitásTárgy: BC cikk   Csüt. Május 24, 2012 6:17 am

Hoppá! Ismét egy pazar fordítás :)
Köszönjük szépen!
Revati
Watson segítője
Watson segítője

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Május 24, 2012 5:28 am

Kedves SherlockFórum!

Igazán szívesen csináltam, és nyugodtan kitehető honlapra is.

Örülök, hogy segíthettem!
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Május 24, 2012 4:31 am

Kedves Revati!

Fél szemmel néztem bele, mert éppen futok ide-oda, de amit olvastam az igen tetszik. Nagyon ügyes vagy és köszönöm segítőkészséged, munkádat, Radix-szal való összefogásod. Szeretném megkérdezni, hogy engednéd-e honlapra is kitenni? Természetesen jelezve, hogy a Te munkád.

Ilyen ügyben még Esztit is meg fogom kérdezni a fordításáról.

Köszönettel: http://sherlockholmes.forum.st

Revati
Watson segítője
Watson segítője

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Május 24, 2012 4:11 am

Üdvözlet mindenkinek!

A kedves Radix figyelmembe ajánlotta az alábbi cikket:

http://www.indiewire.com/article/television/the-greatest-sherlock?page=1

http://www.indiewire.com/article/television/the-greatest-sherlock?page=2

Elkészítettem a fordítását.

Benedict Cumberbatch esete: a képernyő legjobb Sherlockja

Ki a legjobb Sherlock Holmes? A kérdés nem egyszerű – a színészet akkor is épp elég nehéz, ha nem a televízió-és filmtörténet legtöbbször megformált fiktív személyiségét kell eljátszani. Az összes Holmes-nak meg kellett küzdenie elődeivel és azzal, hogy hozzájuk hasonlították őket, így annak a névtelen színésznek is, aki Arthur Marvin harminc perces némafilmjében elsőként bújt a detektív bőrébe 1900-ban.

Az azóta eltelt több mint száz év során művészek tucatjai vállalkoztak a szerepre, ám igazán kiemelkedő csak kevés volt köztük, mint például Basil Rathbone, aki az 1930-as és 40-es években roppant szórakoztató Holmes-filmeket vitt sikerre. Jeremy Brett alakítását széles körben elismerik és meghatározónak tartják – a színész az 1984-ben indult brit sorozatban formálta meg a legendás alakot, amihez igen alapos és aprólékos kutatómunkát végzett. Holmes egyik megformálóját sem akarjuk megbántani, amikor azt mondjuk, a nyomozót Benedict Cumberbatch, a BBC Sherlock című sorozatának főszereplője személyesíti meg a legjobban. A sorozat második évadának fináléját tegnap este mutatták be az Egyesült Államokban.

A Sherlock alkotói, Steven Moffat és Mark Gatiss Holmes-rajongók, ám úgy döntöttek, leveszik a karakter válláról mindazt a terhet, amit az eredetihez való szigorú ragaszkodás jelentene. Cumberbatch-nek ez csak előnyére válik. Azzal, hogy a történetet a jelenkori Londonba helyezték át, hozzáférhetőbbé tették a detektív személyiségét, így az írók, a kellékesek és maga a színész is arra összpontosíthatott, kicsoda valójában Sherlock, nem pedig arra, hogy ki VOLT. Az ötlet önmagában is nagyszerű, de profi és igényes kivitelezés nélkül az egész vállalkozás végződhetett volna egy öncélú, okoskodó, Holmes-utalásoktól hemzsegő „alkotásként”, vagy ami még rosszabb, lehetett volna belőle cinikus kritika, amely azt taglalja, mennyire közömbös a modern kori közönség a történelem és az irodalom iránt.

Szerencsére Moffat és Gatiss Sherlock-ja figyelemreméltó ügyességgel ad átfogó, egyben élettel teli képet a nyomozóról: egy kiteljesedett személyiséget látunk, nem pusztán jól összeválogatott jelmezekbe bújó színészt, aki ismert idézeteket szajkóz. Nem kisebbíteni akarjuk Cumberbatch érdemeit, de a sikerhez a kiváló színészi alakítás nem lenne elegendő. Az ötletes kameraállások miatt a néző Holmes szemszögéből látja a dolgokat, a látványt pedig számítógépes trükkök fokozzák. Bizonyos jelenetekben a kamera ráfókuszál a részletekre, mintegy kihangsúlyozva Holmes megfigyelőképességét.

Ami Cumberbatch alakítását illeti, élvezetes a mozgékonysága, és az, ahogy ingadozik a hiperaktivitás és a katatón mozdulatlanság között. A Martin Freeman által remekül megformált Watson mint potenciális lakótárs kerül a képbe. Vicces, ahogy Holmes a beceneve alapján férfinek hiszi Watson lánytestvérét. Cumberbatch beszéde szinte követhetetlenül felgyorsul, mikor Holmes a megfigyeléseit sorolja, a hanghordozásában keveredik az akadémikus pontosság és a fanyar humor, azt pedig szinte érzéki örömmel veszi tudomásul, hogy a hallgatósága csodálattal adózik képességeinek.

Az első évad három részében sokszor követhettük nyomon Holmes szinte természetfölötti okfejtését, ahogy azt is, szinte semmi más nem érdekli a munkáján kívül. Cumberbatch tökéletesen megteremti az egyensúlyt a nyomozó zsenialitása és antiszociális viselkedése között. Ahogy felidegesíti az embereket, ahogy egyszerre tud ellenállhatatlan és utálatos lenni – mint amikor tönkreteszi Watson és Sarah (Zoe Telford) randevúját -, és mindezt úgy, hogy egyszerűen nem KÉPES máshogy viselkedni, nos, ezek is jelzik, hogy milyen kivételes alakítással van dolgunk.

A két színész közötti „kémia” szintén említésre méltó, Freeman színészi játékával tiszta szívből támogatja partnerét, ugyanakkor időről időre arra emlékezteti a lángészt, hogy a világban mások is élnek rajta kívül, akik jóval értékesebbek annál, mint hogy csak álmélkodó közönségként legyenek jelen.

A Sherlock egyik legjobb sziporkája az, ahogyan Cumberbatch erre a figyelmeztetésre reagál egy apró szünettel vagy fintorral. Sőt, tanul is belőle, valamint a tegnap esti részben (A reichenbachi zuhanás) ez a tanulási folyamat érdekes dologban teljesedik ki: amikor Holmes-t letartóztatják, és Watson szolidaritásból szintén vállalja a börtönt, Cumberbatch szájának sarka egy szemvillanásnyira megvonaglik. Ez a finom szájmozdulat árulja el egyetlen pillanat alatt, mennyire szereti a barátját még akkor is, ha lefitymálja értelmi képességeit és magánéletét.

Ez a pillanat egyben Holmes jellemfejlődésének csúcspontja is: rájön, hogy ő is tévedhet. Ezt Irene Adler (Lara Pulver) karakterével vezetik be, ezáltal hűek maradnak Sir Arthur Conan Doyle szelleméhez. Adler volt az egyetlen, aki csellel legyőzte a detektívet. A modern kori Irene szexuálisan túlfűtött manipulátor, aki azzal izgatja fel Holmes-t és teszi használhatatlanná képességeit, hogy meztelenül mutatkozik be neki.

Cumberbatch elhiteti velünk azt, ami sajnos könnyen hihető is: azt, hogy a detektívnek korábban sosem volt szexuális kapcsolata, de szerencsére nem játssza túl a szerepét. Ebben a jelenetben nagyon megkapó még az, ahogyan Holmes elleplezi a zavarodottságát, ellentétben Watsonnal, aki jóval megszokottabban reagál arra, hogy egy normális heteroszexuális férfi szembekerül egy elképesztően vonzó meztelen nővel: elfordítja a tekintetét.

A következő epizód, A Sátán kutyája az évad leggyengébb darabja, témája a hitetlenség feladása, a befejezése pedig gyengére sikerült, ugyanakkor Holmes lenyűgöző változáson megy keresztül: életében először fél. Cumberbatch sokat ad hozzá a jelenethez azzal, hogy eljátssza: attól fél, hogy fél, ezáltal a nézőket is aktív résztvevőkké teszi. Lelkiállapota helyreáll ugyan, ám ez a megrendítő élmény vezet el a (pillanatnyilag) utolsó folytatáshoz, amelyben szembekerül ördögi ellenfelével, Moriarty-val.

A reichenbcahi zuhanás-ban láthatjuk Cumberbatch eddigi legkiegyensúlyozottabb és legkifinomultabb alakítását – a bukásáét, amit Moriarty (a szenzációsan rémisztő Andrew Scott) okoz. Ha valaki olyan higgadt, mint Holmes, nem egykönnyen fedi fel magát, és ennek meggyőző eljátszásához óriási tehetség szükséges. Majdhogynem fizikai fájdalmat okoz végignézni, hogy Cumberbatch egyszer sem hibázik az epizód során, abban a jelenetben pedig, amikor Holmes és Watson egy utolsó, nagyon érzelmes telefonbeszélgetést folytat, mindketten csodálatos alakítást nyújtanak.

A Sherlock jóval több, mint Benedict Cumberbatch egyszemélyes show-ja, ám nélküle nem lenne ennyire ellenállhatatlan. A színész alakításában Holmes tulajdonságai, melyeket az irodalmi alakot körülvevő dicsfény általában elhomályosít, élettel telivé válnak: sokrétű intelligenciája, a zseni-léttel együtt járó elidegenedés, a kábítószerekhez menekülés (jelen esetben ez a nikotin, valamint utalnak Holmes kokainfüggőségére is), a meghittség hiánya, és mindezeknek szerves ötvöződése, amiből összeáll a nyomozó összehasonlíthatatlan jelleme. A Sherlock-ban nem érezzük úgy, hogy a nagy detektív minden Doyle-novellabeli tulajdonságát kötelezően felvonultatják. Cumberbatch úgy játszik, hogy véghezviszi a majdnem lehetetlent: azt, hogy elhiggyük, Holmes valós személy – és már csak ezért is megérdemli a valaha létezett legnagyszerűbb Sherlock jelzőt.

Be kell vallanom valamit: úgy fordítottam le ezt a cikket, hogy nem láttam a Benedict-féle feldolgozást. szégyenkezik
Ezért arra szeretném kérni a témában jártasakat, hogy figyelmeztessenek az esetleges pontatlanságokra (pl. a részek magyar címe, stb.), hogy javítani tudjam ezeket.

Előre is köszönöm, szép napot!

A hozzászólást Revati összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 24, 2012 7:14 am-kor.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Május 19, 2012 11:39 am

Na, lett bulldog és szurikáta :) Aranyos képek... Nekem ezek újdonságnak számítanak, nem is tudom, én inkább párducnak tartom Holmes-t, vagy valami nagymacskának, Watson már más kérdés... :)

És természetesen máskor is szívesen! És elnézést, hogy eddig húztam, előbb is jöhetett volna.
Radix pedis diaboli
Admin

TémanyitásTárgy: kutyus   Szomb. Május 19, 2012 6:13 am

Itt egy bulldog :)

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Május 19, 2012 3:06 am

Kedves Eszti!

Nagyon szépen köszönöm a fordítást. Láttam a cikket, de én a szerény tudásommal nagyon nem értettem. Köszönöm, hogy világosabbá tetted nekem. Sherlock amúgy szurikátaként már létezik, így néz ki:

Még egyszer köszönöm.

és ami szerintem még helyes az a Sherlock Holmes és Watson Pocket Dragon:

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Május 19, 2012 2:39 am

Egy újabb lefordított cikk...

BENEDICT CUMBERBATCH DÁN DOGNAK TARTJA SHLEROCKOT
és még sok más érdekesség

A Sherlock 2. évada 3. 2 milliós nézettséget hozott a PBS csatornának ország szerte, megduplázva az átlagos nézettséget, ami megerősítette, hogy Sir Arthur Conan Doyle klasszikus nyomozótörténetének az új értelmezése lehet eddig a legjobb.

A rajongói előzetes közben, leültünk a készítőkkel, Steven Moffattal, Sue Vertue producerrel, és magával Sherlockkal, Benedict Cumberbatch-al, hogy a hűséges rajongókról, az internet csodáiról, és arról beszélgessünk, milyen állat lenne a nyomozó, és Dr. John Watson. (Nem sün vagy vidra.) Olvassák el a gondolatait azoknak, akik a Tv valaha látott legnagyobb rejtélyéért felelnek.

A show stréberi hitelességéről

Steven Moffat: Én vagyok a fő stréber, én és Mark (Gattis) vagyunk a stréberek/kívülállók. Azért kezdtünk bele ebbe, ez egészbe, mert elismertük egymás közt, hogy szerettük a Nigel Bruce/Basil Rarthborne filmeket; nem kell kedvelni őket, de mi imádtuk őket.

A rajongókról, akik megnézik a Sherlockot az amerikai premier előtt

Steven: Az emberek nem akarnak többé várni.

Benedict: Ez a répa és a bot dolog. Az igazi rajongók nem teszik meg, mert igazán látni akarják, és nem akarják elrontani (onlie előzetesekkel).

Kíváncsi vatyok, mit mondott volna a trió azokról a fájdalmas rajongói arcokra az ugrás után.

A legjobb YouTube-os videóról

Sue: Láttátok már azt a videót, amit egy Finn bevásárlóközpontban vettek fel a „Vatican Cameo”-ról?

Steven: Mikor valaki azt kiáltja ’VatcanCameo’ és mindenki lebukik?

Benedict: Ez komoly?!

Sue: Készítettek egy videót telefonnal, kb. 20 emberől.

Steven: A YouTube kiemelései rendkívüliek.

Benedict: Szívesen megnézném!

Steven: Úgy képzelem el, hogy valamikor a Vatican Cameo eset közben (Nem dolgozták fel a sorozatban.) azt kellett mondania Johnnak, Dr. Watsonnak, hogy bukjon le. Egy pillanat, amibe mindenki beleszeret.

A videó itt megtekinthető.

A sün és vidra memékről *

*A képekről van szó, ahol Benedictet összehasonlították a vidrákkal, illetve ahol Johnt a sünökhöz hasonlították. Itt megtekinthetőek: Benedict és a vidrák képek és a John és a sünök képek

Benedict: John sündisznó? Még nem láttam a sünöket. Mikor volt ez? Martin haja miatt? Ha igen, annak nagyon örülnék.

Arról, mire hasonlít Sherlock és John igazából.

Sue: Sherlock szerintem egy dán dog lehetne. Tudjátok, azok a kutyák, akiknek olyan nagy lábai vannak.

Benedict: Igen, igen. Bár inkább egy szurikáta, vagy egy szurikáta és dán dog hibrid. Egy futó dán dog. Egy dán dog, aki most ivott egy csésze kávét.

Sue: Mi lenne John?

Benedict: Egy nagytestű kutya. Egyenes típus, több ragadozó ösztön van benne. Az éjszaka teremtménye. Nem a legszociálisabb. Nem macska, de valami nagyon független. Mozgékony.

Sue: angol bulldog.

Benedict: Igen, ez az angol bulldog lehet.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Május 18, 2012 8:15 am

Radix pedis diaboli írta:
Nagy öröm, hogy angol nyelvű cikkekkel is bővülünk, Általad! Köszönöm![/i]

Azért ebben Neked is részed van, de persze , bármikor máskor is :)

Hamarosan folytatás, egy újabb cikk... :)
Radix pedis diaboli
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Május 18, 2012 8:06 am

esztertoth13 írta:
Egy cikk, angolról magyarra fordított változat. Nem tökéletes :)

Nagy öröm, hogy angol nyelvű cikkekkel is bővülünk, Általad! Köszönöm!
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Május 11, 2012 8:05 pm

A munkánk hobbi és csak az nem hibázik aki soha nem dolgozik semmit, hisz annak valóban nincs mit vagy min hibáznia. Nekem tetszett a cikk, élmény volt olvasni. Tudom a vizsgák meg egyebek miatt nehéz az életed, köszönöm, hogy önként mégis segítettél. Tényleg hálás vagyok.

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Május 11, 2012 8:02 pm

SherlockFórum írta:
Kedves Eszti! Köszönjük szépen. mizus

Nincs mit :) Szívesen máskor is, bár nem tökéletes.
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Május 11, 2012 7:57 pm

Kedves Eszti! Köszönjük szépen. mizus

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Május 11, 2012 6:30 am

Egy cikk, angolról magyarra fordított változat. Nem tökéletes :)

Sherlock és Star Trek: Benedict Cumberbatch felvilágosít

Ha a címben említett karakter, Sherlock a hollywoodi Holmes nyomába eredne, az lenne a leggyorsabban megoldott eset a tévés bűnüldözés történetében.

Ez azért lehetséges, mert Benedict Cumberbatch – Aki a modern detektívet alakítja a PBS csatorna által szombatonként sugárzott nagy detektívről készült feldolgozásban. - egy régi velencei stílusú házban él, ami alig két blokkra van Robert Downey Jr. amerikai mozi sztár elegáns irodáitól, aki a viktoriánus Holmest alakítja a nagy vásznon.

„Épp ott van,” – mondta Cumberbatch egy fejbólintással miközben helyet foglalt az étkező asztalnál. – „Dobálhatnék tojásokat vagy valami mást. Sosem találkoztam vele. Szerintem, lenne pár kérdése, majd ezt tenné fel magában: „Ki ez a Cumberbatch gyerek?”

Ez a kérdés Nagy Britanniában sosem hangzana el, ott ugyanis a Sherlock teljes műsoridős szenzáció; zsenialitásával és embergyűlöletével House megfelelője lehet, habár a detektív estei a legújabb halálesetre korlátozódnak Angliában, nem a legújabb betegre New Jerseyben.

A történetet a Ki vagy doki veteránjai, Steven Moffat és Mark Gattis írták. (Arthur Conan Doyle munkái alapján.) Martin Freeman alakítja benne Dr. John Watsont, egy katonai orvost, aki megsérült Afganisztánban, és aki az egyetlen igaz barátot egy különc tanácsadó detektívben találja meg.

A történet játékos, (Sok humor van benne, például a feltételezés, hogy Holmes és Watson egy meleg pár.) de nem olyan bolondos, mint a Ki vagy doki. Holmes nem is mosolyog annyit másokra.

„Ha elbűvölő, az nem véletlen,” - nyilatkozta Cumberbatch. – „Szokatlan jelenség. Szociopata, és élvezettel tölt el, ahogy nézhetjük, hogy olyan könnyedén átjut a bürokrácián és a középszerűségen, mint a forró kés a vajon.”

A második évadban Holmes nagyító alatt találja magát – mondta Cumberbatch.

„Kiforratlan és sokkal sebezhetőbb karakter, akihez könnyebb kötődni, és szeretni” – mondta a 35 éves színész. – „De lassan fejlődik. Még mindig elképesztően okos, erőszakos, jó állóképességű, tiszteletlen, goromba – az idiótákkal, vagy bárki tudatlannal az ő elképzelése szerint – és veszélyes.”

Az amerikaiak épp megismerték a Sherlock-ot, (Több, mint 3 millióan tekintették meg a 2. évad premierjét, amit múlt hétvégén adott le a PBS csatorna.) de a CBS vezetőinél már zöld utat kapott a legújabb hazai konkurens, az Elementary. Ez a sorozat szintén modern korba helyezi Holmest. Kivéve, hogy Westminster helyett Manhattan a helyszín.

Beszélik, hogy ez az új feldolgozás aggasztotta Moffat-et. (A CBS-sel volt egy hivatalos megbeszélésük.)

Bizonyos értelemben, Cumberbatch hozzászokott már ahhoz, hogy másolataként lássa Millert. A két színész játszott Danny Boyle Frankenstein színpadi adaptációjában a Nemzeti Színházban, miden este más szerepben, felváltva eretnek tudósként és összetákolt szörnyetegként.

„Úgy tekintek rá, mint bármelyik más Shakespeare vagy Csehov karakterre, mindig lesznek új feldolgozások.” - mondta Cumberbatch. – „Szerintem Holmes az a kitalált karakter, aki a képernyőn a legtöbbször feltűnt. Én vagyok a hetvenhatodik, vagy hányadik? Az emberek összehasonlítanak a többiekkel, és ez rendben van, el tudom viselni.”
Igen, de meddig marad Sherlock a krimi világában? A színész egyre több és több mozifilmszerep felkérést kap. Ott volt például Steven Spielberg felkérése, aki látta a színész alakítását, és őt akarta a War Horse-ban. Ez a munka vezetett ahhoz a szürreális pillanathoz a vörös szőnyeges díjátadón, mikor Spielberg bemutatta Cumberbatch-t Clint Eastwoodnak.

Kemény bírálást kapott munkájáért a Suszter, Szabó, Baka, Kémben (Tinker Tailor Soldier Spy), ami a Roxfort után a legnagyobb méretű statisztát foglalkoztatott, és bekerült olyan a filmek közé, mint a Csodás kegyelem és a Vágy és vezeklés. Ezen kívül megfordult a BBC 2004-es drámájában, a Hawkingban is, Stephen Howking szerepében, ahol jól összekötötte a komikumot és a tudományt.

„Már eleve kora legelismertebb színészek közt volt, anélkül, hogy a szakma sztárrá tette volna.” – nyilatkozta S. Moffat. – „Mi voltunk a szerencsések, akik megadtunk neki a kezdő lökést. Sherlock Holmes szerepében a kihívás eljátszani egy feltűnősködő, önimádó egoistát, aki mégis szerethető; ezt nagyon kevés ember képes átadni. És talán elfogult vagyok, de nem hiszem, Benedictnél jobban bárki el tudja játszani.”

Cumberbatch karrierjének elkövetkező szakasza Közép földére viszi, vagyis belép a Fantasztikus filmek Világába. Visszatér Freeman-nel Új-Zélandra: A Hobbit – Egyszer oda, aztán vissza, forgatási helyszínére, hogy befejezzék Peter Jackson két filmes Tolkien adaptációját. Kicsit szokatlan lehet felismerni Holmes hangját ebben az álruhában, mivel ő adja a hangját Dol Guldur-nak , majd Smaug sárkánynak.

„Freeman-nel dolgozni élvezetes.”– nyilatkozta Cumberbatch, és ez a Sherlock meghallgatásán kezdődött. „Nagyon tisztán emlékszek az első találkozásra, sok más színésszel hallgattak meg, - köztük sok kiváló színésszel – de ő volt az egyetlen, aki emelte a játékom szintjét.” – mondta Freeman-ről, aki megkaphatja Zsákos Bilbó szerepét, ami a karrierje szempontjából meghatározó lehet.

Cumberbatch jelenleg is egy olyan projekten dolgozik, ami a karrierjét ostorcsapásszerűen megváltoztathatja – ő játssza a gonoszt a legújabb Star Trek filmben, amivel a neve egy helyre kerül olyan neves színészekkel, mint Christopher Plummer, F. Murray Abraham, Tom Hardy és Malcolm McDowell. (McDowell Cumberbatch egyik kedvence, akiről egy disszertációt is írt „A Clockwork Orange” címmel az iskolai évei alatt.) Cumberbatch iskolái egyébként a tekintélyes Harrow-tól kezdve a Manchesteri Egyetemig, és a Londoni Akadémia Zene és Dráma tagozatáig vitték. – Habár egy évet kihagyott, hogy angolt tanítson egy tibeti kolostorban.

A közismerten titkolózó rendező, J.J. Abrams mintha álcázta volna a filmet, de az internet biztosan állítja, hogy Cumberbatch a zsarnoki Kahnt fogja játszani – akit Ricardo Montalbán alakított az 1960s-as tv filmben, és az 1982-es mozifilmben, a Kahn Haragjában.

Egy iPhone-nal felvett videó alapján nyerte el a szerepet. Bryan Burk szerint, aki Abrams produkciós partnere a Star Terkben és a Lostban is, a tehetségen múlt, nem a képernyő méretén. „Benedictnek hihetetlen megjelenése és intenzitása van.” – nyilatkozta Burk. – „Azt kell, mondjam, hogy szívesen látott a Star Trek szereplőgárdájában. Az a színész, aki igazán meghódítja a közönségét.” Egy személyi edző és egy táplálkozási szakértő segített neki elérni azt az izomzatot, ami szükséges a Csillagflotta tiszteknek.

Az arca elkomorult, mikor arról esett szó, hogy az otthoni pletyka lapok úgy festették le őt, mint aki gazdagon sütkérezik a naplementében, és véget vetett egy évtizedek óta tartó kapcsolatnak főiskolai barátnőjével.

Cumberbatch-t lenyűgözte a hollywoodi stáb, alkotók, és társaik ambíciója és bátorsága és egy félénk mosoly kíséretében elismerte, hogy az L. A.-i munka „agy és test” halottá tette.

A jövőre nézve azt tervezi, hogy eltávolodik a megszokott szerepektől, „Szeretnék eljátszani egy megtermett teherautóst egy Judd Apatow komédiában.”, és igyekszik egyensúlyt tartani az élete, és a múltja között.

Félretűrte a homlokán a haját, ahol a bőrén egy folt látható. – Frankenstein szerepének a maradványa, és a smink folyamatnak, ami égetté és tépetté változtatta a bőrét. „Igazából hegekkel játszok.” – mondta. – „És az itteni napsütés csak ront rajta, ha nem vagyok elővigyázatos.”
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Kedd Május 08, 2012 4:01 pm

Sziasztok!

http://www.metro.us/newyork/entertainment/article/1142298--benedict-cumberbatch-the-uncensored-sherlock-interview

Íme egy Benedict Cumberbatch cikk. Elnézést, hogy kissé lemaradtam vele, de dolgoztam Jeremy Black professzor előadásának a megjelentetésén. ( http://sherlock-sorozat.hu/sherlock-holmes-egyetemi-eloadas.php )

A cikk nagyjából történő fordítása:

Az írás azzal indul, hogy a PBS-en premierje lesz a Sherlock-nak. (Ez azóta megtörtént és állítólag 3,2 millióan nézték a műsort. Sajnálom, hogy állítólag szót írok, de nézzétek el a tévénézettségi kutatásokban én sosem hittem - bocs a személyes megjegyzésért.) Jelzik, hogy Benny-t rocksztárnak járó üdvrivalgással fogadták, de ő szerényen fogadta ezt meg a Sherlock alakításáért kapott méltatásokat. Benedict Cumberbatch szerint nem baj, hogy mások is játsszák most Holmes karakterét. Úgy véli Sherlock olyan klasszikus szerep, mint Hamlet. Más is megkaphatja, ráadásul a most a detektívet játszó színészek már elég nagy nevek ahhoz, hogy Holmes csak egy pont a karrierükben és nem kizárólag ez határozza meg színészi pályafutásukat.

Méltatja Downey Jr.-t és Jude Law-t, bár azt mondja elfoglaltságai miatt a második részt (Az árnyjátékot) még nem látta. Jelzi, hogy a Moriarty-t alakító Jared Harris-sel már volt alkalma együtt játszani. Robert Downeyval szívesen teázna? (Ebben az utolsó mondatban nem vagyok biztos fordításilag, elnézést.)

Benedict örömét fejezte ki, hogy az esemény kapcsán olyan városba kerülhetett ahol egy ideig élvezhette az anonimitást, vagyis nem ismerték fel. Elmond egy Marilyn Monroe történetet, bizonyítva New York-ban más hírességek is jártak már így. Ezután Cumberbatch egyéb munkáiról a rajongóiról is beszél. Megemlíti, hogy az emberek mindig többet szeretnének a Sherlock-ból, mint ami épp már megvan belőle. Moffat-hoz hasonlóan céloz rá, hogy nem baj ha nem lesz a sorozat egy sok részből álló tucat széria és inkább egy érdekes élmény válik belőle. Mesél a túlzott rajongásról, az "I belive in Sherlock Holmes" őrületről. Úgy emlékszik a CBS-nál látott valakit, aki Sherlock medált viselt. Beszél Sherlock hibáiról, arról, hogy a detektív lénye az események alatt változik. Felette áll társadalmi dolgoknak, amire ő Benedict Cumberbatch képtelen. Sherlock öröme, hogy tudja igaza van, játszhat a hegedűn és ha a játék beindult, vagyis van mit megoldania.

Az esetleges pontatlanságokért elnézést, az angolom sosem volt perfekt. Köszönet a Google fordítónak.

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Hétf. Május 07, 2012 7:49 am

Halihó!

Benedict Cumberbatch első lett a Sun legszexisebb emberek listáján. Második helyen jól lemaradva David Beckham végzett.

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Május 04, 2012 7:59 am

PBS és Masterpiece New York - Sherlock 2. évad videó

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Kedd Május 01, 2012 4:47 pm

A Sherlock nyert a South Bank Sky Arts Award Dráma kategóriájában. Ugyanakkor a Sherlockology egyre inkább szavazásra biztatja az angol rajongókat, hiszen a BAFTA YouTube-os közönség szavazásán lemaradásban vannak.

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Vas. Ápr. 29, 2012 2:56 am

Benedict Cumberbatch nyilatkozott a Time magazinos szavazásról. Azt mondta nevetséges ugyanakkor kicsit hízelgő is, hogy előbb végzett, mint a szabad világ elnöke (USA). Egy barátja pedig viccelődött, hogy ezek után indul-e az elnöki székért?

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Ápr. 28, 2012 3:58 am

Benedict Cumberbatch és Jonny Lee Miller nyerte a 2012-es Olivier Award-ot legjobb színész kategóriában

Jonny Lee Miller veszi át a díjat. A díj egyik átadója nagy kedvencünk David Suchet (Poirot)

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Kedd Ápr. 24, 2012 11:56 pm

Halihó!

A Sherlock második évada bekerült a Terrestrial programba az idei MGEITF-en (Media Guardian Edinburgh International Television Festival). Tavaly a fesztiválról már hozott el a sorozat díjat.

Üdvözlettel: http://sherlockholmes.forum.st

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Kedd Ápr. 24, 2012 10:15 am

Sziasztok!

Az már biztos, hogy a BAFTA legjobb dráma kategóriájába idén nem került be a Sherlock. Ha jól tudom azért, mert az új szabályok szerint ugyanis legalább 5 részből kell állnia egy sorozatnak, a Sherlock egy-egy évada pedig csak 3 részes. Minisorozatként sem vették figyelembe az alkotást. Ugyanakkor a benne játszó színészeket szépen jelölték, nem lehet ok panaszra.

A készítők most azt remélik, hogy Youtube-os szavazással a közönségdíj megcsíphető.
Azért nem ajánlom a szavazási lehetőséget itt most nyíltan, mert csak az Egyesült Királyság lakosai voksolhatnak. Szurkolni azért még lehet.

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Hétf. Ápr. 23, 2012 11:29 pm

A BAFTA megerősítette az idei jelöléseket:

A Sherlock sorozat három jelölést szerzett színészi kategóriákban.

Benedek Cumberbatch - Legjobb férfi főszereplő
Martin Freeman - Legjobb férfi mellékszereplő
Andrew Scott - Legjobb férfi mellékszereplő

Hajrá! Szurkolunk!

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Ápr. 19, 2012 4:08 am

Kedves Eszti!

Természetesen nem kötelező venned, csak azért ajánlottam hátha van akit érdekel és hazánkban talán olcsóbban beszerezheti. Nem is írtam ki konkrétan merre és mennyiért, mert nem akartam reklámozni. Akit érdekel utánanézhet.

Én egyébként az antik nagyítókat szeretem, vasárnap olyat vehetek át. Nagyon szép, igazán Sherlock-os és szuper áron. Ráadásul jól is jön, mert a barátnőimmel tervezzük, hogy valamikor a jövőben elmegyünk a Bélyeg Múzeumba. Továbbá ma hozzá jutottam pár eredeti (postatiszta és hiánytalan) Conan Doyle emlékbélyeghez, aminek képeiről fogok kinyomtatni nagyított fotót, de nem árt nagyító alatt is megcsodálni, mert kedvelt Sherlock Holmes jelenetek vannak rajtuk.

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Ápr. 19, 2012 12:17 am

SherlockFórum írta:
A Sherlockology reklámozza, hogy kapható Sherlock nagyítója. Akinek van kedve, ideje és pénze rendelhet hasonlót itt kishazánkban is. Érdemes körülnézni a neten.

Ha nem most adtam volna ki pénzt egy drágább 10x-es nagyítóra, ami az egyetem miatt kellett, akkor vennék is, de most, hogy van, már csak a Sherlock rajongásom tudna rávenni csak, de elég nyomós ellen érv az, hogy van egy kettő az egyben nagyítóm, meg egy sima kézi, szóval, miért? Amúgy nagyon tetszik az a nagyító, és szerintem elég erős lehet, mert pici, szóval ha nyáron bukkan fel ez a dolog, akkor tuti ezt veszem meg, és imádtam volna!
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szer. Ápr. 18, 2012 10:09 am

Hahó!

A Sherlockology reklámozza, hogy kapható Sherlock nagyítója. Akinek van kedve, ideje és pénze rendelhet hasonlót itt kishazánkban is. Érdemes körülnézni a neten.

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szer. Ápr. 18, 2012 1:01 am

Sziasztok!

A Time megerősítette a szavazás végeredményét így Benedict Cumberbatch valóban a 7. helyen végzett.

Ezenkívül emelkedett a new yorki Sherlock eseményre megnyerhető jegyek száma.

Olé!

Radix pedis diaboli
Admin

TémanyitásTárgy: Awards   Kedd Ápr. 17, 2012 8:26 pm

Olivier Awards: BC és Jonny Lee Miller megosztva kapták a legjobb színész díját a Frankenstein-ért!

http://www.radiotimes.com/news/2012-04-16/benedict-cumberbatch,-jonny-lee-miller-and-matilda-share-honours-at-olivier-awards

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Kedd Ápr. 17, 2012 10:12 am

Jó estét!

25 pár jegyet sorosolnak ki egy New Yorki rendezvényre, amin a sorozat készítői jelen lesznek. Az esemény a MASTERPIECE, PBS (Masterpiece Theatre) "Sherlock". Aki a sherlock kukac pbs pont org címre április 24-éig emailt küld jelentkezik és részt vehet a sorsoláson.

Hajrá magyarok!

Lockmes

Hozzászólások száma : 19
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 09.

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Hétf. Ápr. 16, 2012 12:08 am

esztertoth13 írta:

Emlékezz, egyszer vagy fiatal, de örökre éretlen maradhatsz.
Bocsánat, a nem épp előkelő fordításért.

Ezért buli az élet. kutya
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Vas. Ápr. 15, 2012 11:57 pm

Halihó!

Íme egy jó hír:

Benedict Cumberbatch és társa Jonny Lee Miller a Frankenstein című színdarabbal megnyerték a Laurence Olivier Theatre Awards 2012 díját. Ezenfelül a mű világítása is díjjal lett jutalmazva.

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Vas. Ápr. 15, 2012 11:45 am

Emlékezz, egyszer vagy fiatal, de örökre éretlen maradhatsz.
Bocsánat, a nem épp előkelő fordításért.
Radix pedis diaboli
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Ápr. 14, 2012 9:08 am

Time - " Év Embere " élmezőnyében BC, végső eredmény április 17-én:

http://hvg.hu/vilag/20120411_time_ev_embere
Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szer. Ápr. 11, 2012 12:21 am

Íme a Sherlockology nyereménye:

A Study In Pink forgatókönyve Steven Moffat, Mark Gatiss, Benedict Cumberbatch és Martin Freeman aláírásával.

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Kedd Ápr. 10, 2012 10:04 am

Húsvéti szeretetcsomag 8., utolsó rész:

John!

Kérlek, fogadd el a mellékelt Gelding-tojást, melyről, úgy döntöttem, lemondok e nap szellemében, és nem mellesleg azért, hogy megkíméljem magam a további fogorvosi számláktól.

Mycroft

Magyarította: morzsamanó

----------------

Az angol eredeti linkje: http://www.sherlockology.com/share/easter-2012
KATTINTSATOK A KÉPESLAPON LÁTHATÓ GELDING-TOJÁSRA, HOGY MEGTUDJÁTOK, MI A HÚSVÉTI MEGLEPETÉS! ;)

---------------
A folytatás:

Nagy örömmel fedjük fel ÓRIÁSI meglepetésünket Húsvéti Csokitojásvadászatunk utolsó napján: ez pedig nem más, mint egy esély arra, hogy te nyerhess egy másolatot a Sherlock sorozat Rózsaszín tanulmány c. részének forgatókönyvéből, ellátva a szereplők és a forgatócsapat aláírásával!
Hogy részt vehess a sorsoláson, csak meg kell válaszolnod egy egyszerű kérdést:
Mi volt elrejtve az utolsó Napóleonban Sir Arthur Conan Doyle eredeti történetében?
- Egy kék karbunkulus - Egy fekete gyöngy - Lestrade személyigazolványa -
(a kérdés alatt angol nyelvű súgó található ;)
A válasz után add meg a teljes neved, az e-mail címed, és a földrajzi elhelyezkedésed város plusz országnévvel.
A submit gombbal küldöd el a jelentkezésedet.
A versenyen való részvétel ingyenes, és világszerte elérhető. Csak a legutolsó bejelentkezést, vagyis ennek az űrlapnak a kitöltését fogadják el. A jelentkezés határideje 2012. április 28. éjfél. A nyertest random sorsolás útján választják ki azok közül, akik helyesen töltötték ki a jelentkezési lapot. A végeredményt 2012. május elsején hirdetik ki. Nagy-nagy köszönet a Hartswood Films Ltd-nek a nyeremény felajánlásáért! :)

Köszönjük szépen morzsamanónak a fordítást! - Tisztelettel: SherlockFórum

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Vas. Ápr. 08, 2012 1:21 am

Húsvéti szeretetcsomag 7. rész:

Telefonbeszélgetés James Moriartyval egy ismeretlen telefonján

Az ismeretlen:
- Biztos vagyok benne, hogy megtalálta, amit kért, ott, ahol hagytam Önnek...
James Moriarty:
- Nos igen, köszönöm. Mindig is szerettem a csillogó dolgokat. Olyan vagyok, mint egy szarka... Hullanak a fejek - ez a valódi izgalom... Lassan úgy érzem magam, mintha kém lennék... Szégyellem Vernon kudarcát. Elmondta Sherlocknak, hogy megtalálta a hatodik tojást?
Az ismeretlen:
- Igen. Már a legelején.
James Moriarty:
- Hát persze... ez az egyetlen eset, amikor Sherlock felhagyna a kutatással, mikor a legértékesebb dolog még mindig nem került elő.
Az ismeretlen:
- Melyik is?
James Moriarty:
- Majd meglátja. Meg tudom érteni, miért szereti rávenni Sherlockot, hogy annyit dolgozzon magának... igazán vicces figyelni őt közben. Köszönet a gyémántokért, csak ennyit akartam ebből az egészből. Bár valószínű, hogy mindössze egyetlen darabot kell használnom belőlük... Ne kérdezze, miért - csak elrontaná a meglepetést...
Az ismeretlen:
- Beugrik valamikor, James?
James Moriarty:
- Ne legyen bolond. Hiszen magának el kell kapnia engem. Elküldöm majd Önnek azt az utolsó tojást is, jó lenne, ha magánál tartaná holnap. Úgy hallottam, meglehetősen édesszájú. Kellemes húsvéti ünnepeket, Mr Holmes. M.

-------------------------------------------------------------

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Vas. Ápr. 08, 2012 1:20 am

Sziasztok!

A mostani nyilvános adatok szerint Benedict Cumberbatch a 7. helyezést érte el az idei Time 100 szavazáson. Végleges eredmény április 17-én kedden várható.

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szomb. Ápr. 07, 2012 1:30 am

Húsvéti szeretetcsomag 6. rész:

Dr. John H. Watson személyes blogja

A hat nápolyi

Nos, ez megint egy furcsa eset volt. Valószínűleg láttatok pár cikket a lapokban az ügy néhány mozzanatáról, és azt kell mondjam: igen, érintettek voltunk benne, és igen: el kellett mennünk még a Downing Streetre is, de - Mycroftnak köszönhetően - nem mondhatom el, a rabló hogyan jutott be oda.
De nem is baj, hiszen ennél sokkal érdekesebb az egész ügy megoldása. Tegnap Sherlock kiszimatolta, hogy Boudewijn elrejtett valamit az egyik csokitojásban, amíg Geldingnél dolgozott,és azt próbálta megtalálni, így hát Lestrade segítségével csapdát állítottunk neki, és el is fogtuk a koszorús költő házában!
Boudewijn kirohant a hátsó ajtón, és földhöz vágta a tojást, de aztán Sherlock rávetette magát. Elég izgalmas volt. Természetesen semmi sem volt a tojásban, és ez, úgy tűnt, megnyugtatta egy kicsit Sherlockot. Lestrade a Scotland Yardra vitette Boudewijnt, aztán átmentünk a Baker Streetre. Mycroft is előkerült.
Megjelent Sherlock, és elárulta, hogy megvásárolta az utolsó tojást egy popsztártól, akinek nem tudta a nevét (Isten tudja, honnan volt erre pénze). Ezután persze nagy műsort csinált a tojás feltöréséből, aminek a belsejében egy zsák lapult - TELE GYÉMÁNTTAL! Úgy tűnt, ez valami miatt lehangolja Sherlockot, talán arra számított, hogy ennél valami nagyobb dolgot találunk. Azt hiszem, amiatt a karácsonyi eset miatt a libával azt remélhette, hogy egy nagy igen ritka gyémánt, vagy valami hasonló lesz a tojásban. Sherlock értéktelennek titulálta őket, és elviharzott. Azóta is az istenverte hegedűjét nyúzza.
Lestrade szerint Boudewijn adósságba keveredett, és ellopta a gyémántokat. Bár nem hajlandó elárulni, hogy kitől, abból kiindulva, hogy egy bérgyilkos volt a nyomában, megvan a gyanúsítottam. Mivel remélem, hogy utoljára láttuk az illetőt, nem keverem bele a nevét az ügybe, hátha tévedek... Remélem, tévedek.
Mindenesetre, fura egy dolog. Mycroft felemelte a gyémántokkal teli zsákocskát, és inkább Lestrade-nek adta - gondolom Lestrade-nek nincs más választása, minthogy elengedje. Mycroft még mindig semmilyen látható bizonyítékot nem mutatott arról, hogy mit kezdett a megmaradt tojással, de ismerve őt valószínűsíthető, hogy már befalta az egészet. :)

4 komment

Sherlock Holmes
- John, megmondtam, hogy ne fecsegj mindenkinek a megoldatlan dolgokról!
John Watson
- Sherlock, ez az ügy MEGOLDOTT. Csak te találtad bosszantónak a végét. Lestrade csak jókat mondott rólad meg erről az egész esetről - miután kiviharzottál a szobából...
Sherlock Holmes
- Valóban? Az már más. Kedves tőle.
John Watson
- Szedd össze magad, Sherlock! Egyikünk sem akarja, hogy érzelgősnek tűnjél... :D

Magyarította: morzsmanó

------------------------------

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Pént. Ápr. 06, 2012 2:22 am

A Nagy Sherlock Holmes Vita - teljes verzió (csaknem 2 órás adás)

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Csüt. Ápr. 05, 2012 12:40 pm

Húsvéti szeretetcsomag 5. rész:

1.

E-mail Sherlock Holmesnak Greg Lestrade-től:

Sherlock!

Találtunk egy nevet a halott fickónál, aki a Sun szerkesztőjének bejárati lépcsőjén feküdt. Peter Vernon - de feltételezzük, hogy ez csak egy fedőnév. Az ujjlenyomata szerepelt az Interpol adatbázisában!
Egy körözött bérgyilkos, aki mindig a legtöbbet fizetőnek dolgozott. Egy fénykép volt a smartphone-ján, és ez volt egyúttal az egyetlen fájl is rajta - a kép egy Boudewijn nevű fickóról készült, akiről kiderítettük, hogy belga nemzetiségű, és korábban csokoládékészítőként dolgozott. Adósságba keveredett, ezért felszámolta az üzletét, és elmenekült az országból. Utoljára azt lehetett hallani felőle, hogy Geldingnél dolgozik, annál a vállalatnál, ami az összetört tojásokat is készítette. de néhány héttel ezelőtt kilépett, és azóta semmit sem tudni róla.

Lestrade

detektívfelügyelő
Metropolitan Police

NEW SCOTLAND YARD
8-10 Broadway
Westminster
London SW1H 0BG

Tel. +44(0)9876 543 210

2.

E-mail Greg Lestrade-nek Sherlock Holmes-tól

Lestrade!

Rájöttünk a Geldinggel való összefüggésre, John és én már meg is látogattuk - zsákutca.
A két megmaradt tojásnak is találtunk biztos helyet.
Ma este szükség van a jelenlétére: az egyik tojást az eredeti helyén hagyjuk, hasznunkra válhat Boudewijn kézre kerítésében.
A háztulajdonost már informáltuk. A további részleteket is megírom majd - egy biztonságosabb módon.

SH

-------------------------------------------------------------

Az angol eredeti a következő linken érhető el: http://www.sherlockology.com/share/easter-2012

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szer. Ápr. 04, 2012 5:16 pm

Húsvéti szeretetcsomag 4. rész:

THE SUN magazin címlapja

1. cikk

Gyilkosság a lépcsőn - szerkesztőnk háza előtt késelt egy férfi

Exkluzív cikk Kitty Riley-tól

Szinte túl közel is került egy késeléses botrány szennyéhez szerkesztőnk, amikor a házába való betörés után holttestet talált a bejárati lépcsőn.
"Nem sokkal éjfél után zajt hallottam, és lejöttem az emeletről" - mesélte Andy Page - "a bejárati ajtó tárva-nyitva volt, ez a férfi pedig ott feküdt kint a lépcső előtt, egy egész medencényi vérben. Nyilván halálra szurkálta a betörő. Akárki is ez a fickó, úgy tűnik, valami nagyon nincs rendben a fejében. Az egyetlen dolog, amit elvitt, egy húsvéti tojás volt, tudják, olyan nagy és drága darab, amit versenyeken osztogatnak nyereményként, vagy amit fontos embereknek adnak. A rendőrség megtalálta összetörve lejjebb az úton."

Köztudott, hogy a gyilkosság ügyében folytatott nyomozás vezetője - ahogy a Downing Streeti rablásé is - Greg Lestrade detektívfelügyelő. A felügyelő kitart amellett, hogy nincs kapcsolat a két bűntett között, jóllehet hallotta Andy megjegyzését, miszerint a gyilkosság csakis egy *** műve lehetett. Andy azt mondja, Lestrade két furcsa külsejű alak kíséretében jelent meg a helyszínen, akiknek leírása véleményünk szerint egyezik Sherlock Holmes-éval és John Watsonéval, akiket Hat-man és Robin* néven is ismerhet az Olvasó. "Volt ott egy magas fickó, göndör hajú, hosszú kabátban... mellette meg egy alacsonyabb pasi. Nem voltak rendőrtisztek, de úgy tűnt, a detektívfelügyelő hagyja nekik, hogy ők vezényeljenek. Sokkos állapotban voltam, így nem tudtam elcsípni a nevüket, de a magasabbik elég ronda volt, erre tisztán emlékszem." (Folytatás a 9. oldalon.)

2. cikk

A zsaruk nemzeti botrány után nyomoznak

Betörés a 10-es számba!

Rejtély: kirabolták a Downing Streetet, mégse tűnt el semmi

Exkluzív cikk politikai szerkesztőnk, Trevor Harbledown tollából

Szenzációs körülmények kapcsán hívták ki a rendőrséget: rablást kellett kivizsgálniuk a Downing Street 10-es számában, mely feltehetőleg a legjobban őrzött ingatlan az egész országban. Mint az már köztudott, a Scotland Yardot tegnap reggel hívták ki, miután a személyzet egyik tagja feltörve talált egy emeleti ablakot. A nyomozás vezetője, Greg Lestrade detektívfelügyelő még semmiféle magyarázattal sem kíván szolgálni a lehetséges indítékot illetően, de kijelentette, hogy semmi értékes nem tűnt el az épületből, illetve, hogy a "legjobb emberét" állítja rá az ügyre. A Downing Street-i szóvivő megerősítette, hogy a miniszterelnök nem volt otthon a betörés időpontjában, és hogy semmiféle nemzetbiztonsági veszélytől nem kell tartani." (Folytatás az 5. oldalon.)

------------------

Az eredeti szöveg linkje: http://www.sherlockology.com/share/easter-2012
*Hat-man és Robin = Batman és Robin. Hat-man = szójáték, Batman nevére rímel, de "Kalapembert" jelent = Sherlock kifigurázása. :)

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szer. Ápr. 04, 2012 5:14 pm

Húsvéti szeretetcsomag 3. rész:

Mycroft telefonja

M - Tesó, szükségem van a segítségedre!
S - Most éppen mi van?
M - Láttam az utolsó bejegyzést az oldaladon, egy Lizzie Hudson nevű kislány írta, nagyon édes gyerek... te pedig még mindig nem voltál képes válaszolni neki!
S - Persze. Dögunalom.
M - Csakhogy az esete része egy sornak! Betörtek a Downing Street 10-be. Úgy tűnik, ott is összetörtek egyet a megmaradt a Gelding-tojásokból. A miniszterelnök gyerekei teljesen kétségbe estek.
S - Igazán szomorú.
M - Valóban. De tekintsünk most el ettől: úgy látom, egyedül a te szakértelmed képes magyarázatot találni arra, hogy miként tudta az elkövető kijátszani a biztonsági rendszert és bejutni a házba. Az a tény pedig, hogy most már csak hat darab létezik ezekből a nápolyi csokitojásokból, rendkívül hasonlatossá teszi az ügyet a thatcher-ös esetedhez...
S - Már nem ő lakik a 10-es szám alatt, Mycroft.
M - Nagyon vicces. Szükségem van rád, hogy ellátogassunk a miniszterelnökhöz, illetve, hogy magyarázattal szolgáljunk a három megmaradt tojást illetően. Teljesen világos, hogy valamiért nagy fontossággal bírnak.
S - Három? Csak kettőt törtek össze. Az összesen öt. Te pedig hatot mondtál. Alapvető számtan.
M - Nos, igen... mivel egy biztonságban van: az én tulajdonomban. Semmi figyelemre méltó nem történt vele.
S - Hogyan lehet csokoládé biztonságban - melletted?
M - Nagyon mulatságos... Csak diszkréten, kérlek. Nem szeretnénk, hogy a zugsajtó megszimatolja az ügyet.

-------------------------------------

Az eredeti angol szöveg e linken érhető el: http://www.sherlockology.com/share/easter-2012

Sherlock Fórum
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   Szer. Ápr. 04, 2012 5:13 pm

Húsvéti szeretetcsomag 2. rész:

A legutolsó fórumbejegyzés Sherlock Holmes weboldalán

Írta: Lizzie Hudson

Kedves Sherlock Holmes!

Egy sulis barátom, Kirsty Stapleton azt mondta, Te tudnál nekem segíteni, mert neki is segítettél megtalálni a nyusziját. Persze Kirsty azt mondta, hogy egyszer sem válaszoltál, de aztán Harangvirág mégiscsak visszakerült a ketrecébe, és Kirsty anyukája azt mondta, hogy Te találtad meg. Sajnos attól tartok, rossz nyuszit találtál meg, mert Harangvirágnak volt egy fura foltféléje a fülén, ennek a nyuszinak meg nincsen. Kirsty még azt is mondta, hogy miután megkerült, Harangvirág nem világított többé a sötétben... de ezt már előtte se hittem el neki. Az én nyuszimmal minden oké, de szeretném, ha kiderítenéd nekem, hogy ki törte el a húsvéti tojásomat. Anyukám nyert nekem egyet abból a Gelding-féle Limitált Kiadású Nápolyi Csokitojásból. Ez nagyon különleges dolog ám, mert csak hat darab létezik belőle az egész világon. De amikor lejöttünk ma reggel, láttuk, hogy valaki ripityára törte. :( Biztos, hogy nem a tesóm volt, mert ha ő csinálja, befalja az egészet, a csokidarabok viszont ott hevertek a földön... Szóval légyszi segíts megfejteni nekem, hogy ki tehette! Kirsty azt mondta, te vagy a legokosabb felnőtt, akiről csak hallott.

Köszi nagyon!

Lizzie xx

U.i.: Jövő hónapban leszek kilenc.

--------------------------

Megjegyzések:

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)   

Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next