Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Fórum: Játékok

Go down 
+11
takacsniki
Mycroft Holmes
Revati
takacsviki0118
tahiti
Lockmes
Trixi
219c
Cher Rock Holmes
Sherlock Holmes
Sherlock Fórum
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:19 am

" - Másfél méteres dög. Remélem mielőbb megszabadulok tőle. - szólt Petshow."

A kígyó akár pihen, akár halad nem egyenes - nem nyelt karót, tekereg. Így tudni a pontos méretét ha csak ránézett valaki és zsákba terelte lehetetlen. Kígyóvadászok is csak becsülnek ránézésre, de nagy kígyóhoz több ember kell a méréshez. Ha mégis elég lenne egy: Mr. Petshow nem mérhette meg, ő nagyon fél a kígyóktól. A méretet Petshow onnan tudta, hogy Chui Matatino mikor eldicsekedett hőstettével nem hagyta ki milyen nagy kígyót fogott. A méret és, hogy nem félt tőle, sőt be is fogta egy állítása szerint számára idegen terepen, valamint, hogy jó helyen akarja tudni megerősített benne hazudik, mert igen jól ismeri az állatot.

Ekkor még rákérdeztem őshonos-e a piton, de lényegében már minden összeállt. Petshow válaszából megtudtam, hogy Chui Matatino ott aggódott egy kígyó felbukkanása miatt ahol évek óta kígyók élnek.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:26 am

Így már érthetőnek tűnik. Nagyon szépen köszönöm lányok.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:29 am

- Eredetileg nem, de sajnos az lett. - mondta Petshow. Itt fordultam vissza az ajtóhoz és kerestem a tolvajkulcsom.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:32 am

John Watson írta:
Így már érthetőnek tűnik.

John! Minden probléma annak tűnik miután elmagyarázták.

Én is köszönöm lányok.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:35 am

Ilyeneken, hogy tudok átsiklani?! á. Pedig ez az amiből leginkább lehet következtetni, hogy ismerte a kígyót.
Hát azért teljes megoldás nem volt de szívesen. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:38 am

Szuper volt, a kulcsmozzanatra rájöttél. Ne hidd, hogy mindenkinek egyből leesik:

http://hir6.hu/cikk/66138/mindenkit_atvert_a_nagy_kigyovadasz

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:41 am

Mycroft!

takacsviki0118 írta:
Nem félt tőle s befogta. :D

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Tumblr_lm6w2ntcNO1qf51zs


"Simply the Best"
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 2:43 am

Sherlock! Hógömb.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Tumblr_m5dtcxvMZ11r3d7z8

"We are the champions, my friends."
Vissza az elejére Go down
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 3:19 am

Sherlock! Maradt 2 kérdés is.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Tumblr_m5dtcxvMZ11r3d7z8

"We are the champions, my friends."
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzer. Aug. 01, 2012 3:20 am

Mycroft! Nem biztos, hogy kérdeznünk kell.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Tumblr_lm6w2ntcNO1qf51zs


Tudod: "Simply the Best"
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 2:45 am

SMS feladvány:

H. G. Wells és Freddie Mercury

Esetszám: 26.
Megjegyzés: Közös pont
Nyereményes feladvány: nem

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 4:09 am

Bánatomra tegnap délelőtt megint borús időnk volt. Hangos turisták mentek el a házunk előtt. Rokonaim ismét pénzt akarnak kicsikarni tőlem. Szeretnék végre nyugalmat kapni. Véremet szívják ezek a piócák. Mindenki csak bántani szokott. A konyhában csendes helyen érzem magam. Mostantól gyakrabban kint leszek.

Esetszám: 27.
Megjegyzés: Kód
Nyereményes feladvány: nem

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 5:28 am

26:
Közös pont: Mind ketten szeptemberben születtek,valamint Wells 1946-ban hunyt el,Mercury pedig ugyan ebben az évben született.

Vagy Sherlock te más közös pontra gondoltál? gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 5:56 am

Bizony, de tetszik. Keress még!

Első kérdésedre válasz: Igen. Művek. (Még egy kérdésed van, aztán Viki is kérdezhet.)

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:06 am

Én több közös pontot találtam:

Emberek. Mindketten férfiak. Beszéltek angolul. Művészetben jeleskedtek.

Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:11 am

Wow! Akkor én is tudok több közös pontot:

Két szemük meg két fülük volt. Ha szomjasak voltak ittak. Tahiti! Komolyabb megfejtést szeretnék. Kösz.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:12 am

nevető Bocsi Sherlock.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:13 am

27. Kód
Minden 4. szó: Megint el akarnak kapni. A szokott helyen leszek.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:16 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Szép volt Viki! Lestradenek nem menne.

Hajrá Niki!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:17 am

Meg hajrá tahiti!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:19 am

Tahiti én szurkolok. Idővel ráérzel ezekre, ezt hiszem. Ne add fel!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:25 am

26: The invisible Man
Koppant ez Wells egyik leghíresebb műve.
És a Queen előadásában : https://www.youtube.com/watch?v=zKdxd718WXg
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:28 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89



Így van.

A harmadik személy ki lehetne? Kinek van még ilyen műve?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:31 am

James Whale rendezésében készült a Wells által írt könyvből film,valamint van ilyen sorozat is amit Brack Eisner rendezett. kacsintó


A hozzászólást takacsniki összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 02, 2012 6:32 am-kor.
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:32 am

Gárdonyi Géza? Neki van ilyen könyve. Olvastam.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:34 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Na, tudsz Te ha akarsz. Tapsvihar.

Olvasni szexi.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 6:38 am

Mycroft! Kérdés nélkül kódfejtés, meg egy Nikivel táncoló láthatatlan ember.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Tumblr_lm6w2ntcNO1qf51zs


Tényleg: "Simply the Best"
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 7:14 pm

Kedves lányok!


Múltkori segítségeteket nem feledve - és most is hálásan köszönve -, ismét szeretném megtisztelő segítségeteket kérni. Az eset tegnap történt és ismét vannak előttem homályos pontok.



Sherlock Holmes és zenetudós


Este nyolc körül Sherlockkal kényelmesen teáztunk a kandalló előtti fotelekben. Ekkor jelent meg Mycroft egyik ügynöke, aki azt az információt adta, hogy Bill Maxwell zenetudós öngyilkosságot követett el. Maxwell arról volt híres, hogy pár évtizede valahogy megszerzett egy papírcetlit amin Mozart hiteles aláírása szerepelt. Azóta ostromolták őt különféle emberek, hogy adja el nekik a cédulát, de Maxwell nem engedte ki kezéből a "kincset". Azután se tette, hogy egy baleset után tolószékbe került, így életkörülményei rosszabbra fordultak. Az ügynök Mycroft azon kérését tolmácsolta szerezzük meg az aláírást, mert nagy dicsőség lenne hazánknak ha angol múzeum kiállításai tárgyát képezné. Kivonultunk a helyszínre.

Nagy, de egykor szebb napokat élő házba léptünk. Azt azonban el kell ismernem még mindig rendezett volt. Rendkívül tetszett a hozzá vezető fás kert. Az előszobában pedig felfigyeltem egy fali mélyedésre, ahonnan lágy fénnyel megvilágítva Beethoven komor arcú szobra nézett ránk. Feltűnt mennyire vékony az a hosszú mélyedés melyben a szépséges, tekintélyt parancsoló gipsz szobor áll. A mélysége, hosszúsága kecses jelleget kölcsönzött a fal bemélyedő beugrójának. Nem vagyok egy meglett ember mégis úgy hiszem csak oldalt fordulva behúzott hassal kúszhattam volna be érte. Beléptünk Maxwell dolgozószobájába. A zenetudós az íróasztalára borulva feküdt. Előtte gyógyszeres üvegek, üres pohár, meg egy papír. Lestrade felügyelő két emberével már ott volt. Orvosként ellenőriztem a testet, de már nem tehettem semmit. Sherlockkal vetettünk a lapra egy pillantást:



1. rejtekhely:
Mozart aláírását abba a madáretetőbe rejtettem, ami a kerti nagy tölgyfa alsó ágán van.


2. rejtekhely:
Mozart aláírását a Beethoven szobránál rejtettem el.


3. rejtekhely:
Mozart aláírását a Mozart életéről szóló könyveim egyikébe helyeztem a 243. és 244. oldal közé.

4. rejtekhely:
Mozart aláírását az H. G. Wells A láthatatlan ember című könyvének 158. – 159. oldalai közé csempésztem.


5. rejtekhely:
Öngyilkosságom előtt az aláírást a kandallóban elégettem. Ne legyen senkié!



- Maxwell úr valóban bírt Mozart valódi aláírásával. Jó lenne, ha megtalálnánk uraim. – mondta Lestrade.

- Ha csak tényleg nem égette el. – szólt a felügyelő egyik embere.

- A kandallóban nincs hamu. – közölte Sherlock. – Elegen vagyunk. Váljunk többfelé és nézzünk meg minden helyet!

- Akkor enyém a kert. Megnézem a madáretetőt. – mondta az előbbi férfi és gyorsan kiigyekezett a szobából. Ezen nem lepődtem meg, mivel úgy véltem olyan ember, aki az iskolában is stréber lehetett, ha valamit tenni kell ő elsőként jelentkezik a feladatra. Sherlock és én hirtelen Lestradedel meg másik emberével néztünk farkasszemet.

- Kutassanak nyugodtan! - szólt Sherlock.

- Szóval nem a szoborban van? - kérdezte Lestrade.

- Én nem szóltam semmit. - vonta meg a vállát Sherlock. Lestrade a könyvszekrényhez ment aminek második, alacsonyan fekvő, hosszú polcán rengeteg Mozartról szóló könyv ékeskedett. Találomra kiemelt egy könyvet, amit lapozni kezdett. - 243. oldal - morogta.

- John! Tudod... - szólt barátom és egyik kezét a hasára tette, mintha az fájna, a másik kezével meg úgy tett, mintha egy láthatatlan sapkát tenne a fejére. - Hat.

Próbáltam megfejteni mit üzen, de hirtelen Lestrade hangját hallottam, aki már ránk nézett: - Hat Napóleon. Tehát az aláírás a szoborban van. Nem tud átverni Holmes! - azzal kiviharzott a szobából. Így már csak a rendőrség másik embere, Mr. Brix maradt velünk. Minket figyelt. Tudatosult bennünk: azt lesi mihez kezdünk. Sherlock a könyvespolc felé indult, ám Brix az útját állta:

- Lassan a testtel! A könyveket majd én átnézem. - odafordult és kutatni kezdett.

Ekkor Sherlock halkan az egyik kis asztalhoz hátrált és az ottani könyvek közül felvett egyet. Még el tudtam olvasni a címét, A láthatatlan ember volt az. Brix elégedetlenkedő hangját hallottuk meg: - Ezekben nincs. Máshogy nyomtatták. Talán ez...

- Bocsánat John! - mondta Sherlock, miután véletlen meglökött. - Nekünk itt ma nem terem babér. Induljunk haza!

Tettünk pár lépést, ekkor azonban Brix elénk vágott s az ajtó elé állt: - Megnézhetném a zsebeit Mr. Holmes?

- Minek?

- Tudja jobb a békesség.

- Nem. - felelte indulatosan a barátom - Semmi köze a dolgaimhoz.

- Közismert milyen trükköző maga Mr. Sherlock Holmes! Jobb ha én nézem át a zsebeit vagy hívjam Lestrade felügyelőt?

- Inkább maga. - felelte kényszeredetten Holmes. Brix lelkesen nekiállt, de nem találta amit keresett.

- Szóval Mozart? - kérdezte.

Sherlock közönyösen vállat vont, sértődötten oldalra nézett, de nem szolgált felelettel. Úgy éreztem haragosan még az előbbi motozást emésztgeti.

Ekkor lépett be Lestrade. - A szoborban, a szobornál nincs. - lihegte.

- A madáretetőben sem lesz. - közölte Sherlock.

- Honnan veszi? - kérdezte Brix.

- Maga... - nyögte Sherlock, ám nem fejezte be, mert Lestrade közbevágott:

- Akkor marad ez a sok könyv, vagy Wells műve. - összegzett régi ismerősünk.

- Mr. Holmes a Mozart könyveket nézte volna. - kotyogott Brix.

- Óh, hát persze! Nincs jobb, mint valamit hasonló dolgok közé rejteni. Keressünk meg Brix! Mr. Holmes! Menjen haza! Bízza ezt a komoly munkát a vérbeli szakértőkre! - pimaszkodott a felügyelő.

- Maradnék. - mondta Sherlock, ám Lestrade és embere határozott mozdulatokkal kitessékelt minket az ajtón. Hamarosan már a kertben sétáltunk. Nagyon le voltam törve az ügy sikertelensége miatt. Tudtam barátom még nehezebben viseli a kudarcot, ezért próbáltam valami biztatót mondani: - Legközelebb több szerencsénk lesz.

- Ennél? - reagált. Ekkor megszólalt Sherlock mobilja. Rövid beszélgetést folytatott. Nem tudom miről, de arra rájöttem azonnal elszólítják valahova. Az utcán leintett egy taxit. Majd felém fordult:

- Wild Drink bár. Ott mindig dekkol Mycroft valamelyik ügynöke. Add át neki az aláírást!

- Mit?

- A bal zsebedben van.

- Hogy az ördögbe? - képedtem el, amikor benyúltam és tényleg éreztem ott egy papírcetlit.

- Maxwell sosem engedte ki a kezéből a kincsét. A könyvek...

Itt azonban a türelmetlen taxis rászólt.

- Megyek. - szólt neki Sherlock - Viszlát John! - azzal bepattant a kocsiba.

Sajnos barátom azóta sem tért még haza. Engem pedig több dolog foglalkoztat:

Honnan tudta Sherlock, hogy a cetli H. G. Wells könyvében van?

Hogy került az aláírás az én zsebembe?

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm.

Tisztelettel: John Watson
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 8:20 pm

Sziasztok!

A kérdéseimmel nincs összefüggésben, csak jelzem: Ma reggel sikerült beszélnem a neves zenetudós ismerőseivel. Megtudtam, hogy Bill Maxwell balesete nagyon komoly volt és fájdalmait nem tudták enyhíteni az orvosok. Maxwell hosszú évekig szenvedett a fájdalom kínjaitól, de aztán nem bírta tovább a gyötrelmeket. Ezért lett öngyilkos.

Olyan szomorú ez.

Watson
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 8:45 pm

Mert Niki már megmondta neki. Niki volt Mycroft ügynöke.
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 9:20 pm

Én is erre a következtetésre jutottam,mivel kapott Sherlock egy sms-t amiben az összefüggés A láthatatlan ember volt. A cetli pedig akkor kerülhetett Watson zsebébe,mikor Sherlock meglökte őt,mivel előre tudta,hogy indulásuk előtt az ő zsebeit biztosan át fogják kutatni.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 9:47 pm

Tényleg meglökött. Ezt a trükköt gyakran szokta csinálni. Ha ő lökdös elcsen vagy becsempész valamit az ember zsebébe. .. oppsz... azt hiszem megérkezett
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 9:54 pm

Tessék gondolkodni! Nem Niki volt az ügynök. Bill Maxwell segített. A többi rejtekhelyet kizártam.

Az aláírást akkor adtam Johnnak mikor meglöktem. Ez igaz.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 10:11 pm

Először is pl. fára vagy magasabb helyekre hogy tudta volna rejteni ha tolószékes?!
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 10:12 pm

Ezért kereste Sherlock az asztalnál.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 10:13 pm

Így van. Az első ezért esett ki.

Többi?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 10:22 pm

De hát a mélyedésbe se tudta volna elrejteni mert fel kellett volna állnia, ha John azt mondta hogy ő is csak oldalazva behúzott hassal tudott volna csak bekúszni oda...
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 10:25 pm

Így van. Második ezért esett ki. Keskeny volt egy tolószékhez.

A könyvespolc Mozart könyveihez és az H. G. Wells könyvhöz fért hozzá.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 10:26 pm

Arra gyere rá miért a Wells könyvet választottam!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 11:09 pm

Mozart nem viszont Maxvell és Wells angolok voltak. Wells könyvének szereplőjének is volt egy titka, és a naplóját halála után hiába találták meg nem tudták megfejteni a láthatalanság titkát. Maxvell sem akarta kiadni kezéből a "kincsét" és talán ezért rejtette oda. Ennél jobb jelenleg nem jut eszembe... ( 'Brix elégedetlenkedő hangját hallottuk meg: - Ezekben nincs. Máshogy nyomtatták. Talán ez..." < hacsak nem ebben a mondatban van valami. Nem értem azt, hogy ezt máshogy nyomtatták. Máshogy? Bár lehet, hogy ennek semmi köze most a rejtélyhez.)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 11:13 pm

Ez fontos. Ezen töprengj!

Brix nem tudott valamit amit én tudok és Te is rájöhetsz.

Ügyes vagy.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 11:31 pm

Az zárójeles részre vagy az előtte lévő mondatra mondod hogy fontos? gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 11:40 pm

Viki! Ez nem barchoba! Agyalj!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 11:56 pm

Sherlock! Na azért!
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyPént. Aug. 03, 2012 12:05 am

Jó bocsi. Valahogy mindig eljutok a kérdőjelig...le kéne szerelnem a billentyűzetről.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyPént. Aug. 03, 2012 12:15 am

Perszeee....
243. és 244. oldal közé nem tudhatta mivel egymás mellett úgy vannak a lapok hogy 244-245.

H. G. Wells A láthatatlan ember című könyvének 158. – 159. oldalait pedig jól írta.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyPént. Aug. 03, 2012 12:18 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Tumblr_lm6w2ntcNO1qf51zs

Tudsz Te! Csúcs vagy.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyPént. Aug. 03, 2012 12:45 am

Nagyon szépen köszönöm. Most már világos.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptyPént. Aug. 03, 2012 12:48 am

Egy régi ügyem révén tanultam meg. Azóta figyelek rá: Páros szám - páratlan szám a tárgyat rejtő két oldal.

SH.

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 EmptySzomb. Aug. 04, 2012 2:30 am

Papír a Baker Street ajtaja előtt:

Tizenkét egymást nem ismerő ember indult a "Ki a legjobb szuperkém?" vetélkedőn. Vasárnap általuk ismeretlen város peremén egy nagy, üres raktárba hívták őket a játék szervezői. Aláíratták velük a játékhoz szükséges szerződést. Ezután megjelent egy fekete ruhás férfi, akin fekete napszemüveg és fekete kalap volt, így kilétét homály fedte. Azt mondta ő lesz a parancsnok, aki a feladatok megoldásait értékelni fogja. Majd közölte a játék másnap reggel 8 órakor kezdődik és ezután távozott. Ekkor egy szervező azt mondta a csapat tagjainak estére a közeli Marion hotelben szállodai szobákat biztosítanak pihenjék ki magukat. Minden játékos készpénzt és iratokat (a szerződés két példányát meg okmányokat), valamint az első kiküldetésben használható ruhákat kapja meg. Mindenkinek készséggel válaszolnak a kérdéseire. Végül minden játékosért jön kocsi, amely elviszi. Kiért öt perc múlva, kiért 2 óra múlva, kiért 3 óra múltán jelent meg valamilyen autó. A játékosok bejelentkeztek a hotelbe, majd szobáikba mentek és kipakolták bőröndjeiket.

Most felsoroljuk melyik játékos mit tett. A felsorolás a játékosok játszmában használt számát jelzi, nem azt a sorrendet ahogy a raktárból elvitték őket:


1, Mr. Blink sétált egyet a szálloda kertjében, majd vacsorázott, fürdőben járt és aludni tért.
2, Mr. Cold leborotválta a haját a másnapi versenyre. Vacsorázott, tisztálkodott, majd ő is aludni tért.
3, Mr. Harris lement az uszodába, majd miután csobbant párat megnézte a bárt. Ivott pár pohárkát végül ő is a szobájába tért egy hölggyel.
4, Mrs. Anderson a kávézót kereste fel, aztán vásárolt a szálló üzleteiben. Vacsorázott. Végül a szobájában olvasott, mielőtt ő is leápolta testét aztán elaludt.
5, Mr. Ramsay sétált egyet a szállodában és a parkban. Néha kedélyesen beszélgetett a személyzettel. Azután a konditermet használta, majd letusolt. Vacsorázott, végül a fürdő használata után imádkozott és aludni tért.
6, Mr. Pattison pipára gyújtott miközben élvezte a kilátást. Aztán ő is olvasott, majd testápolás után a tévé előtt elszunyókált.
7, Mr. Camis a szaunát használta, aztán csevegett két szép hölggyel. Velük vacsorázott, végül velük tért a szobájába... valószínűleg későn feküdt le.
8, Mr. Babkovics a szobájában detektívekről szóló filmeket nézett a videón. Ezután rejtvényt fejtett, bemajszolt egy otthonról hozott szendvicset. Aztán a fürdőt használta, majd ágyából néhány telefonhívást intézett mielőtt elszenderedett.
9, Mr. Lee a nagyítóját, kését és fegyverét tisztította. Végül egy ázsiai logikai játékkal játszott. Aztán elintézte teendőit a fürdőben és ő is aludni tért.
10, Mrs. Showcross a hotel fodrászát, majd kozmetikusát kereste fel. Vacsorázott a hotel étkezőjében, ápolta magát, majd elaludt.
11, Mr. Hilton a konditermet használta, aztán sétált. Végül mielőtt a fürdőben elvégezte teendőit és mielőtt aludni tért tévét nézett.
12, Mr. Barnes néhányat az uszodában tempózott, aztán ő is vásárolt magának dolgokat az egyik üzletben. Evett a hotel étkezőjében. Fogmosás után erkélye kemping ágyán nyomta el az álom.

Másnap reggel a raktárban minden játékos ott állt az első kiküldetésre szánt ruhájában a feketébe burkolt parancsnok előtt.
- Maguk marhák! Mind elárulták magukat annak a játékosnak a kivételével, akinek ruháján CI felirat van. - háborgott.
- Micsoda? Azt mondták a játék csak ma kezdődik. - kapja fel a vizet Babkovics - Ki az CI? Nézzen rá! Ez egy gyáva nyuszi, amolyan óvatos figura. Pocsolyába sem merne lépni. Egyszerűen csak gyáva volt, ebből adódik, hogy nem bukott le. Sunyin meglapult.
- Nem igaz. Figyeltem. - mondta az.

Ki a CI?
Miből jött rá, hogy a játék elkezdődött?
Ő miért nem bukott le?


Esetszám: 28.
Megjegyzés: Kém Hotel
Nyereményes feladvány: nem

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Fórum: Játékok
Vissza az elejére 
6 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Egyéb Sherlock Holmes játékok
» Sherlock Holmes Játék 11.
» Sherlock Holmes Játék 3.
» Sherlock Holmes Játék 12.
» Sherlock Holmes Játék 4.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: