Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 10.

Go down 
+6
Revati
John Watson
Viv
tahiti
takacsviki0118
Sherlock Holmes
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 11:23 am

Én is, jókat nevettem a rossz megoldásokon, és a poénokon. nevető

Én a végére ébredtem fel, bár, mostanában az ébren, nálam nem jelenti azt, hogy figyelek is.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 11:27 am

Ez ismerős. Mint a nyitott szemmel alvás. mizus

Mondjuk egy kicsit már régen volt, de előfordult velem is vizsgaidőszakban vagy egy-egy húzós zárthelyi előtt, hogy oldalakat olvastam el úgy a tananyagból, hogy a tudatomig semmi nem jutott el....Ilyenkor jobbat nem lehet tenni, mint pihenni egy kicsit. Legalábbis nálam az vált be.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 11:35 am

Igen mizus éreztem is tegnap, hogy kéne egy kis szünet, de amit tartottam, nem volt elég. És szorított a határ idő, ezért tovább nyúztam, de az eredménye lett ez az állapot, amibe most kerültem. Ez a mindent a szokottnál ötször lassabban fog fel, és félre néz állapot.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 11:51 am

Örülök, hogy egy kicsit segíthettem a feltöltődésben. A vidámság oldja a feszültséget.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 11:54 am

Igen :) De még mennyire. :) A humor, és a poénok segítettek át sok nehéz helyzeten. Magamtól persze nem látom fényesen a jövőt, legalábbis nem mindig, de fura módon, mikor rosszul kéne érzem magam, akkor vagyok a legvidámabb, meg tényleg az élet a legnagyobb író, komolyan, amilyen iróniák vannak... Már csak nevetni tudok rajtuk.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 12:11 pm

Muszáj derűsnek meg optimistának lenni. Az állandó aggodalmaskodás sok energiát elvesz. Nem jó úgy élni, hogy folyton azt várjuk, mikor történik valami rossz....És nem is lehet. Mindig az adott helyzethez kell alkalmazkodni, és a legjobb tudásunk szerint kihozni magunkból a maximumot.

Mindennek megvan a maga ideje. A komolyságnak, a nevetésnek, a pihenésnek. És persze mértékkel mindent.

Jó, a nevetéssel nem kell fukarkodni. nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 12:15 pm

Így van, ezért állítom át magam óvatos optimistává.

A nevetéssel én aztán nem fukarkodok. Fura irónia, hogy bár nem vagyok optimista alkat ( de igyekszek) mégis az átlagnál többet nevetek, főleg ha fáradt vagyok. nevető Szokásom úgy nevetni, hogy a végén már fáj a hasam.

Azt hiszem megyek, Jó éj Revati mizus Nem is álmos vagyok, de már végleg félre nézek mindent, ez pedig egy jel, hogy kapcsoljam le magam mára.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 12:32 pm

Aludj jól, Eszti!

Én is elteszem magam holnapra...vagyis mára. Lemerültem. De holnapra felszívom magam. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 6:58 pm

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Tumblr_m7bq0rPdGK1qhi2pz

Jó reggelt! Elnézést amiért tegnap köszönés nélkül távoztam. Rosszalkodott a netem.

A rejtvényfejtőknek ott van a kódex rejtélye és az a kérdés miért mosolyogtam tegnap a felaványomra kapott válaszok kapcsán.

Köszönettel: SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 7:52 pm

Szép reggelt Sherlock nevető megkezdődött ez a nap is nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 8:51 pm

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Tumblr_m7bq0rPdGK1qhi2pz

Szia Zoli! Ez korrekt megállapítás.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 8:52 pm

Sherlock Holmes írta:
A rejtvényfejtőknek ott van a kódex rejtélye és az a kérdés miért mosolyogtam tegnap a felaványomra kapott válaszok kapcsán.

Vagy valami nem stimmelt, vagy nagyon mókásak lettek. De biztos, hogy nem ilyen egyszerű a megoldás.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 8:55 pm

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Tumblr_m7bq0rPdGK1qhi2pz

Bizony: Valami nem stimmelt.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:06 pm

Pedig a gepárd jónak tűnt... Vagy nem derült ki, miért adja a csipogó hangot?

Vagy ezzel nincs is gond, és elnéztem. Nemrég keltem, lehet. nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:10 pm

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Sherlock-102-02605-thumb-500x281-34034-thumb-500x281-34035

Hát ez az! A gepárd jónak tűnt... A kérdésem az volt miért ad ilyen hangot az az állat, nem az, hogy milyen állat. Viv elég hamar lecsapta, hogy kommunikál, aztán mindannyian egész estés szafariba kezdetek. Igaz találtatok több jó jelöltet.

Amúgy szerinted miért csipog madárhangon a gepárd?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:15 pm

nevető

Hát, ami már említve lett, azt hiszem: hívóhang, vagy mert így tud hangot adni, nem képes üvölteni, mint a többi nagymacska.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:19 pm

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Tumblr_m7bq0rPdGK1qhi2pz

Egy felnőtt gepárd csúcsragadozó, szinte nincs ellenfele. Akár üvölthetne is egy másik nagy gepárdnak, nem? Mint az oroszlán.


A természetben semmi sincs véletlen. Miért csipog ez a bestia?


SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:26 pm

Hát, lehet hogy nem tud úgy üvölteni...

Vagy jelzi a területét. Vagy jelez a kölyköknek veszély esetén?

Úgy előttem a kép, hogy ilyen hangot ad, míg ül egy sziklán, de több ötletem nincs.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:30 pm

Üvölteni nem tud. mizus

"Ez az egyetlen nagymacska, mely nem képes üvölteni, mivel a nyelvgyököt rögzítő vékony csontocskája porcos. Madárcsicsergésszerű trillákat, rövid füttyöket hallatnak. Ezzel a hanggal hívják kicsinyeiket, és így kommunikálnak a felnőttek egymás között."
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:32 pm

Esztertoth13 írta:
Vagy jelez a kölyköknek veszély esetén?

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Tumblr_lxjzhgGkcC1r4wguto1_500

Felkeltél. Jó reggelt! Ő erős és nem igen támadnak rá, de a kölykei még védtelenek. Ezért ha vadászat után visszatér a helyre ahol a kölykeit hagyta, de nem látja egyiket se, akkor madárhangon hívogatja őket, hogy más ragadozóknak ne tűnjenek fel a kicsik. Tehát nem magát álcázza hanem a kölykeit. Ügyes, megy ez ha akarsz.

És miért nem pihensz kicsit?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:35 pm

Köszi :)

Tudod a munka. Ami most tanulás. Meg ideje lenne felkelni végre. nevető Túlságosan megszoktam a későn kelést.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:36 pm

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Tumblr_lxjzhgGkcC1r4wguto1_500

Értem, de tartalmasan pihenj is néha! Tudod még szükségem lehet arra a mókás kicsi agyadra.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:38 pm

Nem gond. kacsintó Pihenésben túl jó is vagyok. Most egy hétig még marad a feszített tempó, aztán pihenek én, de nagyon. nevető

De amúgy azért odafigyelek, hogy többé-kevésbé normálisan keljek-feküdjek, mert magamnak se használnék ha fáradtan akarnék tanulni, vagy bármi mást csinálni.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:43 pm

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Tumblr_lxjzhgGkcC1r4wguto1_500

Igen, figyelni kell a regenerálódásra. Persze mindenkit más pihentet, lazít el igazán. A nagy festő Salvador Dali például minden nap ülve aludt egy kiskanállal a kezében. Mikor mélyen elszenderedett kiesett a kanál a kezéből és az volt az ébresztője. Imádta ezeket a rövid, mély szundikat.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 220px-Salvador_Dali_NYWTS

Élmény volt a csevegés kisasszony. Köszönöm szépen!

SH.

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyHétf. Jan. 14, 2013 9:45 pm

kacsintó

Hm, mintha hallottam volna erről, jó tipp, bár én szerintem tovább aludnék. nevető

És milyen aranyos a kisállat. :) Azt hiszem megyek! :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 1:27 am

Az egy petymeg Dalí mellett? Szokatlan háziállat, bár a művész is eléggé különc volt.

A gepárdnál tényleg kimaradt, miért is adja a fura hangot, nagy örömömben, hogy megvan, elsiklottam fölötte.

A kódexes feladványhoz: gondoljatok arra, miért Tahiti kapta. Mit szeret ő nagyon?



Ne aggódjatok, nem fogytam még ki a rejtvényekből.


Kellemes kutakodást!
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 3:06 am

szia Arra gondoltam vagy kutyák szállították szánon a kódexeket.. esetleg a hozzájuk való anyagokat, vagy a kutyákról írták őket. mérges mérges mérges + + találtam 1 ilyet: Sokszor Isten áldását is kérik valamint az olvasó közbenjáró imádságát is a másoló számára. Előfordul, hogy nagyon is világi jutalomvárásra (pénzre, asszonyra, borra), személyes gondjukra, problémáikra (fejfájásra, fáradtságra), is vonatkozhatnak. Ezekből a megjegyzésekből néha tréfás kis versek kerekedtek ki, pl.: egy Göttingenben őrzött kódex végén talált vers : „Ennek most hát vége volna, a macska a kutyának ígyen szóla : meg ne harapj engem, mert körmöm beléd verem.” mondjuk nem értem, de ezt írták.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 6:39 am

Ez még mindig nem a megoldás, Tahiti, de dicséretes, hogy kitartóan keresgélsz. Csak így tovább!
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 7:28 am

Update: mégsem petymeg, ocelot. mizus
Vissza az elejére Go down
Anderson

Anderson


Hozzászólások száma : 2
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 17.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 8:14 am

Könnyű jelszó volt: 123456, Barry bárjának pincéje

A bank Legoból készült, a muki Lego bábú volt és a dollár egy matrica.

time's up
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 10:07 am

dilis

Dalí házi kedvencét keresve beleástam magam a macskafélékbe. Jó mélyen, de tanulságos volt. Azok után ez kicsit nagy váltás.

Jelenleg ennyi telik tőlem: az egyik Leslie Nielsen-filmben volt Mission Impossible paródia, abban a login volt a felhasználónév, a password pedig a jelszó... nevető
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 10:21 am

Szép estét nektek nevető Elnézést, hogy késtem, dolgom akadt nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptyKedd Jan. 15, 2013 11:29 pm

Kár, hogy a kutyának nem kellett jelen lennie, kicsit OFF, de találtam valamit:

" A szerzetesek emellett gyakran, mint meleg vizes palackokat, ruhájuk ujjába tették a kutyákat, hogy azok melegen tartsák őket." ( A tibeti spánieleket.)

nevető

Nem válasz a kérdésre, de érdekes.

Revati írta:
az egyik Leslie Nielsen-filmben volt Mission Impossible paródia, abban a login volt a felhasználónév, a password pedig a jelszó... nevető

Erről ez jutott eszembe:

Link. :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 4:15 am

Tényleg érdekes, meg fura lehetett úgy mászkálni vagy csak ülni is nekik, hogy közben a csuhájuk ujjában volt a kutya.

Erről az ugrott be, hogy Chaplin Kutyaélet c. filmjében van ez a jelenet: Charlie bemegy egy kávéházszerűségbe, és úgy csempészi be magával a kutyát, hogy berakja a nadrágjába... nevető Sőt, még egy nőt is felkér táncolni, hát az sem semmi.


A Lego-bank Tahiti feladványa volt, hatjegyű kódja Irene széfjének volt. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:00 am

szia Megvaaaan assszzeeeem: A kutyarágcsák marhabőrből készültek. Tehát az ebek a kódexkészítéskor megették a maradékot.

mizus Értettem, értettem ám. Figyeltem! nevető Remélem ma is nagy buli lesz. kutya
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:11 am

gondolkozik esetleg megették az elrontott lapokat? Már ha a tinta nem volt veszélyes rájuk nézve.
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:18 am

mérges mérges mérges Találtam egy ilyet is:

http://index.hu/kultur/2012/11/07/viragzik_a_kodex-maffia_olaszorszagban/

Akkor lehet, hogy amit ki akartak csempészni a szerzetesek kódexbe rejtették, hogy ne szimatolja ki a kutyus.

mérges mérges mérges
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:23 am

Biztos azért én kaptam a feladványt, hogy kutyául érezzem magam, de meg fogom fejteni. mérges Szívós vagyok, mint egy kopó. Vagy rejtettek vagy etettek kódex-szel, ha nem akkor még keresek, csak tessék már jelezni milyen a válaszom. mérges
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:31 am

Sziasztok!

Még várom a megoldást, Tahiti.

Azért kaptad, mert nagyot fogsz nevetni, ha meglátod a megoldást. mizus

Maradj a pergamennél, ahhoz van közük a kutyáknak.
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:33 am

sír azt hittem talált... Szió! Akkor keresek még.
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:34 am

Kutyabőrnek hívták a marhabőrt

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kutyab%C5%91r

Cool
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:37 am

Ez igaz, de nem a megoldás.

Ha van kedved keresgélni, hajrá, de meg is mondhatom... kacsintó
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:39 am

keresek még szomorú
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:40 am

mizus Mi van ha a kutya pecsételte le a kódexet?
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:45 am

A kész kódexekhez nem igazán volt már közük.

Összpontosíts a pergamenre. Illetve arra, amiből az lesz, és hogyan. mizus
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:46 am

nevető nevető nevető Ha csönd van az jó. Sikerült? mizus
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:48 am

Akkor ez nagyon szívatós. Van még ötletem.. ez 1 szójáték. A szerzetes muki megírta elment megmutatni a falú népének, vagy előkelőségeknek. Azok látták a rengeteg cikornyás betűt és azt mondták. "Vidd innen apám! Ez a kutyát sem érdekli."

nevető

most nincs benne kutya, de mégis kutya
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:53 am

Nagyon kreatív, de nem talált....
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 6:55 am

Akkor még keresek. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 EmptySzer. Jan. 16, 2013 7:18 am

Én olyat találtam, hogy a készítésnél az aranyozott minták kisimítására használatos eszköz lehetett kutyafogból. Így a kutya maga nem is volt jelen.

De persze ennél ötletesebb kell hogy legyen az a megoldás. Hm... gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 10.   Sherlock Holmes Játék 10. - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 10.
Vissza az elejére 
8 / 19 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 7.
» Sherlock Holmes Játék 18.
» Sherlock Holmes játék 20.
» Sherlock Holmes Játék 2.
» Sherlock Holmes Játék 3.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: