Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 6.

Go down 
+8
takacsniki
Mycroft Holmes
Sherlock Fórum
Ysmirson
takacsviki0118
Revati
tahiti
Sherlock Holmes
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
SzerzőÜzenet
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 12:28 pm

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Tumblr_lxjzhgGkcC1r4wguto1_500

Ezért jó a Star Trek. Ott van Benedict Cumberbatch. - Bocs. mizus Tudom, hogy írni akartad.


Ott nincs szegénység, se pénz... Igen, igazi amis közösség. nevető

Pénzzel se jó, pénz nélkül se. A középútat még Mycroft se találta meg.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 12:31 pm

Sherlock Holmes írta:
Ezért jó a Star Trek. Ott van Benedict Cumberbatch. - Bocs. mizus Tudom, hogy írni akartad. .

Hogy feledkezhetnék meg róla? nevető Most hogy ő lesz a fő gonosz....
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 12:32 pm

Sajnos egyre több gyerek nő fel úgy, hogy alig van közte meg a szülei között kommunikáció, mert reggel mindenki rohan munkába, este meg fáradtak ehhez...A régi paraszti társadalomban, mikor egy fedél alatt élt több generáció, mindig volt valaki, akinek jutott ideje a gyerekekre. Ötéves koromig mi is együtt laktunk a nagyapámmal meg a nagynénémmel, igaz, utóbbi dolgozott, de akkor is, mindig volt körülöttem meg a nővérem körül, aki vigyázzon ránk. A növényekről, a kertészkedésről majdnem mindent nagypapámtól tanultam, mert rászánta azt az időt, hogy megmutogassa a dolgokat. Minket még nem búra alatt neveltek, nem volt baj, hogy koszos lett a ruhánk és nem fertőtlenítették az összes karcolást, ami esett rajtunk...Az állatok szeretete is innen jön, ameddig csak vissza tudok emlékezni, mindig volt kutya és macska a háznál. És ha megsimogattuk őket, nem rohantunk kezet mosni...

Olyan rideg lett a világ, pedig nem olyan rég voltam én még gyerek... szomorú

A koncentrálásról: igazából nem is tudom....Nálam ilyen rózsaszín köd sose volt, mármint hogy semmi más nem érdekel, mert én most szerelmes vagyok. Adott egy alapot, de mellette ugyanúgy ment tovább az élet - annyi biztos, hogy könnyebben tettem a dolgom.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 12:35 pm

Kedveseim, megtámadom az ágyamat. Köszönöm a szép estét.

Vigyázzatok magatokra, szép álmokat!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 12:37 pm

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Tumblr_lxjzhgGkcC1r4wguto1_500

Igazatok van. Ideje aludni térni. Köszönöm a társalgást lányok és az értékes gondolatokat.

Legyen szép napotok!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 12:41 pm

Revati írta:
Minket még nem búra alatt neveltek, nem volt baj, hogy koszos lett a ruhánk és nem fertőtlenítették az összes karcolást, ami esett rajtunk..

mizus Ez közös. Annyira azért nem volt rég, de nekem is ez maradt meg. Nem is úgy állok hozzá... És lám, idén se voltam beteg. nevető Meg emlékszek mennyire szerettem a papával csinálni dolgokat, segíteni neki, a régi szép idők :)

Ma már én is tapasztalom a rohanást. Rohanok a buszra, és nem egyszer jártam úgy hogy felkelek, ránézek az órára, és jé... most indul a busz... 5 perc alatt elkészülni, ki a megállóba, és így talán elérem a buszt. Fura, hogy úgy késem le néha, hogy egy köpésre van a megálló nevető De idén ügyes voltam, egyszer se késtem még le.

De a rohanást Pesten érzékeltem. A metró nem az én nyugodt tempómhoz igazodik. Ott aztán rohanni kell, mert az ajtók nem úgy záródnak mint a buszoknál, ahol komótosan lesétálhatok. Én kis város lévén, ezt nem szoktam meg, képzelem, milyen lehet New Yorkban. Na, oda se költöznék.

Jó éjt, megyek most már akkor én is mizus
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyVas. Dec. 16, 2012 7:13 am

Sziasztok!


Hoztam egy kis érdekességet. Ráth-Végh István A varázsvessző c. könyvében találtam még évekkel ezelőtt, és igazából nem is tudom, miről jutott eszembe, de gondoltam, titeket is érdekelhet. kacsintó




A SÁTÁN LÁBNYOMAI

1855 februárjában a londoni Times és még néhány nagy napilap külön tudósítókat küldött ki Devonshire-be, hogy tegyenek részletes jelentést az ott kitört különös pánikról.
Ugyanis az emberek este nem mertek az utcára, de még az udvarra vagy a kertbe sem kimenni, és rettegve húzódtak meg a házak belsejében.
„ A sátán jár körül odakünn az éjszakában!”
A lelkészek próbálták csillapítani a népet, de hasztalanul. A pánik nem szűnt meg. Mi volt a riadalom oka?
A február 8-ra virradó éjjelen sűrű pelyhekben hullott a hó, és betemetett minden lábnyomot. Utcákra, kertekre, szántóföldekre és rétekre sima hólepedő borult, sehol sem látszott, hogy az éjjel ember vagy állat járt volna odakünn.
Ellenben egyetlen rejtélyes lénynek a lábnyomai váltak ki élesen a hóból; olyan élesen, mintha bele lettek volna metszve.
Alakjuk és méretük hasonlatos volt egy öszvér patájának a nyomához, de nem párjával követték egymást, hanem egyesével sorakoztak egymás után. Tehát nem lehetett szó négylábú állatról, hanem csakis kétlábúról. De ez az állatvilágnak melyik fajtájához tartozhatott?
Az első percekben madárra gondoltak, de rögtön le is tettek róla, mert hiszen madárnak nincs patája.
Hogy miért gondoltak először madárra? Azért, mert a lábnyomok nemcsak a földön húzódtak végig, hanem háztetőkön, tizennégy láb magas kőfalak peremén és zárt kertekben, ahová csak kőkerítésen át lehetett bejutni. De ha a rejtélyes lény sem madár nem volt, sem négylábú állat, akkor mi lehetett?
Helyesebben kicsoda?
A nép egykettőre kész volt a felelettel: kétlábú lény, amelyiknek patája van, nem lehet más, mint maga a sátán.
Emiatt kellett a templomokban is szóvá tenni a havas éjszaka talányát. A babonát ki kellett verni a nép fejéből. Viszont, ha nem a sátán cirkált odakinn, kinek vagy minek a lábát illesszék bele a megmagyarázhatatlan nyomokba? Egyik lelkész azzal igyekezett a híveit megnyugtatni, hogy az éjjeli csavargó nem lehetett más, mint egy kenguru. Ez, ha nekirugaszkodik, képes felugrani magas kőfalakra és alacsony háztetőkre is. Ám a hívek a fejüket csóválták: még ha akadna is kenguru, amelyik ekkorát bír ugrani, honnan jöhetett és hová tűnt el? Közelben-távolban sehol sem volt olyan állatsereglet vagy vándorcirkusz, amelyik szökevény kengururól tudott volna hírt adni.
A nép továbbra is bizonykodott: a sátán! A sátán!
A falvak és majorságok tanultabb emberei végére akartak járni a dolognak. Elsőbben is azt kellett megvizsgálni, hogy az éjszaka vándorának volt-e valamely meghatározott célja, hol kezdődtek és hol végződtek a lábnyomok? Ekkor még furcsább dolgok derültek ki.
Összeadva a falvakban ide-oda cikázó, majd erdőn-mezőn keresztülszaladó nyomok hosszúságát kitűnt, hogy a titokzatos lény azon az egy éjszakán száz mérföldet, azaz százhatvan kilométert nyargalt be!
Egyébként sem a start helyére, sem a végső pontra nem tudtak ráakadni, csupán még egy furcsa felfedezést tettek. Egy helyütt a nyomok szántóföldeken át egy szénaboglyáig vezették a sátánvadászokat, s ott megszűntek. Magán a boglyán nem látszott semmi nyom, de a túlsó felén a paták lenyomata ismét előtűnt. Vagyis a Lény átugrotta a boglyát!
Bátorszívű vadászemberek a következő éjszakán mindenfelé lesben álltak és puskacsőre várták a kóbor éjjeli lényt, legyen akár személyesen az ördög. De ez csakis azon az egy éjszakán hagyta ott patájának a lenyomatát és soha többé nem mutatkozott.
A laptudósítók a British Museum állattani osztályához fordultak felvilágosítás végett. Ott megvizsgálták a lábnyomokról készült rajzokat, s azt a véleményt adták ki róluk, hogy a természettudomány nem ismer semmiféle olyan állatot, amelytől ezek a nyomok származhatnának.
Amikor a közvélemény belefáradt a sok találgatásba, végre abban nyugodott meg, hogy valamely ismeretlen kétlaki tengeri állat rejtőzhetett el egy hajóban, onnan a partra úszott, bekalandozta a szárazföldet s hajnalra megint visszament a vízbe.
Ez az elképzelés persze csak arra volt jó, hogy az egyik csodalényt egy másikkal helyettesítse. Végső eredményben nem lehetett egyebet mondani: ördög tudja, honnan eredtek a kísérteties lábnyomok.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyVas. Dec. 16, 2012 8:44 am

Talán egy Minotaurusz tévedt el. nevető Imádom az ilyen rejtélyeket. Ki lehetett?

Az senkinek se jutott eszébe, hogy ember volt, vagy emberek? Több ember, olyan cipőben ami patanyomot hagy? Többen bejárhattak nagy terepet, meg tetőre mászhattak, stb, valahogy megoldották.

A kenguru tetszett a legjobban. nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyVas. Dec. 16, 2012 9:05 am

Igen, nagyon hihető volt egy féllábú kenguru.... nevető Egy féllábú, patás kenguru méghozzá.

Bár volt róla szó ősszel, meg talán két hete is, hogy talán Gyula mellett valahol kolbászol egy kenguru, csak sehogy se tudják elkapni. Nem szabad ugyanis megijeszteni, mert abba belepusztulhat...
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyVas. Dec. 16, 2012 9:08 am

Esetleg ugráló bot? Azzal tudnak ugrálni, bár annyira nagyra nem. Meg akkoriban nem hiszem hogy ilyennel szórakoztak. Gólyalábbal meg fárasztó lett volna.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyVas. Dec. 16, 2012 9:11 am

Érdekes, Viki, hogy ez a rugós bot vagy mi is a hivatalos neve, nekem is eszembe jutott. Viszont száz kilométernél többet megtenni vele...Meg a háztetőre felugrani kicsit meredek.... dilis
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyVas. Dec. 16, 2012 9:39 am

Hát igen. Elég fárasztó lehet. Meg hát igen, azért a háztető elég magasan van. Ezért is gondoltam pluszba a gólyalábra, mert az nem olyan fárasztó, de azzal meg ugrani nem lehet. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 EmptyVas. Dec. 16, 2012 12:38 pm

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Tumblr_lxjzhgGkcC1r4wguto1_500

Eszti jól mondja. Sima cipő, aminek a talpához erősítették a "rejtélyes lábnyomot".

Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Animal-Footprint-Shoes

Így nagy táv is megtehető vele és nem gond a tető vagy kerítés sem. Régi trükk.

"Ellenben egyetlen rejtélyes lénynek a lábnyomai váltak ki élesen a hóból; olyan élesen, mintha bele lettek volna metszve." - egy ilyen cipő nagyon is éles nyomokat hagy a ránehezedő súly miatt, és bizony "metszett".

Az se tartom kizártnak, hogy nem ugrott magasra. A szörnynyom lehetett fordítva is a talpán, akkor magasról ugrott.

A kép csak illusztráció. (Egy Sátán Kutyája verzió.) A lényeg, hogy a "szörnytalp" is legyen akkora, hogy megtartsa az embert. (Tudom a nyom nem volt kicsi, hisz a lelkész azt feltételezte egy kenguru nyoma. Kicsi nyomnál gyereket keresnék, de ez esetben mókás felnőtt lehetett a tréfamester. Ugrott és sokáig bírt a különleges cipőben járni. Modernebb időkben az amerikai nagylábú, a Big Foot nyomait is - videó filmjét - is felnőttek készítették.)

A szénaboglyát a szélén finoman bejárta, a takarmányon lépve. Ekkor talán levette a cipőt és a kezével is rendezgethette a szénaszálakat, ha esetleg feltűnő nyomot hagyott. Akkor érdekelne az ügy, ha nyomok a hóban el se vezettek volna a kazaltól, amiben nem lett volna semmi, vagy arról nem lehetne másra átmászni. A régi idő, 1855 miatt nem feltételezném, hogy helikopterrel és létrával szedték fel a lábnyom hagyóját. Viszont akkor is gyanítanám, hogy esetleg a saját nyomain lépett óvatosan vissza, mert nem hiszek a sátáni nyomokban.


Köszönjük Revatinak a rejtélyt.

Folytatás a 7. játékban!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 6.   Sherlock Holmes Játék 6. - Page 20 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 6.
Vissza az elejére 
20 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 15.
» Sherlock Holmes Játék 5.
» Sherlock Holmes Játék 16.
» Sherlock Holmes Játék 17.
» Sherlock Holmes játék 19.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: