Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 11.

Go down 
+7
Jim Moriarty
takacsniki
Viv
Bohner Zoli
takacsviki0118
Revati
Sherlock Holmes
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 9:53 am

Csokibomba59
És ha a srácok nem akartak osztozni? Az egyik arra gondolt, hogy egymaga nagyobbat kaszálhat! Elaltatták a srácot és csak azt mondta hogy visszaviszi, közben egész másmerre ment!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 9:54 am

Csokibomba59 Sherlock csak beszúrt egy képet. Szerintem csak illusztrálta, hogy fiúk és milyen korban éltek.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 9:56 am

Csokibomba59


felvetésnek nem rossz, szerintem!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 9:57 am

Csokibomba59 És ha a srácok nem akartak osztozni?
gondolkozik Tehát akkor Albert vagy Cedric viselkedésében nem stimmel valami.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 9:59 am

Csokibomba59 Tényleg... Fejem verem! Cedric a végén tényleg azért mondta Everardnak, hogy meg fog halni Albert ha visszaviszi, mert tudta, hogy akkor Everard meg fogja állítani.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:00 am

Csokibomba59


Az is megfordult (Sherlock szerint "Mókás kicsi agyamban") Hogy Mi van Ha Albert apját kirúgták a lopás miatt! Albert tudta hogy apja már nem dogozik, ezzel a ládával azonban tud pénzt szerezni! Átverte a srácokat! És apját segítette vele!
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:00 am

Csokibomba59 De az mindenképpen érdekes, hogy BIZTOSAN nem tudhatják, hogy megváltoztatták-e a kódot, ez egyedül Cedric-nek jutott eszébe. Vagy ő a legokosabb a csapatban, vagy túl élénk a fantáziája. mizus

Ez nagyon életidegen, hogy egy műtárgy helyén visszaélesítik a riasztót abból a célból, hátha visszanéz az elkövető. Ilyenkor megsokszorozzák az őrséget, az igaz, de ha van egy kis sütnivalója a tolvajnak, megvárja, míg megint nyugi lesz.

Vagy nem, ugye. Mert sosem lehet tudni.


Vagy lehetett lelkiismeretet ellenőrző teszt. Akkor van értelme fenntartani a halálcsapdát, ha vagy van ott még más érték is, vagy pedig sanszos, hogy így is, úgy is visszatér a tettes. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:02 am

Csokibomba59 Pillanat. Most már van két gyanúsítottunk. De jól kéne tudni, hogy kit keresünk, hogy jól folytassuk a mesét.

Sherlock mondataiban találunk valami kapaszkodót? Mikor Moriartynak válaszol szokott felénk ejteni segítő megjegyzést.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:03 am

Csokibomba59


Böngészem!
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:06 am

Csokibomba59


2 Ganyús dolgot találtam, számomra azok!


rajtavesztesz! Ilyet nem sűrűn használnak!

Mindenki hazudik! Előtte ott van, hogy hazudtam! Miért ismételné meg 2×?
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:09 am

Csokibomba59

" Hazudtam. Mindenki hazudik. Kérdés ki miért? " gondolkozik Tényleg. Sherlock nem igen vág fel a hibáira. Főleg nem Jim előtt. Inkább annyit mond egy próbát megért.

gondolkozik Ha ezt jónak merjük gondolni segít az nekünk?
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:10 am

Csokibomba59
Egyikük nemrég óta van a csapatban? Ha tippelhetnék akkor Cedric-et mondanám hiszen, Everard azt mondta ha tudták volna Alberttel hogy ott dolgozik az apja, akkor nem lopták volna el a dobozt. És Cedric magának akarta a dobozt, nem tudták a többiek hogy pontosan mit akar, és megdöbbent, hogy míg aludt elvitték a dobozt, és tudta hogy Albert rájött- hogy mit akart, mert nem szólt róla az apjáról?
Bár lehet, hogy ez most írtó nagy hülyeség. szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:11 am

Csokibomba59

Ha összevetjük, a történettel, azt a mondatot, hogy Mindenki hazudik. Akkor Nem állították át a kódot, és nem viszi vissza a dobozt vagy ládát! SZERINTEM
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:12 am

Csokibomba59 Nem tudom Albert vagy Cedric. Most már meg vagyok zavarodva. sír Azért annyi biztos, hogy a pár sorból sok információt kihámoztunk már.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:13 am

Csokibomba59 Én is belekeveredtem teljesen. szomorú
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:14 am

Csokibomba59

Pedig el kéne döntenünk melyik a ludas.

Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:15 am

Csokibomba59


Megvan a tettes (TÉTELEZZÜK FEL) Sherlock Mondata: RAJTAVESZTES (egybe) Mi van, ha a tettes nem a tettes, mert tajta vesztünk, hanem a másik!
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:15 am

Csokibomba59 Viszont úgy már érthető lenne hogy Albert nem tudott az apjáról ha valójában nem is dolgozna ott!

Csak azért találta ki a végén, hogy legyen ürügye visszavinni a dobozt de egyébként lelépett vele. Nem akart osztozkodni. mizus

És Sherlock ezért mondta, hogy HAZUDTAM!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:18 am

Csokibomba59 gondolkozik Hm....
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:18 am

Csokibomba59 Engem pont ez zavar, John. Ugyanígy volt a hordós feladványnál. Ott is volt rengeteg részlet, szinte mindet kétségbe vontuk, végül kiderült, hogy hamis a feladvány. gondolkozik

Viszont ha mindenki hazudik, akkor

- Everard nem adta oda Albertnek a ládát
- Albert nem vitte vissza
- a kódot nem állították át
- Albert apja nem dolgozik ott (Nem tudják, hogy ott melózik kifordítva tudják hogy nem ott melózik)
- Albert nem fog meghalni

A fehér pedig fekete.

Én meg kezdek mérges lenni. Na, EZ nem hazugság. mérges

Zoli: rajtavesztes = rajta, vesztes! Ez is belemagyarázható.... szomorú
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:20 am

Csokibomba59 És akkor Everard a kis hazug nem is Albert?gondolkozik De akkor Cedricnek nem szabadott volna Albert után küldeni, mert így el tudott szökni.


A hozzászólást takacsviki0118 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 20, 2013 10:21 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:20 am

Csokibomba59


Revati! Sherlock nagy koponya, nyelvtanilag a mondataiban ha ejt hibát, mindig kijavítja, és ezt nem venné észre? És nem javítaná ki? Sherlock okos, ismeri a nyelvtant!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:22 am

Csokibomba59 Azért összeálltak dolgok.

Csakhogy ez Sherlock feladványa volt. Ő ritkán ad hamisat. Gondoljátok most mégis?


Tehát a befejezés:

Cedric vett egy nagy levegőt és... nagy hazugság ez a mese?
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:24 am

Csokibomba59 Neeeeeem is! Már látom.

Egyvalamit Sherlock elfogadott. Zoli azon folytatását, hogy Cedric a társa után futott. Ezzel kibővítette a mesét, Viv folytatásával nem. Csak annyit írt, hogy legalább a szereplők nincsenek felcserélve, nem azt, hogy helyes.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:25 am

Csokibomba59

- Idióta! Gondolod amikor észrevették a lopást azután meghagyták a kódot? Az első dolguk volt megváltoztatni. Albert meg fog halni.
Everard megrémült és gyorsan kiszaladt a szobából. Cedric vett egy nagy levegőt és...

Zoli: utána futott!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:26 am

Csokibomba59 akkor viszont van folytatás gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:27 am

Csokibomba59 Amint azt elmondtam már párszor, régóta nem tudom, mit is gondoljak. A hosszú határidő is azért van, hogy minél jobban belezavarodjunk és elbizonytalanodjunk.


Zoli: én egyszerűen csak rámutattam, hogy másféleképpen is értelmezhető a szó.

Sherlock azt mondta Jimnek, nem tudjuk, de ravaszak vagyunk és határidő előtt megfejtjük. Összerakjuk a kis mozaikkockákat és odapörkölünk vele.

Aztán hogy ennek van-e jelentősége, azt nálam okosabb mondja meg.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:29 am

Csokibomba59


Revati: értem, nem azért mondtam!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:31 am

Csokibomba59 Mondhatni egy éve játszunk. Jim sose vitte el egyik játékosunkat se, pedig többször próbálkozott. Mindig mindenkit megmentettünk. Abban is igaza van Revatinak, hogy mindig határidő előtt. Sherlock bízik bennünk.

Én inkább a hazugságot tartom gyanúsnak. gondolkozik Sherlock nem vallja be a hibáit. Jimnek főleg nem villog velük. "Bocs hibáztam."
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:32 am

Csokibomba59


Ez igaz! John! Sherlock (nem szeretném bántani, de) büszke ehhez
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:34 am

Csokibomba59 Legelőször az ugrott be még mikor először olvastam, hogy talán beleraktál valamibe a dobozkát és azt kicserélték, vagy ha nem a doboz volt a lényeg hanem ami benne van akkor a tartalmát kivették belőle és elrejtette Cedric. Így amikor Everard elfutott Albert után aki valóban vissza akarta vinni a dobozt, akkor ő előkapta az igazi dobozt vagy ami benne volt és lelépett. Ezért mondtam, hogy leült az ágyára, megkönnyebbült, nem sietett utánuk.

Csak aztán bezavart Albert apja és elvetettem ezt az ötletet.

Fene... nekem nagyon nem mennek az ilyenek. Fejem verem!


A hozzászólást takacsviki0118 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 20, 2013 10:38 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:36 am

Csokibomba59


John Watson írta:
Jim sose vitte el egyik játékosunkat se, pedig többször próbálkozott.



John, ha más nem lesz, Viv, helyett önként adom magam!




Ha így is lesz majd ....
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:37 am

Folytasd a mesét!

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 11_v11oliver

Cedric felébredt. Meglátta Everard alakját. Köszönt Everardnak, majd maga mellé tekintett és elhűlt:
- Hol van? Hol a láda? -kérdezte.
- Ne légy mérges Cedric! Kiderült, hogy Albert apja ott az egyik őr. Nem akarhatjuk, hogy elveszítse az állását, mert lopás történt. Amúgy se tudnánk mit kezdeni a ládával. Gyerekek vagyunk, ki vásárolna tőlünk gyanakvás nélkül értékes tárgyat?
- Te marha! Nem azért loptuk el, hogy aztán semmi hasznot se lássunk belőle! - mérgelődött Cedric.
- Albert apja fontos. Ő tartja el a családját. Ha tudtuk volna, hogy ott dolgozik Alberttel bele se megyünk a balhéba.
- Hol a doboz? Hol van? - rontott rá indulatosan barátjára Cedric, akit a falhoz préselt.
- Odaadtam Albertnek, hogy vigye vissza. - nyögte a szorongatott fiú - Már elindult és talán megússzuk. Végül is, ha visszakerül a doboz nincs ügy.
- Albertnek annyi. Emlékszel a halálcsapdára?
- Igen, de tudjuk a kódot, hiszen a ládát is el tudtuk hozni.
- Idióta! Gondolod amikor észrevették a lopást azután meghagyták a kódot? Az első dolguk volt megváltoztatni. Albert meg fog halni.
Everard megrémült és gyorsan kiszaladt a szobából. Cedric vett egy nagy levegőt és...

Zoli: utána futott!

SH.



gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:37 am

gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:39 am

Csokibomba59

Lehet, hogy az agyamra ment az ötletelés, de az jutott eszembe, ha fordított sorrendben olvassuk a mondatokat,
azzal kezdve, amit Zoli kiegészített, akkor az az egész vége, hogy Cedric felébredt, vagyis álmodta az egészet... dilis

Tudom, hogy NAGYON meredek, de Jimtől kitelik az ilyesmi. És annyira nem is értelmetlen, amit kapunk.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:40 am

Csokibomba59

Nem Viki. Sherlock biztosra vette, hogy Cedric Everard után szaladt.

gondolkozik

Revati! Ez Sherlock feladványa volt délután. Nyilván gondolkodós és Jim lecsapott rá, de Sherlock feladványa.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:42 am

Csokibomba59

Jólvan. szomorú Befuccsoltam.
Na megyek is. További jó játékot és éjszakát!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:44 am

Csokibomba59 Ne keseredj el Viki! Sok értékes gondolatunk volt, rájöttünk sok mindenre. Időnk is van még. Alszol egyet és hátha megy majd. Szia! mizus
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:46 am

Csokibomba59 Lehet lükeség de úgy érzem annyira közel vagyunk. Mindig mennek ezek nekünk és sok dolgok kibogoztunk már.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:47 am

Csokibomba59


John, igen, Sherlock is megmondta, csapatmunkában jók vagyunk!
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:48 am

Csokibomba59 Szia Viki! Ne legyél letörve!

John: oké, Sherlock feladványa, de mindig hangsúlyozzák, mennyire hasonlóan gondolkoznak ők Jimmel...


Egyébként pár részlet, nem tudom, fontos-e, csak úgy:

Jim: Túl távol állnak a megoldástól.

Sherlock: Nem mindenki ismeri a gondolkodásmódomat és nem mindenki tudja még mikor mire várok, mikor mire számolok. (...) Szereted a meséket? Hát befejezik neked és felsülsz. Össze fognak tenni minden kis mozaik kockát és odapörkölnek neked.

Jim: Csak a csoda menthet meg.

Sherlock: Tessék figyelni, gondolkozni és következtetéseket levonni!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:49 am

Csokibomba59 Mintha ezek is arra utalnának, hogy van megfejtés, nem? haj....
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:50 am

Csokibomba59


John, lehet!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:54 am

Csokibomba59 Eszembe jutott valami, bár lehet, hogy holtvágány. Nem tudom kedves Revati és Zoli, de nálatok vannak olyan minikrimik amik állításokon alapulnak?

J: - X ölte meg Gazsit.
Z: - Nem én voltam.
és még egy vagy két szereplő állít valamit és meg kell állapítani kinek van igaza, de főleg ki hazudik.

persze nem tudom ez most alkalmazható-e ebben az esetben

Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:56 am

CSokibomba59


Ismerős, de momentán a fáradt szürke agysejtek nem mutatnak összefüggést, csak haloványat! DE ahogy belegondolok kezd ismerősen kirajzolódni!
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 10:59 am

Csokibomba59 Ha szigorúan vesszük, akkor az is megfejtés, hogy a feladványt nem lehet megfejteni. Ne értsetek félre, nem akarok senkibe belesulykolni semmit, de....Annyi lehetőség felmerült, annyiféle kombinációja az eshetőségeknek, hogy azt is mondhatjuk, rengeteg megfejtés van. gondolkozik

Mi is a feladat? Folytasd a mesét! És annak idején hogy jöttek létre a mesék? Valaki elmondott egy történetet, amihez idővel hozzátettek ezt-azt, vagyis mindig a mesélőn múlott, milyen újdonságot visz bele. És a mesék nem arról híresek, hogy olyan hű de logikusak lennének....Fontos bennük a csoda, a lehetetlen....

Mit is mondott Jim? Csak a csoda menthet meg.

Persze lehet, hogy teljesen rossz felől közelítek.... szomorú


John: egy próbát megér. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 11:01 am

John Watson írta:
Csokibomba59 Eszembe jutott valami, bár lehet, hogy holtvágány. Nem tudom kedves Revati és Zoli, de nálatok vannak olyan minikrimik amik állításokon alapulnak?

J: - X ölte meg Gazsit.
Z: - Nem én voltam.
és még egy vagy két szereplő állít valamit és meg kell állapítani kinek van igaza, de főleg ki hazudik.

persze nem tudom ez most alkalmazható-e ebben az esetben



Ez megint egy új szeszög, érdemes megvizsgálni
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 11:02 am

Csokibomba59 Ha gondoljátok tegyük el magunkat holnapra. Időnk még van, hátha friss aggyal jobban megy.

Revati: Sherlock Viv folytatását nem fűzte a mesébe. Sőt, azt se amikor a két fiú a kódváltoztatásról beszélt Zoli folytatásában. Tehát nem mindegy mit írunk. Sherlock nem fogadott el akármilyen csodát. Annyi biztos, hogy Cedric is szalad.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 11:03 am

Csokibomba59


Elteszem magam, holnap megint agyalok rajta! Megvizsgálom ebből a szemszögből!


Addig is sziasztok! Megpihentetem a szürke agysejteket!


A hozzászólást Bohner Zoli összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 20, 2013 11:05 am-kor.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 EmptyVas. Jan. 20, 2013 11:05 am

Csokibomba59 rendben pihenjünk egyet. Köszönöm szépen a segítséget. Jó, hogy vagytok. Egyedül is megvan a magamfajta katonaorvos, de jó ha van bajtárs.

Szia Zoli! mizus
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 11.   Sherlock Holmes Játék 11. - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 11.
Vissza az elejére 
6 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 5.
» Sherlock Holmes Játék 16.
» Sherlock Holmes Játék 6.
» Sherlock Holmes Játék 17.
» Sherlock Holmes játék 19.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: