Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Fórum: Játékok

Go down 
+11
takacsniki
Mycroft Holmes
Revati
takacsviki0118
tahiti
Lockmes
Trixi
219c
Cher Rock Holmes
Sherlock Holmes
Sherlock Fórum
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:31 am

16 gyereke született Mária Teréziának és közülük Mária Antónia/Antoinette XVI. Lajos felesége volt.


A hozzászólást takacsniki összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 14, 2012 4:34 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:34 am

A király én vagyok.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:34 am

Jó válasz. Királyul érzem magam.


SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:35 am

Szomb. 4 Aug. 2012 - 16:34

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:36 am

Szomb. 14 Jan. 2012 - 19:54

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:37 am

Fogy az időm és nem tudok még semmit Napóleonról.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:38 am

Mielőtt megdöglöm esküszöm Nagy Sándor rajongó leszek! Megtalálom a sírját.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:40 am

A francia király egy könyvet adott annak aki kilétét felismerte. 254-en áll az utószó, alatta a vastagabb vonalak 3 részt tagolva igazságot sugároznak.

Ha ismered a tartalmát annyit írj meg megjelent-e a francia király könyvében a 6 Napóleon? Igen, talán, félig-meddig vagy nem. Ha tudod a választ felelj sebesen!


61: elküldte nekünk <-1

60: Azt vélnénk <- 2

SH. - letelt az időm.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:43 am

Az osztrák császár egy kódexet adott annak aki kilétét felismerte. 857-en áll az utolsó. Alatta a vastagabb vonalak 3 részt tagolva veszélyt sugároznak.

Ha ismered a tartalmát annyit írj meg megjelent-e az osztrák császár könyvében a Nagy Napóleon? Igen, talán, félig-meddig vagy nem. Ha tudod a választ felelj sebesen!


Két sas... sorai

SH. - letelt az időm.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 4:45 am

Nagy Sándor eszméjét vallotta. Francia politikus,hadvezér és tábornok. Európa több országa ellen vezetett hadjáratott,az oroszországi hadjárat következtében vesztett hatalmából. A lipcsei csata után Elba szigetére száműzték,majd visszatért 100 napig ismét kezébe ragadta a hatalmat,majd a waterlooi csatában szenvedett végső vereséget és Szent Ilona szigetére száműzték és ott lelte halálát(valószínűleg nem természetes halált halt.) Gyermeke II. Napoleon. Felesége Joséphine de Beauharnais és Mária Lujza volt.

Ennyit tudok Napoleonról.
Vissza az elejére Go down
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 5:00 am

Sherlock! Jön a kódod (1.), de nem értjük mit üzensz. Nincs náluk a forrás. Az MI6 elakadt. szomorú
Vissza az elejére Go down
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 5:03 am

Üdvözlöm Moriartyt!
Vissza az elejére Go down
Jim Moriarty

Jim Moriarty


Hozzászólások száma : 290
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 09.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 5:06 am

Mycroft is beszállt. Egyre több játékos. Ezt szeretem. Sok ember, kevés idő.
Vissza az elejére Go down
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 5:08 am

Még te sem boldogultál a kóddal. Különben nem lennének ilyen dekoncentráltak a terelőüzenetek.
Vissza az elejére Go down
Jim Moriarty

Jim Moriarty


Hozzászólások száma : 290
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 09.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 5:09 am

Üdvözlöm az MI6-ed!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 6:07 am

SherlockHolmes írta:
A király én vagyok.

SH.

Ez alapján Moriarty olyat mondott, hogy tudom halad a kóddal.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 6:08 am

Moriarty a király. Én is király vagyok. Mi vagyunk a legjobbak!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 6:53 am

Kétfejű sas a Habsburg dinasztia címerállata.
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 7:36 am

A francia király NEM látta Napóleont!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 7:40 am

Ez karácsony.


82: - Hová?

.....

- Rendben.

Sietve!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 7:41 am

És Boldog Új Évet!


47: - Minek?

.....

- Rendben.

Ráérek!

SH.

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 7:47 am

Átjött a kód Moriarty. Nálunk 5 perc múlva meglesz.

Üdvözöllek: Mycroft mizus
Vissza az elejére Go down
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 7:56 am

Feltörve a kód. Az S.A.S. már elindult!
Vissza az elejére Go down
Jim Moriarty

Jim Moriarty


Hozzászólások száma : 290
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 09.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 8:01 am

****************

(A Fórumrendszer által cenzúrázott káromkodás.)
Vissza az elejére Go down
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 8:14 am


Óh, már megint úriember voltál Jim! nevető

A JÁTÉK MAGYARÁZATA:

Moriarty az olimpiát kihasználva híres embereket ejtett túszul, akiket több helyre rejtett el. Köztük volt nemzeti büszkeségünk a Vaslady is. Minden helyszínt kontrollált egy számítógépes központ, melynek pontos helyére a fogságba került Sherlock rájött. A központ helyét kódolva meg is üzente. Niki és Viki ügynökök megfejtették a címet. Az MI6 (aminek hivatalos létezését Nagy Britannia sosem fogja elismerni), valamint az S.A.S. már ki is szabadították a foglyokat. Sajnos Jim Moriarty már elhagyta a helyszínt mire egységeink kiérkeztek.

(A játék bizonyos részleteit játékosaink privát üzenet formájában kapták meg. A résztvevők ilyenkor privát üzenetben válaszoltak. Ezeket az információkat nem tárhatjuk a nyilvánosság elé, elvégre nemzetbiztonsági ügyről van szó.)

Gratulálunk a remek ügynököknek!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 8:21 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Tumblr_l7kif8y6g31qcs416
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 8:53 am

SherlockHolmes írta:
Arnold Letterman (32 éves), postás, Londonból:

Tisztelt Mr. Sherlock Holmes!

Hallottam, hogy bűnügyeket old meg. Kérem ne haragudjon rám, mivel az én apró ügyemmel zavarom, de pár napja már hiába gondolkodom egy eseten.

Én postás vagyok. Szerdán kivittem egy levelet Mr. Al Smash címére. Ő otthon volt, ki is jött, hogy átvegye. Miközben aláírta a kézbesítőszelvényt megszólalt:
- Jól van Arnold? Olyan falfehér.
- Jól vagyok uram, csak már régóta gyalogolok és kezdek szomjas lenni. Nemsokára keresek egy presszót!
- Nem kér egy pohár vizet vagy teát? Esetleg tejjel is szolgálhatok. Szívesen megkínálom.
Nem szoktam ilyen lehetőségekkel élni, de végül egy csésze teát elfogadtam. Kellemesen elbeszélgettünk, aztán csengettek. Smash kiment az előszobába ajtót nyitni. A konyhából kiláttam oda. Egy csinos hölgy érkezett két gyermekével. Mindenki illendően köszönt egymásnak. A hölgy és a gyerekek nekem is köszöntek, amit természetesen viszonoztam. A két kisfiú az előszobából bement a szobába és behajtották maguk mögött az ajtót. Én megittam az utolsó kortyokat a csészémből, majd kimentem az előszobába, ahol Al és a szép nő beszélgetett. Egyszer csak kihallottuk a szobából a gyerekek hangját:
- Nézd! Azon a képen milyen szép az a néni, akinek kék ruhája van és hogy csillognak a szemei!
- Tényleg gyönyörű, de a szemei csukva vannak.
- Nem. Nyitva.
- Csukva.
Ekkor az anyjuk megszólalt: - Valamelyik megint füllent. Bárcsak leszoknának már a hazudozásról!
A szobába nem látunk be a behajtott ajtó miatt. Al megszólalt:
- Nem hazudnak. Mindkét fiúnak igaza van.
Nagyon érdekelt volna miként lehet ez, de indulnom kellett tovább. Az olimpia miatt rengeteg levelet kell mostanság kézbesíteni. Így megköszöntem a finom teát, elbúcsúztam és dolgomra indultam.

Ha tudna magyarázattal szolgálni azt megköszönném.

Üdvözlettel: Arnold Letterman


Esetszám: 34.
Név: Szemek rejtélye


Következtetés: A hölgy és a gyerekek először voltak Mr. Smash vendégei.

Nem nehéz és több megoldást is elfogadhatónak vélek.


SH.





Erre még jöhet ötlet.

Eddigi megfejtés:

Niki: Szerintem sajnálatos módon a "néni" vak,ezért a szem fehérje látszódik mikor kinyitja a szemét,viszont a szivárványhártya és egyéb látást segítő dolgok viszont nem és ezért láthatta az egyik gyerek úgy hogy nyitva van a szeme míg a másik úgy hogy csukva van.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 9:08 am

A majdnem meggyilkolt uralkodó

Élt egyszer egy ázsiai uralkodó. Hatalmas birodalma volt, nagy vagyona, félelmetes hadserege, de mindig félt az esetleges merényletektől. Épp ezért ritkán hagyta el palotáját. Külön terme volt a követek fogadására, mindig csak egy embert fogadott. A teremben egy hosszú medence volt, amin egy keskeny, íves híd futott át hosszában. A híd mögött csak egy kis terület volt szabad, utána lépcsők következtek. A lépcső tetején egy emelvényen foglalt helyet az uralkodó trónja. A híd ívelt alakja miatt az uralkodó jól látta a hozzá érkező követet, akit a híd közepére állítottak. A követ is jól látta őt. Ha valaki az uralkodóval tárgyalt a híd mindkét végéhez egy-egy őr állt karddal, hogy védelmet nyújtson a követ esetleges támadása ellen. Ez a "hídas módszer" hosszú évekig hatásos volt. Azonban odakint a palotán kívül telt az idő és új fegyvereket találtak fel. Így történt, hogy egy követ elég távol állva, a híd közepéről mégis megtámadta az uralkodót. A merénylő a hídat nem hagyta el, egy őrre sem rontott rá. Fegyvert csempészet be. Támadása nem sikerült, de ez igencsak kevésen múlt. Az uralkodó kivégeztette támadóját, a termet pedig soha többé nem használta.

Mit használt a támadó?

Esetszám: 35.
Név: A majdnem meggyilkolt uralkodó

Nem nehéz és több megoldást is elfogadhatónak vélek.


SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 10:00 am

Szióka-dióka!

34: Három dimenziós kép (hölgy változó szemekkel) lógott a falon és más-más nézőpontból a két fiú másképp látta.

35: A merénylő dobócsillagot használt.

Trixi von Sziporka
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptyKedd Aug. 14, 2012 10:10 pm

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Trixi te dupláztál. Szép volt!

A majdnem meggyilkolt uralkodónál a támadó a történet szerint mást használt, de reméltem valakinek lesz olyan fantáziája, hogy bedobja a dobócsillagot.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Cher Rock Holmes

Cher Rock Holmes


Hozzászólások száma : 76
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 21.
Tartózkodási hely : CHERpa föld

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 1:47 am

Elképzelések a képes feladványhoz:

Al Smash gyűjtötte a képeket. Ezért rengeteg kép volt szobájának falain. Akad köztük két kép amik épp egy-egy kék ruhás nőt ábrázoltak. A két gyerek nem azonos képre gondolt.

Egy kisméretű üveglapos kép volt, amit a fiúk máshonnan néztek. Az egyik fényt látott csillogni az üvegen, a másik meg árnyékot látott rajta. Utóbbinak így a kép részletei nehezebben voltak kivehetőek. Smash, mint ott élő ismerhette ezt a jelenséget.


Híd: Pisztoly?
Vissza az elejére Go down
http://www.cher.com
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 2:08 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Wow Cher! Ez igen. Az első elképzelés a több képpel különösen tetszik.


Pisztoly?

Ezt kérded vagy mondod?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Cher Rock Holmes

Cher Rock Holmes


Hozzászólások száma : 76
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 21.
Tartózkodási hely : CHERpa föld

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 2:12 am

Merjem mondani?
Vissza az elejére Go down
http://www.cher.com
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 2:18 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Tumblr_l7kif8y6g31qcs416

Ne ülj fel! Elfogadtam. Nagyon jó. Nem ez a fegyver szerepelt a történetben, de nekünk most a gondolkozás a lényeg. Olyan fegyvereket keresünk amivel a támadó "elérte" az uralkodót. A pisztoly, pisztolygolyó tökéletes. Ügyes volt.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Cher Rock Holmes

Cher Rock Holmes


Hozzászólások száma : 76
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 21.
Tartózkodási hely : CHERpa föld

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 2:22 am

Huh! Köszi.
Vissza az elejére Go down
http://www.cher.com
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 2:24 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Tumblr_l7kif8y6g31qcs416

Nincs mit. Én köszönöm a megfejtéseket.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Cher Rock Holmes

Cher Rock Holmes


Hozzászólások száma : 76
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 21.
Tartózkodási hely : CHERpa föld

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 2:31 am

kacsintó
Vissza az elejére Go down
http://www.cher.com
MegaTime

MegaTime


Hozzászólások száma : 7
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 26.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 3:47 am

Tőr, a követ pedig késdobó volt.

MT.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:31 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

MegaTime! Első játék, első briliáns megfejtés.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:33 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Tumblr_m161dvVeAQ1r4ghkoo1_500
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:37 am

Akkor már a bomba se maradjon ki ... bár ez kicsit így durva de azt is lehet dobni gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:43 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Oké, elfogadva. Tetszik.

De még mindig nincs meg a történetben szereplő fegyver.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:45 am

Hmm...akkor az íj is szóba jöhet. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:46 am

Nem gondolod, hogy túl nagy becsempészni?

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:48 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Tumblr_l7kif8y6g31qcs416

Ne ülj fel! Eltaláltad.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:51 am

Kabát alatt elfér,főleg ha tél van,egy nagy téli szőrmekabát alatt elfér,sőt nem minden íj nagyon nagy, egy kb 20-25 fontossal simán meg lehet oldani. De akár ha ennél a fegyver nemnél maradunk egy íjpuska is lehetett a fegyver.
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:52 am

Akkor elnézést az "okoskodásért" nevető
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:54 am

És nem vették észre az őrök? értetlen nanemár...
Vissza az elejére Go down
takacsniki
Mycroft ügynöke
Mycroft ügynöke
takacsniki


Hozzászólások száma : 550
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 23.
Kor : 31

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:56 am

Hehe. Lehet,hogy annyira új fegyver volt,hogy azt se tudták,hogy mi az,de te is tudod hogy egy akkora íjat el lehet rejteni. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 EmptySzer. Aug. 15, 2012 4:59 am

Sherlock Holmes írta:
A majdnem meggyilkolt uralkodó

Élt egyszer egy ázsiai uralkodó. Hatalmas birodalma volt, nagy vagyona, félelmetes hadserege, de mindig félt az esetleges merényletektől. Épp ezért ritkán hagyta el palotáját. Külön terme volt a követek fogadására, mindig csak egy embert fogadott. A teremben egy hosszú medence volt, amin egy keskeny, íves híd futott át hosszában. A híd mögött csak egy kis terület volt szabad, utána lépcsők következtek. A lépcső tetején egy emelvényen foglalt helyet az uralkodó trónja. A híd ívelt alakja miatt az uralkodó jól látta a hozzá érkező követet, akit a híd közepére állítottak. A követ is jól látta őt. Ha valaki az uralkodóval tárgyalt a híd mindkét végéhez egy-egy őr állt karddal, hogy védelmet nyújtson a követ esetleges támadása ellen. Ez a "hídas módszer" hosszú évekig hatásos volt. Azonban odakint a palotán kívül telt az idő és új fegyvereket találtak fel. Így történt, hogy egy követ elég távol állva, a híd közepéről mégis megtámadta az uralkodót. A merénylő a hídat nem hagyta el, egy őrre sem rontott rá. Fegyvert csempészet be. Támadása nem sikerült, de ez igencsak kevésen múlt. Az uralkodó kivégeztette támadóját, a termet pedig soha többé nem használta.

Mit használt a támadó?

Esetszám: 35.
Név: A majdnem meggyilkolt uralkodó

A történetet íjjal ismerem. Nem tudom mekkora íj volt, arról nem szólt a fáma. (Lehetett kicsi is.) Állítólag a történet valós esetet említ: Még annyit jegyeztek meg, hogy a követ papírtekerccsel kezében lépett a terembe, abban is tudott elrejteni dolgokat. A nyíl az uralkodó feje mellett fúródott a fából faragott trónusba. Az évek alatt amíg nem történtek támadások az őrök figyelme lanyhult, így már nem motozták meg rendesen a terembe lévő követeket.

Ha nem igaz mindez akkor egy lehet egy tanulságos mese arról, ha merénylettől félted az életed követned kell a fegyverek fejlődését.


SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 11 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Fórum: Játékok
Vissza az elejére 
11 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Egyéb Sherlock Holmes játékok
»  Lost Cases of Sherlock Holmes játékok
» Sherlock Holmes Játék 5.
» Sherlock Holmes játék 19.
» Sherlock Holmes Játék 6.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: