Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptyPént. Márc. 01, 2013 9:57 am

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) ChristopherPlummer1978
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptyPént. Márc. 01, 2013 9:29 am

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Tumblr_lxio6lLnXo1qd3ucoo1_500

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) 20120108-sherlock-holmes12
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptyKedd Okt. 23, 2012 8:18 pm

Sherlock Fórum írta:
Imert amit akarok és értelmét látom azt sosem adom fel.

Ezzel én is így vagyok, ha akarom :)

Pl.: Volt a Szupercsapat film, 2010-ben azt hiszem. Nos, a végén van egy kis részlet, ahol az eredeti szereplők feltűnnek. Dwight S., és Dirk aka Szépfiú az eredeti sorozatban... A moziból hamar kitessékelnek, ott csak a stáblistát lestem, és ott akadtam rájuk. Otthon, mikor "beszereztem", nézem, és nem angol nyelven volt, hanem valami érthetetlen karattyol jött be... Azonnal keresni kezdtem az angol nyelvű véget. Ráadásul, két részben volt a film. Össze kellett raknom, de ekkor nem volt hang... Ok, rátettem újra a hangot. Majd úgy kellett összeraknom a hangot, hogy a végén is angol legyen.... Majd meghaltam, mire végeztem :)

Az összefűzéssel voltak gondok, mert túl nagyra konvertált az összefűző... de hát, ingyenes proginál... És elvette a hangot, bár ez a kisebb gond, mert azt lehet orvosolni.... De mire kiszámoltam, hogy a hang olyan hosszú legyen, mint a film... Ha rövidebb, késett volna a hang.... A hangszerkesztő meg túl nagy formátumban mentette a hangot, azt is konvertálni kellett, szóval elég sokat melóztam egy filmmel.... JA, és még rátettem egy magyar hangsávot is....

Előtte semmit se tudtam a hangsávokról, a hangvágásról, meg hasonlókról. Utána viszont közepes szinten, de kiokosodtam e téren. Vissza gondolva.... Nem tudom, meg tudnám-e csinálni ugyanezt, ha ma kérnék nevető De arra jó példa ez az eset, hogy nem könnyed adom fel, ha olyan dologról van szó, ami számít.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptyKedd Okt. 23, 2012 4:03 pm

Sziasztok!


A nagy koponyavadászat:

Készítettem új képeket a Sherlock Holmes otthona rovatunkba és közben jól eső érzéssel gondoltam erre a filmre, mert szeretem ezt a Sherlock Holmes alkotást. Szerény Christopher Plummer is olyan színész aki meggyőzően játszik, de nem nagyon ismerik el tehetségéért, akárcsak egykor szegény Jeremy Brett-et. (Tudom Angliában rengeteg a tehetséges színművész.) Ugyan Plummer-t Oscar díjra jelölték 80 évesen, de mégsem kapta meg - a jelölés miatt elejtett egy újságnak tett nyilatkozata közben egy poént, arról, hogy izgul és későn érte ez a megtiszteltetés a jelölésre:

"Nos, ahogy mondtam ez az időről szól. Úgy értem 80 éves vagyok az Isten szerelmére! Irgalmazzatok!" nevető

Ja, de a koponyáról akartam írni. A Baker Street-i otthonos cikkhez elhatároztam, hogy Rupert Everett és Christopher Plummer nyomozóinak otthorairól is készítek képet. (Eddig ez azért maradt ki, mert ehhez filmből kellett kikockáznom képeket, a számítógépem pedig nem rég lett újra masszív.) Plummer nyomozója nagyon szép lakásban él, gyönyörű pipája van. Lakhelyén növények, szép szobrok, a falakon tőrök meg pisztolyok. A Holmes filmekben a legkomolyabb kémiai laboratoriumok egyikét birtokolja. Ezenkívül a lakásában van egy koponya. Elhatároztam, hogy kell egy koponyás kép is. Persze ilyenkor hiába tekerem a filmet direkt nagyokat ugrik, szóval sokat elszenvedtem vele. Végül már úgy gondoltam "Még egyszer megpróbálom aztán ha nem lesz meg nem tudom mi lesz." (Igazából magamat ismerve ittam volna egy finom kávét és pár perc pihenés után folytattam volna, mert amit akarok és értelmét látom azt sosem adom fel.) Ekkor a Teremtő megkönyörült rajtam, és lőn világosság: Sherlock Holmes villanyt gyújtott és pont ott volt a koponya. (Ami amúgy nem sokat látszik a filmben.) Szóval örültem nagyon. Lehet cikis, de nekem Rupert Everett zöld falú Baker Street-i lakása is bejött nagyon.


Kapcsolódó cikk:
http://sherlock-sorozat.hu/sherlock-holmes-otthona-londonban.php
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptySzer. Júl. 18, 2012 7:10 am

Olyan édes az a Snoopy-figura! Szerettem azt a mesét.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptySzer. Júl. 18, 2012 3:08 am

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Tumblr_m0pn2cehTZ1qd8mh6o1_500

Christopher Plummer és Snoopy Sherlock Holmes-ként.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptyVas. Júl. 08, 2012 1:05 am

Tetszett. Christopher Plummer egy jókedvű, nyugodt Sherlock Holmes mély emberi érzésekkel, aki csak egyszer jön ki a dühéből, mikor elképesztő igazságtalanságot tapasztal. Watson-nal való barátsága példás. A mű azt a legendát dolgozza fel, hogy a Hasfelmetsző Jack ügy szálai a királyi házig vezetnek. Van némi sajátos humor is a filmben.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) EmptySzomb. Júl. 07, 2012 9:23 am

Tartalom: Sherlock Holmes a Hasfelmetsző Jack által elkövetett gyilkosságokat vizsgálja, és felfedez egy összeesküvést, ami a gyilkost védi.

rendező: Bob Clark

szereplők:
Christopher Plummer
James Mason
David Hemmings
Donald Sutherland
Genevieve Bujold

Angol cím: Murder by Decree
Forgatás éve: 1979

Színes, amerikai krimi, 124 perc
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)   Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack) Empty

Vissza az elejére Go down
 
Törvényes gyilkosság (Sherlock Holmes és Hasfelmetsző Jack)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes vs. Jack The Ripper
» SHERLOCK HOLMES ÉS A LÁNGOLÓ VÁROS - Ben Syder - Sherlock Holmes és a lángoló város
» Sherlock Holmes 3.
» Jude Law a színész
» Sherlock Holmes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: Egyéb Sherlock Filmek és Sorozatok-
Ugrás: