Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték

Go down 
+4
BenedictFan
Trixi
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
8 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Márc. 20, 2013 6:09 am

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Tumblr_m62xdcVZyb1qew6kmo1_500

- Tell Vilmos amatőr volt.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 11:27 am

takacsviki0118 írta:
A végén még lesz egy képzeletbeli barátja. értetlen

nevető

Smallville-nél is volt ilyen, hogy audiokommentárokat néztem, és ott mondta a színész, hogy elég viccesen nézett ki a forgatáson az, mikor beleégetett Clark egy szimbólumot a pajtába a szemével... Ahogy magam elé képzelem effektek nélkül a részt, tényleg elég muris lehetett nevető

Itt pl. látszik, hogy vehették fel a hőlátásos jeleneteket. Neki csak oda kellett néznie, a többit utólag tették hozzá. 5 01-től van a lényeges rész.

https://www.youtube.com/watch?v=hC3H0gDBOpc

Általában kb. így néz ki, ha használja a hőlátást:

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték 007_smallville_best_episodes_Reckoning

Szóval, azért kell hozzá egy tehetség, hogy úgy eljátssz dogokat, hogy azok passzoljanak a később rátett speciális effektekhez. De említhetnék még sok ezer példát, csak egyelőre a SH filmnél és ennél a sorozatnál láttam hogyan készült képeket, videókat :) A többit amit nézek, ott nincs ennyi számítógépes rész.

Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 11:16 am

nevető Szegény. Ő lehet hogy hülyén érezte magát de a stábnak ez tök normális dolog lehet már... A végén még lesz egy képzeletbeli barátja. értetlen
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 11:14 am

takacsviki0118 írta:
De nagyon jó lett ... én azt láttam hogyan forgatták a Garfield-ot ... tök poénos, hogy a szereplők simogatták a levegőt nevető ja és beszélgetnek vele.

nevető

Star Warsból emlékszek, hogy Ewan McGregor nyilatkozta, hogy egy idő után már kezdte úgy érezni, hogy megbolondul, mert csak állt a kék háttér előtt és magában beszélt.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 11:09 am

De nagyon jó lett ... én azt láttam hogyan forgatták a Garfield-ot ... tök poénos, hogy a szereplők simogatták a levegőt nevető ja és beszélgetnek vele.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 11:07 am

takacsviki0118 írta:
Hát ez nagyon jó. Amit mi látunk abból szinte csak egy ajtó eredeti. meglepett

Ma már egyre több a kék/zöld hátterű számítógépes animációval készült film, ezt azért nem hittem volna...

Mondjuk, tiszteletem annak, aki a semmivel képes beszélgetni,és oda képzelni a zöld háttérhez pl. a vízesést, mert azt itt is úgy vették fel, hogy egy daruszerű valamibe kötötték be a színészeket zöld háttér előtt és ott forogtak, imitálva a zuhanást.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:18 am

Sherlock Fórum írta:
Sziasztok!

Érdemes megnézni az alábbi oldalt. Megmutatja milyen díszletek között járnak a színészek és mi látható a filmvásznon.

Hát ez nagyon jó. Amit mi látunk abból szinte csak egy ajtó eredeti. meglepett
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:13 am

Egy "új" poszter:

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Sherlockholmesagameofshadows2

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyVas. Dec. 09, 2012 10:02 am

Sziasztok!

Érdemes megnézni az alábbi oldalt. Megmutatja milyen díszletek között járnak a színészek és mi látható a filmvásznon.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Sherlock-holmes

Baker Street:

http://cghub.com/images/view/335668/
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyHétf. Dec. 03, 2012 8:24 am

Hát ez jóó... röviden tömören. nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyHétf. Dec. 03, 2012 5:02 am

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Tumblr_m6ze7s5jKr1qkal85o1_500
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyPént. Nov. 23, 2012 4:44 am

Ismert filmeket humorosan kritizál Gergő. Imádnivaló egy dilibogyó. Olyan szövege van ha nem adna a díszletre akkor is néznénk sokan. nevető Ez a humor hatalma.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Nov. 22, 2012 10:47 pm

De jó véleménnyel van róla eddig. :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Nov. 22, 2012 10:39 pm

Úristen! Ez valami kolosszális véletlen lenne? Először egyik ismerősöm elküldte ENNEK a srácnak a kritikáját az Alkonyat utolsó részéről. Aztán ugyanezt a videót megosztották az egyetemi csoportban, és végül kiderült, hogy a fél csoport látta..... Egye fene, megnéztem azokat a videót, amelyik filmeket láttam.... Johnny English, Másnaposok 2, Karib 4 , meg megnéztem az Alkonyatos kritikákat.

És most ITT is őt látom ? Ez valami hatalmas véletlen nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Nov. 22, 2012 12:50 pm

Hollywood Hírügynökség videó:
Parajelenségek 3 - Delfines kaland 3D - Sherlock Holmes 2. trailer és mit tudunk a Sherlock Holmes 1-ről?

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzomb. Szept. 22, 2012 1:56 am

takacsviki0118 írta:
meg ahogy szegény kutyán kísérletezett.. nevető

A kutya, igen, szegény :) Mindig kiütötte...
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyPént. Szept. 21, 2012 10:28 am

Esztertoth13 írta:
Filmként viszont nagyon bírtam, és az tetszett a legjobban, ahogy pl. eltervezte a verekedéseket, meg a póni, és a béna álruhák, hát, nem vettem zokon, csak nevetni tudtam rajta...

Igen, ezek nagyon jók voltak, meg ahogy szegény kutyán kísérletezett.. nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyPént. Szept. 21, 2012 7:39 am

Nekem is tetszett, bár mikor megláttam a trailer-t nagyon ellenséges lettem... Csak meg kellett néznem, és elfogadni a tényt, hogy ez nem Holmes feldolgozás... Filmként viszont nagyon bírtam, és az tetszett a legjobban, ahogy pl. eltervezte a verekedéseket, meg a póni, és a béna álruhák, hát, nem vettem zokon, csak nevetni tudtam rajta...
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyPént. Szept. 21, 2012 7:06 am

Volt szerencsém még moziba látni a 2. részt, pont szülinapomkor adták, és ekkor szerettem meg Sherlock Holmes-t és Dr. Wattson-t. Nem tudtam még a többi Sherlock feldolgozáshoz hasonlítani, szerintem ez jó is így. Lehet hogy nem tetszett volna ennyire ha látok előtte olyat ami inkább a nyomozásról, a következtetés tudományáról stb. szól. Ez inkább akció. De ennek ellenére nagyon bejött, pláne a kísérletezgetései ... jól szórakoztam rajta. Remélem a 3. rész is jól sikerül.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 9:29 am

RDJR:

Nem halok meg... De mikor igen... akkor nem halok meg.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték 3408265700b

Ok, a fordítás elveszi a poént, de az SH 2 végére vonatkozik :)
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Mozi   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Aug. 02, 2012 8:16 pm

Ha Marcalihoz közel laksz, irány az ingyen vetítés:
http://www.somogyiprogramok.hu/esemenyek/sherlock-holmes-2-ingyenes-filmvetites/
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 18, 2012 4:16 am

Sherlock Holmes 2: Guy Ritchie BBC Sherlock feldolgozás (meleg verzió)

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Tumblr_lzsmm5VOmJ1qf0m3co1_500

Sherlock Holmes találkozik az ostoros Irene Adler-rel.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 18, 2012 4:13 am

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Tumblr_m08gd7ymPb1qf93l9o5_250

Ez a kastély csodálatos. Tudom csak számítógépes kreálmány, de nagyon jól néz ki. Imádom a lezúduló vízesést.

A film nem tetszett édesapámnak, de ezt a kastélyt ő is megdicsérte.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Cikk   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyHétf. Júl. 16, 2012 8:30 pm

Vissza az elejére Go down
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyHétf. Júl. 16, 2012 12:20 am

Hát elképzelhető. nevető
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyVas. Júl. 15, 2012 7:31 am

tahiti írta:
Vagyis a harmadik rész egy remake lesz A halott menyasszony címmel.

Johnny Depp és Helena Bonham Carter...hm....

Ez egyre jobb, kíváncsi vagyok, mi lesz a vége...


Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyVas. Júl. 15, 2012 4:51 am

VicLittle írta:

A mellékvese hormonos dolog nem is olyan lehetetlen. Lehet, hogy Holmesnak annyira hiányozni fog, hogy megkeresi a temetőben, aztán bedrogozza. De az is lehet, hogy valami Stephen King horrorba illő megoldással eltemeti egy elátkozott temetőben, és másnapra visszatér, mint élőhalott.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték A-halott-menyasszony

Vagyis a harmadik rész egy remake lesz A halott menyasszony címmel.
Vissza az elejére Go down
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 7:22 am

Sherlock Fórum írta:

Mycroft oxigénpipája és a mellékvese hormonos szurik, végső esetben a sündisznópörkölt is segíthet Adler-en. Ne add fel Eszti! Még van remény.

A mellékvese hormonos dolog nem is olyan lehetetlen. Lehet, hogy Holmesnak annyira hiányozni fog, hogy megkeresi a temetőben, aztán bedrogozza. De az is lehet, hogy valami Stephen King horrorba illő megoldással eltemeti egy elátkozott temetőben, és másnapra visszatér, mint élőhalott.
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 11, 2012 12:23 am

Sherlock Fórum írta:
Mycroft oxigénpipája és a mellékvese hormonos szurik, végső esetben a sündisznópörkölt is segíthet Adler-en. Ne add fel Eszti! Még van remény.

Nem adom :) Már semmi sem lepne meg :D

VicLittle írta:
Valahogy majdcsak. Ha mást nem, zombiként visszatér.

nevető Na igen! A pónisnál én is így voltam. Nézem, nézem, hm, egyre jobb a film, aztán puff... Meg kellett állítanom, hogy kinevessem magam.

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 10:25 am

Esztertoth13 írta:
És én is sajnáltam Adlert... Valahol mélyen még remélem, hogy vissza hozzák... valahogy, ki tudja...

Mycroft oxigénpipája és a mellékvese hormonos szurik, végső esetben a sündisznópörkölt is segíthet Adler-en. Ne add fel Eszti! Még van remény.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 10:22 am

Idézet :
A pónis rész a kedvencem, azon máig sokat nevetek... És én is sajnáltam Adlert... Valahol mélyen még remélem, hogy vissza hozzák... valahogy, ki tudja...

A pónis rész az nagyon odavágott nekem. Legalább fél óráig azon nevettem. Valahogy majdcsak. Ha mást nem, zombiként visszatér. nevető
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 10:16 am

VicLittle írta:
Mycrofttal annyi volt a bajom, hogy nagyon idegesítő szinkront szereztek neki.

Az előnye ha eredetiben nézed :D Fogalmad sincs a hibákról. Felirattal néztem meg. Az első részt láttam magyarul is, ezt csak angolul, magyar felirattal tudtam, de így is bejött. Az elején nekem nem tetszett, túl lassúnak tűnt, de második megtekintésre már sokkal jobban tetszett. A pónis rész a kedvencem, azon máig sokat nevetek... És én is sajnáltam Adlert... Valahol mélyen még remélem, hogy vissza hozzák... valahogy, ki tudja...
Vissza az elejére Go down
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 1:02 am

Gladstonet sajnáltam. Aranyos kutyus. Hát ez elképzelhető. nevető
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:42 am

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Gladstone%20sherlock

Sünpörkölt és szegény Gladstone is mindig ki van nyírva. Lehet, hogy Mycroft Holmes állatias mivolta azért kellett, hogy elterelje az állatvédők figyelmét.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:18 am

Rachel McAdams nagyon szép nő. Én nagyon megszerettem.

"Ha Mary esett volna ki a sündisznók is örültek volna, hogy nem lesz belőlük pörkölt."

Juj. Hát lehet. nevető
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:08 am

Ha Mary esett volna ki a sündisznók is örültek volna, hogy nem lesz belőlük pörkölt. nevető
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:05 am

Igen. Irene Adler karaktere mindkét részben szimpatikus volt. Rachel Mcadams pedig fantasztikusan nézett ki.

"Összességében szerintem egy igazán jó filmet kaptunk."

Egyetértünk. mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyHétf. Júl. 09, 2012 11:59 pm

Hát igen, ennek a a fajta Sherlock Holmesnak valóban nem úgy kell nekiállni, hogy na, akkor hurrá, Conan Doyle, hanem na, akkor hurrá, hollywoodi akciófilm, egy kis steampunk beütéssel. Mikor először néztem ezt a második részt, kicsit meg voltam ijedve, mikor nem értettem, hogy ez most miért, mi okból van így. Azt hittem, én vagyok a ***, amiért nem értem. De végül még is ez a második rész lett a kedvencem a két film közül. Az első nekem kicsit lapos volt.
Mycrofttal annyi volt a bajom, hogy nagyon idegesítő szinkront szereztek neki. Olyan igazi selyemfiú lett ettől. Meg amúgy is sznob beütése van annak a fazonnak, akármelyik Sherlock Holmesban látom.
Irene Adler halálát rettentően sajnáltam, mert nekem ő egy abszolút kedvenc karakter lett. Inkább a Maryt kellett volna kiírni szépen a forgatókönyvből. Őt kifejezetten megutáltam.

Összességében szerintem egy igazán jó filmet kaptunk. mizus
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptyVas. Júl. 08, 2012 4:29 pm

Sziasztok!

Megtekintettem a filmet. (Én a Sherlock Holmes Club mozizásakor nem tudtam megtekinteni, mert készítgettem elő ételt, italt a közös csevegésre.) Bevallom kissé félve álltam neki. Az első részt csak második megtekintésre kedveltem meg, és előző este két nézhető Sherlock Holmes filmet is láttam, ezért úgy véltem nem biztos, hogy harmadszor is szerencsém lesz. Ez a rész az elsőnél jobban tetszett, egyből meg tudtam emészteni, bár nem nélkülözte a túlzásokat amik a hollywood-i mozikra jellemzőek. (Meg nyilván számított, hogy ezt a fajta Sherlock Holmes-ot nem tekintem klasszikus Conan Doyle-i detektívnek.)

Aminek örültem, hogy igyekeztek nagyobb hangsúlyt fektetni a logikára, mint az előző mozifilmben. Korrektnek találtam ahogy Holmes lereagálta Irene Adler halálát, meg ahogy Moriarty több okból kifolyólag megszabadult a hölgytől. Hihető volt ahogy a gonosz professzor "rászakosodott" a hadi iparra, és sajnos nagy bölcseleteket mondott a háborúkról.

Watson-tól olyan emberi, hogy a "bűn Napóleonját" ő a bűn Caesar-jának nevezte. Tetszett, hogy felcsendültek komolyzenék, illetve komolyzenei művekre való utalások.

A lövöldözés lehetett volna kevesebb is, de ami fájó csalódást okozott az Mycroft Holmes személye volt. Egy homoszexuális ripacs lett belőle... Talán mindkét tulajdonság elment volna külön-külön, de így egyben nagyon tömény, meg úgy éreztem erőltetett volt. Ráadásul Mycroft-nak túl nagy szerepe sem adódott. Ha kimarad és máshogy oldják meg a dolgokat nélküle, szerintem az kevésbé lett volna megrázóbb számomra.

Guy Ritchie, Robert Downey Jr. Sherlock Holmes-a bár tartalmaz utalásokat a Conan Doyle féle nyomozóra, nem klasszikus Sherlock Holmes. Ugyanakkor látványos hollywoodi akciófilm, bravúros effektekkel, érdekes ötletekkel és ennek a "hollywoodi akciófilm" kategóriának megfelel. Várhatjuk a harmadik részt.

kacsintó
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:53 am

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték 25204102993285094cd6b99
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 10:41 pm

Köszi :) Amúgy ez az, gépen valahogy nem ugyanolyan olvasni...
Vissza az elejére Go down
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 7:34 am

Én sem olvasom őket túl gyakran. Gépen nincs meg az a hatás.

Köszönöm. Nekem is bejön a tied. :)
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 7:31 am

:)

A könyvek nekem is megvannak úgy, mármint gépen, de ritkán olvasom.

Egyébként tetszik a profilképed :)
Vissza az elejére Go down
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 7:26 am

Nekem a könyvek azok a számítógépen vannak meg, valamint a sorozatok és a filmek is. Nekem csak virtuális úton jut a jóból. nevető
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 7:24 am

Pont így vagyok én is. Senki, nálam még a nagyszülők se. A vicces, hogy akinek egyszer kölcsön adtam egy SH DVD-t, neki is az anyukája lett a rajongó... Könyvem sajnos egy sincs. DVD-im vannak, más nem. Majd lesz reméljük :)
Vissza az elejére Go down
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 7:18 am

Hát, nekem a szüleimet nem nagyon sikerül rávennem a rajongásra. Anya úgy van vele, hogy tetszik neki, apának meg nem. Ő jobban kedveli Poirotot. Egyedül nagynéném az, aki még talán "rajongónak" nevezhető.
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 7:04 am

Nekem szerencsére sok Sherlock Holmes könyvem van. Némelyikből több példány is. Az utóbbi időkben aput kicsit rászoktattam a detektívre, de inkább tetszik neki, még ő sem rajongó. A klub kiépítése nyilván idő, de szerencsére ráérünk és kitartóak vagyunk.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
VicLittle

VicLittle


Hozzászólások száma : 12
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 03.
Kor : 25
Tartózkodási hely : Hatvan

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 6:56 am

Idézet :
Ezzel sajnos én is így vagyok. Igazából senki se. Egy kivétel akadt, neki hála sikerült elolvasnom a novellákat. De a közvetlen környezetemben egy Sherlock Holmes rajongó sincs.


Pont ugyan ez. Egyetlen egy ismerősöm van, akinek hála el tudtam olvasni jó pár novellát, de ő sem annyira rajongó, inkább csak tetszik neki a sztori.
Vissza az elejére Go down
http://www.victoriquenovels.bogspot.com
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 5:55 am

VicLittle írta:
Az én környezetemben sajnos nem igazán tudja ezt értékelni senki. Szóval mikor megláttam a kommented, nagyon megörültem

Ezzel sajnos én is így vagyok. Igazából senki se. Egy kivétel akadt, neki hála sikerült elolvasnom a novellákat. De a közvetlen környezetemben egy Sherlock Holmes rajongó sincs.
Vissza az elejére Go down
Cher Rock Holmes

Cher Rock Holmes


Hozzászólások száma : 76
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 21.
Tartózkodási hely : CHERpa föld

Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték EmptySzer. Júl. 04, 2012 2:09 am

Helló! Én még mindkettőről le vagyok maradva. Viszont egy ismerősön ígért egy dvd díszdobozt. Érdekel, mert annyi jó és rossz véleményt olvasni róla. Már csak azért is meg kell nézni, hogy kiderüljön az igazság. Jude Lawtól kevés filmet láttam, Robert Downey viszont eddig minden filmjével elnyerte tetszésem.
Vissza az elejére Go down
http://www.cher.com
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték   Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes 2. - Az árnyjáték
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» SHERLOCK HOLMES ÉS A LÁNGOLÓ VÁROS - Ben Syder - Sherlock Holmes és a lángoló város
» Jude Law a színész
» Sherlock Holmes
» Sherlock Holmes 3.
» Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: Guy Ritchie: Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) :: Sherlock Holmes - mozifilmek-
Ugrás: