Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Márc. 26, 2013 8:50 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_m4nwenQyws1qbkitzo1_400
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyHétf. Márc. 18, 2013 2:36 pm

Szép napot!

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Basil-rathbone-sherlock-holmes-papirbaba

Basil Rathbone Sherlock Holmes figurával gazdagodott a papírbaba rovatunk:


http://sherlock-sorozat.hu/papirbabak-sherlock-holmes.php


Üdvözlettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: BR   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Márc. 05, 2013 7:08 am

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: BR   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyCsüt. Feb. 28, 2013 9:35 pm

Sherlock Holmes és a terror hangja - képekkel...
(Sherlock Holmes and the Voice of Terror)

http://www.port.hu/sherlock_holmes_es_a_terror_hangja_sherlock_holmes_and_the_voice_of_terror/pls/w/films.film_page?i_film_id=133136
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyHétf. Feb. 18, 2013 6:25 pm

Revati írta:
SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_lsc8ny4i771qaun7do1_500

Nagyon szeretem ezt a képet. Basilnak irtó jól álltak az elegáns öltözékek, de főleg az arca miatt kedvelem: Ez a mimika. Annyira ott van a szomorú, gondterhelt, magányos zseni, akárcsak Frederick Dorr Steele rajzán:

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone B8829ab8-8afc-4023-b9ec-e9c84c560b12_273

Kapcsolódó oldal: http://sherlock-sorozat.hu/frederick-dorr-steele.php
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyHétf. Feb. 18, 2013 7:55 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_lfp7slvWRS1qbqw5eo1_500
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyHétf. Feb. 18, 2013 6:34 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_lsc8ny4i771qaun7do1_500
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 9:02 pm


Sherlock Holmes és az algíri üldözés (Pursuit to Algiers), fekete-fehér, amerikai krimi - 1945

Képek a linkben:
http://www.port.hu/sherlock_holmes_es_az_algiri_uldozes_pursuit_to_algiers/pls/fi/films.film_page?i_film_id=133137&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Feb. 12, 2013 7:44 am

A Sátán kutyája (1939)

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_m6ybj02Y881qlll6ko1_500
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyPént. Feb. 01, 2013 5:34 am

Ez se rossz... kacsintó

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Basil-rathbone
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyPént. Feb. 01, 2013 5:33 am

Találtam egy lehengerlő képet.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Basil+main
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Jan. 02, 2013 5:21 am

Sherlock Holmes elájul:

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_m7j3kx3wUi1r3i95ho1_250
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Dec. 11, 2012 11:31 pm

Nagyon jó lett ez a palkát, tetszik a sárga szín, a színei nagyon jók. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Dec. 11, 2012 1:47 pm

Halihó!

Terveztem egy kisebb plakátot Basil Rathbone-ról színes képekkel. (Jó lesz majd a tervezett Sherlock Holmes kiállításra, meg mert annyira kedvelem ezt a színészt, hogy úgy döntöttem nem élhetek ilyen képes emlék nélkül.) Teljesen meglepődtem mikor a plakátot kézbe vettem. A net nem tudja visszaadni milyen szálfa tartása és kisugárzása van Rathbone-nak. Online licithelyeken szép összegekért árulják az aláírását vagy a Sherlock Holmes filmekről készített lobbi kártyákat, ezek elég hamar el is kelnek. Most már értem ezeknek "varázsa" van Basil-tól. A mai napig találok a világhálón rajzokat, festményeket róla. Legendás hollywood-i színész volt, okkal.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone 8fd5a53128d9101e39761eb409fed82e

És végül, hogy Nigel Bruce-ról is hozzak aranyosat: Watson mesél

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_lpxgg3RUdw1qftxp8o1_500
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyVas. Dec. 09, 2012 5:17 am

Sziasztok!

Az egyik dokumentumfilm csatornán (Viasat Explorer) szokott menni a "Hűha, ezt sosem tudtam!" vagy a médiabox szerint "Jé, ezt nem is tudtam!" amerikai ismeretterjesztő sorozat. Egész érdekes:

http://tv.animare.hu/tvmusor.aspx?id=cc094bef1c46744094941b5e5b3f2e920f&s=

Egyik részében a divatról volt szó és Basil Rathbone Félelem a sötétben filmjéből mutatták Vivian Vedder színésznőt a csinos öltözködésre példaként.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tbn06

Megértem. Tényleg dögös nő volt, és igen elegáns volt ebben a ruhában.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyCsüt. Nov. 29, 2012 10:51 am

Kis sapka, nagy pipa, hatalmas agy:

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_lxcsuaqwan1r121mko2_250
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyCsüt. Nov. 29, 2012 10:01 am

pc

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_mcm4f8rxD41r3i95ho1_500
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyPént. Nov. 16, 2012 9:46 am

Igen, pontosan. Rengeteg tévhitet lerombolt a kutyatartással kapcsolatban... Megtanított pl. nem egy kis testű gazdit arra, hogy nevelje meg bátran a kutyáját, mert az nem "cukiság" amit művel, hanem engedetlenség, és csak rosszabb lesz...
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyPént. Nov. 16, 2012 9:42 am

Jó kis sorozat az. Rávilágít arra, hogy milyen sokszor hibáztatják a gazdik a kutyát, pedig az ő hozzá nem értésük miatt válik kezelhetetlenné. Persze nem minden eset ilyen.

Az is jó dolog, hogy még azokat a kutyákat is át lehet nevelni, akik viadalokon küzdöttek. Embert próbáló munka, de legalább nem végzi minden harci kutya elaltatva.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyPént. Nov. 16, 2012 9:23 am

Revati írta:
Én nagyon sokat kaptam a kutyáimtól, éppen ezért nagyon tudom sajnálni azokat, akik valamilyen okból nem oszthatják meg állatokkal az életüket.

Erről a Kutyadoki jut eszembe. Először mikor meghallottam, olvastam a sorozatáról, azt hittem, egy újabb hülyeség... Aztán elkezdtem nézni, a mamát követve, és ő szokta mondani, hogy kutya nélkül nem teljes a család. Amúgy nagyon pozitív ember, én nagyon tisztelem, azt amit elért, ahová jutott, még az egyik könyvét is elolvastam. (amihez a könyvtárban hozzá jutottam.) Sokat tanultam tőle még úgy is, hogy nem vagyok kutya tartó. Szokta mondani, hogy a kutyák a jelenben élnek, és mások is írták neki, hogy bár nincs kutyája a műsor segített pl. megregulázni a rosszcsont gyerekeket :) Azt a módszert alkalmazta egy anyuka, amit ő mutatott. És ami a legjobb, hogy mennyi kutyát ment meg az elaltatástól. Eddig összesen 3 kutyát nem tudott rehabilitálni, ami szép eredmény mizus
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyPént. Nov. 16, 2012 8:17 am

Nekünk mindig volt kutyánk, macska időszakosan, mert vagy elkóboroltak, vagy autó alá kerültek, sajnos. Mikor ötéves voltam, más városba költöztünk, panelba, de nagypapáméknál megmaradtak a jószágok, jó pár évig tyúkokat is tartottak még. Érdekes, hogy egyetlen kutyánk volt, akiért fizettünk is, a többit ajándékba kaptuk...Úgy érzem, sokkal sivárabb lett volna a gyerek-és fiatalkorom kutyák nélkül. Volt tacskónk, voltak keverék kutyáink, egy gyönyörű kanadai juhászunk (úgy néz ki, mint egy hófehér németjuhász). Az utolsó három kutyánk mind daganatos megbetegedés miatt halt meg, illetve elaltattuk őket, hogy ne szenvedjenek, az utolsó kutyus 2010. októberében ment el. Azóta kutyus nélkül maradt a ház, idén májusig, azóta van egy szépséges fekete pulink.

Én nagyon sokat kaptam a kutyáimtól, éppen ezért nagyon tudom sajnálni azokat, akik valamilyen okból nem oszthatják meg állatokkal az életüket.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyPént. Nov. 16, 2012 7:23 am

Nagyon szép ez a történet A farkaskutyáról mizus Nekünk sajnos az én életemben nem voltak kutyáink. Csak hallok történeteket, mikor régen a papáék falun éltek, volt egy német juhász kutyájuk, mama mesélte hogy mindig a papa elé ment, szerette :) Macskájuk is volt, ő meg a nagy haza térő. Mama mérges volt, hogy elkapta a tyúkokat, kacsákat... Ezért elvitték. Aztán jó hosszú idő után visszatért, visszajött, és onnantól nem bántotta a madarakat.

Annyira sajnálom, hogy nem láthattam ezeket az állatokat. Most olyan helyen lakunk, ahol csak egereket lehetne tartani nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 12:34 pm

Basil imádta az állatokat. Ha jól tudom a kastélyban ahol élt még kecskéket is tartott. Régen pedig nekünk is volt egy gyönyörű farkaskutyánk Astra. Hatalmas, fenséges, erős és veszélyes jószág volt, de akit szeretett azzal mérhetetlenül jóságos volt. A gyerekeket viszont utálta. Ingerelte, hogy megrettentek tőle. Én voltam az egyetlen kölyök akit elviselt. Talán mert családtag voltam, talán érezte rajtam az akkori betegségem, de nekem mindent megengedett. Takargattam meg palástot kapott. (Mentségem, hogy akkor még kicsi voltam. Ma felnőtt fejjel úgy érzem nagy szerencsém volt, hogy érezte szeretem s elnézte milyen dinka vagyok.) Szerencsémre minden gyereklányos próbálkozásom határtalan türelemmel viselte. Olyan tiszta szeretettel volt irántam, mint akik akik megismernek s szeretnek. Képtelenség kihúznom akkor már náluk a gyufát! Astra fantasztikusan kedves lény volt. Megértem, hogy Basil Rathbone szívből szerette a saját "farkasát".

Egy családi kép:

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Rodion_rathbone_ouida_bergere_and_b
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: The Scarlet Claw   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Nov. 14, 2012 11:02 am


Sherlock Holmes és a vörös karom - The Scarlett Claw

fekete-fehér, amerikai krimi, 74 perc, 1944
szereplő(k):
Basil Rathbone (Sherlock Holmes)
Nigel Bruce (Dr. Watson)

A linkben képgaléria:
http://www.port.hu/sherlock_holmes_es_a_voros_karom_the_scarlet_claw/pls/fi/films.film_page?i_film_id=137783&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Nov. 14, 2012 8:10 am

Nagyon szép az a kutyus! Hiába, aki a kutyákat szereti, az nem lehet rossz ember.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: BR és a Kutyus kolléga   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Nov. 13, 2012 8:39 pm

Egy kedves kép...

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_ljh1f2xp761qgkym4o1_r1_500

BR farkaskutyájaval, Mortiz von Niklotsburgh-gal


Jeremy Brett BR-t tartotta A Holmes-nak, közös volt kutyaszeretetük is.
BR kutyusa halálakor még verset írt hozzá!
Angolul a linkben:
http://www.jeremybrett.info/forum/viewtopic.php?p=6924


A hozzászólást Radix pedis diaboli összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Nov. 14, 2012 10:19 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Okt. 23, 2012 8:04 pm

Nagyon jó kép mizus Kár, tényleg, hogy nincs színes, Basil R. játékát még csodásabbá tennék a színek. Így is jó, bár néha kicsit fakónak tűnnek. De én is szeretem a feketét, mindenhez megy, de a vörössel különösen jól mutat.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Okt. 23, 2012 3:44 pm

Sziasztok!

Pár napja dolgozom a Sherlock Holmes filmekről és színészekről szóló rovatunkon. Nagy munka, hisz szépen van anyag, még ha csak a magyarok által ismert feldolgozásokkal foglalkozunk is. Úgy döntöttem keresek Basil Rathbone-ról színes képet, de olyat amit igazán megfelelőnek véltem nem találtam, ezért elkezdtem a digitalizált filmjeiből kockázni illetve montirozni. Láttam a fekete köntösét a fekete szegéllyel. A kedvenc színem a fekete és odavagyok a köntösökért is. Ha gazdag lennék biztos készítettnék magamnak egy olyan köntöst. Imádom. Be kellett tennem a képbe:

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Basil-rathbone-sherlock-holmes
KÉP - PICTURE:
Szerző: SherlockExtra - Made by: SherlockExtra
SherlockExtra web: http://sherlock.extra.hu


Szerettem volna a Sherlock Holmes otthona rovatunkba színes képet Basil Rathbone kopójának Baker Street-i otthonáról. De a digitalizált változatnál nem vagyok benne biztos, hogy mindenhez az erdeti színeket adták, és észrevettem, hogy amikor lehetett fekete-fehéren hagyták a szoba bizonyos részeit. Nyilván valamilyen technikai okból, így sajnos marad a feket-fehér fénykép:

http://sherlock-sorozat.hu/sherlock-holmes-otthona-londonban.php




Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Okt. 03, 2012 12:02 am

Sherlock Fórum írta:
Reggelenként úgy kelhetek, hogy láthatom a Sherlock dolgaim és örömmel nézek rá.

Gratulálok a szerzeményhez, mindig jó érzés, ha az ember gyűjteménye bővül. :)

Erről csak az jutott eszembe, hogy nálam az ágy elrendezése ezt nem teszi lehetővé, de a Sherlock Holmes DVD-im mindig szem előtt vannak, ahányszor a fiók felé nézek. Jó rájuk nézni. mizus


A hozzászólást Esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Okt. 23, 2012 8:02 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Okt. 02, 2012 2:52 pm

Sziasztok!

Mikor kedvezőbb volt a forint és a valuta árfolyama nem bírtam megállni, hogy ne vegyem meg az arany színű Basil Rathbone maszkot. Finom kelmére helyeztem üveg mögé, hogy ne porolódjon. Bevallom kicsit tartottam tőle, hogy némileg morbid benyomást tesz, mert mégiscsak egy maszk, mégha az ember tudja nem hallotti, mert a Sherlock Holmes forgatáshoz vették le róla. Azonban Basil Rathbone arcában nem csak filmvásznon, hanem így is van valami megnyugtató. Reggelenként úgy kelhetek, hogy láthatom a Sherlock dolgaim és örömmel nézek rá. Valahogy úgy érzem ez az ember tényleg békés figura lehetett, nem csak a filmjei, meg nyilatkozatai alapján, hanem már arclenyomata alapján is. Kedvelem.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Basil_Rathbone__colorized_by_efiwyvan
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyCsüt. Szept. 13, 2012 9:07 pm

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone 0

Küldöm ezt a képet két elegáns személyről. Sherlock Holmes-ról és Caesar-ról. Basil nyomozójának volt szobra a császárról és azt használta viaszbáb helyett, hogy egy merénylő abba lőjjön őhelyette. Aztán megjegyzi Watson-nak, hogy a jelentős embereknek mindig jelentős orruk volt.

nevető
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyVas. Szept. 09, 2012 6:13 am

:) Azt a részt szeretem.. bár nem is sokat láttam, de hála a Fórumnak, ezt igen :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyVas. Szept. 09, 2012 5:49 am

Igen ez "A félelem a sötétben" filmben van. Basil Rathbone úgy bukkan fel, hogy megszólították a peronon állva és megfordult.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzomb. Szept. 08, 2012 9:17 pm

Sherlock Fórum írta:
Basil mint Sherlock Holmes.

Ez a kép a vonatos részben van? Ha nem, mindegy, csak valahogy ismerős :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzomb. Szept. 08, 2012 9:22 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Basil_rathbone

Basil mint Sherlock Holmes.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyHétf. Aug. 13, 2012 10:38 pm


Ez a maszk tényleg nagyon élethű, és szép :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyHétf. Aug. 13, 2012 10:32 pm

Tegnap elkaptam egy kisebb televíziós csatornán a "Sherlock Holmes és a titkos fegyver" című részt. Jó volt Basil-t újra látni. Annyira kiválóan alakított könyvkereskedőként is. Nemrég lehetett kapni a maszkjának a másolatát, amit egy olyan cég készít aki díjat nyert azért mert múzeumi minőségben készít a Hollywoodi maszkokról másolatot. Gyönyörű aranyozott maszk volt, (nem az amit előző hozzászólásomban képekkel megjelenítettem.) Haj, nagyon szerettem volna, de 15 ezer forintot kóstált szállítással együtt. Viszont a maszk fotóit lementettem a számítógépemre, így ha virtuálisan is, de megvan.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Júl. 24, 2012 5:39 pm

Revati írta:
Nahát! Holmes feltalálta a léghegedülést!

nevető Ez tetszett. Ez volt a léggitár elődje, nagyon jó. Köszönöm a poént.

Hoztam képeket meg némi információt Basil Sherlock Holmes maszkjáról:

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Sh1 SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Shp

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Shcl

Amúgy Basil Rathbone modell volt egy maszkhoz, a "Sherlock Holmes és a titkos fegyver" című filmhez. Abban ugyanis egy jelenetben könyvkereskedőnek álcázza magát és ehhez kellettek mélyebb ráncok, hisz a koránál idősebb férfit játszott. A maszk egész jó lett és néhány másolatát, mely múzeumi minőségűek és arany színűek néha még lehet kapni borsos áron.

"A Sherlock Holmes nevében" című film készítésénél láttam, hogy Tahi Tóth László (http://tahitothlaszlo.hu) színművészről is készítettek maszkot. Macerás, kellemetlen és időigényes szerintem az ilyesmi, becsülöm azt aki megcsinálja.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Júl. 18, 2012 7:04 am

Sherlock Fórum írta:
SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_m4z0l9wNmX1qgsxjvo2_250

- Hegedűt! Hegedűt! Hegedűt!

Nahát! Holmes feltalálta a léghegedülést!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Júl. 18, 2012 4:37 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_m2z3movjyD1qbkitzo1_400

Sherlock Holmes (Basil Rathbone) Watson (Nigel Bruce) és Conan Doyle Sherlock Holmes könyve.

Kapcsolódó link: http://sherlock-sorozat.hu/conan-doyle-sherlock-holmes-novellai.php
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Júl. 18, 2012 4:10 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_m01b6bpGv11rpxjmoo1_1280

Imádom ezt a pasit. mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Júl. 18, 2012 3:29 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Tumblr_m4z0l9wNmX1qgsxjvo2_250

- Hegedűt! Hegedűt! Hegedűt!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzomb. Júl. 07, 2012 3:14 am


SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Rathbone71
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptySzer. Júl. 04, 2012 8:50 am

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Brc87

Basil Rathbone hegedülni tanul. (Studió felvétel)
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Júl. 03, 2012 7:46 am

Legyen neki könnyű a föld.

Hihetetlen, mennyit szinkronizált. Szeretem a hangját.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyKedd Júl. 03, 2012 4:17 am

Szomorú hír: Elhunyt Gruber Hugó bábművész, szinkronszínész. Sok emlékezetes szinkronszerep mellett ő volt Nigel Bruce Watson-jának magyar hangja is. Isten nyugasztalja!

http://www.hir24.hu/kultura/2012/07/03/elhunyt-gruber-hugo/
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyVas. Jún. 24, 2012 8:45 am

Basil Rathbone és Vincent Price emlékvideó:

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyVas. Jún. 24, 2012 8:37 am

Az első film amiben Basil Rathbone-t láttam a Robin Hood volt. Már ebben megragadott milyen jó színész és akkor még nem is tudtam, hogy ő korának legendás Sherlock Holmes-a volt:



Errol Flynn Basil Rathbone kardjelenete
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyVas. Jún. 24, 2012 8:27 am

Basil Rathbone mondja Edgar Allan Poe "Egyedül" című versét:



Más voltam már mint kisgyerek -
mást láttam, mint a többiek -
s mely vágyam felszította, az
sem volt közönséges tavasz.
Szomorúságom társtalan volt:
az öröm sem oly dalra hangolt,
mint másokat: s akárhogyan
szerettem, csak magánosan.
Mert belém döbbent már korán,
még életharcom hajnalán,
a minden jó és rossz alatt
rejlő titok, mely fogva tart:
forrás, csermely ezt idézte,
ezt a bércek meredélye,
ezt a nap, mely nyárutók
aranyába ágyazott -
ezt a villám, amidőn
átsuhant a levegőn -
ezt a dörgő fergeteg
s a felhő, mely szememet
(míg kék volt a menny fele)
démonként nyűgözte le.

/Fordító: Hárs Ernő/
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone EmptyHétf. Jún. 18, 2012 7:46 am

Basil Rathbone egy őt ábrázoló Sherlock Holmes szobrot tart a kezében:

SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Brc104
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty
TémanyitásTárgy: Re: SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone   SHERLOCK HOLMES                                                             - Basil Rathbone Empty

Vissza az elejére Go down
 
SHERLOCK HOLMES - Basil Rathbone
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» SHERLOCK HOLMES ÉS A LÁNGOLÓ VÁROS - Ben Syder - Sherlock Holmes és a lángoló város
» Sherlock Holmes 3.
» Jude Law a színész
» Sherlock Holmes
» Sherlock Holmes Játék 2.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: Egyéb Sherlock Filmek és Sorozatok-
Ugrás: