Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 3.

Go down 
+12
Sherlock Fórum
takacsniki
Ysmirson
Anderson
Revati
OneNightInParis
tahiti
Mycroft Holmes
Jim Moriarty
takacsviki0118
John Watson
Sherlock Holmes
16 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 8:38 am

Szeretnénk segíteni neki....

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 8:40 am

Hogy bírja ezt csinálni alvás nélkül?
Én szinte teljesen elbutulok meg figyelmetlen leszek és a legegyszerűbb összefüggéseket is csak lassan veszem észre, amikor két nap alatt ilyen 4 órákat alszom értetlen

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 8:51 am

Hát ez az. Szerintem teljesen kikészült már és nem gondolkozik tisztán, mert elnyűtt.

Ilyet láttam a tábláján:

kiégett szív, Szűz

csillagjegy, Szűz Mária
szűzérme, szűzpecsenye, szűztea

Jeanne d'Arc -> tűz, a szíve nem ég el

Percy Bysshe Shelley -> szíve nem égett el

nem máglya? Nem.


Ő maga is tudja az idegesség csak árt, most viszont egy ideggóc.

Nyomjak belé egy szurit?

Vérszerződés John



Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:04 am

Felírhatná oda, hogy szűz kéz szerencsét hoz - ezen az alapon engedhetné, hogy segítsünk neki.... kacsintó

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:11 am

Bekiabáltam neki, azt mondta oké, aztán káromkodott egyet, mert kifogyott a tolla. Azt mondta "pokolba". Majd Hasfelmetsző Jack kapcsán a Pokolból című filmről morgott valamit. Szerintem csapkodnak a gondolatai.

Nem tudom miként fog Moriarty ellen küzdeni.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:13 am

A pokolból klassz film, láttam párszor. Mire gondolhat?

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:19 am

Becsukta az ajtót. Nagyon rég láttam azt a filmet. Hasfelmetsző Jack legendája: Trónörököstől terhes lány, meggyilkolt nők. A királynő sebésze mészárolt. Lepusztult környékek. Drogozó nyomozó.

Azt hittem az új ügyről gondolkozik, most meg ismét Jack.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:26 am

Legfelsőbb körökből jóváhagyott gyilkosságok.....Tanúk eltüntetése, illetve elhallgattatása.

Kiégett szív: a feleségét gyászoló nyomozó?

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:33 am

Ez érdekes gondolat. Bekiabáltam, feljegyezte. Annyit hallottam: magány.
Elszakítva attól amit/akit szeret.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:37 am

Burn out-szindróma, vagyis idegkimerültség. Az pedig nem jó.

Gondolom, mennyire élvezi Mrs. Hudson, mikor kiabálással kommunikáltok.... nevető

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:43 am

Akart neki teát vinni (10 körül), de felpaprikázva kizavarta. szomorú

Van csőrendszerünk. Sherlock találta ki, hogy a fütőcső melleti lyuknál érdemes lekiabálnom hozzá, és ő is fel tud szólni. Mielőtt üzenünk megütjük párszor a csővet, hogy a másik figyeljen. Szerettem volna játéktelefont, de Sherlock azt mondta pénzkidobás. Így csővesek lettünk.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:52 am

mizus Most csak azért rohangálok le az ajtajához, hátha látok is valamit. Mindig féltem, hogy elkezd drogozni.

nevető Egyszer vettem játéktelefont azért titokban. Rájöttem Sherlocknak igaza volt. Nem tudnánk használni. Kicsi volt az összekötő vezeték.

Vérszerződés John

Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:54 am

Burn out: gondolkozik

Gondolod, hogy Jim túl akarja hajszolni munkával?

Sherlocknak fel se tűnne. Munkamániás.

Sok melóban valóban ki lehet égni.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 9:57 am

Csak nehogy csőlátásotok legyen!

Az égő szívről jutott még eszembe a vallásos motívum, Jézus égő szíve, aminek ünnepe 19 nappal pünkösd után van, mindig péntekre esik (jövőre június 7-én lesz).

Nálatok Szent Szív templomok is vannak, ezeken a helyeken:

Battersea, London
Blackpool, Lancashire
Hillsborough, Sheffield
North Gosforth, Newcastle upon Thyne
Wimbledon, London.

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 10:25 am

Leüzentem neki. Felszólt, hogy indulnia kell, de aztán Mrs. Hudson siránkozását hallottam. Sherlock összeesett a lépcsőházban és ott helyben bedobott egy szunyát. Elcipeltem az ágyáig.

Igazatok van. Kimerült. Köszönöm.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyKedd Okt. 02, 2012 6:19 pm

Jó reggelt!

Mivel Sherlock még mindig húzza a lóbőrt, én meg unatkozom leírom egy régebbi esetünket.

Mikor Sherlock egy igen havas téli estén kikapott tőlem a Cluedo játékban (, bár állította a szabályzat hibás: az áldozat egy személy volt a gyilkossal), na, hát "büntetésből" elvittem moziba. (Ez a következő nap történt. Cluedo-t pedig azóta se játszok vele. Nekem is vannak elveim, meg idegeim amit kímélnem kell.) Valójában nagyon érdekelt engem a Harry Potter, bár barátom lelkesnek egyáltalán nem volt nevezhető. A CinemaTrix fantasztikus intézmény minden kellő kényelemmel. Az se zavart, hogy a homlokzat felújítása miatt egy latyakos utcácskán lévő mellékbejáraton kellett bemennünk. A film megnézése után Sherlock lassan mászott ki a fotelből, és kényelmesen hagyta, hogy mindenki kimenjen a teremből előttünk. A félreeső ruhatárnál szintén ráérősen öltözött, lila sálával még játszott is. Mikor már sétáltunk kifelé, Sherlock hirtelen egy oszlop mögé rántott:
- Figyeled? Zsaruk. Vajon itt van Lestrade?
Reagálnom se kellett, mert már hívta is mobilján régi ismerősünk számát. Felcsendült a Mr. Bean rajzfilmből ismert intro dalocska, így tudtuk jó helyen horgásztunk. Hamarosan már kezet is ráztam a felügyelővel.
- Mi a hézag? - kérdezte Sherlock.
- Kösz, hogy nem tette hozzá a "hapsikámot" is - utalt Lestrade Tapsi Hapsira. Akkoriban különösen feszült viszony volt köztük:
- Sose tennék olyat. Úgy már meghaladná az értelmi képességeit. - vágta rá a haverom némi fintorral, aztán komoly képpel kérdezte - Tehát mi van?
- Mr. Frank Barso, akit négy éve körözzük. - kezdte Lestrade, ám Sherlock közbevágott, úgy vélem azért, hogy én is képben legyek:
- Igen, a ravasz tolvajkirály. Mit csinált?
- Itt látták a moziban.
- És miért ütközik nehézségbe rácsapni a karperecet?
- Meglépett a moziból, üres már mindkét terem.
- Mily meglepő! Biztos szemet szúrt neki ez a sok egyenruhás, aztán kicselezte őket.
Lestrade uralkodott magán, majd folytatta: - Segíthetne Mr. Holmes! Barsonak a környéken kell lennie. Történt ugyanis egy baleset, fél órája, melyi során a sarkon felborult egy teherautó, ami rajzszöget meg egyéb irodai szegecseket szállított a szemben lévő üzletből. Persze az utcán játszó kölykök még tovább szórták a rajzszegeket. Így a mozi személyi és autós kijárata előtt nagy a káosz. A felborult jármű, meg a rendőrök miatt...
- Itt kell lennie, hisz a mozi mellékbejárata egy zsákutcában van. - kapcsolt Sherlock. - Nagyszerű! Mégis mi a probléma?
- Több éves képünk van róla. Körözzük, ezért valószínűleg már máshogy néz ki. Az se biztos, hogy őt látták, de állítólag kocsival jött. Most kezdünk ellenőrizni mindenkit.
- Akkor a parkoló, aztán az utca. - vázolta fel barátom a maga nyers tömörségével következő teendőinket.
A parkoló közepén láttunk is egy fehér autót. Szakállas gazdája épp végzett a kerékcserével. Felemelkedett és tette vissza az emelőt a csomagtartóba:
- Scotland Yard. Megnézhetnénk a csomagtartót? - villogott jelvényével Lestrade.
- Nincs bent más csak az emelő, meg a kicserélt kerék, de tessék. Minden rajzszög odakint. Bazi nagy defektem volt, örültem, hogy vissza tudtam csigázni ide a parkolóba így a kocsival. Szerencsémre csak egy kerekem kapta telibe.
- Sajnálatos kellemetlenség. - sóhajtott Lestrade a csomagtartóba pillantva - Nos, uram... Minden jót!
- Én nem engedném el. - makacskodott Sherlock.
- Lyukas gumi, emelő. Mégis mi gyanús? - kérdezte a felügyelő.
Sherlock kabátjából előkapta bicskáját, majd a szerencsétlen gumiabroncsba döfte.
- Nagy kárt már úgyse tehetek, igaz? - kérdezte a tulajt mosolyogva, aztán - ha jól észleltem - talán megmozgatta a kést. Mikor kihúzta hasonló lyukat láttam az abroncson, mint az eredeti lyuk volt.
- Ez. - válaszolt Lestradenek. - És még pár dolog, de azt már agyalja ki Lestrade! Mr. Frank Barso Sherlock Holmes örvendett a szerencsének! - indult Sherlock lendületesen kifelé.

Tudom nem olyan fogós rejtély, mint a kémfeladványok szoktak lenni, de ezen a szomorkás reggelen más nem jut eszembe. Szeretném ha Sherlock ismét elemében lenne.

Szép napot kívánok Nektek!

Üdvözlettel: John

Most nem kódozok - ez valóban közzétehető üzenet.


Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 5:38 am

J: - Jól aludtál? Hogy vagy?
S: - Pokolba! Baker Street! Nem kéne itt lennem.
J: - Hiszen itt laksz.
S: - Látszott, hogy aludtam! Ajjj!
J: - Mivel előtte napokig itt kukorékoltál jó, hogy sikerült.
S: - John! A mindenit! Nem érted? Még egyszer nem játszhatom el a tetős trükköt. Új csel kell Moriartynak.
J: - Még mindig nem értem teljesen mi történt akkor, de őrült ez a játék köztetek. Mycroftnak igaza van ebbe bele fogtok veszni.
S: - Ja, igen Moriarty a fekete vérével.
J: - Tessék?
S: - Semmi. Lapozz!
J: - Szóval beadtál magadnak valamit? Mrs. Hudson halálra rémült mikor elvágódtál előtte.
S: - Ez kevés a sikerhez.
J: - Mit nyomtál be?
S: - Mindegy. Hatástalan volt.
J: - Sherlock mire készülsz?
S: - Jobb ha nem tudod.
J: - Túl sokat dolgozol, és mostanában kihagysz engem mindenből. Ha nem lennének az ügynökök unatkoznék.
S: - Mi van a fórummal?
J: - Feladtam a mozis esetet, amikor a kocsike...
S: - Hm, vannak érdekesebb ügyeim. A Harry Potter miatt mi? A mesés, egyszerű dolgokat szereted.
J: - Néha kell szimplán is látni a dolgokat. Magad mesélted, hogy Moriarty közölte veled a tetőn túl bonyolítasz mindent.
S: - Ezért jó a fórum. Ott új nézőpontokat kapok.
J: - A Cluedoban is többet láttál, mint ami.
S: - Az a szabály rossz!!!
J: - Mindenki más el tudja fogadni csak te nem.
S: - Mindenki más hibásan játssza azt a játékot. Na, most hagyj magamra! Dolgom van.
J: - Sherlock!
S: - Viszlát John!

Vérszerződés John

Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 5:55 am

John Watson írta:

Sherlock kabátjából előkapta bicskáját, majd a szerencsétlen gumiabroncsba döfte.
- Nagy kárt már úgyse tehetek, igaz? - kérdezte a tulajt mosolyogva, aztán - ha jól észleltem - talán megmozgatta a kést. Mikor kihúzta hasonló lyukat láttam az abroncson, mint az eredeti lyuk volt.





Az gumiabroncs elég vastag,nem arra tervezték,hogy egy egyszerű rajzszög vagy akár több kárt tudjon benne tenni. És főként nem okozhat akkora lyukat mint egy kés. A kereket direkt lyukasztotta ki az illető,hogy így időt nyerjen. Míg mindenki kint keresi a bűnözőt,kinek jutna eszébe(természetesen,kivéve Sherlockot) egy kereket cserélőről,hogy ő maga a bűnöző. El bíbelődik vele,megvárja míg tiszta lesz a terep és el tud menekülni.

Neked is további szép napot! kacsintó
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 6:13 am

Azt hittem megölöm!!! Komolyan kiakasztott most.

Alig, hogy elzavart hallottam amint kopog a csövön. Lementem hozzá. Nekem háttal állt az ablaknál.
- Igazad van. Őrült játék. Véget kell vetni neki, mert másokra is veszélyes. Nélküle azonban mit ér az élet? Semmit. Maga a dögunalom. A játszmát csak én állíthatom le.
Megfordult az arca rémesen szomorú volt.
- Sajnálom, hogy csalódást okozok. Ég veled John!
Az asztalról felvett egy pisztolyt mélyen a szájába dugta. Meghúzta a ravaszt és az óriási dörrenés után azonnal elvágódott.
- Istenem! Neee! - rohantam hozzá. Mozdulatlan volt, aztán én is megrökönyödtem. Sherlock feje körül barna folyadék kezdett szétterülni.
- Ne szórakozz velem! - ordítottam fel.
Kinyitotta a szemét:
- Üres pisztoly. Erős hangeffekt és folyadékos tasak a hajban, ami szétszakad ha rázuhan a fej.... Moriarty fekete vére, de ez titok. Pisszt! Tudod a filmsorozat gyakran csak mese, bár elég érdekfeszítő így is.

Aztán kiszedte a hajából a zacskó maradványait, kezet törölt, majd ránézett a fórumra:
- Hm. Niki ügyes, de lehet még min gondolkodni. Na, ügyködöm. Viszlát John!

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 311340

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 6:34 am

Barso nem tudott észrevétlenül menekülni, tehát türelmesen várt, nem akart feltűnést kelteni. Szerintem az is gyanús, hogy csak az egyik kereke lyukadt ki. Azt mondták, hogy a gyerekek is szétszórták a rajzszögeket meg a szegecseket ... mennyi az esély, hogy csak az egyik lyukadt ki? Meg még vissza is vitte az autót a parkolóba? Tudta, hogy a rendőrök nem foglalkoznak majd annyira vele, mert egy menekülő bűnöző ugyan miért cserélne halál nyugodtan a parkolóban a szemük láttára kereket. A gumin lévő lyukat már írtátok az nem írom le én is.
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 6:39 am

Hát ez kemény. Büntetésből "tréfáld" meg valahogy te is, hogy leszokjon róla. mérges

Úgy tudom, ezek a riasztó töltények is simán kiviszik az ember szemét kb. 1 méterről.
Ezért önvédelemre közelharcban is hasznosak lehetnek.
Viszont szájba lőve elég fájdalmas a torkolattűz + a hirtelen nyomás.

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 6:49 am

Ysmirson beírtam a vérszerződést.

Szia! Üres pisztoly, nem mondtam, hogy igazi. (Néha még nehéz megfelelő szavakat találni. A ti nyelvetek több, találóbb szót ismer, mit amivel mi elvagyunk.) Gyorsan csinált mindent, de feketén vérezni addig még nem láttam senkit. Holdfényes estén fekete a vér. De a tető nem lényeg, már túl vagyunk rajta.

Viki! Van még.

Vérszerződés SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 6:52 am

Hát valami gonosz tréfa kéne. Ha tudtok valamilyen nyelvet amit nem ismer Sherlock adhattok tippeket is.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 6:54 am

Minek kód? Privát üzenet John?

Vérszerződés SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 6:55 am

Ha tényleg lecserélte volna a kereket a hóba látszódtak volna a nyomok nem? Csak volt egy pótkereke azt kilyukasztotta de semmi mást nem csinált. Csak a kezében tartotta az emelőt de azt konkrétan senki nem látta, hogy cseréli.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:01 am

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Mondjak valamit? A "lecserélt kerék" csontszáraz volt. Akadtak más dolgok is, de ez volt a legdöntőbb. Nem volt kint a kocsival.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:09 am

Akkor ha van átvágós ötlet jöhet priviben. nevető

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:17 am

John, ez így már nem lesz jó. Sherlock számítani fog rá. Szóval ne minél hamarabb akarj bosszút állni. mizus
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:19 am



És ezt hallani (csengőhangként a tetőn) is a trükk része volt. "Maradj életben!!!", ezek után váratlan, hogy fejbelővi magát, nem biztos, hogy feltűnőek a részletek (pisztoly, vér színe - miközben barátaidat fenyegető bérgyilkosokról meg a kötelező ugrásodról tudsz). A saját halálomról nem beszélhetek, de úgy fair, hogy tudjátok miért van meg Jim.

Vérszerződés SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:22 am

kacsintó Igen. Későbbre kell időzítenünk. Ez bölcs gondolat Viki. Köszönöm.

Vérszerződés John

nevető Nem tudom miért titkosítom ezt, lehet, hogy Moriarty is írna megfelelő lehetőségeket.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:28 am

Kerékről egyéb észrevétel?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:33 am

Talán az autón lévő gumik téli gumik voltak míg a csomagtartóban lévő nem?
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:35 am

Lehet hogy buta ötlet,de a történet elmesélésében nem esik szó se szerszámokról se szerszámosládáról és egy emelővel nem lehet kereket cserélni.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:36 am

Igen, most jutott eszembe nekem is ... a kereket le kellette szednie ahhoz pedig a csavarokat le kellett szednie valamivel.


A hozzászólást takacsviki0118 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 03, 2012 7:40 am-kor.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:36 am

Sherlock! Azért ezt az információt Jimről megoszthattad volna velem kevésbé drasztikusan is.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:43 am

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Bizony. Csak emelője volt - ezt utólag Lestrade mondta. Nem túl értelmes dolog, de így volt. (A Scotland Yardot minősíti, hogy ilyen ember át tudja verni őket.) Mondjuk előbb is eltehette a kocsi utasterébe valahol, de igazából ezen már nem filóztam a száraz kerék meg a lyuk miatt. Viszont feladvány szinten fontos és jó, hogy észrevettétek.

Még képzeljétek el a kereket a csomagtartóban!

John, úgy olyan lapos lett volna...

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:55 am

Akkor azt megtanultuk, hogy a halállal nem csak te tudsz cselezni Sherlock. Ha Jim Moriarty kinyiffan ellenőrizzük valóban feldobta-e a prakkert.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:56 am

Azonnali boncolásra gondolsz, John?

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:57 am

Elvárom, hogy ilyen esetben beleeresszetek pár golyót.

Vérszerződés SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 7:58 am

Revati drága! Ez is díjnyertes ötlet.

Tudod ki volt az a híres ember akit élve boncoltak?

Vérszerződés SH.

Opssz! Még nem postáztam a nyereményed. Lekötöttek a kísérleteim. (Öregszem.) Holnap elindul.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 8:04 am

nevető Igen, egy szike valóban hasznos lehet.

Vérszerződés John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 8:32 am

Annyit tudok, hogy volt egy orvos, aki tükörből végzett magán vakbélműtétet, de később meghalt.

Élveboncolásról, állatkísérletekről állatélettan előadáson volt szó, elég rossz emlék... szomorú

Vérszerződés
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 8:35 am

Akkor hagyjuk! Volt ma elég morbid dolog.

(Aki rájön privát üzenetben küldje - Segítség: lüktető agy.)

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 2:10 pm

Új nap, ismét kell egy kis morbiditás:

Tehát az élve boncolt ember:

Két nevet is elfogadok megfejtésnek. Az egyik tulajdonosával megtörtént, a másikra a magyar nép húzta ezt a sztorit, mivel - finoman szólva - nem szívlelték személyét. (Figyelem: Nem írtam, hogy a második magyar volt, csak azt, hogy a magyarok - egyébként okkal - nem kedvelték.) Ha megvannak jöhet a történet is. John örömére!



És itt egy kellemesebb, irodalmi feladvány:

"Fa leszek, ha fának vagy virága.
Ha harmat vagy: én virág leszek.
Harmat leszek, ha te napsugár vagy...
csakhogy lényink egyesüljenek."

Ezeket a gyönyörű sorokat Petőfi Sándor írta. El van bennük rejtve Arany János versének címe. Hogy segítsek a verscím betűi sorrendben vannak a versben, így nem kell betűket keverni, csak kivadászni őket. A verscím utolsó betűje Petőfinél rövid.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptySzer. Okt. 03, 2012 8:00 pm

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Viki elküldte privátban a megfejtést az élve boncolásra:

Julius Haynau - őt nem kedvelték a magyarok

Akivel meg megtörtént:

Prévost d’Exiles abbé, a jeles francia író

http://www.urbanlegends.hu/2009/10/megkesett-kegyelem-elveboncolt-haynau-es-a-nema-bucsu/

Köszönöm.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 2:31 am

A nevet véletlen írtad el vagy a Niki is írt neked? meglepett
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 4:05 am

Én nem írtam,még nem volt időm ezen a feladványon gondolkodni. Szerintem csak félregépelés történt. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 4:19 am

gondolkozik Elnézést. Reggel drogoztam. (Megint nem értem el kívánt hatást.) Javítottam a nevet.

Tényleg bocs.

Vérszerződés SH.


Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 4:31 am

Feladvány:

"Én Te vagyok."

Kódolva kérem az elképzeléseket!

Köszi.

Vérszerződés SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Cher Rock Holmes

Cher Rock Holmes


Hozzászólások száma : 76
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 21.
Tartózkodási hely : CHERpa föld

Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 5:03 am

Szevasztok! Micsoda veszélyben voltam. Köszönöm a kiszabadítást. Ha tudok majd játszok is, csak utánaolvasok a történteknek.
Vissza az elejére Go down
http://www.cher.com
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 3.   Sherlock Holmes Játék 3. - Page 17 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 3.
Vissza az elejére 
17 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 11.
» Sherlock Holmes Játék 12.
» Sherlock Holmes Játék 13.
» Sherlock Holmes Játék 14.
» Sherlock Holmes Játék 15.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: