Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 16.

Go down 
+10
kitty97
Jim Moriarty
Viv
rozsahajnalka97
takacsniki
Bohner Zoli
takacsviki0118
tahiti
Revati
Sherlock Holmes
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:22 am

Az ördögöt inkább ne fessük a falra, jó?
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:22 am

Revati írta:
Az ördögöt inkább ne fessük a falra, jó?

rendben szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:24 am

És tessék szépen összeszedni magad. Emlékszel, mit ígértél? Hogy szakítasz a negatív hozzáállással. El lehet kezdeni.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:25 am

Revati írta:
És tessék szépen összeszedni magad. Emlékszel, mit ígértél? Hogy szakítasz a negatív hozzáállással. El lehet kezdeni.

oké rendben! mizus a Dokit keresem! megteszek minden tőlem telhetőt
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:27 am

Azért annyira nem sürgős. Én türelmes vagyok. szégyenkezik Már amikor, ugye.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:28 am

Revati írta:
Azért annyira nem sürgős. Én türelmes vagyok. szégyenkezik Már amikor, ugye.


Kedves Revati, te mindig türelmes vagy! Csak van amikor túlfeszítik ezt a határt! szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:31 am

Zoli, ha tudnád, mennyire nem igaz ez....De dolgozom rajta.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:33 am

Revati írta:
Zoli, ha tudnád, mennyire nem igaz ez....De dolgozom rajta.

Én is dolgozok magamon! Olyan értelemben, hogy a negatív dolgokat elhagyom!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:37 am

UtálomADrogot13 - a Godzilla új jelszava

- Sherlock! Tedd le azt a tűt!
- Húzz el John! Unatkozom. Nincs szükségem rá, hogy papolj!
- A fenébe! Egyszerűen csalódott vagy a Fórum miatt.
- Moriartynak igaza volt. Vesztettem. Vége érted? Pont ellene... Amit életbiztosításnak szántam ellene pont az tehet taccsra engem előtte.
- Baromság! Hányszor megmentetek az embereid.
- Az régen volt. Nem most.
- Hát, ez az! Egyszerűen a helyzet változott.
- Cserben hagytak. Senkiben, de senkiben nem szabad bízni.
- Ez nem igaz. Egyszerűen csak arról van szó, hogy a játékosok már nem csak játszani szeretnek hanem csevegni is.
- Arra vannak külön témák a fórumon.
- Ne dohogj! Te engedted nekik, hogy néha beszélgessenek is, mondván az új résztvevők is kicsit jobban beilleszkedjenek.
- Ja, most se igazi társalgás nincs, se játék. Telik a téma a semmivel.
- Nincs igazad Sherlock! Nagyon nincs. A játékosaid Viki, Niki és anonim kard elkezdtek feladványokat adni. Revati is hű támaszod. Többet tudtál nyomozni mivel vezeti a játékrészleget.
- Igen. Revati rendes.
- Fogalmad se lenne Irene Adler apjáról, ha állandóan fórumoznod kéne. Dehogy hagytak cserben! Jobban segítenek mint bármikor.
- Én ezt most nem úgy érzem.
- Marha vagy. Nagy szarvakkal. Sőt! Patáid is vannak, te tulok! Anno Te magad kérted, hogy a játékosok kommunikáljanak is.
- De ez nem igazi társalgás John.
- Sőt! Tahiti egyik szerepe is a csevegés serkentése. Zoli pedig kiválóan kommunikál, klassz poénokat szállít.
- Igen, de összességét tekintve ami esténként megy nem kommunikáció...
- Talán még nem indult be teljesen, de ahogy kérted elkezdték. Mernek végre egymáshoz szólni, tréfálkozni és ez nagy dolog.
- Hm, mondasz valamit.
- Láthatod. Nem arról van szó, hogy nem szeretnének játszani veled, vagy tiltakoznának a kommunikáció ellen. Mindkét dolog kellő és jó. Azonban régen csak az egyik volt, a másik ami hozzá társult még nem fejlődött ki. Egyszerűen nincsenek megszabva a kényelmes határok a kettő közt.
- Hm. Határok, szabályok. De utálom őket.
- Igen, viszont mindenhol kellenek bizonyos szinten a békéhez. Nos, Sherlock Holmes! Ha már összehoztál egy lelkes, magyar Baker Street-i Vagány Bandát bizonyítsd be, hogy jó vezető vagy és nem káposztalé van az agyad helyén! Van amikor nehéz a helyzet, de a megoldást azt jelenti, hogy az ember változtatni mer. Hagyd abba a duzzogást és keres mindenki számára kedvező határokat!
- Fogok is John. Meglátod fogok is. Soha nem adok fel semmit, aminek értelme van.
- Szóval hiszel a Fórumban?
- Igen. - és Sherlock bezárta a drogtartóját anélkül, hogy anyagot szedett volna.



Üdvözlettel: John Watson


Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:42 am

Revati azt hiszem megtaláltam azt a bizonyos orvost, de még jobban utána kell olvasnom, hogy biztos lehessek. kacsintó

Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:43 am

UtálomADrogot13 Szia John! szia Köszönjük, hogy beszéltél vele.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:45 am

Ernst von Fleischl-Marxow? mizus
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:47 am

UtálomADrogot13

Viki: ő bizony. Szép munka volt, nem adtad fel. elismerés

Szia, kedves John!

Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:48 am

UtálomADrogot13

Szia John!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:50 am

UtálomADrogot13

Sziasztok!

Hát, Sherlock Holmes is csak ember, ő sem tökéletes. Szerencsére a drogtartót bezárta és hallom, hogy fel-alá mászkálva gondolkoz... már hegedül is. Szerintem arról van szó, hogy ahogy fejlődött a fórum - szerencsére olyan játékosokkal, mint Zoli, Kitty, Hajni - kicsit változott a helyzet. Az új helyzetekhez pedig új hozzáállás kell. Biztos vagyok benne, hogy kialakulhatnak majd kényelmes szabályok a további jó közérzet érdekében.

Engedelmetekkel most viszont távozom. Hosszú rendelési napom volt.

Szió Zoli! mizus Kézcsók a hölgyeknek! kacsintó

Tisztelettel: John
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:52 am

UtálomADrogot13


Jo éjt John! szia
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:53 am

UtálomADrogot13 Jó pihenést és éjszakát John! :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:54 am

UtálomADrogot13

Reméljük a legjobbakat.

Hatalmas köszönet érte, John, hogy beszéltél Sherlock fejével. Mihez kezdenénk nélküled....

Jó pihenést, kedves.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:56 am

Zoli megpróbálkozol a feladványommal? mizus
1. Ki az, akinek halálát pont az okozta, aminek továbbfejlesztésében ő maga is részt vett?
(Aminek a továbbfejlesztésében segédkezett, azt alapból ölésre/kivégzésre tervezték.)

Eddigi megoldások: Semmelweis Ignác
Pierre és Marie Curie
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 10:58 am

takacsviki0118 írta:
Zoli megpróbálkozol a feladványommal? mizus
1. Ki az, akinek halálát pont az okozta, aminek továbbfejlesztésében ő maga is részt vett?
(Aminek a továbbfejlesztésében segédkezett, azt alapból ölésre/kivégzésre tervezték.)

Eddigi megoldások: Semmelweis Ignác
Pierre és Marie Curie

igen megpróbálkozok vele! kacsintó
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:04 am

Charles Justice-t 1911. november 9-én végezték ki abban a villamosszékben, amelynek továbbfejlesztésében korábbi börtönbüntetése során ő maga segédkezett.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:07 am

Viszont találtam 1 tévhitet is! Joseph Ignace Guillotin (1738–1814) francia orvos és képviselő nem volt a guillotine feltalálója, bár az ő nevéhez fűződik a bevezetése Franciaországban. Nem is ez a szerkezet okozta a halálát, hanem egy kelés a vállában.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:10 am

Bohner Zoli írta:
Charles Justice-t 1911. november 9-én végezték ki abban a villamosszékben, amelynek továbbfejlesztésében korábbi börtönbüntetése során ő maga segédkezett.

Na ugye, megy az... mizus elismerés

Kis érdekesség, hogy már nem sok helyen alkalmazzák ezt a kivégzési módszert, és inkább méreginjekciókat használnak, de egy férfinél kivételt tettek, akit többszöri gyilkosság vádjával csuktak le, 2013. január 16-án villamosszékkel végeztek ki.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:10 am

takacsviki0118 írta:
Bohner Zoli írta:
Charles Justice-t 1911. november 9-én végezték ki abban a villamosszékben, amelynek továbbfejlesztésében korábbi börtönbüntetése során ő maga segédkezett.

Na ugye, megy az... mizus elismerés

Kis érdekesség, hogy már nem sok helyen alkalmazzák ezt a kivégzési módszert, és inkább méreginjekciókat használnak, de egy férfinél kivételt tettek, akit többszöri gyilkosság vádjával csuktak le, 2013. január 16-án villamosszékkel végeztek ki.


Köszi mizus kacsintó
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:12 am

Tudsz Te, ha akarsz, Zoli.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:13 am

Revati írta:
Tudsz Te, ha akarsz, Zoli.

mizus Köszönöm! kacsintó
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:19 am

A ma estét pedig tekintsük alapos leckének. Meg kell találni az egyensúlyt a szórakozás és a feladatok között. Ne úgy vegyétek ezt, hogy akkor itt minden este számonkérés lesz, mert ilyenre biztosan nem kerül sor. Ha lesz érdeklődés, én ezután is hozok feladványokat, és Ti is nyugodtan adhattok fel sajátot.

Viki, nem is gondolnád, Sherlock milyen büszke Rád és mennyire örül annak, amilyen ütemben fejlődsz. És én is így vagyok vele.

Zoli, veled sincsen az égvilágon semmi baj, ha megtanulod a kellő irányba összpontosítani a figyelmedet. És bízz magadban, jobban, mint most.

Senkit sem akarunk büntetni, ezt jó, ha tudjátok. Örülünk, hogy itt vagytok.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:23 am

Revati írta:
A ma estét pedig tekintsük alapos leckének. Meg kell találni az egyensúlyt a szórakozás és a feladatok között. Ne úgy vegyétek ezt, hogy akkor itt minden este számonkérés lesz, mert ilyenre biztosan nem kerül sor. Ha lesz érdeklődés, én ezután is hozok feladványokat, és Ti is nyugodtan adhattok fel sajátot.

Viki, nem is gondolnád, Sherlock milyen büszke Rád és mennyire örül annak, amilyen ütemben fejlődsz. És én is így vagyok vele.

Zoli, veled sincsen az égvilágon semmi baj, ha megtanulod a kellő irányba összpontosítani a figyelmedet. És bízz magadban, jobban, mint most.

Senkit sem akarunk büntetni, ezt jó, ha tudjátok. Örülünk, hogy itt vagytok.


Rendben! Jó irányba terelem magam! kacsintó
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:27 am

Köszönöm. Ez jól esik. örvendezik

Zoli, amúgy igazuk van a többieknek. Sok jó tulajdonsággal rendelkezel ezeket kell észre venned:
Nagyon, de nagyon hamar sikerült beilleszkedned és hidd el ez nem mindenkinek megy ám olyan könnyen. kacsintó Humoros vagy és kedves. Odafigyelsz másokra, és önfeláldozó vagy. Ha valaki bajban vagy te képes vagy ugrani érte. És már akkor képes voltál mások helyett feláldozni magad mikor épphogy csak játszani kezdtél és még nem ismertél itt annyira senkit.
És szerintem mindenki kedvel téged itt. kacsintó Szóval csak semmi panasz. mizus

(Tudom ezt már jó páran elmondták előttem, de úgy veszem észre még mindig magad alatt vagy annak ellenére hogy mit mondanak. De nem szabad. )
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:34 am

Igen, Zoli, szerintem is Neked ment leghamarabb a beilleszkedés.

És lehet, hogy ez mások szemében apróságnak tűnik, de soha nem felejtesz el köszönni - ez egy apró gesztus, de nagyon jól tud esni a mai rohanó világban, mert azt érezteted, hogy fontos Neked a másik ember.

Én azért szeretem annyira a fórumot, mert mindenki olyan kedves, és kulturáltan el lehet veletek beszélgetni szinte mindenről. És rosszindulatnak még csak nyomát sem láttam senkinél, pedig rengeteg fórum ezen bukik el. Remélem, a mienkkel ez nem fog megtörténni.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:35 am

takacsviki0118 írta:
Köszönöm. Ez jól esik. örvendezik

Zoli, amúgy igazuk van a többieknek. Sok jó tulajdonsággal rendelkezel ezeket kell észre venned:
Nagyon, de nagyon hamar sikerült beilleszkedned és hidd el ez nem mindenkinek megy ám olyan könnyen. kacsintó Humoros vagy és kedves. Odafigyelsz másokra, és önfeláldozó vagy. Ha valaki bajban vagy te képes vagy ugrani érte. És már akkor képes voltál mások helyett feláldozni magad mikor épphogy csak játszani kezdtél és még nem ismertél itt annyira senkit.
És szerintem mindenki kedvel téged itt. kacsintó Szóval csak semmi panasz. mizus

(Tudom ezt már jó páran elmondták előttem, de úgy veszem észre még mindig magad alatt vagy annak ellenére hogy mit mondanak. De nem szabad. )


Köszönöm részemről is jól esik kacsintó Cool
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:38 am

Revati írta:
Igen, Zoli, szerintem is Neked ment leghamarabb a beilleszkedés.

És lehet, hogy ez mások szemében apróságnak tűnik, de soha nem felejtesz el köszönni - ez egy apró gesztus, de nagyon jól tud esni a mai rohanó világban, mert azt érezteted, hogy fontos Neked a másik ember.

Én azért szeretem annyira a fórumot, mert mindenki olyan kedves, és kulturáltan el lehet veletek beszélgetni szinte mindenről. És rosszindulatnak még csak nyomát sem láttam senkinél, pedig rengeteg fórum ezen bukik el. Remélem, a mienkkel ez nem fog megtörténni.


Köszönöm a pozitív véleményeket, kedvesek vagytok! Cool
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:47 am

Nos, jó éjszakát Hölgyeim, kézcsók! szia
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:48 am

Nekem is mennem kell. Sziasztok, Jó éjszakát! szia
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 11:51 am

Jó éjt Nektek! És fel a fejjel!

Pontosan azért tudunk hatékonyan és eredményesen együtt dolgozni, mert mindenki a saját szemszögéből látja a dolgokat. Számos feladványnál volt úgy, hogy pont ez az eltérő látásmód terelte a helyes irányba a kutatást. Meg ugye több szem többet lát, és esetleg a hibákat is hamarabb kiszűrjük.

Én pl. relatíve későn kapcsolódtam be a játékba, mert eleinte az érdekes információkért jártam ide, meg azért, hogy végre, ha csak virtuálisan is, de kapcsolatba kerülhessek más Holmes-rajongókkal. De volt sikeres megoldásom, ettől megjött a bátorságom és többet mertem hozzászólni. Az egyik dolog gerjesztette a másikat.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 12:04 pm

Kedves Játékosok!

Tegnap történt egy s más itt a Fórumon, ezért jó lenne, ha elolvasnátok a február 12-ei hozzászólásokat, csak hogy világos legyen a helyzet.

Kellemes napot mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptyKedd Feb. 12, 2013 2:39 pm

UtálomADrogot13 - a Godzilla új jelszava

ÉLMÉNYEK A KRIPTÁBAN


Halihó Nyomozók!

Új fejlemények történtek és bár nagyon fáradt vagyok képtelen vagyok megállni, hogy ne közöljem a legújabb, megrázó eseményeket. Tudnotok kell, hogy legutóbbi bejegyzésemet már fogmosás után, pizsiben ücsörögve tettem, aztán ígéretemhez híven mentem aludni. Terveim nem koronázta siker, mert két perc múlva kivágódott szobám ajtaja. Jellegzetes hosszú kabátjában, divatos sáljában beviharzott Sherlock.

- A kommunikáció nagyon fontos, és mi van ha félreértik? - kérdezte.
- A játékosok megbocsájtanak neked, tudod.
- Aj! Nem úgy értem.
- Egyik játékosban sincs rosszindulat. Mit lehet félreérteni?
- Nem, nem a Fórumot. Pattanj ki John! Indulnunk kell! Igazad van én iszonyatosan nagy barom vagyok. Akkora tulok, hogy cirkuszban kéne mutogatni, vagy jól az ülepemen rugdosni.
Igazából rendesen fel se tudtam öltözni. Sherlock karon ragadott és vonszolni kezdett kifelé a házból. Szerencsére az előszobában még a kabátomat időben kezembe kaptam a fogasról. Barátom kint leintett egy taxit, majd szempillantás alatt kipakolta a szerencsétlen sofőrt belőle. Elhajtottunk az immár lopott taxival. Sherlock teljes gázzal teperte a mérföldeket. Óriásinak bizonyult az iram. Olyan hajthatatlanul, gyors tempóban vezetett mely nem csak azt árulta el mennyire feszült, de komolyan mondtam az életünk megmaradásáért imádkoztam mellette.
- Irene Adler? Az apja? Moriarty? A Parancsnok? Vagy mi van? Megoszthatnád velem is min húztad fel magad és hova tartunk?
- Állandóan marháskodsz John? Hát, nem érted? Teljesen igazad volt. Van mikor a helyzet változik. Ma este sokat tanultam a magyaroktól. Zoli például lehet néha lusta nyomozni, viszont a szíve arany. Kár volt korholnom... A pokolba! Hogy miért nem értek én az érzelmekhez!?! Kellene, mert nem mindig véd meg a hideg agy. Fontos ismerni az érzelmi motivációkat is.
- Így van. Szóval Magyarországra megyünk? Kicsit jobb így, mint a lüke vicced, hogy elrohantam a narancssárga asztalterítővel.
- Csak rögtönöztem. Jól hangzott. Mellesleg Revatiért habozás nélkül meg is tennéd.
- Úgy van. Viszont már ha az érzelmeknél tartunk: Vezethetnél emberibben is.
- Vezessen a halál! Ki kell érnünk.
- Hova Sherlock?
- A temetőbe.
- Nem várhatna egy kicsit? A hullák nem szaladnak el. Igazán aludhatnánk egyet.
- Szó se lehet róla! Tudnom kell a választ. Ha itt lenne Viki vagy Niki most őket hoznám, de nincsenek. A válasz meg kell.
- Segítek. Kérdés: "Nyitva van a temető?" Válasz: "Nincs". Mehetünk haza.
- Marha szellemes.
- Akarod mondani hullajó?
- Van még egyéb halott poén is abban a mókás kis agyadban?
- A kisagyamban vagy a kis agyamban, mert ugye bár nem mindegy.
- Fárasztó vagy John. Nem véletlen, hogy rólad mintáztam tahitit.
- Ne sértegess!
Innentől kezdve nem szóltunk egymáshoz. Vidékre tepertünk. Mikor kocsink megállt vezetőm előkapott a zsebeiből két, Led-es zseblámpát. Az egyiket szó nélkül a kezembe nyomta. Csendben kiszálltunk. Bemásztunk a temetőkertbe. Sherlock egy kriptához vezetett, melynek díszes boltozatán a következő felirat állt:

"HOLMES"

- Nos, kedves, hogy végre bemutatsz a családodnak. Bár a körülmények rád jellemzően bizarnak mondhatók. - jegyeztem meg. Közben komám nekifeszült az ajtónak, hamar be is törte. Követtem.
- Sherlock itt az ajtó mellett van egy riasztó. Villog. Valahova riaszt.
- Ne törődj vele! Segíts! A holttestekkel és koporsókkal mindig bajban vagyok. Tudod elveszek a számolásban. Nem csak Lady Frances Carfaxnál hibáztam. Sosem gondoltam rá, hogy pihenhet itt még egy személy.
A kriptában állt két, fém, magas gyertyatartó. Ezeknek az aljai igencsak vastagok voltak. Sherlock felkapott egy tartót és elkezdte a kőszarkofágot verni. Rászóltam:
- Nem inkább a temetkezési vállalat iratait kéne megnéznünk az itt nyugvók számáról?
- Azok az egyszerű iratok tökéletesen hamisíthatók.
- Nem lehetne máshogy felnyitni? - érdeklődtem.
- Bárcsak lehetne! Bárcsak lehetne! Egybe van a kő és... nagyon ravaszul ki lett agyalva, hogy ne.... - lihegte.
- Örömteli, hogy a Holmes család tagjai a sírba is eszesen szállnak. - viccelődtem. Ő eszelősen csépelt. Megszállottan a kitűzött célra figyelt, így cseppet sem törődött velem. Barátom kitartása végül meghozta gyümölcsét, mert tartós ütlegelés után a szerencsétlen kőfedél összetört. Egy lépcsőt láttam meg a lámpa fényénél, amin Sherlock már iparkodott is lefelé. Utána akartam menni, de felordított hozzám: - Maradj!
Telt az idő. Én ott álltam a kabátomban, alatta csak a vékony pizsi. Istenemre mondom rettentően fáztam abban a kriptában. Lekiáltottam neki, hogy inkább a kocsiban várom meg. Egy órát töltöttem a taxiban. Unalmamban rádiót hallgattam.

Egyszer csak hangokat hallottam és éles fény szűrődött a képembe. A mellettem lévő kis réten egy helikopter landolt. Kipattant belőle egy esernyős alak. Felém tartott. Kimásztam a kocsiból és utána mentem.
- Mycroft! Mycroft! Mi folyik itt? - kérdeztem, ám afelől már kétségem se volt, hogy neki jelzett az a riasztó.
- A mindenségit John! Soha, de soha nem szabadott volna hagynod, hogy ide jöjjön! Láttad a Holmes feliratot, nem?
- Ezt úgy mondod, mintha a makacs öcsédet bármi is megállíthatná. Ha fejébe vesz valamit attól Sherlockot ezer ördög se tántoríthatja el.
Mikor a kriptába léptünk Sherlock akkor mászott ki. Megfordult. Mycroft előre tartott esernyője rávilágított. Nincs min meglepődni, régen Sherlock mesélte bátyjának kedvenc eszköze számos hasznos kellékkel felszerelt. Ami talán meglepő lehetett, hogy Sherlock arcán patakokban folytak a könnyek.
- Sajnálom Mycroft. Annyira sajnálom.
- Sherlock ami azt illeti... - nyögte kínos hangon Anglia ura, de testvére folytatta:
- Én annyira utáltalak Mycroft, mert anya téged szeretett. Mindig kényeztetett, engem meg kézen is undorral fogott. És még jobban gyűlöltelek később, mikor minden este veszekedtetek lent a nappaliban, és csalódást okoztál anyának, pont te akit mindig ajnározott. Úgy éreztem olyan csodát kaptál amit én soha, de képtelen voltál megbecsülni. Ha tudtam volna...
- Sosem akartam, hogy megtudd Sherlock. Régóta félek ettől a naptól. Ha értenéd.
- Értem. Azt hiszem.
- Szabadna tudnom.. - nyögtem félénken, mire Mycroft mesélni kezdett:
- Nekünk voltak a legnagyszerűbb, legszeretőbb szüleink. Azaz csak egy ideig... Anyánk agyvérzést kapott egyszer, éppen mikor Sherlockkal játszott. Az öcsém kicsi volt, fel se fogta mi történt. Sose látott még halált, csak azt érezte valami nincs rendben és sírt.... anyánk örökre elszenderedett. Apánk aki végtelenül szerette őt, a gyászát feledni akarta, ezért munkájába temetkezett. Annyira lekötötte, hogy holtáig már szinte nem is szentelt időt a családjára vagy szórakozásra. Azért, hogy legyen ki gondoskodjon a gyerekekről mellénk került anyánk ikertestvére. Ugyanolyan szép volt, és amúgy velem mindig kedves asszony, aki úgy vélte ha Sherlock időben jelzett volna valahogy akkor testvére megmenekülhetett volna. Persze ez nem igaz, ám benne szilárdan élt ez a hamis hit, ezért gyűlölte az öcsémet. Apánk pedig tévesen úgy gondolta a családi békét biztosítja azzal, ha a lánytestvér - mintha mi sem történt volna - eljátssza anya szerepét előttünk. A hölgy és apánk közt sosem volt intim viszony. Atyánk dolgozott. A kisasszony csak gyereknevelésre kellett a háznál. Sajnos tévhite miatt Sherlockkal igen kegyetlenül bánt, amit apánk elfoglaltságai miatt nem is látott.
- Nem az igazi anyánknak okoztál csalódást, hanem a testvérének.
- Védeni próbáltalak Shery. Megpróbáltalak én nevelni ahogy lehetett, vele pedig vitatkoztam érted mikor elég érett lettem hozzá. Fiatal voltam. Félek nem kezeltem megfelelően a helyzetet. Nem akartam, hogy anya halálának tudatával indulj a világba, és azzal a téves önmarcangolással, hogy te tehetsz róla. Az önbizalomhiány a legnagyobb méreg, hisz idegpusztítóan elgyengít. Aki lebecsüli magát iszonyatos súlyokat cipel magán, és számos lehetőség elől bebörtönzi magát. Reméltem egy rossz anya is jobb a semminél. Mai fejjel szerintem máshogy cselekednék. Megmondtam volna az igazságot, és ha kellett volna bármi áron kiűzöm belőled a téveszmét, hogy felelősség terhel a történtekért. Úgy hiszem kevésbé lennél érzéketlen ha tudtad volna az igazi édesanyánk mennyire szeretett.... Haj! Én igazán bánom ezt az egészet.
Sherlock megtörölte kabátja ujjával az arcát.
- Értem. Én is sajnálom, hogy igazságtalan voltam veled. Félreértettem a helyzetet.
- Minden okod meg volt rá. Kicsi voltál és hamis élethelyzetbe kényszerítettek téged. Igazából sose tudnék haragudni rád Shery.
- Elnézést amiért gyakran becsméreltem a munkád. Ma este a Fórum révén megtanultam vezetőnek nehéz lenni. Akár egy családot vezet az ember, akár egy kis irodát, de főleg ha egész Angliát.
- Köszönöm.... köszönöm... Csak a szörnyű teszteket húzzuk még! Időre van szükségem. Valahogy majd le kell szerelni Moriartyt.
Sherlock odalépett hozzá és átadott neki egy Viktória titka névjegykártyát.
- Gondolom segít, hogy ezen a címen rejtőzik. Óvatosan! Számtalan menekülési lehetősége van.
- Sherlock a hétszentségit! Ezt meg honnan az ördögből derítetted ki? Tudnád milyen régen nyomoztatok utána, ám még tesztírás után is ügyesen felszívódik.
- Lehet ügyesen rejtőzködik, de testszaga egyedi és követték a méhek.
- A kis hadsereged? - ámult Mycroft.
- A miniatűr, az angol. Van egy másik kis, klassz csapatom Magyarországon is. Hármuknak tartozol. Küldd a csokit! Jó éjszakát Mycroft! - mondta Sherlock. Átölelte fivérét és kilépett a kriptából. Mycroft elégedett mosollyal tette el a névjegykártyát, aztán láttam, hogy jóleső érzéssel elmorzsol pár könnycseppet. Barátian vállára tettem a kezem, ő pedig némán bólogatott. Kellett néhány másodperc míg összeszedte magát, majd közölte:

- Mondtam: Sherlock Holmes nagyszerű ember és egy nap csak megéljük, hogy jó ember lesz belőle. Örülök, hogy tanul a magyaroktól.

Így történt Sherlock és Mycroft eddigi szerintem legmegrendítőbb, de egyszersmind legnagyszerűbb találkozása. Talán kissé morbid, hogy a két testvér a családi kriptában békült ki, bár aki ismeri őket tudja milyen különc személyiségek. Most szerfelett jóleső érzésekkel, boldogan zárom bejegyzésem.

Tisztelettel: John

Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 3:57 am

Verőfényesnek nem mondható, de csodaszép napot kívánok mindenkinek! mizus


- Ki volt az a nagykalapos nő, akivel tegnap láttalak?
- Az egyetlen asszony, akit igazán szeretek.
- Ne bolondozz, öregem! Hiszen sokkal idősebb nálad.
- Attól még szerethetem.
- Jó. De mégis ki ő?
- Az édes öcsém apja anyósának az egy szem leánya.
Ki volt tehát a nő?
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:18 am

Sziasztok! szia

Az édesanyja?
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:22 am

elismerés elismerés elismerés grtulálok, így van! kacsintó nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:28 am

Sziasztok!

Nálunk gyönyörű napsütés volt ma.

Azok után pedig, amiket olvastam, a lelkemben is kisütött a nap....

Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:33 am

Revati írta:
Sziasztok!

Nálunk gyönyörű napsütés volt ma.

Azok után pedig, amiket olvastam, a lelkemben is kisütött a nap....


Hát még nálam mizus



Elnézéseteket kérem, de átlépek nagyszüleimhez!
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:42 am

A nagy örömködés közepette majdnem elfelejtettem....

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Sampler

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Large
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:50 am

visszaértem! mizus
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:59 am

Ennek örömére hoztam egy könnyű feladványt. nevető

Van 7 gyertyád, 5 gyertyát meggyújtasz, és 2-t eloltasz. Hány gyertyád marad?
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 5:01 am

Revati írta:
Ennek örömére hoztam egy könnyű feladványt. nevető

Van 7 gyertyád, 5 gyertyát meggyújtasz, és 2-t eloltasz. Hány gyertyád marad?



4, mert a 7-ből 5-öt meggyújtok, (7-5=2), de ebből az 5-ből 2-t eloltok (5-2=3), így 3 darab ég el! az első kimaradt 2 meg a második kimaradt 2 összeadva: 2+2=4
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 5:07 am

Igen, ha megvárod, hogy az égve maradt három leégjen.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 5:10 am

Logikus az is nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 5:12 am

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Sherlock3

Szép estét!

Hoztam szabályokat és kérnék egy kis segítséget.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 EmptySzer. Feb. 13, 2013 5:13 am

Sherlock Holmes írta:
Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Sherlock3

Szép estét!

Hoztam szabályokat és kérnék egy kis segítséget.

SH.

Kíváncsian várom! Segítek amiben tudok! mizus
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 16.    Sherlock Holmes Játék 16.   - Page 12 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 16.
Vissza az elejére 
12 / 19 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 6.
» Sherlock Holmes Játék 17.
» Sherlock Holmes játék 19.
» Sherlock Holmes Játék 7.
» Sherlock Holmes Játék 18.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: