Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 7:10 am

Én a Harvey Keitel-es változatot láttam, kedves kis film volt. Szívesen megnézném a másikat is.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Conan Doyle és a tündérek   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Júl. 11, 2012 4:13 pm

Szép napot!

Mit tudjátok Conan Doyle hitt a spirituális dolgokban, így a tündérekben is. Az első világháború idejében nagy szenzációt keltettek két kislány tündérekről készült fényképei. (Melyekről később kiderült a csalás.) A képeket Conan Doyle is vizsgálta, a kislányoknak pedig nagyon elhitte minden szavát. Ezt a történetet két film is feldolgozta, amiből az elsőt volt szerencsém látni.

Az igazi tündérmese - FairyTale: A True Story (1997)

szereplők:
Florence Hoath (Elsie Wright)
Elizabeth Earl (Frances Griffiths)
Peter O'Toole (Sir Arthur Conan Doyle)
Anna Chancellor (Peter Pan)
Harvey Keitel (Harry Houdini)
Jason Salkey (James Collins)
Paul McGann (Arthur Wright)
Phoebe Nicholls (Polly Wright)
Bill Nighy (Edward Gardner)


Csoportkép tündérekről - Photographing Fairies (1997)

Szereplők:
Toby Stephens (Charles Castle)
Ben Kingsley (Templeton tiszteletes)
Emily Woof (Linda)
Frances Barber (Beatrice Templeton)
Philip Davis (Roy)
Rachel Shelley (Mrs. Anne-Marie Castle)
Edward Hardwicke (Sir Arthur Conan Doyle)


Igen, jól látjátok. A második filmben Conan Doyle-t a Granada Sherlock Holmes sorozatának Watson-ja, a szeretett Edward Hardwicke alakította.


Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Könyv   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 10:29 pm


Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 32218_130609300287393_8136306_n

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 32218_130609306954059_7563197_n

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 32218_130609316954058_3438034_n
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: In memoriam...   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Júl. 06, 2012 10:23 pm


In memoriam Sir Arthur Conan Doyle
(1859. május 22. - 1930. július 07.)

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Conan_doyle

Ő adta nekünk Sherlock Holmes-t, aki a világon a legtöbbet megfilmesített karakter, 75 színész játszotta, több, mint 200 filmben...


Köszönjük!


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzomb. Jún. 23, 2012 9:00 pm

SherlockFórum írta:
Vagyok olyan szerencsés, hogy Conan Doyle novellái angolul Sidney Paget illusztrációival két példányban és kiváló állapotban könyvtáram részét képezik.

Ez jó hír, érdekes egybe esés, hogy a találkozó előtt beszabadultam a könyvtárba egy kis olvasni valóért az útra, és kivettem 3 angol nyelvű Sherlock Holmes történetet. Kettő az a fajta, ahol a másik oldalon ott a magyar, a másik tiszta angol, kis könyv, nagyon szép kötés, a lapok szélei, csukott állapotban arany színűek, illusztrált is, szóval már várom, hogy elolvashassam :)

Az illusztrátor itt is Sidney Paget, a címe pedig : The Best of Sherlock Holmes. Régen már volt szerencsém eredetiben olvasni Holmes történetet, a Sherlock Holmes Selected Stories-t olvastam el:

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Books?id=ShXKALCWnuwC&printsec=frontcover&img=1&zoom=1&imgtk=AFLRE70NWJ-eBa_iLWM7ERXY6rjHVBx5nrT7TyCMhcH5LdbDDb3ywHDQxe-qxdct9h0Q5Js-zG6d70TMmOb98GuG7ZV4GaKqUkG-ztPLAK_qHJbAReKB-oCDryX0YSjy5W9Y0SGbNsK7
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzomb. Jún. 23, 2012 3:01 pm

Vagyok olyan szerencsés, hogy Conan Doyle novellái angolul Sidney Paget illusztrációival két példányban és kiváló állapotban könyvtáram részét képezik. Tegnap mielőtt mentem a szerkesztőségi találkozóra nézegettem a rajzokat. Paget munkái valami fantasztikusak, sosem tudok betelni velük hiába láttam már százezerszer őket. Különösen tetszik az egyik kép, amikor Sherlock Holmes zenehallgatás közben van megjelenítve: egyszerűen annyira angyali és harmóniát sugárzó az arca. Jeremy Brett valami fantasztikusan hozta ezt a jelenetet a Granada sorozatban.


Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Holmes_250
Sidney Paget rajza

Kapcsolódó cikk:
http://sherlock-sorozat.hu/conan-doyle-sherlock-holmes-novellai.php
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Jún. 20, 2012 1:28 pm

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Jún. 20, 2012 10:05 am

Olvasni jó:

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Doyle
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: JB és Jean CD   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Jún. 19, 2012 2:20 am

Jean Conan Doyle Jeremy-vel:


Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Tumblr_m5f3pnbvrE1rswfj6o1_500

Milyen szépen néz rá JB :)


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Jún. 01, 2012 10:02 am

SherlockFórum írta:
Úgy néz ki július végén fog dönteni a Legfelsőbb Bíróság Arthur Conan Doyle házának ügyében.

Jó hírek. Holmes megteremtőjének otthona nem lesz átépítve, bírósági ítélet született. Egyelőre ennyit tudok:

http://www.radiotimes.com/news/2012-05-30/sherlock-home-saved-from-developers
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Jún. 01, 2012 9:55 am

Mr. Holmes ismét meglátogatja Londont, az Undershaw érdekében :)

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 57746446978043304866211
Részletek itt.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 29, 2012 11:43 pm

Sziasztok!

Úgy néz ki július végén fog dönteni a Legfelsőbb Bíróság Arthur Conan Doyle házának ügyében.

http://www.saveundershaw.com/
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 22, 2012 7:38 pm

Szülinapi cikk Doyle-ról...

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Doyle1
Doyle és gyermekei

A cikk:
http://gyorplusz.hu/cikk/ezen_a_napon_sherlock_holmes_es_a_tunderek.html
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 22, 2012 7:34 am

Csatlakozom: boldog születésnapot a Mesternek!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 22, 2012 5:38 am

Ma van Sir Arthur Conan Doyle születésnapja. mizus
Bár már a Mennyben él, azért sok boldogságot kívánunk neki.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Doyle: Elveszett világ - 1912   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 22, 2012 4:12 am


Doyle és a dél-amerikai táblahegyek (tepuik) különös élővilága...

" Az Amazonas-vidék esőerdőinek északi peremén található néhány a Föld legbizarrabb hegyei közül. A tepuik, vagy táblahegyek sokszor függőleges falú kőtömbök, amelyek több száz méter magasan emelkednek ki a környező őserdőből...
Az Amazonas-vidék esőerdőinek északi peremén található néhány a Föld legbizarrabb hegyei közül. A tepuik, vagy táblahegyek sokszor függőleges falú kőtömbök, amelyek több száz méter magasan emelkednek ki a környező őserdőből...
A tepuik nem kis mértékben Arthur Conan Doyle 1912-ben megjelent regényének, az Elveszett világnak köszönhetik a hírnevüket... "


Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Tepui2

Tovább, a linkben:
http://gepnarancs.hu/2012/05/a-del-amerikai-tablahegyek-kulonos-elovilaga/
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzomb. Május 19, 2012 11:45 am

Külön az Undershaw Preservation Trust számára készül majd a Sherlock Maci/ Sherlock Bear, hamarosan árverésre bocsájtják Ebay-en, meg lehet majd venni. Tracy Baldock készítette.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 16586336388853367405016


A hozzászólást esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 22, 2012 10:59 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Doyle idézetek   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyCsüt. Május 17, 2012 9:49 am


Sir Arthur Conan Doyle idézetek:


Az a meglátásom, hogy többnyire a jelentéktelen esetek adnak lehetőséget megfigyelésre és vizsgálódásra, az ok és az okozat közötti összefüggés elemzésre, amely valóban érdekessé tesz egy nyomozást. A komolyabb bűnügyek általában egyszerűbbek, mivel minél súlyosabb a bűn, rendszerint annál nyilvánvalóbbak az indítékok.


Ha kizártuk azt, ami lehetetlen, akkor az, ami marad, bármilyen valószínűtlen is, csak az igazság lehet.


Minden boldogságomat megzavarta a lelkem legmélyén örökké mozgó nyugtalanság érzete: hogy én is csak olyan vagyok, mint a mesebeli ember, aki a szivárványt fogta meg, és hogy (...) bármilyen közel is van látszólag, a valóságban mégis örökké elérhetetlen.


A legsúlyosabb hiba, ha a tények megismerése előtt kezdünk el elméleteket gyártani. Biztos, hogy a tényeket kezdjük majd el hozzáigazítani az elmélethez, pedig éppen fordítva kellene eljárni.


Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Doyle könyv, nem Holmes   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Május 16, 2012 2:14 am

Doyle: Gerard brigadéros kalandjai

„Az álmodozás helye és ideje vett körül. Végigpergett előttem az életem, mindazon nagy tettekre gondoltam, melyek részese lehettem, a lovakra, melyeket kedveltem s a hölgyekre, kiket szerettem. Aztán drága jó anyám jutott az eszembe, és elképzeltem örömét, amikor meghallja, hogy a falu népe a fia hírnevéről beszél. Aztán a Császárra gondoltam és Franciaországra, drága szülőhazámra, a napsugaras Franciaországra, a gyönyörű lányok és daliás ifjak anyaföldjére. Szívemet még most is elárasztja a boldogság, ha arra gondolok, mint vittük el trikolorját oly sok száz mérföldnyire a határain túlra. Életem bármikor felajánlom a nagyságáért. Kezemet szívemre téve éppen megesküdtem erre, amikor hátulról váratlanul nekem ugrott a gondolás…”

http://bookline.hu/product/home.action?id=112881&type=22&_v=Arthur_Conan_Doyle_Gerard_brigaderos_kalandjai
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 15, 2012 8:01 pm

Radix pedis diaboli írta:

Doyle sírja

Rajongók szoktak kivinni hozzá pipákat. Jó lenne ha egyszer én is vihetnék.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Doyle sírja   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 15, 2012 11:28 am

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 231865080785530326_XAuUl9U2_c

Doyle sírja
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Május 15, 2012 7:40 am

Radix pedis diaboli írta:
Idézet Doyle-tól:

" A legsúlyosabb hiba, ha a tények megismerése előtt kezdünk el elméleteket gyártani. Biztos, hogy a tényeket kezdjük majd el hozzáigazítani az elmélethez, pedig éppen fordítva kellene eljárni. "


Arisztotelész azt tanította Nagy Sándornak, hogy senkiről ne feltételezzen semmit, előbb ismerje meg a helyzetet, (tapasztaljon) és utána következtessen. Milyen hasonló!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyHétf. Május 14, 2012 9:42 pm

Anyai ágon a családomban pénz kapcsán Rothschild bárót emlegették sokat, ha pedig a logikáról volt szó Sherlock Holmes nevét említették meg. Mikor rákérdeztem Rothschild báróra mondták, hogy gazdag és szép lovairól ismert. ( http://index.hu/gazdasag/vilag/rothcs070614/ ) Sherlock Holmes-ról azonban csak annyit mondtak, hogy híres nyomozó, aki nem létezik. Gyerek fejjel nem értettem hogyan lehet híres valaki aki nem létezik és nem is egy rajzfilm figura. (Azt hiába tudakoltam mit nyomozott ki, milyen bűnözőt kapott el, hogy miatta népszerű lett.) Ma már tudom Sherlock Holmes egy irodalmi alak és a Baker Street-re azért fiktív volta ellenére sokan küldenek neki levelet.

Sherlock Holmes volt, van, lesz.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyHétf. Május 14, 2012 6:37 am

A videóban elhangzottak....

Sír Arthur Conan Doyle

Sokmindent elért életében, orvos, író, politikai aktivista volt, és ő adta a világnak vitathatatlanul az egyik legnagyobb karaktert az irodalom történetében. Egy karaktert, aki tovább inspirál, elbűvöl... Ez a nagyszerű ember megérdemli hogy története, öröksége, és Holmes-sa megmaradjon, és a jövő nemzedéke is élvezhesse.

De mi a helyzet az otthonával....

Undershaw. Conan Doyle itt élt 1897 és 1907 között között, és e falak mögött írta a Holmes történetek csaknem egyharmadát. 2005-ig jó kezekben volt, Hotelként és Étteremként üzemelt, tiszteletben tartva az örökséget és a tervezést. Aztán megvette egy vállalkozó, aki sajnos elhanyagolta, nem tartotta karban. A helyzetet rontja, hogy hamarosan az egész épületet kiürítik, azzal a tervvel, hogy sorházakként építik újjá.

Mark Gattis az Undershaw-ról


Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Mgattis

„Az Undershaw első látásra nagyon lehangoló látványt nyújt, szomorú látni, hogy Arthur Conan Doyle háza, a hely, ahol a Sátán kutyáját és a Sherlock Holmes visszatért írta elenyészik.... Szerintem mindent meg kell tennünk, amit csak tudunk, hogy tudassuk az emberekkel, mi történik.”

Peter Egan (színész, játszotta Sherlock Holmest) az Undershaw-ról


Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Pe2g

Ami szerintem rendkívüli Sherlock Holmesban, hogy azt hittem, ahogy sokan mások, hogy igazi. Azt hittem, valós, nem kitaláció, ahogy Dr. Watsonról is úgy gondoltam, hogy valós személy. És biztos vagyok benne, hogy sokan élnek még, akik ugyanezt gondolták. És ahányszor elmentem a kitalált cím, a 221b mellett, hatalmas sorokat láttam az épület ellőt, akik jöttek megnézni és ünnepelni ezt a nagyszerű karaktert, amit Arthur Conan Doyle teremtett. És az is meglepett, hogy a fikciót jobban ünneplik és támogatják, mint a valóságot... És itt vagyunk, harcolunk ezért az épületért, ahol Doyle megteremtette ezt a kitalált karaktert, és szerintem a valóságot kéne támogatnunk. És a valóság az, hogy Conan Doyle nagyszerű író volt,.... és szerintem meg kell őriznünk ezt a csodás épületet egy emlékműként Arthur Conan Doyle emlékére. Ezért arra biztatom önöket, hogy ne hagyjuk elveszni, tartsuk életben. ”

A videóban csak a sárga szöveg szerepel, a könnyebb megértés érdekében került be az egész szöveg, a teljes videó pedig megtekinthető itt.

Stephen Fry az Undershaw-ról


„Mit gondol majd a jövő nemzedéke rólunk, ha hagyjuk Holmes megteremtőjének az otthonát hanyatlásba dőlni, és elhanyagoljuk? Mit fognak gondolni, ha megtudják, hogy lebontattuk lustaság és kapzsiság matt? Olyan döbbentek lesznek, mint százezrek a világon, akik így kiáltanak: Ne! Állj! Gondolkodjatok! ... Az Undershaw lehet még oktatási központ, látogatói szenzáció, és egyedülálló múzeuma a tiszteletnek.”

Julian Barnes az Undershaw-ról (részlet)


Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Julianbarnes

„... Talán a legfontosabb dolog az, hogy ő tervezte (a házát) Svájcban volt azidőtájt, és rajzokat, jegyzeteket küldött haza, az építészeknek: A dolgozószobám az emeleten legyen, a kilincs ilyen legyen” , stb....”

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Save Undershaw   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyVas. Május 13, 2012 9:17 am

A hivatalos kampány videó - 2012



Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Save Undershaw   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Május 11, 2012 9:17 am

Egy új plakát, valóban beszédes...
Ne hagyjuk, hogy Doyle háza üressé váljon: Save Undershaw!

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Sherlock-holmes-empty-house-thumb-350x535-157395

http://www.dollymix.tv/2012/05/save_sherlocks_home_undershaw.html
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Május 11, 2012 7:37 am

A nagyok:

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Tumblr_m2ftfpIct61r067rxo1_400

George Gissing, E. W. Hornung, Sir Arthur Conan Doyle és H. G. Wells
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 09, 2012 9:56 pm

Egy videó "Save Undershaw!"

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyKedd Ápr. 03, 2012 11:01 pm

Cikk:

The Thrilling Detective oldal - összeállították minden idők tizennégy legjobb magánnyomozós bűnügyi kötetét. A lista csalódás lehet Miss Marple és Sherlock Holmes rajongóinak, de a hazai olvasók örömmel fedezhetik fel: a listán szereplő regények közül több is olvasható már magyarul.
http://mno.hu/grund/itt-a-veres-tizennegyes-1065765
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 02, 2012 8:14 pm

A Sherlock Holmes Klubtalálkozón Tahi Tóth László színművész ( http://tahitothlaszlo.hu ) többek közt pont erről beszélt, hogy gyerekkorában látott egy fényképet ami Conan Doyle-t ábrázolta, ahogyan célba segít egy atlétát. Elküldöm neki a cikket. Bár itt azt írják Doyle mégsem segített, de annyi sport eseményen részt vett, lehet, hogy más esetről volt szó. Mindenesetre érdekes. Köszönjük.
kacsintó

Külön hálám a fórumos segítségért is.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 02, 2012 5:33 pm

1908 - Londoni Olimpia:

" Dorando Pietri érkezett meg elsőként. Az olasz hullafáradt volt már. Amint beért a stadionba, a tömeg óriási éljenzésben tört ki, Pietri pedig be is fordult jobbra, ahol reményei szerint rögtön meglátta volna a célt. Ehelyett egy csomó ember állt elé, akik heves gesztikulálással mutatták, hogy balra kellene menni. Pietri elindult a helyes irányba, de váratlanul megállt, majd összeesett. Többen odamentek segíteni, és hősünk ennek köszönhetően tovább is tudott menni, de aztán újra és újra földre zuhant.
A legendák szerint Arthur Conan Doyle, a Sherlock Holmes-történetek szerzője is a segítők között volt... "

A cikkben korabeli filmfelvétel!

http://www.nemzetisport.hu/atletika/olimpiai-leg-atletika-2124275
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Márc. 28, 2012 7:12 am

A nagy pipázó:

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Doyle_with_pipe

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Corbis-CA004535

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Author-Sir-Arthur-Conan-D-001

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 16, 2012 10:35 pm

Radix pedis diaboli írta:

Remélem, egyszer eljutunk a Holmes Museum-ba és itt fogunk utána ebédelni, sörözgetni... Ha nyerek a lottón mindenki a vendégem!

:) Én is szeretnék eljutni oda, és ha már Londonban vagyok, ki nem hagyom!
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 16, 2012 9:55 pm

esztertoth13 írta:
SherlockFórum írta:
Eszti milyen helyes Holmes-t hoztál! kacsintó Köszönjük szépen.
Örülök, hogy tetszik. Most láttam egy képet Mr. Holmes-ról ahogy egy Holmes étterem előtt áll. Ez az az étterem, amire Londoni virtuális sétám alkalmából rá találtam, a Trafalgar tér közelében. Holmes Holmes étterem előtt :)

Remélem, egyszer eljutunk a Holmes Museum-ba és itt fogunk utána ebédelni, sörözgetni... Ha nyerek a lottón mindenki a vendégem!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 16, 2012 11:47 am

SherlockFórum írta:
Eszti milyen helyes Holmes-t hoztál! kacsintó Köszönjük szépen.

Örülök, hogy tetszik. Most láttam egy képet Mr. Holmes-ról ahogy egy Holmes étterem előtt áll. Ez az az étterem, amire Londoni virtuális sétám alkalmából rá találtam, a Trafalgar tér közelében. Holmes Holmes étterem előtt :)

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 429689_408018075891565_143840102309365_1586607_1126892079_n

Itt található az étterem/vagyis pub, elnézést, én hívom csak így :) :

http://maps.google.hu/maps/place?cid=1367455121976322118&q=trafalgar+square+northumberland+street+sherlock+holmes+pub&hl=hu&gl=hu&ved=0CDQQ-gswAA&sa=X&ei=wcNjT93bLIaK_AaprIH9BQ&sig2=A4cqJ_h1CMDBoVrV-3J_-g
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 16, 2012 11:27 am

Eszti milyen helyes Holmes-t hoztál! kacsintó Köszönjük szépen.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 16, 2012 11:03 am

Együtt nyomoz Conan Doyle és Harry Houdini

http://thefilmstage.com/news/dreamworks-acquires-j-michael-straczynskis-houdinidoyle-crimefighting-script/

Ha jól értem a cikket a Dreamworks megvette J. Michael Straczynski (nevéhez fűződik a Babylon 5) "Voices From the Dead" című alkotását, melyben Sherlock Holmes híres megalkotója meg a szenzációs Harry Houdini együtt nyomoz New Yorkban az 1920-as években történt gyilkosságok után. A két zseni a valóságban sosem derített fel együtt bűnügyet, ám annyi alapja van a dolognak, hogy ismerték egymást és néhány évig barátok voltak. Kapcsolatukról részletek:
http://sherlock-sorozat.hu/sir-arthur-conan-doyle.php

Conan Doyle és Harry Houdini:
Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Tumblr_lhs78xooP61qzyfwq

Tisztelettel: https://sherlockholmes.forum.st



Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 16, 2012 9:37 am

Like-oltam az oldalt, és most látom, hogy Sherlock Holmes is megérkezett :) Igazából nem rég hagyta el Londont. Egy olyan kezdeményezés volt, hogy fényképezd le magad Mr Holmes-szal, és segíts megmenteni az Undershaw-t.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 42013940778580258145914

Holmes looking for clues at the Diogenes club. - Holmes nyomokat keres a Diogenész klubnál.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 65961187

At Convent Garden. - A Convent Gardennél.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 81717593

Holmes is now leaving London. 3 cheers for Mr Holmes. - Holmes elhagyja Londont...

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Leavek

Többet itt: https://www.facebook.com/saveundershaw
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Doyle háza, segíts megőrizni Te is!   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyHétf. Márc. 12, 2012 9:07 pm

Undershaw

Sir A. C. Doyle és családja rezidenciája, egy szép, késő viktoriánus stílusú ház, melynek tervezésében Doyle is részt vett.
Itt írta a Sátán kutyáját és a Sherlock Holmes visszetérésének történeteit, a helyi temetőben nyugszik Doyle felesége, édesanyja és két gyermeke.
Ma a ház üresen áll, elhanyagolt állapotban... Egy építési vállalkozó engedélyt kért az átalakítására, így az egész házat szétvernék, új lakásokat hoznának létre benne, szétzúzva az eredeti egységes struktúrát!
Az Undershaw Preservation Trust célja megőrizni és felújítani a házat eredeti, késő viktoriánus formájában, Sherlock Holmes kiállítást létrehozni, bronz szobrot állítani Holmes-nak.

A célt támogatja Mark Gattis és sok Holmes szövetség, szervezet.

A petícióhoz csatlakozhatsz ebben a linkben, ahol a teljes történetet is olvashatod, a házról készült képekkel, videóval:
http://www.saveundershaw.com/

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Mini-0004_Undershaw_House_Hindhead_24-01-1016

Vagy a Facebook-on, mert cél min. 10.000 támogató elérése:
https://en-gb.facebook.com/saveundershaw
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: WikiAnswer   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzomb. Márc. 10, 2012 9:22 pm

Hi, Guitarman!

Doyle-ről pár kérdés-válasz itt, angolul:
http://wiki.answers.com/Q/Did_arthur_Conan_Doyle_have_any_brothers_or_sisters
Vissza az elejére Go down
Guitarman




Hozzászólások száma : 5
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 20.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 09, 2012 8:57 pm

Köszönöm szépen az értékes információkat :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Márc. 09, 2012 3:01 am

A hír olyan amilyen, hogy ki mit gondol róla azt döntse el maga:

http://www.mult-kor.hu/20120207_a_brit_regeszet_legnagyobb_atverese
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Doyle family   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Márc. 07, 2012 7:31 am

Hi, Guitarman!

Doyle első házasságából három gyermek született: Mary, Arthur és Louise.
A második házasságból születtek: Denise, Adrien és Lena Jean.

Doyle legidősebb lánya, Mary 1976-ban halt meg.
Denise egy grúz hercegnőt vett feleségül, 1955-ben halt meg.
Adrian Svájcban Conan Doyle Alapítványt hozott létre, 1970-ben halt meg.
Legfiatalabb lánya, Dame Lena Jean a Women's Royal Air Force igazgatója lett, innen az előkelő "Dame" titulus, 1997-ben halt meg.


A nevek alapján tudsz tovább nyomozni, ezen kívül találtam egy angol nyelvű linket is Doyle családfájáról:

http://www.conandoylecollection.co.uk/about-doyle-family.html
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Márc. 07, 2012 7:08 am

Kedves Guitarman!

gondolkozik Már nem nagyon. Épp ezért a szerzői jogoknak is szövevényes átláthatatlan története lett Sherlock Holmes kapcsán - melynek már csak nagyon szegről-végről van köze Conan Doyle-hoz: http://index.hu/kultur/media/2012/01/29/jogvedett_tartalomnak_minosul_sherlock_holmes/

Üdvözlettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Guitarman




Hozzászólások száma : 5
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 20.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzer. Márc. 07, 2012 7:02 am

Nem tud valaki Sir Arthur Conan Doyle ma is élö leszármazottjáról?
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzomb. Márc. 03, 2012 6:19 am

110 évvel megírása óta most először adják ki Doyle első regényét, melyet The Narrative of John Smith (John Smith elbeszélése) címmel írt.

http://www.metropol.hu/cikk/739861
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptySzomb. Márc. 03, 2012 12:53 am

2005 január 27: Hiába vártam Conan Doyle legújabb kötetét

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Tumblr_lys6ksCVrv1rngwbdo1_500
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 EmptyPént. Jan. 27, 2012 11:27 am

Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei   Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sir Arthur Conan Doyle Élete és Művei
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: CONAN DOYLE és SHERLOCK HOLMES :: Conan Doyle-
Ugrás: