Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!

Go down 
+2
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Aug. 13, 2012 8:24 am

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 4

- Ugye milyen csodás a kémia?
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Aug. 13, 2012 8:22 am

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Greatgame

Sherlock Holmes és a láthatatlan ember.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Aug. 13, 2012 8:20 am

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_m0cn3wcP6F1qzet3ao2_250

- Sherlock viselsz alsógatyát? Én se hoztam úszógatyót.


Igen Revati: AXN-en és interneten már sok emberhez elért.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Aug. 13, 2012 8:18 am

Szerintem sokan már jóval korábban látták az AXN-en (nem biztos, hogy ott ment). Én A vak bankár c. részt néztem meg a királyi tévén, azt olvastam róla, az volt az első évad leggyengébb darabja, nem is igazán tetszett...

OFF: Kíváncsi leszek, milyen nézettsége lesz annak a két új sorozatnak, amiket szintén nagyon promóznak...
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Aug. 13, 2012 8:02 am

Nem is tudom, én olvastam egy olyat, hogy az M1-nek az első évad se hozott akkora nézettséget, mint amit szerettek volna, bár nem tudom mennyire volt a hír igaz.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Aug. 12, 2012 9:14 pm

Ez , hogy az m1 is leadja, csak jól jön, egyik ismerősöm nem szereti a feliratos filmeket. De így szívesen megnézi.

És az m1 gyakoribb csatorna, mint az AXN, az alap csomagban is benne van, szóval, ezért is jó.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: TV műsor ajánló   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Aug. 12, 2012 7:21 pm

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Aug. 08, 2012 3:45 am

Pár rajongói feldolgozás, amik a Sherlock főcímét vették célba:

A cikk, ahol a videók megtalálhatóak.

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: TV műsor ajánló   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Aug. 01, 2012 8:46 pm

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Aug. 01, 2012 5:58 am

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Aug. 01, 2012 4:33 am

Hosszú várakozás után ma végre kézhez kaptam a Sherlock Holmes párnámat és az angol zászlós párnámat. Utóbbi van Benedict Cumberbatch Sherlock-jának a BBC sorozatban a Baker Street-en. Örülök, mert már féltem, hogy elveszett a postán. Köszönet a kézbesítőknek!


Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 235969_0_15-2669-contemporary-

A képen nem az én otthonom látható.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Fan   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Júl. 25, 2012 8:57 pm

Egy kedves Sherlock Fan bemutatja: saját dizájnú Sherlock cipő születése...
http://szalaiflora.wordpress.com/tag/sherlock-holmes
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Júl. 18, 2012 2:35 pm

Ma ünnepli születésnapját Benny. Sok boldogságot kívánunk neki!

Benedict Cumberbatch ma 36 éves lett.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Benedict_Cumberbatch
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Júl. 17, 2012 10:21 am

Sherlock babák:

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_m4393hSgbU1rsw7mlo1_250

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_m6guyz77nL1qecwz0o1_500

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Il_570xN.341154267

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Sherlock2010ufo
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Júl. 17, 2012 2:02 am

Nők Lapja cikk: Ez a Sherlock még Robert Downey Jr.-nál is menőbb

http://www.nlcafe.hu/szabadido/20120716/teveprogram-2012-29-het-sherlock/
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Kritika   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Júl. 15, 2012 7:26 am

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Júl. 15, 2012 7:12 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Júl. 15, 2012 3:45 am

Sherlock videók :)

1. Mintha róla írtak volna egy számot, nagyon illik rá : https://www.youtube.com/watch?v=J4oQbrLtu7o

2. 3. évados, Sherlock és Moriarty

3. Ezt mert vicces :)

mizus
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Júl. 09, 2012 3:02 am

Egy cikk a Metropoltól:

http://www.metropol.hu/cikk/83274
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Sherlock díjai   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Júl. 08, 2012 9:35 pm

A Sherlock július 8-án 3 díjat nyert el itt (a többi jelölés volt): PAAFTJ Television Awards


BEST LEAD ACTOR IN A MINISERIES OR TV MOVIE
Benedict Cumberbatch for “Sherlock”

BEST SUPPORTING ACTOR IN A MINISERIES OR TV MOVIE
Martin Freeman for “Sherlock”

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A MINISERIES OR TV MOVIE
Lara Pulver for “Sherlock”

BEST CAST IN A MINISERIES OR TV MOVIE
“Sherlock” Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Louise Brealey, Mark Gatiss, Andrew Scott, Vinette Robinson, Jonathan Aris, Lara Pulver, Russell Tovey; casting by Kate Rhodes James

BEST WRITING FOR A MINISERIES OR TV MOVIE
“Sherlock” Steven Moffat & Steve Thompson & Mark Gatiss

BEST EDITING IN A MINISERIES OR TV MOVIE
“Sherlock” Charlie Phillips

http://www.sherlockology.com/news/2012/7/8/paaftj-television-awards-08072012


A hozzászólást Radix pedis diaboli összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 13, 2012 4:37 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: TV műsor ajánló   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 8:48 pm

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 1:29 am



A hozzászólást Esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 07, 2012 10:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Júl. 03, 2012 10:44 pm

BenedictFan írta:
Ti milyen filmekben láttátok Sherlockon kívül? Más alakításában mi tetszett nektek?

Én egyelőre csak odáig jutottam el, hogy összegyűjtöttem a filmeket, amit meg szeretnék nézni vele... Csak hát, a megvalósítás az nem mindig olyan könnyű.

A War Horse-t, /Hadak útján-t megnézném, de úgy tudom, csak egy kisebb szerepe van benne... A Tinker tailor soldier spy-t is megnézném, és a Third Star is a listán van... Amúgy ahol olvastam, rendezők, meg mindenki őt dicséri, teljesen elbűvölte őket, nagyon tehetségesnek tartják.
Vissza az elejére Go down
BenedictFan

BenedictFan


Hozzászólások száma : 9
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Budapest

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Júl. 03, 2012 1:35 pm

Sziasztok!

Köszönöm, hogy rám találtatok. köszön
Here I am. ijesztget

Nekem Cumberbatch a mindenem mióta 2010-ben láttam Sherlockként. Szerintem isteni színész. Miatta kezdtem el érdeklődni Sherlock Holmes felől - a Guy Ritchie verzió nekem nem jött be. Érdekes dolgokat olvastam a honlapotokon. Mindez elcsábít odáig, hogy a végén még a könyveket is el fogom olvasni.

Láttam még egyéb filmeket is BC-vel, bár a történetük nem bilincselt le csak Benedict játéka. Ti milyen filmekben láttátok Sherlockon kívül? Más alakításában mi tetszett nektek?

A kedves válaszokat várva: BenedictFan (Móni)



Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Jún. 25, 2012 9:13 am

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Jún. 20, 2012 1:32 pm

Kedves Benedict Cumberbatch Rajongók!

Sherlock baba tölthető le ingyen a honlapunkról:
http://sherlock-sorozat.hu/sherlock-papirbaba.php

Ez nem azonos a Sherlockology oldalon pár hete megjelent babával. Bár négyszögletes, de szerintem helyesebb. Akinek tetszik ingyen kinyomtathatja.

Üdvözlettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Jún. 19, 2012 7:00 am

Sziasztok!

Benedict Cumberbatch és a Sherlock díjat nyert, a BTJA díját. Benedict, mint legjobb férfi szereplő, a sorozat, mint minifilm érdemelt ki elismerést. Az Irene Adler-t játszó Lara Pulver nem nyert.

Üdvözlettel: https://sherlockholmes.forum.st
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Jún. 13, 2012 11:30 am

Revati írta:
Néha fogom a fejem, amilyen félrefordítások vannak ezekben a helyszínelős sorozatokban a kémiai anyagok, vegyületek neveinél....Megértem, hogy nehéz meló a fordítás, én nem is vállalnám, csak olykor bántja a fülemet az ilyen hiba, mert egyetemi tanulmányaimból megmaradt még valamicske....Bár sajnos sokat felejtettem már...

Ismerős. Bár én más sorozatnál tapasztaltam ugyanezt. Az ember sose tudhat eleget, én amúgy se nagyon kötök bele mások munkájába, de amikkel találkozok, azok a hibák érthetetlenek számomra... Hogy hogy lett H-ból, az, ami lett? Erre én is szeretném tudni a választ :) Meg amit írtam, a K-ból, hogy lett rendben?

A többi sorozatnál inkább elmerülök a boldog tudatlanságba - mert ha a felszín alá nézek, akkor ilyen és hasonló problémákkal kerülök szembe. És azok nem akkora kedvencek, mint a Sherlock Holmes, vagy amekkora a fent emlegetett Smallville.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Jún. 13, 2012 8:24 am

Az ördög patájában én is kiszúrtam annak idején, hogy másképp oldották meg a fordítást...Mondjuk az is igaz, hogy előbb láttam eredeti nyelven, mint szinkronnal... kacsintó Szerintem benne maradhatott volna a "John!" felkiáltás, maximum nem esett volna le mindenkinek....Jeremy később azt nyilatkozta, nem illett bele a jelenetbe a keresztnéven szólítás, tehát az a hallucinogén anyagnak köszönhető.

Amúgy fura is ez a vezetéknéven szólítás, nem? Úgy értem, a magyar nyelvben kissé udvariatlannak tűnik így emlegetni egy közeli barátot....

A félrefordításhoz az jutott még eszembe, hogy a CSI:Miami-ban Horatio-t szokták néha H-ként emlegetni. És hogy "fordították" ezt magyarra? Hát így: éjcs. Először én is csak néztem, hogy mi van? Aki nem tud angolul, annak meg biztos teljesen bekavart.....

Néha fogom a fejem, amilyen félrefordítások vannak ezekben a helyszínelős sorozatokban a kémiai anyagok, vegyületek neveinél....Megértem, hogy nehéz meló a fordítás, én nem is vállalnám, csak olykor bántja a fülemet az ilyen hiba, mert egyetemi tanulmányaimból megmaradt még valamicske....Bár sajnos sokat felejtettem már... sír
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Jún. 12, 2012 10:10 pm

A Granada a másik, amivel elégedett vagyok. A Smallvill-el is elégedett vagyok, jók a hangok, csak az ilyen elfordításoktól tudok nagyon kiakadni. És az az igazság, hogy sok sorozatom közt van olyan, ahol az elfordítások elvették a kedvem a szinkrontól. A Garanada nem ilyen :) Már batároknak is kiakadtam amúgy a sorozatok szinkronjain, nem mind rossz, de néha szívesen megnézném, ki, és hogyan fordít. A lent említett gyáras esetnél pl, amit nem tudok feldolgozni.


De a Granada jó, azt jórészt magyarul néztem, amit angolul is láttam, ott meg sosem volt bajom :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Jún. 12, 2012 2:56 pm

A Jeremy Brett féle Granada sorozatban is észleltem egy elfordítást, de az szerintem érthető és nem rontja az élvezeti értéket.

Az ördög patájában mikor Watson keltegeti Holmes-ot, a detektív mikor magához tér: Jeremy Brett azt üvölti "John!", vagyis Sherlock Holmes a jóbarátja keresztnevét mondja, az egyetlen alkalom, hogy nem családnevén szólítja Watson-t, annyira megörül, hogy cimboráját látja. Magyarul azonban kevésbé ütős lett volna elkiáltva a János vagy Jani. Az Irigy Hónaljmirigy ezt a problémát így fogalmazta meg a Helló, Helló paródiájukban: "Titok a neved, de én tudom jól a Kovács Béla nagyon rosszul szól."

Ráadásul Brett ajkai is nagyon látszanak abban a jelenetben, így lett belőle egy felszabadult "Végre!" Tahi Tóth László ( http://tahitothlaszlo.hu ) mindent beleadott, szóval irtóra energikus, őrületes és klassz a jelenet így is. Benne van a kellő érzés.

A jelenet angolul az alábbi videóm végén található. A videómban Sherlock már hallucinogén anyag hatása alatt áll és magát látja sorozatgyilkosként, de aztán szerencsére Watson magához téríti. Ez roppant nagy mázli, mert mint tudjuk, látjuk, ha Holmes a bűn útjára lépne nem lenne nála profibb:

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Jún. 12, 2012 11:33 am

SherlockFórum írta:
Poénos cikk a Sherlock sorozat magyar szinkronjában található félrefordításokról

Westwood., na ezt talán azért hagyták ki, mert nem mindenki ismeri ezt a márkát.

De tudok én ennél sokkal egyértelműbb, érthetetlenebb fordítási hibát. Az, hogy nem tudta volna a színész úgy mondani, hogy bele férjen abba az időbe, mikor a szereplő szája mozog, az ITT nem érvényes. Smallville, a lány menekül, felhívja Clarkot, ő megkérdezi

- Where are you?
- At the Xy factory, ( Az XY gyárnál).

ERRE magyarban:
- Hol vagy?
- Nem tudom (!) Segíts.

Hogy hogy lett ez? Annak az epizódnak a végén, egész végig agyaltam : Hogy talált rá a lányra Clark, mikor nem mondta meg hol van? Aztán kiderült, hogy úgy, hogy megmondta, csak szépen elfordították.... A lány futott, esett, senki se látta az arcát, és kimondani a gyár nevét nem tartott volna tovább a Nem tudom-nál. Márpedig nem ezt mondja... Ezért nézek meg minden részt angolul és ezért nézek egyre több feliratos filmet.

Minden fordító hibázik, a feliratkészítő is, de ott legalább értem az angolt... Sok mindent másképp kell mondani, de a fenti példánál ez egyáltalán nem volt szükséges. Pedig a Smallville a fordítása a legjobb, amit eddig ismerek. (Van ahol nem akarom tudni az eredetit, elfogadom a szinkront, pl. Star Trek, ahol a mikor fúziós tekercs meg hasonló tudományos szavak sokaságát nem biztos érteném angolul.)

Viszont volt olyan is, hogy, szerintem aki fordított vagy hallás után fordított, és félrehallotta, vagy nem tudom...

- Kryptonite.
- With K or C?
- K.

Ebből mi lett?
-Kriptnit
- K-val vagy vagy C-vel?
- Rendben.

Vagy azt értette OK/ okay, ami hasonlít a K betű angol kiejtésére (Kay), vagy rejtély... Mert így értelmetlenné válik a párbeszéd vége.

De ezeken csak én szoktam kiakadni. Minden fordító hibázhat... Van amit megértek. Csak a nagyon alapokat nem tudom befogadni.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Jún. 11, 2012 4:11 pm

Poénos cikk a Sherlock sorozat magyar szinkronjában található félrefordításokról:

avagy Sherlock milyen felajzott az első évadban

http://leiterjakab.blog.hu/2012/03/07/felajzottan_1

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyPént. Jún. 08, 2012 11:12 am

Megint el vagyok tévedve - De ez mégiscsak a Sherlockhoz kötődik, ezért teszem ide. Szóval, csoki koponyákat lehet venni :) Rendes koponyák, lásd lenti link.

http://www.firebox.com/product/5398/Chocolate-Skulls

Így néznek ki, egész élethűek:

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 P5398_main
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Jún. 05, 2012 8:03 am

Sziasztok!

A Bookline webáruházban e-book formájában illetve TV Tie-In könyvecskékben megvehetőek a Sherlock sorozat könyvei. (Cirka 3000 Ft/db + az esetleges szállítás.)
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzomb. Május 26, 2012 12:49 am

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Hiszelshban

Egy újabb Hiszek SH-ban plakát... Maradj nyugodt és Higgy SH-ban :)


A hozzászólást esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jún. 08, 2012 11:16 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Május 23, 2012 12:39 pm

Sziasztok!

Így néznek ki a letölthető papírbabák az összeállítás után:

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_m4e54s0uzn1qkgkowo1_500

Én kedvelem a papírbabákat, de ezek nekem valahogy nem tetszenek. Számomra túl négyszögletesek és kissé bumfordik. El se kezdtem kinyomtatni őket, mert a sablonokból ezt láttam. Tepsipofát készítettek két kedves archoz... Persze ízlések és pofonok különbözők! Akinek tetszik annak jó szórakozást kívánok hozzá!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Interjú   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Május 23, 2012 5:42 am

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyHétf. Május 21, 2012 7:33 am

Szevasztok!

Letölthető Sherlock és John papírfigurák, pc háttér és kilincsjelzések:

http://www.sherlockology.com/news/2012/5/20/votesherlock4bafta-20052012
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Május 06, 2012 7:00 pm

Szép napot!

Benedict Cumberbatch nyilatkozott a CBS Elementary produkciója kapcsán. Azt mondta tömören, hogy a Jude Law-féle Sherlock Holmes is megfért mellettük, miért ne lehetne férne meg még egy.

Így van. Minden filmben más történettel, más élethelyzetekben és más technikai lehetőségekkel szerepel Sherlock Holmes. Kár riválisokat látni bennük.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Ápr. 15, 2012 11:34 pm

Szép napot!

A BAFTA idei jelöltjei közé három jelöléssel került a Sherlock sorozat második évadának első része "A botrány Belgráviában". Szorítunk a győzelemért!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyCsüt. Ápr. 05, 2012 12:40 am

Sziasztok!

2012 október 25-én jelenik meg a tervek szerint egy angol könyv a BBC Sherlock sorozatáról. Ebben nemcsak a Sherlock karaktereiről írnak, de a szereplőkkel és készítőkkel is szerepel benne exkluzív interjú. A kiadvány már előrendelhető itt:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1849904251/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=sherlockology-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=1849904251
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Ápr. 03, 2012 10:42 am

Kikkel küzdhet Sherlock a 3. évadban?

Úgy tűnik Moriarty nem tér vissza a harmadik szezonban, de akkor mégis kiket üldözhet akkor Sherlock? Ez sok rajongót foglalkoztat mostanában. Ezért külföldi honlapokon születtek erről cikkek. Az írások abból indulnak ki, ha Moriarty tényleg távozik is Sherlock-nak azért még akad munkája, hisz miután Conan Doyle regényében meghalt a professzor akkor is akadtak még "jóvágású főgonoszok". Moran ezredes vagy Charles Augustus Milverton, és voltak zseniális bűnözők Moriarty előtt is, pl: , Dr. Roylott. Végül ezek az írások azzal fejeződnek be, hogy Steven Moffat és Mark Gatiss nyilván megoldják ezt a kérdést.

Tanulság: Így lehet új cikket írni már ismert tényekből.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Ápr. 01, 2012 2:47 am

Micsoda mázlista lány! Ezért még tankolni és megéri elmenni! :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Ápr. 01, 2012 2:35 am

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_m04seluxRx1qetz5wo1_500

Tulajdonos: nifflerprophecy

A képen látható lány nagy Benedict Cumberbatch rajongó. Tankolni ment és a kútnál egy férfit nagyon nézett, majd megszólította, hogy azért nézi, mert nagyon hasonlít Benedit-re. Aztán megtudta a hasonlóság oka, igen meglepő: tényleg Benny-t látta és gazdagodhatott ezzel a fotóval. A fénykép kb. egy hónapja készült úgy, hogy Benedict mesélte a Star Trek forgatására igyekszik s késésben van.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Ápr. 01, 2012 1:39 am

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_lz9q549Nqq1qb9fl4o1_r2_250Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_lz9q549Nqq1qb9fl4o2_250Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_lz9q549Nqq1qb9fl4o3_250

A szent, angol tea idő...
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyVas. Ápr. 01, 2012 12:44 am

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Tumblr_m1qsp43dbV1qjiwx5o1_500

... aranyos :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyPént. Márc. 30, 2012 5:51 am

Sziasztok!

Sok rajongó morcos, mert idén már nem kezdik forgatni a Sherlock sorozat 3. évadát és így jó ideig várni kell.

Íme néhány tipp a vérbeli Sherlock fan-oknak a kellemes időtöltéshez:

- Conan Doyle Sherlock Holmes történeteinek elolvasása
- nem Conan Doyle által írt könyvek tanulmányozása
- a BBC Sherlock sorozatának újbóli megnézése
- egyéb Sherlock Holmes színészek filmjeinek megtekintése
- Fórumozás velünk
- Sherlock Holmes cikkek írása (hamarosan megnyílik a cikk beküldési lehetőség az oldalunkon)
és bármi más kellemes Sherlock tevékenység

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptySzer. Márc. 28, 2012 11:27 pm

Videó a BBC Sherlock Baker Street-i otthonáról:

http://redbusneedstoleave.tumblr.com/post/15538716131
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 EmptyKedd Márc. 20, 2012 11:43 am

Üdvi!

Ha jól vettem ki Steven Moffat azt nyilatkozta még nem kezdték el megírni a Sherlock 3 következő epizódjait, és nincs még az ütemezés eltervezve, de Benedict-re más produkciókban is szívesen számítanak.

Minden jót!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!   Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock! - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Benedict Cumberbatch: Sherlock (MAGYAR) - csak Sherlock!
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Benedict Cumberbatch Night Club 18+
» Benedict Cumberbatch Egyéb Filmjei
» Benedict Cumberbatch KÉPEK, FOTÓK
» Benedict Cumberbatch Hírek (ANGOLUL - FORDÍTSD!!!)
» Benedict Cumberbatch színházi és egyéb szereplései

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: BBC - Sherlock sorozat (Benedict Cumberbatch) :: Benedict Cumberbatch-
Ugrás: