Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes

Go down 
+8
Revati
Lockmes
tahiti
Golding
Holmes221B
Cher Rock Holmes
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Feb. 01, 2013 7:55 pm

Revati írta:
Ezt a képet még nem láttam, nagyon jól elkapta valaki.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_m6l4hogksB1rswfj6o1_500


- Pisszt Watson! Ne mondjuk meg neki, hogy a ló szellenteni készül.

(Bocs.)
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Feb. 01, 2013 10:57 am

Ezt a képet még nem láttam, nagyon jól elkapta valaki.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_m6l4hogksB1rswfj6o1_500
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: montázs   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Jan. 18, 2013 9:52 pm


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 73341_401139839970071_640108026_n

Ködös, viktoriánus, londoni hangulatban...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 1:03 pm

Revati írta:
A Bruce Partington-tervekben, mikor azt hiszik, hogy ők a temetkezési vállalkozók.... nevető


nevető A szomorú tévedés. Hogy?

A Musgrave-r-ban azt bírom, mikor Holmes kérdezi hogy van a felesége? Mire Musgrave közli, hogy nincs felesége, erre Holmes: Helyes, és elsétál. Ha jól emlékszek. Meg mikor Holmes ráteszi a lábát a dobozra, nehogy Watson elolvashassa... Én mennyit panaszkodik, hogy el kellett jönnie pihenni!
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 12:56 pm

Meg A Musgrave-rítusban mikor Holmes bedrogozva nevet, akkor én is mindig elnevetem magam.

A Bruce Partington-tervekben, mikor azt hiszik, hogy ők a temetkezési vállalkozók.... nevető

Igen, A Vörös Hajúak Klubja....kezdve a kanapén átugrástól a kirobbanó nevetésükig....Megunhatatlan jelenetek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 12:51 pm

Revati írta:
Nos, közvetlenül ez előtt van egy rövid jelenete a lelkésznek, hát én azon úgy tudok nevetni, mintha fizetnének érte. Teljesen olyan gesztusai vannak a színésznek, mint Mr. Bean-nek.

nevető Az a lelkész, hát, az nem semmi figura! Azon én is jót nevetek. Amin mindig nevetek: az a mi is volt, térdprotézis? Szegény Mr. Wilson, a vörös hajúak klubjában. Már Holmes se bírta... De néha váratlan helyzetekben is elnevetem magam. Ami önmagában nem vicces. Pl. mikor Holmes-t amatőrnek nevezték. Valamiért rám jött a nevethetnék.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 12:37 pm

A mosolyról: A magányos biciklista c. részben van az a jelenet, mikor Holmes elmegy az ivóba, ott pedig kiüti Woodley-t. Nos, közvetlenül ez előtt van egy rövid jelenete a lelkésznek, hát én azon úgy tudok nevetni, mintha fizetnének érte. Teljesen olyan gesztusai vannak a színésznek, mint Mr. Bean-nek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 12:07 pm

Revati írta:
Az is jó, mikor Holmes-ként csak egy-egy pillanatra mosolyodik el. Meg a nevetések... pc

Kedvenc részek. mizus Nem tudom megállni, hogy ne mosolyodjak el én is.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 11:21 am

Az is jó, mikor Holmes-ként csak egy-egy pillanatra mosolyodik el. Meg a nevetések... pc
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 3:44 am

Radix pedis diaboli írta:

Egy igazi sztár mosoly :)

Az biztos. :) Szeretem ezt a képet, jó látni a vidámságot a színfalak mögött.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 3:34 am


Egy igazi sztár mosoly :)

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_m7yh6hAWEl1r8dzfco1_500
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 30, 2012 3:13 am


Holmes olvas...

" Az igazi verseskönyvet éppolyan izgalommal lehet olvasni, mint egy bűnügyi regényt. A bűnügyi regényben a tettest fogják meg, az igazi verseskönyvben a lélek legmélyét érjük tetten."

- Páskándi Géza -


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_mdo8wvnfjv1qfj8xoo1_500

Csodás, hogy Holmes tetten éri a bűnözőt és megfejti a lélek mélyét is !
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 10:43 pm

Revati írta:
A kis karácsonyfára visszatérve: el tudom képzelni, ahogy Holmes ráakasztgatja a pipáit meg egy-két kémcsövet, mint díszítést... nevető

Ha már a kémcsöveit, és egyéb üvegeit díszített fel eleve, én is simán. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 11:50 am

A kis karácsonyfára visszatérve: el tudom képzelni, ahogy Holmes ráakasztgatja a pipáit meg egy-két kémcsövet, mint díszítést... nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 12:16 pm

Revati írta:
Az volt még nagyon megdöbbentő, amikor olvastam A Mazarin-gyémánt c. részről, hogy azért ugrott be Charles Gray, mert Jeremy annyira rossz állapotban volt...Tetszik Mycroft karaktere, de valahogy az epizód mégsem volt az igazi. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy jól megoldották a cserét a forgatókönyvírók, és azért Holmes az elején meg a végén feltűnik, ha csak egy kis időre is...

Igen :( Nekem az nem tetszett kicsit, mikor felismertem a régebbi helyszínt új köntösben. Értem, persze, hogy drága, stb, és a végén a pénz is kevesebb volt, de azért csalódás volt látni ugyanazt a helyszínt többször. Mert számomra felismerhető maradt.

Arról nem is beszélek, hogy van a Star Trek, ahol más bolygókat is meg kellett jeleníteni, idegen világokat. Aztán észre vettem, hogy 1 darab bolygóképet használnak.... öhm, milliószor. nevető Vagyis sokszor. Csak néztem, hogy megint? Megint... megint :D A végén már nevettem, mert Ezt még megértem.

Az SH-nál viszont jobban zavart. Nem értek hozzá, de szerintem olcsóbb lett volna, mint a Star Trek-es dolog. Amit a színfalak mögötti részekből, és alapból sejtek, hogy a számítógépes animáció nem olcsó. Ehhez képest szerintem találhattak volna más helyszínt. Mert talán csak nekem, de túl felismerhető a környezet. És ez sokat levon az értékéből. Jeremyé minden tiszteletem, tényleg csodálom azért amit tett, ahogy dolgozott, de a SH Naplójából nem lesz a kedvencem.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 12:04 pm

Igen, a fények is változtak. Meg ami nekem feltűnt, hogy ezekben a későbbi részekben Holmes-t ritkábban látjuk pipázni vagy cigarettázni. Ez nyilván azért van így, mert a füstölés csak rontott Jeremy állapotán.

Az volt még nagyon megdöbbentő, amikor olvastam A Mazarin-gyémánt c. részről, hogy azért ugrott be Charles Gray, mert Jeremy annyira rossz állapotban volt...Tetszik Mycroft karaktere, de valahogy az epizód mégsem volt az igazi. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy jól megoldották a cserét a forgatókönyvírók, és azért Holmes az elején meg a végén feltűnik, ha csak egy kis időre is...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 11:43 am

Revati írta:
Azokhoz a részekhez engem is felemás érzések fűznek. Egyrészt jó, hogy még le tudták forgatni őket, de ugyanakkor rossz látni, milyen állapotban volt már Jeremy, és hiába dolgozik erején felül, csak árnyéka önmagának... szomorú

Ezt érzem én is. Örülök is, kicsit sajnálom is... Persze, nem vígjáték, de Holmes-t tényleg, ahogy írtad, vidámabbnak írta meg Doyle. Mármint nem volt szerintem olyan szomorkás és elgondolkozó, mint néha, főleg a végén Jeremy Holmes-a.

Előtte is voltak szomorúbb történetek, de megvolt az egyensúly a poénok és a krimiszál, komolyság között. Később ez elveszett, voltak poénok, bírom mikor Watson arra érkezik, hogy Holmes az ablakban áll, meg az alma, és a karácsonyfa, és még sorolhatnám, mégse a régi.

Azt nem tudom, szándékos a színváltás? Régen gyakoribb volt a kivilágított világos szoba, később viszont eltűnnek a fények, nekem legalábbis. Nem látványosan, de sok a sötétebb jelenet, és ami eszembe jut, az a szivárványos megvilágítás.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 11:32 am

Azokhoz a részekhez engem is felemás érzések fűznek. Egyrészt jó, hogy még le tudták forgatni őket, de ugyanakkor rossz látni, milyen állapotban volt már Jeremy, és hiába dolgozik erején felül, csak árnyéka önmagának... szomorú És igazad van abban, hogy tragikusabb, sötétebb hangvételű részek vannak ebben a szériában. Jó, elvégre nem vígjátéksorozat, a nyomozásokhoz bűnügyek kellenek, de a Sherlock Holmes kalandjai epizódjai mégis valahogy könnyedebb hangvételűek.

Lehet, ezért van, hogy inkább sorrendben nézem a részeket, mint összevissza... gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 11:02 am

Ezért nem szeretem annyira azokat a részeket, a Naplójából részeket. Emiatt és a hasonló történetek miatt. A végére eltűnt, szinte, mert itt a Karácsonyi részben visszatért, a humor, és a könnyedség, nekem túl sötét, és elgondolkodtató némelyik rész. A Haldokló detektív címet mikor megláttam, azt hittem Holmes meghal...

De én is elengedném az oroszlánvadászt. Elég büntetés számára a kedvese elvesztése.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 10:55 am

Teljesen egyet tudtam érteni Holmes-szal, hogy úgymond futni hagyta az oroszlánvadászt...Végül is bosszút állt a kedveséért.

A haldokló detektív is elég szomorú rész, hiába tudja az ember - ha nem először nézi vagy már olvasta a novellát - hogy Holmes csak eljátssza a beteget. Annyira hitelesen teszi, és ebben az esetben is olyan kegyetlen és hidegvérű az elkövető.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 10:46 am

Revati írta:
mert számomra ez volt az egyik legdurvább nyomozás - a haláleset, a megőrülés, meg hogy kipróbálják magukon a szert, hát, nem semmi.

Igen, hát ide kellett a hangulat oldás. Ez tényleg elég érdekes epizód volt, annyira sajnáltam a családot, és szegény nőt, csak mert közel ült a kandallóhoz.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 10:34 am

Az is nagyon tetszik, mikor Az ördög lába c. epizódban elmegy hozzájuk a lelkész és elkezdenek nevetni azon, hogy Holmes az újságból tudja, ki is ő...Ez nincs benne az eredeti novellában, de fantasztikus jelenet. Kell is a részbe a könnyebb hangvétel, mert számomra ez volt az egyik legdurvább nyomozás - a haláleset, a megőrülés, meg hogy kipróbálják magukon a szert, hát, nem semmi.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 10:17 am

Revati írta:
Azt azért megnéztem volna, ahogy Watson kerékpározik a pelerinben....Nagy sebességnél igencsak lobogott volna... mizus

nevető Az nem kifejezés. Én is megnéztem volna. Jó, hogy voltak még ilyen vicces, barátias pillanatok Holmes és Watson között a sorozat végén is.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 10:13 am

Azt azért megnéztem volna, ahogy Watson kerékpározik a pelerinben....Nagy sebességnél igencsak lobogott volna... mizus
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 10:00 am

Radix pedis diaboli írta:


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lwrglgJGAu1qkqbo0o1_250
- The Cardboard Box -

Ez az a pillanat, kedvenc. nevető

Az ilyen és hasonló utalásokat én is szeretem :) /Freud/
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 8:24 am

Pedig helyes az a kis fa nagyon, pont jó a mérete a lakáshoz viszonyítva....

Valószínűleg csak azt akarták vele jelezni, hogy akkoriban még nem volt megszokott karácsonyfát állítani.


Az is jó, ahogy talán Az előkelő ügyfél c. részben Watson beszél arról, hogy egy Freud nevű fiatal orvos Bécsben álmokat elemez....
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 7:08 am

Revati írta:
Ha jól emlékszem, valami esőköpenyféléről van szó...Edward tényleg nagyon cuki benne.
Ez a karácsonyi dekorálás nagyon ott van. És ahogy Holmes rácsodálkozik a karácsonyfára....

Nézzük csak...

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lyfbbbqWsn1qe4sfko1_500

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lwrglgJGAu1qkqbo0o1_250
- The Cardboard Box -

nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyKedd Dec. 25, 2012 7:31 am

De jól néz ki. mizus Elfogadnám, csak nem pirosba.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyKedd Dec. 25, 2012 5:59 am

Igen, ez lesz az! A nevében nem voltam biztos.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyKedd Dec. 25, 2012 12:35 am

Az ajándék kabát: Poncsó vagy pelerin - de nevezhető körgalléros kabátnak is.

Vastag, jól fed, melegít és ahogy Watson a filmben megjegyzi kerékpározni is lehet vele.

Hazánkban manapság már nem igazán divat, de külföldön látni modelleken a divatkiállításokon. Amúgy praktikus viselet, lesz még újra trendi nálunk is idővel.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Image
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyHétf. Dec. 24, 2012 8:57 am

Ha jól emlékszem, valami esőköpenyféléről van szó...Edward tényleg nagyon cuki benne.

Ez a karácsonyi dekorálás nagyon ott van. És ahogy Holmes rácsodálkozik a karácsonyfára.... nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyHétf. Dec. 24, 2012 3:13 am

Imádom ezt a részt, mikor elkészíti a saját karácsony fáját . nevető De Watson a kedvencem, ahogy bejön abban hatalmas palástban, és hogy örül Holmes ajándékának. mizus /Elnézést, nem tudom, mi a neve, annak, amit kap./
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 23, 2012 9:52 pm


Brett á la Karácsony ...

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lwmgulhHHi1qf93l9o1_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lwmgulhHHi1qf93l9o2_250

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lwmgulhHHi1qf93l9o3_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lwmgulhHHi1qf93l9o4_r2_250


Ilyet csak Jeremy tud! kacsintó
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2012 8:55 am

De jó :) Tetszik ez a kellemes rozsdabarna szín, rendben, értsétek rá, fáradt vagyok most színmeghatározáshoz. Először fura volt, most hogy nézegetem, egyre jobban tetszik :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2012 8:53 am

http://www.imdb.com/media/rm1803069952/nm0107950

A kép régi, de egy fotós effekt új hatást gyakorolt rá, tényleg kellemesebb a hangulata.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2012 8:36 am

Ez nekem is új, de nagyon tetszik :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzer. Dec. 19, 2012 9:38 am

Radix pedis diaboli írta:



Ezt a képet még nem láttam...

Remek beállítás és színezés....Nagyon hangulatos. Nekem is vadonatúj.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Holmes & Watson   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzer. Dec. 19, 2012 9:17 am


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_meq381yfgw1rttadso1_r2_500

Ezt a képet még nem láttam...
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzer. Dec. 19, 2012 9:13 am


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_metq46tG2E1qc5vmlo1_500

pc
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Érdekes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzer. Dec. 19, 2012 8:56 am


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lywydggcyP1qdc99jo1_500

A kép érdekessége, hogy a háttérben a cégéren ez áll: Massey - ez volt Jeremy első feleségének családneve is!

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyKedd Dec. 18, 2012 8:32 am

Revati írta:
Mindenesetre ez talán az egyik legsötétebb rész, és hozzájön még az is, hogy ez volt az utolsó, amit le tudtak forgatni Jeremy halála előtt... szomorú

Hm, ki tudja?

De igen. A vége is, a monológ. Ezért nem szeretem a végén lévő részeket. Mármint szeretem, csak nem annyira, mint az elejét. Mert sötétebbek, Holmes-nak egyre több az elgondolkodtató monológja, amik általában valami szomorú dologgal kapcsolatosak.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyKedd Dec. 18, 2012 7:54 am

Tegnap olvastam újra sokadszor A rejtelmes doboz c. novellát. Azon tűnődtem el, vajon miért helyezték át a történéseket karácsony idejére? Eredetileg augusztusban játszódik a rész. Csak annyi lenne, hogy így rá lehetett fogni, hogy a csomag karácsonyi ajándék? Vagy azért kellett, hogy még drámaibb legyen az áldozatok megtalálása (jég alatt)? Mindenesetre ez talán az egyik legsötétebb rész, és hozzájön még az is, hogy ez volt az utolsó, amit le tudtak forgatni Jeremy halála előtt... szomorú
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyVas. Dec. 16, 2012 7:32 am

pc

Mindegyik annyira szép!
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzomb. Dec. 15, 2012 11:06 pm


Tipikus JB Holmes...

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lyzplgEyER1qbdn71o1_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lyzplgEyER1qbdn71o2_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lyzplgEyER1qbdn71o7_250

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lyzplgEyER1qbdn71o4_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lyzplgEyER1qbdn71o3_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lyzplgEyER1qbdn71o6_250

Utánozhatatlan, szeretem...
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzomb. Dec. 15, 2012 10:38 pm


JB mosolyai...

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lw29tiJWYB1qmdsg8o1_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lw29tiJWYB1qmdsg8o2_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lw29tiJWYB1qmdsg8o3_250

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lw29tiJWYB1qmdsg8o5_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lw29tiJWYB1qmdsg8o7_250Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lw29tiJWYB1qmdsg8o6_250

pc
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzomb. Dec. 15, 2012 10:33 pm


Változatok takaróra...

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_m0uzupZ2cq1qa80mlo3_250

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_m0uzupZ2cq1qa80mlo2_250

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_m0uzupZ2cq1qa80mlo8_250

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_m0uzupZ2cq1qa80mlo7_250

The Musgrave Ritual

kacsintó
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Drakula   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptySzer. Nov. 07, 2012 9:01 pm


Jeremy üzeni:

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_lazpogqVzB1qdvefjo1_500
(The Last Vampyre)

Boldog 150. születésnapot Drakula Atyjának, Bram Stokernek! Szeretettel, JB

ijesztget

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyKedd Nov. 06, 2012 9:22 pm


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Tumblr_md0sueGRaJ1qhl6oao1_500

Nagy kedvencem a Musgrave rítusból :)


A hozzászólást Radix pedis diaboli összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 15, 2012 10:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyHétf. Okt. 08, 2012 8:35 am

Revati írta:
Az utolsó néhány rész költségvetését eléggé megnyirbálták, valószínűleg ezért is kellett trükközni a helyszínekkel. Meg ugye ott volt Jeremy állapota is... szomorú

Sajnos...Kár a jó sorozatokért, mikor a pénzt miatti megszorítások miatt ilyen helyzetbe kerülne. De azért megoldották :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 44

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 EmptyHétf. Okt. 08, 2012 8:26 am

Azt nem tudom megmondani, hol olvastam, régen volt.

Az utolsó néhány rész költségvetését eléggé megnyirbálták, valószínűleg ezért is kellett trükközni a helyszínekkel. Meg ugye ott volt Jeremy állapota is... szomorú


A Granada-sorozatból hirtelen nem tudok példát mondani erre az oda nem illő dologra, de máshonnan igen. A Roxburgh-Hart -féle Sátán kutyájában van egy jelenet, mikor Holmes, Watson, Mortimer doktor meg a fiatal Baskerville reggeliznek v. ebédelnek a szállodában, ott például az egyik színész mögött látszik valakinek a karja meg egy farmernadrág.

Nem is tudom, miért ebből a feldolgozásból jutott eszembe.... gondolkozik Talán mert annyiszor láttam már... pc
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes
Vissza az elejére 
3 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Jeremy Brett KÉPEK, FOTÓK
» In memoriam Jeremy Brett...
» Jeremy Brett egyéb szerepekben
» Jeremy Brett angol cikkek (FORDÍTSD!!!)
» Jeremy Brett hangja: Tahi Tóth László

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: Granada: Sherlock Holmes kalandjai (Jeremy Brett) :: Jeremy Brett-
Ugrás: