Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 4.

Go down 
+9
tahiti
Revati
Jim Moriarty
Ysmirson
takacsniki
takacsviki0118
John Watson
Mycroft Holmes
Sherlock Holmes
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 8:42 am

Lehet, hogy így akar megvédeni, John.

Én elvesztettem a fonalat...

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 8:45 am

szomorú Én is. Még a piteszeletkémet is kiverte a kezemből. Az utolsó darab volt, a legszebb. A szobámban akartam elmajszolni. sír

Fullánk John
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 8:52 am

Lehet, hogy Mycroft irodájába szaladt. gondolkozik Asszem tőle kell neki valami infó. Ráadásul megkérte Nikit, hogy ne mondja meg Mycroftnak az új jelszót. Ha jól emlékszem.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 8:59 am

Számomra annyit se mond mit nektek. szomorú Mióta itt fórumozik olyan feleslegesnek érzem magam.

Halhatatlanok, katonai bázis. Aztán Mycroft...

1982? Nekem ennyit se mondott! Csak elrohant.

Mi érdekelte 82-ben?

Hm, de rég volt már. nevető Arra emlékszem, hogy akkoriban sok csinos barátnőm volt meg rengeteget buliztam.


Fullánk John

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:06 am

Neked legalább vannak emlékeid, John. Én 3 éves voltam....

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:08 am

Jaj! A fiatalság. De jó neked Revati! mizus


Eszembe jutott. Akkor volt a háború.


Fullánk John
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:16 am

A Falkland-szigeteki háborúra gondolsz? De hogy jön ahhoz a baba meg a hattyú, vagy a Halhatatlanok? gondolkozik

Fullánk
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:16 am

szégyenkezik Aztat de lemaradtam. Annyi hozászólás van. Én még a háromnál maradtamel
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:18 am

nevető Ha ezt tudnám én lennék a tanácsadó detektív.

Fullánk


Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:22 am

Ez a két szó angolul se segít sokat....Doll és swan...Ha egyáltalán jelentősége van a nyelvnek. Talán volt egy titkos projekt valamelyik fedőnéven?


Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:26 am

Szia tahiti! Jókor jöttél. Mi se tudunk semmit. Sherlock megölte a pitémet és elviharzott.

Meg ez egy olyan játék, hogy bármikor be lehet kapcsolódni. Ha kell segítünk.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:29 am

Tahiti, lehet, hogy te adod meg a helyes irányt valamelyik ötleteddel. Én tanácstalan vagyok.

John, a katonai zsargonban nincs valami különleges jelentése a két szónak?

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:39 am

nevető Leesett!


Sherlock: Jim! A Jegesnek van egy széfje. 1970-2012-ig adhat négy számjegyű kódot.

Mit nem fog benyomni?


Moriarty: Olcsó próbálkozás Sherlock, hogy kihúzz belőlem egy évszámot.

Baba és hattyú.


Sherlock: 82... 1982

Moriarty megadta az évszámot.

Nálatok nincs olyan játék, hogy mire hasonlít a szám?


1: zászló
2: hattyú
3: oldalra fordított popsi
4: vitorla
5: dob és cintányér
6: kígyó
7: törött Z
8: pólyás baba
9: fordított kígyó


Fullánk John
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:39 am

nevető Jó lenne. szomorú de elég gyenge játékos vagyok értetlen
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:42 am

És akkor hogyan tovább? Vagy nincs is tovább?

Ugyan, dehogy, tahiti. Több megfejtésed is volt már. Bízz magadban!

Fullánk
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:46 am

Hármas mint ***. Értékelni fogja a matek tanárom. nevető
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:49 am

Szasz revati! Köszi, csak nincs így. Sherlocknak is írtam már privátbam milyen nehezen tudok koncentrálni.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:53 am

Falkland-szigeteki háború: Hát a Wikipédia kicsit máshogy írja, de igazából egy nagy pofon volt számunkra. Katonai kudarccal kezdődött, aztán a végén nyertünk. Más most nem dereng. Afganisztánban szolgáltam, nem ott.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:54 am

Várj, várj! Tahiti te kaptál privit Sherlocktól? Mit írt?

Fullánk - ez a kaméleon jelszava
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 9:55 am

Én úgy veszem észre, hogy sajátos szemszögből látod a dolgokat, és ezáltal olyasmiket is észreveszel, ami másnak nem tűnne fel. Ez nagyon hasznos tulajdonság.

Én sokszor annyira beállok egy gondolkodási irányba, hogy szem elől tévesztem a lényeget. Klasszikus fától az erdőt jelenség.

John, én már kicsit tovább bonyolítottam a dolgokat, azt hittem, a két szónak köze van a hadsereghez, de ezek szerint csak az évszám miatt voltak jelentősek.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:00 am

Fullánk aztat, hogy van fantáziám. Szójátékok mennek. Vizuális dolgok szerinte engem jobban megfognak. Olyasmi szakmát kéne választanom amikhez ez kell, akkor lehet sikerem. szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:04 am

Revati Te nagyon sok dolgot észreveszel. A halálcsapdát is kikerülted. Sherlock kedveli, hogy mindenkinek másban vannak jó képességei. Mondogatja milyen kreatívak a magyarok és mennyi ötletet kap innen.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:05 am

Tahiti! A játékról nem írt neked mint múltkor? Az utóbbi napokra értem.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:08 am

Köszi, John, csak ahogy tahitinak is írtam, néha nagyon beszűkül a gondolkodásom egy témára. Dolgozom rajta, hogy ne így legyen. És van, hogy hamar elveszítem a türelmem.

Egy csapat attól jó, hogy a tagjai különböző dolgokban tehetségesek. Így egészítik ki egymást. És olyan nincs, hogy valaki semmiben sem tehetséges.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:09 am

Fullánk mmm-mmmmm. Semmit.
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:12 am

Megyek aludni. Talán a következő napokban behozom a hátrányt. Visszaolvasok esk! Na, csumi
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:16 am

Jó éjt, tahiti!

Te kitartasz még, John? mizus
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:17 am

Szia tahiti!


Igen: Hátha kapok valami jelzést Sherlocktól.

mizus

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:23 am

Egy keveset még én is maradok.

Hogy haladsz a blogoddal?

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:32 am

nevető Néhány fenyegető jellegű üzenetet kéne kitennem rá, akkor talán Sherlock észrevenne. Ne érts félre nem rátok vagyok féltékeny vagy ilyesmi. Inkább úgy vettem észre mióta Moriarty megmondta neki, hogy a több ember miatt sebezhetőbb, azóta bizalmatlanabb - velem is. Talán ezért hagy itthon. Viszont pár napja nem dohányzik és a "meghalok" kísérlete óta a drogokhoz sem nyúlt! Ami még érdekes, néhány hónapja - mióta fórumozni kezdett - gyakrabban mosolyog. Nem nagy mosolyok. Rövidek, gyorsak, de tőle ez nagy dolog. Igazából én régen azt tanácsoltam neki, hogy nyisson egy blogot, mert teljesen depis volt az unalomtól. Persze sose hallgat rám, meg nagyobbak az igényei, mint nekem - így kezdett itt játszani.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:39 am

Örülök, hogy le tudta tenni a cigit. Én kértem rá, hogy próbálja meg, mert csak árt neki.

Mosolyogni jó. Mindenkinek vannak rossz napjai, de a derűs életszemlélet átsegít a problémákon.

A bizalmatlansága valamilyen szinten érthető, hiszen ezzel védekezni akar, de benned igazán megbízhatna mindazok után, amiken együtt keresztülmentetek.

Fullánk

Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:43 am

Lehet tényleg védeni akar a maga módján, ahogy mondod. Én viszont unatkozom így. Múltkor már pizsi partit adtam a helyi nyugdíjas klubnak. Reméltem érti a célzást, de csak rézdrótokat hozott, hogy készítsek jégkockát. Azt jelezte nem akarja a bulit.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:48 am

A zseniket nem könnyű elviselni, de azért egész jól bírod mellette.... nevető


Elteszem magam holnapra. Örülök, hogy cseveghettünk, John, aludj jól!

Fullánk
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 10:56 am

Élmény volt. Köszönöm. Aludj jól!

Fullánk John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptySzer. Okt. 10, 2012 12:40 pm

Hangfelvétel érkezett:


M: - Tűnés! Eleget bosszantottál.
S: - 1982 Falkland-szigetek, halhatatlanok. Mesélj!
M: - Tu...tudod?
S: - Mondtam kiderítem. Tudom, de akarom a te verziódban hallani.
M: - Nem szeretnék beszélni róla. Nemzetbiztonsági ügyekkel foglalkozom. Kérlek hagyjál!
S: - Délután óta nem hallottál a kedvencedről igaz?
M: - Niki! Mi van vele? Bántotta Jim?
S: - Nem ő. Én öletem meg, ha makacs maradsz.
M: - Úgyse tennéd!
S: - A te embered és ha nem működünk együtt nincs szükségem rá.
M: - Sherlock ha megteszed az háború.
S: - Rajtad múlik. Bizonyára láttad már a kaméleonon, hogy Moriarty beépített hozzánk egy bérgyilkost. Ysmirsont. Lefizettem. Elrabolta őt, elszigetelt helyre vitte és csak egy hívásomba kerül, hogy likvidálja.
M: - Blöffölsz, ez lehetetlen.
S: - Ott a géped. Lesd meg mikor láttad utoljára Niki aktivitásának jeleit? Beszédes az a pár órás csend, nem?
M: - Trükk lesz.
S: - Próbáljuk ki! Szerencsére a mobil gyorsan tárcsáz Ysmirsonnak. Ints búcsút finom Niki-féle teáidnak!
M: - Várj! .. Blöff ez.
S: - Ahogy gondolod.
M: - Oké! Oké! Nyugalom. Nem kockáztatok.
S: - Pakolj ki mindent!
M: - Az a háború... Hát, nem mindenkinek tetszett. Bizonyos katonák, ügynökök, tudósok utána kiváltak a hivatalukból. Az angol kormány működésétől elkülönülten folytatták azután tevékenységüket. Felvették a "Halhatatlanok" nevet. Megszűnt bennük az angol birodalom iránti lojalitás. Idővel szövetkeztek azon veszélyes férfival akivel mérhetetlenül sokat tudnak ártani.
S: - Moriarty.... Tudósok, ügynökök, katonák. Nem csoda, hogy műholdjai voltak, kiváló plasztikai sebészei, meg bejut a korona ékszerekhez.
M: - Nos, már tudod.
S: - Csak ami féligazság. Miért lettek hazaárulók ezek az emberek?
M: - Pénz. Jim sokat fizet.
S: - Ne nézz hülyének! Több van emögött. Mycroft megkeserülöd ha hallgatsz.
M: - Megtudtad amit kellett. Mehetsz.
S: - A Falkland-szigeteki megszállás. Mondd!... Nem? Akkor én mondom. Az argentin hadsereg elpusztította a csúcstechnológiájú hadihajóinkat. Ők ugyanis a szövetségeseink fegyvereivel voltak felszerelve, így a brit radarok nem is jelezték a "barátságos" lövedékeket.
M: - Kínos ügy, mindenki tudja. Na, jó. Azóta az emlékek fakultak, a média is szépített a tényeken egy kis behatásra, a fiataloknak nem tanítjuk, sehol sem reklámozzuk. Hadseregünkkel pedig többet ilyen nem eshet meg.
S: - Ezt mindenki tudja. Moriarty viszont többet is. Mi lehet az? Csak nem tudták egyesek előre, hogy kilőnek minket? Talán olyan vezetők akik most is csúcspozícióban vannak. Horribilis összegeket keresnek és az íróasztaluk mögött lapítanak.
M: - Miért kínzol? Tudod...
S: - Hogy te voltál az a vezető? Igen. Tudom. Csak így van értelme. Miért tetted? Hogy árulhattad el a hazád, küldhetted halálba az angol katonákat?
M: - Sherlock! Egy kísérlet volt, egy bizonyítás... Tudnád hány évvel korábban rájöttem micsoda mérhetetlen veszély ha háborús helyzetben radarjaink nem jeleznek gyilkos lövedékeket csak mert azok szövetséges fegyverekből származnak? Jelentéseket írtam, bizottságokban szólaltam fel. Magánvagyonomból még kenőpénzzel meg alapítvánnyal is próbálkoztam. Mégis elakadtam mindenütt. Erre nem akart se pénzt, se kellő jogi, szakmai lehetőséget adni a parlament. Kiröhögtek, mondván Anglia sosem fog szembe kerülni szövetséges fegyverekkel. Már akkoriban én készítettem jó ideje a költségvetést, de ezt az egy tételt - ami nemzetbiztonsági érdek lett volna - kihúzták, soha nem lett belőle semmi. Hosszú évek hiábavaló küzdelme után belefáradtam a szélmalomharcba. Csendben teltek az évek. Mikor a politikai viszony feszült lett már nem figyelmeztettem senkit. Úgy voltam vele inkább a gyengébb argentinok, mint később esetleg a franciák. Szótlan maradtam. Bűnösök közt meg cinkos aki hallgat.... Emberek haltak, ám akik addig röhögtek belátták javítani kell dolgokon. Rögvest pénzt utaltak fejlesztésekre. Ma már elő sem fordulhat ilyen katasztrófa... Csakhogy azon katonák, tudósok, hírszerzők akiknek apjuk, fiúk, testvérük, bajtársuk veszett oda, voltak annyira okosak, hogy utólag összerakták a képet. Úgy érezték elárulta őket a birodalom amit szolgáltak. Soha többé nem bocsájtanak meg Angliának. Ők roppant veszélyesek. Nem csak kiemelkedő tudásuk miatt, hanem azért is, mert már nincsenek gyökereik, nemzeti érdekekkel már képtelenség hatni rájuk. Mondhatjuk birodalmunk nevelt ki tökéletes gyilkológépeket, zseniket, és a világ legveszedelmesebb lángelméjének Jim Moriartynak szolgálatába álltak.
S: - Mi van Jimnél?
M: - A jelentéseim, felvételek bizottsági ülésekről. Elég sok minden. Igen terhelő bizonyítékok rám nézve, hogy a tragédia előtt már tudtam milyen veszély kopogtat a kapun... Vezető voltam, fiatalabb, így akkoriban kevesebb volt a gyakorlati tapasztalatom. Ma már máshogy oldanám meg a helyzetet.
S: - Mint a repülőt holttestekkel.
M: - Például.... Akkor úgy sikerült, ez pedig azóta is kísért.
S: - Rég volt. Az emberek ma már nem erkölcsösek. Föl se vennék.
M: - Így van. Utcán tüntetni nem fognak ellenem. Anglia népe nem lincselne meg. Az erkölcsi dilemmák ma már nem a közélet megtisztítására vannak: Politikai ellenségeinknek jönnek kapóra, felfújt ürügyként, hogy kirántsák alólunk a posztot.
S: - Mycroft! Te maga vagy az angol kormány.
M: - Maga, csak hát engem is szorongatnak a parlamenti képviselők, lobbi érdekek. Manapság bárki elbukhat. Hiába régi az ügy, és más ország kormányainak voltak nagy, galádabb, előre kitervelt tömegmészárlásai. Ez az eset elég hozzá, hogy bajba kerüljek.
S: - A királynő.
M: - A királynő egy tündér. Mindenben támogat, de formális a hatalma. A kedves hercegnő fényképeinek publikálását se tudta a királyi ház megakadályozni. Szegény kis nő, egy magánbirtokon napozni mert. Őrült a világ.
S: - Mycroft! Segíthetek?
M: - Nem. Megoldom... valahogy.... csak ennek a rossz világgazdasági helyzetnek.... Na, mindegy. Niki megmarad?
S: - Persze.
M: - Blöfföltél te csatorna trotyli, mi?
S: - Igen.
M: - Utállak.
S: - Én is.
M: (fúj egy nagyot) - Hát, legalább valakinek elmondhattam. Régóta szorongat.... Tudod itt Angliában ez szigorúan titkos... Esetleg Johnnak elmondhatod, de más britnek soha!
S: - Rendben. Viszlát te mocsári zsurló!
M: - Fordulj fel büdöske!


Fullánk
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 1:00 am

Jó napot!

Hazatértem. Ysmirson köszönöm a tegnapi segítséget. Vikinek küldtem privát üzenetet. Niki bocs, amiért felhasználtam a neved.

Üdv: SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 2:25 am

Szép jó napot mindenkinek!

Semmi gond,legalább már tudom,hogy nem haragszik. Szegény Mycroft pedig remélem jól jön ki ebből a helyzetből,még egy ok,hogy Moriarty sarokba legyen szorítva.
Ma a postás néni meghozta a határidőnapLÓt,nagyon nagyon tetszik, tuti használni fogom (igaz jelenleg is kettőt használok egyszerre nevető )
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 5:34 am

Sziasztok!

Elugrok tárgyalni Jimmel. Ezenkívül meg kell tennem néhány óvintézkedést, meg lesz mit kinyomoznom.

Ha addig Fullánk jelszó alatt összegyűjtenétek mi fontos egy kém/detektív számára
és milyen érdekes történeteket, könyveket, filmeket ismertek ezen foglalkozások kapcsán azt megköszönném.

Vigyázzatok magatokra!

Üdv: SH.

UI: Viki! Köszönöm. Tökéletes.

Fullánk

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 7:43 am

Jól tudjon tájékozódni (térképolvasás, égtájak, csillagok alapján pl.).

Legyen kitartó, fizikai állapota legyen megfelelő (tudom, nem lehet mindenki szuperember, de valamilyen szinten lennie kell az erőnlétnek).

Nem árt, ha beszél idegen nyelvet/nyelveket.

Észjárása legyen fürge, legyen találékony.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 8:16 am

Szívesen kacsintó

Kém/detektív:
- Tudjon "láthatatlanná" válni amikor kell, beolvadni a tömegbe vagy hihetően eljátszani valamilyen szerepet.
- Kételkedjen mindenben (Moriartynak még az sem hiheted el, amit kérdez), felismerje ha hazudnak neki.
Filmes példák: Jason Bourne, Aaron Cross.
Valóságból: MK ultra & Project Monarch jobban sikerült egyedei. (éljen az LSD!)

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 8:22 am

Kémnél:

Tudjon olvasni az emberek testbeszédéből. Ha ügyesen műveli, olyan szintre fejlesztheti, mintha gondolatot olvasna. Ránézésre megmondhatja bárkiről, hogy mikor hazudik.

Legyen jó megfigyelő, és reagáljon gyorsan. Tudjon rögtönözni.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 8:29 am

A kémfilmek eléggé távol állnak az érdeklődésemtől, viszont a Johnny English tetszett. Tudom, hogy nem számít, de akkor is.

Fullánk
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 8:37 am

Revati írta:
A kémfilmek eléggé távol állnak az érdeklődésemtől, viszont a Johnny English tetszett. Tudom, hogy nem számít, de akkor is.

Fullánk

nevető Felejthetetlen. Velem úgy nézették meg, de a második részt már a moziban láttam.
Vissza az elejére Go down
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 4:20 pm

Szióka-dióka Fullánk!

Már sok dolgot leírtatok Sherlockkal együtt:


https://sherlockholmes.forum.st/t166-a-sherlock-jatekbol-tanultuk

Úgyhogy nekem maradnak a filmek:

Tű a szénakazalban
Sakál
James Bond filmek


Johnny English!!!!!!!! Jaj, de imádom. Cool

Trixi von Sziporka
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 7:57 pm

Sziasztok!

Trixi te figyelsz. Köszönöm.

Lehet folytatni a témát ha akarjátok.

Fullánk SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 11, 2012 8:07 pm

Emailen érkezett:

Az istennő szökőkútja.

Az ókori görögök építettek egy kutat az egyik istennőnek. A szobor szemeiből, szájából és köldökéből folyt a víz az alatta lévő medebcébe.

Ha csak egy helyről folyhatott a víz:
- a jobb szem két nap alatt,
- a bal szem három nap alatt,
- az istennő szája négy nap alatt,
- köldöke pedig hat óra alatt töltötte fel a medencét.

Az ógörögök szerint egy nap 12 órára oszlik.

Mennyi idő alatt telt meg a medence ha minden nyilásból folyt a víz?

Esetszám: 57.
Megnevezés: Az istennő kútja

SH.


Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyPént. Okt. 12, 2012 6:15 am

Sziasztok!

Kaptam egy fantáziamozgatót mailen:

"Hozzájárulok és lemondok."

Jöhetnek az elképzelések. Ki és miről mond le, meg mihez járul hozzá?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyPént. Okt. 12, 2012 8:52 am

Örökséget adhat át valakinek, és ezzel lemond róla.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyPént. Okt. 12, 2012 9:26 am

Hozzájárul az utódláshoz, lemond a trónról (uralkodó).
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Windhelm

Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 EmptyPént. Okt. 12, 2012 9:11 pm

Jim DDoSolja a fórumot?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 4.   Sherlock Holmes Játék 4. - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 4.
Vissza az elejére 
2 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 12.
» Sherlock Holmes Játék 13.
» Sherlock Holmes Játék 14.
» Sherlock Holmes Játék 15.
» Sherlock Holmes Játék 5.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: