Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Játék 15.

Go down 
+7
rozsahajnalka97
Viv
takacsviki0118
kitty97
Bohner Zoli
Revati
Sherlock Holmes
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptyKedd Feb. 05, 2013 7:16 pm

CsirkeKopoltyú24 - ez a Godzilla új jelszava

Mint tudjátok Sherlock este elhívott engem. A hajléktalanokhoz mentünk. Egy ideig ott beszélgettünk velük. Komolyan mondom szánalmat éreztem, mert sok igen értelmes ember is van köztük, akik önhibájukon kívül kerültek az utcára. Aztán Sherlock bevitt egy üres gyárba ahol két másik ember már Sherlocknak és Watsonnak öltözve várt minket. Sherlock pénzt adott nekik, majd az ott lévő gúnyákba öltöztünk miután azok kiléptek a gyárból és csatlakoztak a többiekhez. Az új jelmezünk utcaseprő volt. Ismét London kedves utcáin barangoltunk, majd a Viktória Titka mögött sepregetni kezdtünk.
- Örülnék ha minél több méhet összeszednél. Szerényeknek hideg volt, a kísérletekkel nagyon összezavartam a ciklusukat, de hasznos szolgálatot tettek. - mondta cimborám halkan.
- Seprés? Nem mondod, hogy ezért hívtál ide?
- Gyanúsak lehetnek a méhek. Tudod kinek tudósai is vannak... és nem tudom az illető milyen kapcsolatban áll a Nagy Testvérrel. A szerződés sokat segített, de gyanítom vannak még ismeretlen információk.
- Nem, ezt többet nem játszod el velem. Nem vagyok már annyira mafla. Dehogy a seprés miatt jöttél. Te most méred fel a terepet. Izgat téged milyen rejtett menekülési lehetőségei lehetnek. Előbb-utóbb be akarsz jutni az oroszlán barlangjába.
Sherlock Holmes kihúzta magát komoly arcán megvillant éles tekintete. Éreztem büszke rám.
- Nos, akkor annál az ablaknál segíthetnél bakot tartani. Szívesen benéznék.
Nekiveselkedtünk, de erőfeszítéseinket nem koronázta siker, mert hangot hallottunk. Sietve ismét seperni kezdtünk. Befordult elhagyott utcánkba egy nagy fekete BMW. Kinyílt egy épületajtó és fekete hosszú kabátban kilépett a Nő. Olyan kisugárzása és kellemes illata van, hogy senki mással nem lehet őt összetéveszteni. Miután az autóval távozott készültem újra bakot tartani.
- Hagyjad! Eleget láttam. Baker Street! - parancsolta barátom. Úgy éreztem mélységesen csalódott.
Utcákat bandukoltunk csendben. Azonban nem bírtam tovább és megtörtem a hallgatást.
- Biztos Jim zsarolja valamivel. Nincs életbiztosítása.
- Dehogy nincs! A szerződésekből a papír példányt odaadtam neki miután kiengedték a börtönből.
- Te találkoztál vele? Mikor? Hol? Erről miért nem tudok?
- Nem fontos... Egyszerűen nem értem mit keresett itt. Nem szabadott volna itt lennie.
- Biztos van valami oka, nem biztos, hogy áruló.
- Mycroft szerint Jim embere.
- Igen. Te pedig azt mondtad nem, csak azon az oldalon áll ahol az érdeke szolgálja.
- Nők. Nem szabad megbízni bennük.
- Ugye nem adtál át megőrzésre neki olyan valamit ami rád lehet veszélyes?
- Ugyan! Hová gondolsz?.. De Irene Adler elég kiszámíthatatlan és kegyetlen. Már tudjuk ismét játékba szállt, és melyik oldalon...

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Tumblr_lyvah7c1d81qfoyy9o1_500

Ezekről tudtam beszámolni. Üdvözlettel: John

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 4:19 am

Sziasztok!

Aktív feladvány:

1. Miért készítették régen a templomok kapuját tölgyfából?

Eddigi megoldások:
- időtállóbb, tartósabb, mint a többi. Tovább bírja, mint más faanyag. Nem szeretik a bogarak, mivel csersavas.
- a tölgyfáról feltételezték, hogy az ég kapuja, amelyen keresztül az istenek az emberek
közé jönnek. A keresztények körében a tölgy Krisztus jelvénye, egyes feltevések szerint Krisztus keresztje tölgyből készült.

Van még rá egyéb magyarázat is.

Itt van még kettő:

2.
Két falu épült egymás mellé: Káposztafalva és Répafalva. Mindegyikben nyulak laknak, akik gyakran a másik faluból választanak maguknak házastársat. Viszont az a furcsa tulajdonságuk van, hogy csak a szülőfalujukban érzik jól magukat, ha a másik faluban vannak, akkor teljesen összezavarodnak, és mindenről az ellenkezőjét gondolják. Találkoztunk az utcán Nyuszi Pistával és megkérdeztük tőle, hogy melyik faluban született. Ő azt válaszolta, hogy Káposztafalván született. Ezután a feleségről kérdeztük, hogy Ő vajon hol született. Erre meg ezt felelte: "A feleségem és én is Répafalván születtünk."
Hol született Nyuszi Pista, és hol a felesége?

3.
Vasárnap délben végre hazaérkezik Timothy. Édesanyja aggódva kérdezi:
-Kisfiam, merre jártál?
-Lent voltam a folyónál kipróbálni, mire vagyok képes. Háromszor is átúsztam a folyón. Ne nyugtalankodj anya, Jasper is velem volt! Ő vigyázott a ruháimra a parton.
-Úgy volt, ahogy elmesélted? Nem tévedsz valamiben?
Miért gyanakodott Timothy édesanyja?

Mai ajánlat: sütőtökös muffin és

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 HU_8301_08_b
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:01 am

Szia Revati! mizus mizus
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:05 am

helló Szia Zoli!
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:05 am

Mi újság? Milyen napod volt? kacsintó
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:12 am

Nekem minden napom jó. nevető

Amúgy semmi különös, egy kis hímzés, egy kis fordítás.

Neked hogy telt a mai nap?
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:21 am

Revati írta:
Nekem minden napom jó. nevető

Amúgy semmi különös, egy kis hímzés, egy kis fordítás.

Neked hogy telt a mai nap?


Hát eléggé agyfárasztós! nevető nevető nevető nevető nevető nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:23 am

Majd levezeted az este folyamán.... kacsintó
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:24 am

Revati írta:
Majd levezeted az este folyamán.... kacsintó


elég nehéz lesz nevető nevető nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:33 am

Már megint ez a negatív hozzáállás.... dilis
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:18 am

Szép estét!

Kicsit belegabalyodtam a kettesbe, de végül ezt hoztam ki belőle:

Nos, ha a férj hazudik akkor azt állítja, hogy Répafalván született, de akkor a felesége az aki igazat mond: a felesége és ő maga is Répafalván születtek. Nyuszi Pistától ha megkérdezték volna, hogy Nyuszi Pista e a neve akkor igent mondott volna, de NEM lett volna a válasz ugyanis ő a feleség.
Viszont jelenleg a feleség (valójában Nyuszi Pista) Répafalván tartózkodik mert igazat mond tehát akkor ő Répafalván született, Nyuszi Pista (valójában a feleség) Káposztafalván tartózkodik, mert hazudik, vagyis teljesen az ellentétét mondja a valóságnak de ő is Répafalván született.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:23 am

Röviden tömören:

A valódi Nyuszi Pista: Répafalva
A valódi feleség: Répafalva, de ő jelenleg Káposztafalván tartózkodik, és azt híreszteli, hogy ő Nyuszi Pista, aki Káposztafalván született gonosz
Attól félek, hogy nem jó ... de olyan mint tegnap a fia-lánya-nagybácsija ...stb. stb. dilis
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:27 am

Ha a felség hazudik akkor a férje és ő is Káposztafalván születtek. Fejem verem! Basszus. Fejem verem! Fejem verem! Fejem verem! Fejem verem! Fejem verem!

És akkor a férj: Káposztafalván született
Feleség: Káposztafalván született

De a feleség Répafalván tartózkodik.

De ha mindenről hazudik a kis hazug akkor a személyazonosságáról is. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:32 am

szia Szia Viki!

Ne pánikolj be! Arra figyelj, hogy a férj a saját születési helyére mit állít először, és mit másodszor. És mi következik ebből....
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:38 am

Revati írta:
szia Szia Viki!

Ne pánikolj be! Arra figyelj, hogy a férj a saját születési helyére mit állít először, és mit másodszor. És mi következik ebből....

Mit állít először majd másodszor? gondolkozik

Tehát akkor a feleség a férj? Akkor tényleg a feleség aki hazudik. Csak a születési helyet rontottam el vagy az egészet? dilis
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:41 am

3.
Vasárnap délben végre hazaérkezik Timothy. Édesanyja aggódva kérdezi:
-Kisfiam, merre jártál?
-Lent voltam a folyónál kipróbálni, mire vagyok képes. Háromszor is átúsztam a folyón. Ne nyugtalankodj anya, Jasper is velem volt! Ő vigyázott a ruháimra a parton.
-Úgy volt, ahogy elmesélted? Nem tévedsz valamiben?
Miért gyanakodott Timothy édesanyja?

Ha háromszor úszta át a folyót, vagyis oda-vissza-oda akkor a másik oldalon kötött ki és a ruháiért már nem úszhatott vissza. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:44 am

Nyuszi Pista először azt mondja, káposztafalvai. Utána viszont azt állítja, ő is meg a felesége is répafalvai.

Következtetés: össze-vissza beszél. Vagyis mindkét állítása hazugság. És akkor az igazság az, hogy....


El sem hiszed, mennyit agyaltam rajta, mikor megtaláltam. dilis


A folyóátúszóst remekül megoldottad. elismerés
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:46 am

Visszamegyek elsőbe komolyan mondom... mindig olyan figyelmetlen vagyok hogy az eszméletlen.

A feleségRŐL kérdezték nem a feleségtTŐL. Fejem verem! Még olvasni sem tudok.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:52 am

Hazudik, ezért az első állítása elméletileg hazugság, szóval nem Káposztafalván hanem Répafalván született. Ezután azt mondja, hogy Répafalván született a feleségével együtt. Attól még a feleség születhetett Répafalván, mert csak az hazugság, hogy MINDKETTEN ott születtek, de az úgy lehet még igaz, hogy ő itt a feleség amott született. Szóval a férj Répafalva, feleség pedig Káposztafalva.

Kivéve, ha a személyazonosságáról is hazudott, mert akkor fordítva.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:55 am

elismerés Na ugye, hogy sikerült? Ügyes vagy.

És ez?

A kapatos lord
Lord Wintrop, egy krónikus alkoholista és mellesleg multimilliomos, ismét alaposan elázott egy partin, ezért a barátai elhatározták, hogy keményen megleckéztetik.
Tudni kell, hogy Lord Wintrop a kanadai Vancouverben élt egy villában, amely egy 200 holdas birtok közepén. egy völgyben állt. A villát és a kertet Lord Wintrop barátai tartották rendben. Nos, a barátok a leckéztetés részeként felépítették a kert és a villa pontos mását a legapróbb részletekre kiterjedően kidolgozva: a berendezés, a ruhák, a szappan, a fogkefe is tökéletes mása volt a vancouveri villában levőnek.
Azon az estén, amikor Lord Wintrop elázott. A barátai gyorsan repülőre rakták, és átszállították a másik kastélyba, amely Melbourne-ben, Ausztráliában volt. Lord Wintrop, részeg lévén, semmit nem vett észre. Mikor felkelt, nem érezte magát valami jól, úgyhogy bement a fürdőszobába, kinyitotta a hideg víz csapját, és megmosta az arcát. Hirtelen ijedten kapta fel a fejét, és kiáltozni kezdett:
- Segítség, elraboltak!
Vajon miből találta ki Lord Wintrop, hogy nem a saját vancouveri kastélyában van?
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:57 am

Bocsika! Csak kicsit lassú a net és nem voltam idáig gépnél szégyenkezik szégyenkezik szégyenkezik
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:58 am

Amikor megnyitotta a csapot a víz az ellenkező irányban folyt le. mizus

Szia Zoli! :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:01 am

Semmi gond, Zoli.


Mint a villám, olyan vagy, Viki! elismerés Bizony, a vizet látta meg.

Következő - ez kicsit komolyabb lesz.

2010-ben Észak-Karolinában egy férfi lelökött egy vasúti hídról egy másikat az alattuk tátongó tízméteres mélységbe. Cselekedete életmentőnek bizonyult, bár ő maga nem élte túl, hogy a hídon maradt. Mi történhetett?
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:03 am

Revati írta:
Semmi gond, Zoli.


Mint a villám, olyan vagy, Viki! elismerés Bizony, a vizet látta meg.

Következő - ez kicsit komolyabb lesz.

2010-ben Észak-Karolinában egy férfi lelökött egy vasúti hídról egy másikat az alattuk tátongó tízméteres mélységbe. Cselekedete életmentőnek bizonyult, bár ő maga nem élte túl, hogy a hídon maradt. Mi történhetett?

Az első, aki lelökte a másodikat a hídról, azt elgázolta valami, míg a másik, kisebb zúzódással túlélte az esést
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:06 am

Akit lelöktek arra rájött a csuklás, és már haldoklott olyan szinten volt és a társa se só se beszéd lelökte, hogy megijedjen. De eközben elütötte őt a vonat, mert a vonattal nem számolt.

Azt mondtad komoly, hát ez a verzió viccesen is hangzik meg nem is. dilis
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:09 am

Igen, a zuhanást túlélte a második, az első viszont meghalt. Annak kellene utánajárni, mit kerestek a hídon. mizus
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:11 am

Revati írta:
Igen, a zuhanást túlélte a második, az első viszont meghalt. Annak kellene utánajárni, mit kerestek a hídon. mizus


Tudom, ezt keresték a hídom: hogy mi az élet értelme, és amelyik túlélte a zuhanást, rájött, hogy a Galaxis útikalauz stopposoknak-ban, igaza volt a gépnek, a válasz: 42 nevető nevető nevető nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:12 am

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:16 am

Nagyon gáz, ugye?

1892. augusztus 27-én, az Észak-Karolina állambeli Statesville városának közelében, egy vasúti pálya hídján kisiklott és szakadékba zuhant egy szerelvény hét kocsija; a szerencsétlenségben 30 ember meghalt.
Egy helyi legenda szerint azóta – a tragédia évfordulóján – minden évben hallani lehet a vonatot a mozdony füttyével és az utasok sikításával.
2010-ben is voltak olyanok, akik beneveztek e különös szellemjáratra, közülük egy férfi az életével fizetett kíváncsiságáért – a szellemvonat helyett ugyanis egy valódi jött.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:17 am

Nesze neked legenda+ kíváncsi emberek. értetlen
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:18 am

dilis Az emberi butaság sajnos határtalan.

Egy könnyű:

Szerelmeslevelek
A király szépséges lányát a vártorony legmagasabb szobájába zárta, hogy rábírja az ország érdekeit szolgáló házasságra. A királykisasszony ugyanis nem Smaragdia uralkodójának legidősebb fiába volt szerelmes. Szíve a hős Herkules lovagért dobogott. Szerencséjére néhány apróságot magával vihetett a toronyba. Szolgálója azt tanácsolta neki, hogy vigye magával a madarait, ugyanis ezek között volt hét szélsebesen repülő, saját nevelésű postagalambja is.
- Toll és papír lesz nálad, királylány, az ablakot pedig bármikor kinyithatod. A lovagnak is van hat saját postamadara, így tudtok levelezni - a többi már rajtad áll.
Pontosan hány levelet válthattak a galambok segítségével?
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:21 am

Revati írta:
dilis Az emberi butaság sajnos határtalan.

Egy könnyű:

Szerelmeslevelek
A király szépséges lányát a vártorony legmagasabb szobájába zárta, hogy rábírja az ország érdekeit szolgáló házasságra. A királykisasszony ugyanis nem Smaragdia uralkodójának legidősebb fiába volt szerelmes. Szíve a hős Herkules lovagért dobogott. Szerencséjére néhány apróságot magával vihetett a toronyba. Szolgálója azt tanácsolta neki, hogy vigye magával a madarait, ugyanis ezek között volt hét szélsebesen repülő, saját nevelésű postagalambja is.
- Toll és papír lesz nálad, királylány, az ablakot pedig bármikor kinyithatod. A lovagnak is van hat saját postamadara, így tudtok levelezni - a többi már rajtad áll.
Pontosan hány levelet válthattak a galambok segítségével?


6-ot, mert a hős lovagnak 6 galambja van és ennyit tud elküldeni!
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:24 am

Hát ha az apja tényleg nem akarta, hogy Herkulsebe legyen szerelmes, meg akarta akadályozni és volt esze, akkor egyet sem, mert befogta vagy lelőtte a galambokat vagy nem is engedte hogy nála legyenek. gondolkozik Bár lehet, hogy nem volt ilyen szőrös szívű...


Vagy Zolinak van igaza és tényleg hat, mert a Királylány galambjait biztos nem engedte kirepülni a várból a király de talán Herkulesé bejuthatott.



A hozzászólást takacsviki0118 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 06, 2013 7:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:25 am

Egyáltalán apróságnak számítanak a galambok? nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:27 am

Az apróság igen tág kategória.

Zoli: ennyire nem egyszerű, akkor fel sem adnám. nevető

Van benne csavar. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:27 am

takacsviki0118 írta:
Egyáltalán apróságnak számítanak a galambok? nevető


Egy postáshoz képest igen nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:28 am

Bohner Zoli írta:
takacsviki0118 írta:
Egyáltalán apróságnak számítanak a galambok? nevető


Egy postáshoz képest igen nevető nevető nevető nevető

Az igaz. nevető
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:30 am

Nekem is van egy feladványom! Miért jó a kerekes kút?
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:31 am

A szolgáló férfi vagy nő? Ha férfi akkor lehetett ő szerelmes a királylányba. gondolkozik

De amúgy egyet sem válthattak. Vagyis a királylány írt Herkulesnek, de a galambokat amiket használt úgy tanították be, hogy a királyhoz repüljön először mielőtt elviszi az üzenetet a címzettnek. A király persze azt írt át amit akart. Herkules nevében is írhatott, megváltoztathatta az üzenetét stb. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:33 am

Bohner Zoli írta:
Nekem is van egy feladványom! Miért jó a kerekes kút?

Van ilyen népdal:

"Kis kút, kerekes kút van az udvarunkban.
De szép barna kislány van a szomszédunkban.
Csalfa szemeimet rá sem merem vetni,
Fiatal az édesanyja azt is kell szeretni. "
nevető nevető

Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:34 am

takacsviki0118 írta:
Bohner Zoli írta:
Nekem is van egy feladványom! Miért jó a kerekes kút?

Van ilyen népdal:

"Kis kút, kerekes kút van az udvarunkban.
De szép barna kislány van a szomszédunkban.
Csalfa szemeimet rá sem merem vetni,
Fiatal az édesanyja azt is kell szeretni. "
nevető nevető



Ez is jó, de nem ez a megoldás! nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:35 am

elismerés Ez az, Viki. A galambok a saját otthonukba találnak vissza, tehát a király kapta volna meg a leveleket.

Zoli: a testedzésen kívül? nevető
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:36 am

Revati írta:
elismerés Ez az, Viki. A galambok a saját otthonukba találnak vissza, tehát a király kapta volna meg a leveleket.

Zoli: a testedzésen kívül? nevető


Jaja! De ha nem tudjátok, akkor elárulom, de aztán nem a kútba löktök! nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:38 am

Bohner Zoli írta:
takacsviki0118 írta:
Bohner Zoli írta:
Nekem is van egy feladványom! Miért jó a kerekes kút?

Van ilyen népdal:

"Kis kút, kerekes kút van az udvarunkban.
De szép barna kislány van a szomszédunkban.
Csalfa szemeimet rá sem merem vetni,
Fiatal az édesanyja azt is kell szeretni. "
nevető nevető



Ez is jó, de nem ez a megoldás! nevető nevető nevető

Gondoltam, hogy nem ez a megoldás, de egyszerre ez ugrott be és késztetést éreztem, hogy leírjam. nevető
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:39 am

takacsviki0118 írta:
Bohner Zoli írta:
takacsviki0118 írta:
Bohner Zoli írta:
Nekem is van egy feladványom! Miért jó a kerekes kút?

Van ilyen népdal:

"Kis kút, kerekes kút van az udvarunkban.
De szép barna kislány van a szomszédunkban.
Csalfa szemeimet rá sem merem vetni,
Fiatal az édesanyja azt is kell szeretni. "
nevető nevető



Ez is jó, de nem ez a megoldás! nevető nevető nevető

Gondoltam, hogy nem ez a megoldás, de egyszerre ez ugrott be és késztetést éreztem, hogy leírjam. nevető


Értem, és jó próba volt! nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:39 am

Zoli vízhiány esetén kereket oldhatsz vele? gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:40 am

takacsviki0118 írta:
Zoli vízhiány esetén kereket oldhatsz vele? gondolkozik

nem! De már majdnem! nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:46 am

nah? Szabad a gazda? nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:49 am

Hát én hamar feladom. nevető


A hozzászólást takacsviki0118 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 06, 2013 7:50 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Bohner Zoli
Sherlock informátora
Sherlock informátora
Bohner Zoli


Hozzászólások száma : 2893
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jun. 01.
Kor : 31

Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 EmptySzer. Feb. 06, 2013 7:49 am

nah jó, aranyszívemnek köszönhetően elmegyek fürdeni, addig van időtök agyalni ezen a kerekes kútos dolgon! nevető nevető nevető nevető nevető
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Játék 15.    Sherlock Holmes Játék 15.  - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Játék 15.
Vissza az elejére 
8 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Sherlock Holmes Játék 11.
» Sherlock Holmes Játék 12.
» Sherlock Holmes Játék 13.
» Sherlock Holmes Játék 14.
» Sherlock Holmes Játék 5.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: