Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások EmptySzomb. Nov. 03, 2012 9:25 pm

Sziasztok!

A Sylvia című színdarab a Pesti Színházba költözött. Tegnap volt ottani bemutatója, teltházzal. Semmit se változott a mű: Nincs az az állatszerető, humorkedvelő ember akinek ne tetszene. Az első nevetések még bizonytalanok voltak a közönség részéről, de ahogy sorjáztak a poénok mindenki hamar feloldódott és jókat mulattunk. Mind a négy színész fantasztikus. A Sylviát látni, érezni, megnevetni kell. Én a magam részéről úgy tervezem majd megnézem harmadszor is.

Üdvözlettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások EmptySzomb. Jún. 23, 2012 4:54 pm

Emlékek:

Félelem és reszketés a horror színházban: Videós
http://velvet.hu/trend/2012/06/23/felelem_es_reszketes_a_horrorhazban/
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások EmptySzomb. Ápr. 28, 2012 2:25 am

Szép napot!

A Vígszínházban szerzett élményekről - ígéretemet betartva - már írtam a Jeremy Brett - Tahi Tóth László rovatba. Annyira tetszett mindannyiunknak az előadás, hogy megbeszéltük ha tényleg átkerül jövőre a Pesti Színházba a darab, akkor feltétlenül megnézzük újra.


Volt viszont egy korábbi szintén szuper élményem: Március 27-én jártunk a Horror Házban. Előtte poénból mondtam a barátnőimnek, hogy kéne egy klassz kis "kripta party". Hát megkaptam.

mizus


NightMareInBudapest: Ez Közép-Európa egyik legnagyobb és legizgalmasabb horror színháza. Profi színészekkel, menő sminkekkel, jópofa díszletekkel, hatalmas területen. Fekete, pókhálós lépcsőkön lehet lejutni a pénztárhoz, ami szintén a hely szellemének megfelelő stílusú. Itt a pénztárosnő megkért minket, hogy olvassuk el a szabályzatot. (Fontos, mert pszichés betegségben vagy szívbajban, epilepsziában szenvedő ember a nagy feszültség meg az erős fényeffektek miatt nem vehet részt a show-n.) Én jó voltam elolvastam és mivel a barátnőim ezt nem tették, csak engem kértek az információk megosztására; rájöttem megnyílt az esély a mókára. Odaszóltam az egyik barátnőmnek, hogy a szabályzat szerint tilos káromkodni, mert azért akárcsak bizonyos dolgokért - ha a néző világító eszközt használ vagy megérint egy színészt, kárt tesz a díszletben - befejezik a műsort és kivezetik a rendbontót. Aztán jött egy katona és kemény parancsnokként beparancsolt minket, meg sok fontos információt elmondott a kijutáshoz. A barátnőm meg megkérdezte mi lesz ha megijed és kicsúszik egy cifra szószerkezet. Egyébként a barátnőm imádnivaló csaj és nem minden második szava kötőszó, ritkán csúszik neki ilyesmi, de úgy érezte nem vállalhat erre garanciát a benti borzalmak közben. Én meg, mint holmi gonosz kobold nevetgéltem, hogy átvertem.


Igazság szerint a színháznak több előadása létezik, ezért nem biztos, hogy két látogató hasonló élményekről számolhat be. Borzongások, riogatások mellett rejtélyek, logikai feladványok is szembe jönnek. Mi egy skrizofén gyilkos elől menekültünk. Átkeltünk temetőn, kínzókamrán, bonctermen, vagy babaszobán ahol bohóc meg szőnyeg kelt életre. Voltak sötét termek, folyosók ahol az orrunkig sem láttunk és úgy kellett kijutni onnan. Egyik sötét teremben falra helyezett számokat keresgéltünk, ami később egy kódmechanikával ellátott ajtó nyitásához kellett. Volt olyan terem aminek fekete falain foszforeszkáló foltok jelezték a falra, padlóra fröccsent vért, így észleltük, hogy a hely brutális gyilkosság helyszíne volt. Kis színházteremben elfajzott állatemberről meséltek nekünk, aki aztán a legváratlanabb pillanatban elszabadult, így iszkolhattunk előle is. Segítségünk is akadt: A betegét kézre keríteni szándékozó doktornő, de aztán számos segítségnyújtást követően pácienséhez hasonlóan bekattant s az életünkre tőrt. Az egyik barátnőm megölt egy felakasztott férfit, azóta ha úgy adódik "gyilkosnak" nevezzük. Én agyműtétnél segédkeztem, végül pedig engem feláldoztak, maga a csuklyás, kaszás halál ragadott el. Tényleg sok a borzongás, különleges élmény, amit legalább egyszer át kell élni az embernek szerintem.


Esetünkben azért is volt érdekes, meg feledhetetlen az esemény mert az első alkalom volt, hogy csak mi hárman voltunk valahol együtt. Előtte találkoztunk a Sherlock Holmes Klubtalálkozón, meg azóta is akadt több színházi élményünk, vagy épp főzőcske délutánt szerveztünk, de tényleg az első esemény volt aminek hárman vágtunk neki. A horrorkamrák sötétjében minden izgalom ellenére tudtunk összefogni, képesek voltunk haladni. Hármunkból mindig akadt kettő aki az előttünk álló kihívást nem merte vagy nem volt gusztusa teljesíteni, de ekkor előállt a harmadik akit épp az izgatott, hát nekiállt és megoldotta. Mindenki teljesített feladatot, mindenki kibontakozhatott és megoldott valamit aminek köszönhetően haladhattunk tovább. Mindegyikünk akkor tudott segíteni, amikor a másik kettőnek szüksége volt rá. Szóval klassz csapattá kovácsolódtunk össze pillanatok alatt, kiderült tudjuk inspirálni, támogatni, új útra terelni egymást. Ezért aztán egész hamar megjártuk az egészet. Élveztük, feldobott minket, csak azt sajnáltuk, hogy nem tartott tovább.

Csatolok egy videót, de mi a színház másik produkcióját élveztük:

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások EmptyPént. Ápr. 27, 2012 7:16 am

Mivel messze lakom a fővárostól, az egyetem óta ritkán jutok el kiállításokra. Pár éve volt a Szépművészeti Múzeumban egy az impresszionistákról, azon ott voltam és remek volt.

És mozis élmények: egyetemista koromban hétfő esténként jártam filmklubba, ahol nem kasszasikereket, hanem kiváló művészfilmeket játszottak. Sok nagyszerű filmet láttam így.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások EmptySzer. Ápr. 11, 2012 1:09 am

Sziasztok!

Az én életemből sajnos eddig kimaradt a színház, de mióta műtöttek esélyt kaptam ezt bepótolni. Tegnap este barátnőimmel a RAM Colosseumban néztük meg az Oscar című vígjátékot. Óh, igen! Ez az a történet, amit a híres komikus Louis de Funès adott elő a filmvásznon 1967-ben, de a mai generáció inkább a történet turbósított gengszter változatát ismerik az isteni Sly, azaz Sylvester Stallone főszereplésével az 1992-es feldolgozásból. Mi most az eredeti francia darabot láttuk Claude Magnier tollából, ahol a főhős egy szappangyáros. (Később erre épültek a filmek.)

A RAM Colosseum egy klassz hely, valóban egy élményszínház ahogy hirdetik. Kulturált, kellemes környezet. A színpadi díszletet tervezte meg az előadást rendezte Háda János. A főszereplő Józsa Imre volt, aki ismert szinkronszínész - főleg Nicholas Cage magyar hangjaként lehet ismerős. (Bár láttam vele Peter Cushing-tól A Sátán kutyáját és mikor ő volt a magyar hang akkor tetszett a film.) Szerintem ő fantasztikus színművész. A jelenetekben amikor a karaktere ideges még a feje is elvörösödik. Örömömre szolgált, hogy bizonyos esetekben a hangjával is lehetősége adódott játszani, vagy épp ravasznak, esetleg kedvesnek mutatkozni. Van egy kis bemutató videó a műről, amiben azt ígéri azon nézőknek akik elmennek, hogy jól fogják érezni magukat, ő és kollégái mindent megtesznek ezért. Betartotta a szavát, egy kellemes estével lettünk gazdagabbak! Jó volt látni Vándor Évát, Kocsis Juditot játszani. Fila Balázs pedig valóban egy tehetséges fiatal színész. Mi is nevetgéltünk, de a nézőtéren tőlünk függetlenül is gyakran felhangzott a nevetés. Ez egy kedves darab, bájos színészekkel. A végén a tapsnál is aranyos játékot produkáltak az előadók. Nagyon szép este volt.


Legközelebb Tahi Tóth Lászlót ( http://tahitothlaszlo.hu ) három szerepben bemutató előadásban fogjuk megnézni most április végén. Nagy izgalommal várom, majd írok róla is. További szép napot!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások EmptySzomb. Ápr. 07, 2012 9:51 pm

Nos, számomra eddig a legkellemesebb színházi élmény a Vesztegzár a Grand Hotelben c. Rejtő Jenő mű feldolgozása volt.

Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások 20877stab

Emlékszek, majdnem lekéstem az előadást. Fent ültünk a színpaddal szemben, ahonnan rá lehetett látni a színpad alatti zenekarra is. Emlékszek a díszletre, a villogó Bár feliratra, a titkos alagútra, és a zárásra: esett az eső, és a szereplők elhagyják a hotelt, ernyővel. Annyira nyomot hagyott, hogy az előadás hatására elolvastam Rejtő Jenő Vesztegzár a Grand holteben című könyvét. A fent látható kötetnek több része van, Rejtő össze gyűjtött művei 1-5-ig, azt hiszem. A 4 közül valamelyiket nem találtam meg, de a novellákat és regényeket mind olvastam. Emlékszek, az egyik könyvnek kifejezettne jó illata volt, ahányszor kivettem mizus

Végül elhatároztam, hogy a Megyei Könyvtárban fellelhető összes könyvet, sőt, Rejtő összes könyvét el fogom olvasni, és be is tartottam az ígéretemet. Hozzá tenném, hogy csak novellákat és regényeket olvastam, színpadi műveket nem. Ezért talán jobb, ha úgy fogalmazok, hogy szinte az összes művét kiolvastam.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások EmptySzomb. Ápr. 07, 2012 9:29 pm

Van szép színházi élményed? Szétromboltad a stadiont egy fergeteges koncerten? Részt vettél egy színdarabban vagy hangversenyen? Klassz kiállításon jártál? Ide megírhatod a veled történteket.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások   Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások Empty

Vissza az elejére Go down
 
Színházi élmények, élvezetes koncertek, klassz kiállítások
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jeremy Brett egyéb szerepekben
» Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes
» Benedict Cumberbatch színházi és egyéb szereplései

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: SherlOFF Topic-
Ugrás: