Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sherlock Holmes Fórum: Játékok

Go down 
+11
takacsniki
Mycroft Holmes
Revati
takacsviki0118
tahiti
Lockmes
Trixi
219c
Cher Rock Holmes
Sherlock Holmes
Sherlock Fórum
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyVas. Aug. 19, 2012 4:43 am

Te úr isten. meglepett Hát az időpont nem lehet 1 hét mivel az ember bizalmát nem lehet megszerezni ennyi idő alatt. Vagy 1 hónap vagy fél év. Szerintem fél év nem lehet hiszen akkor tudtam volna, hogy melyik zsebben hordja. Szóval 1 HÓNAP. Na de melyik zseb?! hm.
/ Jim bugyiban szambázik kinevet /
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyVas. Aug. 19, 2012 5:03 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Tumblr_m161dvVeAQ1r4ghkoo1_500

Fél évet adnék -> a bizalom elnyeréséhez idő kell, főleg egy pengeélen táncoló "kettős ügynöknél", fél év: akkor is ha az ügynökség tart a kiadott adatoktól.

A gond ott van, hogy a zsebet elfeledted. Ki kell következtetned. Kevinnel dolgoztál ismered a szokásait, tulajdonságait. A táska kódját is tudtad. Kézenfekvő megoldást keress!

Szerintem Kevin azt az adattárolót gyakran használja.

SH.

Jim bugyiban szambázik
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyVas. Aug. 19, 2012 6:13 pm

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Tumblr_m161dvVeAQ1r4ghkoo1_500

Mivel ünnep van nálatok egy kicsit segítek:

Figyelembe venném Kevin melyik kezét használja. Ha Kevint nem tartanám nagyon bizalmatlannak azon oldali zsebbe tenném amelyiket használja, ha bizalmatlannak vélném akkor a másik oldaliba. Átlag embernél csak azt nézném jobb kezes vagy bal kezes, melyik esik neki kézre, de Kevin ügynök esetleg trükközhet.

Hogy ne adjunk rossz választ "vigyünk is ajándékot Jimnek, meg ne is" a felelet:

"Azt a zsebet, amit Kevin kézhasználata alapján kikövetkeztettem." (És Jim süsse meg!)

Azért is merem ezt a választ adni, mert a feladványban a zsebválasztás előtt van egy logikai trükk, egy elméleti "banánhéj", így Moriarty nem a zsebekre kíváncsi. Meg akar akasztani minket egy logikus kérdéssel, azt kell kivédenünk.

Emlékszel Ramsayre? Neki rá kellett jönni, hogy egy ponton megindult a játék. Neked meg kell találnod ez az ügynök feladvány hol akadhat el. Van egy pont ahol a játék véget érhet - még a zsebek választása előtt. Mondhatni, hogy Moriarty visszadobta a feladványom "fordítva".

Találd meg nekem kérlek azt a pontot, mert az az igazi megoldás. Ha elvesztem a Kaméleont nem Moriartytól kell tartanom, hanem Mycrofttól.

Ne ijedj meg, csak gondolkozz! A logika segíthet. Képzeld el a helyzetet!

Egyéb: A hordó titkára még senki?

SH, aki tudja, hogy: Jim bugyiban szambázik.


Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Mycroft Holmes
Admin
Mycroft Holmes


Hozzászólások száma : 204
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 24.
Tartózkodási hely : London, England

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 10:01 am

Kedves ügynökök!

Mivel Sherlock még nem adott fel mindent rejtélyként ami egy jó ügynöknek szükséges, másrészt nektek köszönhetem az életemet én is adok egy támpontot:

Ha az ügynökség kidolgoz egy tervet, azt a legrosszabb esetre dolgozza ki.

A terv módosulhat ha változik valami! -> és a játék előbb véget ér

Gondoljátok át mire megy ki a játék!

Sherlock: a papucsod. nevető nevető nevető

Üdvözlettel: Mycroft

Jim bugyiban szambázik kacsintó

Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 10:06 am

A benne lévő kutyagumira gondolsz? Időben megéreztem a szagát és rájöttem ki a feladó.

Emberek segítsetek! Mycroft még finom volt, ha elveszik a Kaméleon nekem annyi.

SH., aki derül azon, hogy Jim bugyiban szambázik


Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:04 am

A hordó titka: Az az ételkritikus aki Jockey halála előtt a második volt és most Timothy Bankset előzi meg.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:12 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Tumblr_lpmlpxiFXP1qgi86v

Gond ez a feladvány? Roppant messze állsz az igazságtól. Sok dologra nem figyelsz.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:20 am

Kérdezhetek valamit?
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:22 am

Csak ha odateszed hozzá, hogy Jim bugyiban szambázik.

SH.


Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:26 am

Rendben. Volt szakács aki lemehetett a pincébe, ahol Jim bugyiban szambázik?
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:34 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Tumblr_m161dvVeAQ1r4ghkoo1_500


Nincs szakács. Engem teljesen más kérdések izgatnának.

SH., aki dinamitos hordót gurít le a pincébe, ahol Jim bugyiban szambázik

(Piros pont azért, mert Jimet a pincébe küldted, de a feladványban másra koncentrálj!)
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:38 am

Akkor elragadtattam magam. (Bocsi.) Tudod közben félig-meddig dolgozom is és ez hirtelen olyan könnyűnek tűnt.
Vissza az elejére Go down
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:44 am

Ajándék meg nem is: Vázát vinnék, amit összetörnék, így már nem tudná használni.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:50 am

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Sherlock_revelation_animated_by_nero749-d31om89

Rendben. A piros gyöngyöt is jól törted a szobros feladványnál. Figyelj és lesz még jó megfejtésed!

SH.


Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 11:54 am

Itt lehet, de az életben!!! Nagyon elszúrtam valamit, és nincs rá megoldás. szomorú
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 12:00 pm

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Tumblr_m161dvVeAQ1r4ghkoo1_500

Az élet(helyzetek) olyan(ok), mint a gondolkodásmód: változhat(nak.) Ne add fel! Összpontosíts most a munkádra, aztán pihend ki magad! Jó?

SH.

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 12:05 pm

sír Zavarlak?
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 12:12 pm

Nem ezt mondtam. Csak sok felé figyelsz és valamiért csalódottság dúl benned. Megosztod az energiáid. Ezért nem megy a fejtörő sem, pedig szuper játékos vagy. Igyál egy finom teát, teperd le a munkád, és pihenj! Meglátod utána jobb lesz, tudom jó megoldásokkal térsz vissza.

SH.

Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 12:17 pm

Jó, rendben. Köszönöm.

Szióka-dióka!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 12:20 pm

Jobb éjt Trixi!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 12:28 pm

Csak, hogy ne veszítsünk a rejtvényeket szem elől:

Moriarty feladványai:

A HORDÓ TITKA:

Egy házaspár megvett egy éttermet, amit családi vállalkozásként vittek tovább. A nyitás után valamennyi idővel betért hozzájuk Timothy Banks az ország második legelismertebb ételkritikusa, akinek véleménye új vendégeket hozhat vagy tönkre is tehet egy vállalkozást. A házaspár a legjobb tudása szerint kiszolgálta. Timothy számára annyira ízlett az étel, hogy pozitív kritikát jelentetett meg, valamint rendszeresen visszajárt étkezni a különleges finomságokból. Hamarosan vendéglátói jóbarátja lett.

Egyszer aztán nem bírt kíváncsiságával a híres ételkritikus és megkérdezte a házaspárt mi az étkek csodás ízének a titka. Ekkor John és Mary elárulták, hogy pincéjükben, amibe sok meredek lépcső vezet lefelé az előző tulajdonosok (Jim, Bruce és Tom - vendéglátóiparban dolgozó testvérek) számtalan dolgot otthagytak, mondván azokra már nincs szükségük. A pincében Johnék találtak egy nagy, poros fahordót, amit megkocogtattak és hangja alapján nem bizonyult üresnek. Tartalma a hordón szereplő vésés szerint a különleges márkájú konyak volt. John megörült az értékes italnak és nejével meg is ittak 3 illetve 2 pohárral az illatos nedűből. Azután Mary ötlete alapján az ételeikhez rendszeresen adtak az ínyenc konyakból pár cseppet.

A hordóban az ital azonban nem tartott örökké. Mikor már egy csepp se jött a vendégek már olyan ételt ettek amit a pár konyak nélkül ízesített. Timothy azt tanácsolta, hogy ne foglaljon a hordó feleslegesen helyet: Tűzzenek ki egy napot, melynek estéjére a törzsvendégeket hívják meg, majd ünnepélyes keretek között törjék darabokra a hordót és a darabkákat kapják meg ajándékba a vendégek. Mivel Johnéknak nem kellett semmire az üres hordó, továbbá jó PR fogásnak vélték a javaslatot; elfogadták.

Összegyűlt a díszes vendégsereg. Timothy, Bruce és Jim is jelen volt. A pincéből felhozták a hordót. Mikor feltörték a fatárgyat hátborzongató látvány tárult az emberek szeme elé: A hordóban egy ember csontváza volt. Később a rendőrségi vizsgálat - az áldozat jellegzetes aranygyűrűje alapján - megállapította: Jockey Farley maradványai azok, aki haláláig az ország legjobb ételkritikusa volt.

Ki volt a gyilkos?



A BALFÉK ÜGYNÖK:

A kémszervezet rájön, hogy egyik embere Kevin az ellenségnek szolgáltat ki információkat. Le akarják a "kettős ügynököt" buktatni. Ezért kihasználva, hogy az ügynök társa idős, azt nyugdíjba küldik és egy ifjonc, kezdő ügynököt tesznek a kétszemélyes irodába a nyugdíjas társ helyére. Ez az ifjú ügynök vagy te!

A főnökeid a lebuktató akcióhoz a következőt tervezik:
- Egy ideig együtt dolgozol Kevinnel, hogy elnyerd a bizalmát
- Amikor elindul az akció ügynöktársaid 3 órára profi módon elterelik egy akcióval Kevin figyelmét (külső terepre csalják) - ezalatt Te kiveszed az aktatáskájából a kézi adattárolóját (mivel nem vagy valódi ügynökök és nem ismertek minden eszközt - ide mondjuk egy mobiltelefont képzelj) - ezzel lemész 2 emeletet ahol egyéb kollégák nekiállnak a készülék tartalmának mentéséhez, átvizsgálásához - Akár sikerrel járnak az adatokkal, akár nem mielőtt Kevin visszajön neked az adattárolót vissza kell vinned és az aktatáskába helyezned

Egy ideig együtt dolgozol Kevinnel. Aztán eljön a nagy nap. Kevint hihetően ügyes trükkel kicsalják az irodából. Mivel az aktatáska nyitási kódját már kifigyelted a közös munkátok alatt simán felnyitod a táskát. Az adattárolót megleled a táska egyik zsebében, aztán leszaladsz vele két emeletet. Az adatokat sikeresen lementik a kollégák másfél óra alatt, de mikor a táskába visszatennéd a készüléket nagy problémával szembesülsz:

- Első éles akciód miatti izgalmadban és azért mert telt az idő elfeledted a táska jobb vagy bal zsebéből vetted ki a készüléket (Ez nagy hiba tőled!)

A probléma fokozódik:
- Te még fiatal ügynök vagy és a szabályzat szerint az első évben még nem viselhetsz fegyvert - nem is adtak a társaid neked, hogy Kevin előtt nehogy lebukj
- Kevin rangidős tiszt, fegyverrel, ráadásul mint kettős ügynök bizalmatlan, így ha gyanút fog lelő téged, hisz tudja te maradtál az irodában - ha rájön lebukott, akkor mindegy milyen áron de menekülni akar, vagy ártani még amit tud mielőtt társaid az épületben elkapják
- kollégáknak nem szólhatsz, mert felfednéd mekkorát hibáztál

Ezért jó zsebet kell választanod.

Az aktatáska közönséges, mindkét zsebe üres. Zsebein nincs semmilyen nyom, ami elárulná melyik zsebben volt az adattároló. (Például nem deformálódott egyik zseb anyaga sem.)

Kérdések:

Kevinnel való első munkanapod után mennyivel indul az akció:
- egy hét, egy hónap vagy fél év?

Melyik zsebet választod?

Határidő: a múltkor megadott


SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 12:56 pm

Azt hiszem értem mi a zavaró nektek az ügynök feladványban: Jim aki bugyiban szambázik szándékosan ravaszul fogalmazott, a dög! Én nem dőlök be neki, mert tudom egy ilyen akcióban mi a helyzet de Ti esetleg igen. Hiába csal, nem baj, meglesz a megoldás így is. Ugye?

Miért folyik a játék? + Játékmenet. Figyeljetek!

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyHétf. Aug. 20, 2012 2:33 pm

Sherlock és Moriarty beszélgetése: (Magnókazettán érkezett)

S: - Csaltál.
M: - Még szép! Kedvenc szokásom. Kicsit csalódtam, mert elég késve jöttél rá. Így lebecsültél? Nem rég mit is mondtál? Ja, igen, hogy nem vagyok elég találékony. Pedig mindent jól kitaláltam. Figyelembe vettem, hogy Te máshogy látod a feladványokat és az embereid is. Ügyesek, lelkesek, de jobb lenne nekik Jim bácsi szárnyai alatt.
S: - Álmodozz csak!
M: - Nem boldogultok a rejtvényekkel?
S: - Beleszőtted azt is, hogy az elmélet más mint a gyakorlat.
M: - Hát persze! Nagyszerű, szóval rajtam kívül csak te meg Mycroft tudja a megfejtést, de ügynöktől kértem választ. A határidő pedig közeleg.
S: - Fel akarok adni három kérdést Vikinek!
M: - Szóval vesztettél, segítség nélkül nem menne?
S: - Nem voltál fair.
M: - Valahogy nem érzek rá motivációt, hogy az legyek. Vajon miért is? Mert aki tisztes az veszít.
S: - Kormányokat zsarolsz.
M: - Igen és jól esik. Kellemes tevékenység.
S: - Műhold vagy műholdak, pusztító fegyverekkel ugye?
M: - Rájöttél? Mycroftnak egy tervrajz kellett hozzá az íróasztalára.
S: - Egy vagy több?
M: - Hét.
S: - És nem látják őket a katonai meg űrkutatási egységek, mert űrszemétnek vannak álcázva.
M: - Bizony, a modern technika csodái. Legyen jobb tudóscsoportod, mint bárki másnak és jó fegyverekkel térdre kényszerítheted az egész világot.
S: - Kényszerítheted, de ez mégsem elég neked. Játszol és megfelelő válaszokért bizonyos fegyvereket is átadsz. Hiába vagy a világ ura az embereid csak félelemből vagy anyagi okokból figyelnek rád. Olyan a helyzeted, hogy brutálisan keménynek kell lenned, nem bízhatsz igazán soha senkiben, mindig ugyanazokra a teendőkre kell adnod előttük minden energiád. Kizárólag monoton dolgokat tehetsz köztük, velük nem tudsz játszani. Unatkozol mikor van egy perc szabadidőd is, az elméd egyéb kihívásokra vágyik. Mindegy nehéz vagy egyszerű a feladvány, csak játék legyen.
M: - Mondja az aki úgy unatkozott, hogy a magyarok fórumán játékba kezdett. Szegény Sherlock Holmes te is nagyon unatkozol. Mennyivel rosszabb lesz ez számodra, ha a veled küzdő játszótársaidat elveszíted. Három kérdés? Mehet, de kérésem van érte, ha Viki ügynököd elbukik.
S: - Mit kérsz?
M: - Mit? Kiket! Trixi von Sziporkát, Revatit, és Chert. 3 kérdés, 3 ember. Ez elég fair?
S: - Rendben.
M: - Másrészt: Ott a Kaméleon.
S: - Ami izgat téged.
M: - A szakmámban mindig jól jön információrejtésre egy spéci kódfejtő, most azonban még nem az enyém. Veszélyes, hogy üzenhettek vele a hátam mögött. Mycroft és te többet nem segíthettek. Ott a kedves, együgyű John, majd ő istápolja az ügynökeidet.
S: - Jó.
M: - Persze, hogy jó, és ez így is lesz. Rabom maradsz, meg Mycroft is, nehogy túl sokat segítsetek holmi Kaméleonnal. Na, hívd Mycroftot! Jöjjön ide! Már ismerős lesz nektek a kínzókamrám. Lesz büntetés azért mert gyakran lebecsültök engem.
S: - Nem fog jönni. Összevesztünk a Kaméleon felajánlása miatt. Előtte meg egy vitánk során a képébe vágtam, hogy az emberei vérlázítóan amatőr módon bárkit beengednek kártya nélkül. Utál.
M: - Klassz csel, de nem veszem be. Mindegy érsz-e neki egy petákot is vagy sem. A nevemet hallva ide fog jönni, mivel tudja árthatnék Angliának vagy az egész világnak.
S: - Ha így is nyerünk dupla fegyvermennyiséget kérek.
M: - Ha-ha-ha! Egyenlőre én adtam előnyt nektek a 3 kérdéssel. Ti tartoztok szívességgel és nem fordítva.
S: - Egy próbát megért.
M: - Hogyne! Én sem hagytam volna ki.
S: - Legalább a határidőt töröld el!
M: - Felőlem! Ha ezer évig élnek se jönnek rá a megoldásokra... Szegény Sherlock Holmes! Remek képességű emberekre találtál, csak épp nem tudtad még a feladványok során kellően kiképezni őket. Így a játszmád visszafelé sült el: egyenlőre én rángatok több embert, és nem te uszítod rám őket.
S: - Ne aggódj! Csak egyszer kell felnőniük a játékban hozzád és elkapnak.
M: - Hehe! Ez még neked meg Mycroftnak sem megy.
S: - Ami késik nem múlik.
M: - Ideje nyitni a kínzókamrát: Na, hívd a bátyád!


Jesszusom! Elvesztünk. Én nem értek a kémfeladványokhoz, csak egyszerű orvos vagyok. John
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:19 am

Arra gondoltam kéne találnunk valakit aki ért a kémkedéshez. Az MI6 most nem segít, azt mondták sok dolguk van és Mycroft gyakorlati kiszabadítására törekednek, nem elméleti kérdésekkel akarnak játszani.

Nincs valami ötletetek, hogy ki segíthetne kémügyekben? Olyan valaki kéne aki ravasz és ért az ilyen dolgokhoz.

A hordó titka: Jaj, nekem ez nem áll össze. Több dolog is érthetetlen. És nektek?

John
Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:50 am

Segíthetek John, de a válaszra nem nekem kell rájönni és nem nekem kell megadni.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:54 am

Jézusom! Te élsz?

ö.... nem... nem kéne titkolnod a kilétedet?
Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:55 am

Moriarty és Mycroft is tudja, hogy élek, de már megtettem a szükséges óvintézkedéseket.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:57 am

A hordó titka?
Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:57 am

Nem segítek. Annak mennie kell, én csak a kémfeladványt ígértem.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:59 am

De kell a hordós is.
Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 12:59 am

Gondolkozz! Gondolkozni szexi.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:05 am

Sherlock meg Mycroft bajban van, te meg nem segítesz.

Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:06 am

Nem foglalkozom túl egyszerű feladványokkal. Méltóságomon aluli. Ha ez nem megy, kár másba is belevágni a fejszét.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:09 am

Tépelődtem már rajta, de egyszerűen nem áll össze.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:12 am

Sherlock biztos segítene.
Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:14 am

Ne próbálkozz ilyen szánalmas trükkel! Sherlock nem lenne fogságban ha kicsit bízik benne, hogy Viki rájön a megfejtésre, de nem, ő nem bízik a nőkben. Kérdéseket akart Moriartytól.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:15 am

Anyám! Te nem is Sherlock miatt jöttél, az nem tetszik neked, hogy lebecsülik a női következtető képességet.
Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:19 am

Igen: A nők is okosak. Különben meg mindegy miért segítek, nem? A lényeg, hogy hasznot hozzak és ne verjelek át titeket.

Moriarty rég elveszett volna ha Mycroft és Sherlock nem csak az ügynökeikkel tudnának összefogni, hanem egymással is.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:19 am

Az utolsó mondatoddal egyetértek.
Vissza az elejére Go down
Irene Adler

Irene Adler


Hozzászólások száma : 39
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Aug. 21.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:22 am

Tudom.

Na, ideje, hogy Sherlock leckét kapjon a nőktől. Ha megvan a hordó titka segítek.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:40 am

Hát, legalább ránk bukkant valaki aki tudja mindkét megfejtést, így ha jól következtetünk biztosan jó válaszokat adhatunk, mert vele ellenőrizethetjük. (Mármint ha Irene Adler tényleg megbízható...)

A hordó titka... gondolkozik ez annyira zavarba ejt
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 2:06 am

Én azzal is egyetértek, hogy a nők okosak. Csak kicsit megzavart Irene felbukkanása... Bocsánat ha félreérthetően fogalmaztam, vagy valami. Én közismerten szeretem a nőket.


Hordó titka:

Helyszínek: pince és étterem étkezőrésze

Hordó: fa anyagú és csappal ellátott

"A hordóban az ital azonban nem tartott örökké. Mikor már egy csepp se jött " - írja a feladvány, tehát csapos

Ami nem tetszik:

Miért hagyták ott a hordót az előző tulajdonosok? (Akár értékes konyak, akár hulla van benne.)

Hogy lehet egy konyak illatos és finom ha hulla oszlott fel benne? Ez orvosilag lehetetlen.... John ivott pár pohárral és beteg sem lett.... Ez zavarba ejt.

Megmozdítják a hordót, felcipelik egy meredek, hosszú lépcsőn - Nem rázkódik benne hangosan a csontváz?

Ki a gyilkos? Nem szakács és nem az elsővé avanzsált ételkritikus. (Ezeket Sherlock kizárta.)

Irene szerint könnyű, de nekem nem. szomorú

Tom nem ment el az ünnepségre. Talán félt, hogy megtalálják a hullát?.. akkor miért hagyta ott a hordót?

Jaj, mamám! Mindig ugyanezek zavarnak. Elakadtam ismét.
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 2:35 am

Talán az előző tulajdonosok nem tudtak a holttestről. Csak vegytek egy drága hordó konyakot, amit nem használtak fel az étteremben (Miért nem?) és később átadták a hordót az új tulajoknak... De akkor honnan a pokolból tudjam ki a gyilkos?! Ha itt lennél Sherlock!!!
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 7:21 am

Addig eljutottam én is a kémes feladványban, hogy abba a zsebbe tehette amelyik jobban kézre esik. Az emberek szeretik biztonságban tudni a tulajdonaikat. Viszont az, hogy bizalmatlanság miatt a másik zsebbe tehette erre nem gondoltam... Tehát akkor :
Kezdés időpontja: fél év
zseb: "Azt a zsebet, amit Kevin kézhasználata alapján kikövetkeztettem."
De ha egyszer Kevin is ügynök, akkor miért hagyja ott az aktatáskát benne az adattárolóval.? Ennyire megbízna bennem?
Jim bugyiban szambázik


Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 7:44 am

Hordós feladvány: Érdekes, hogy a hordó széttörésekor csak 2 testvér volt jelen. Nem említik, hogy mi van Tommal?! Viszont a hullát a gyűrűjéről ismerték fel. Nem is biztos, hogy ő volt az. Bár lehet, hogy már túlkomplikálom az egészet. gondolkozik

Jim bugyiban szambázik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 7:45 am

Lehet, hogy nagy butaság, amire gondolok, de elképzelhető, hogy a hordóba nem holttest, hanem egy majdhogynem "tiszta" csontváz került? Ugyanis baromi erősnek kellene lennie az italnak ahhoz, hogy a szöveteket meg a többi lágyrészt feloldja, plusz ezek eltömhették volna a csapot...

Vagy teljesen rossz irányban tapogatózom?
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 7:48 am

Revati, ebben van valami. Lehet, hogy egy ideig (sokáig) rejtegették a hullát, nem tudtak tőle megszabadulni és mielőtt eladták az éttermet a hordóba rejtették. gondolkozik

Jim bugyiban szambázik
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 8:28 am

Most akkor mi van?

Ha Tom tudott a holttestről meg se próbálta volna a hordó feltörést megakadályozni?

Revati: Bizony egy holttest nem bomlik könnyen. Hosszú évek kellenek a csupasz csontig. Ha ez ennyire régen volt, akkor sok dologról nincs is információnk... Irene szerint egyszerű, de nekem nem az csak bűzlik az egész.

Eleve, hogy vendéglátással foglalkozók vesznek (vagy örökölnek) egy drága hordó konyakot és nem csinálnak vele semmit, csak porosan továbbpasszolják.

Szerintetek Tom?
Vissza az elejére Go down
John Watson
Admin
John Watson


Hozzászólások száma : 1211
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 31.

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 8:37 am

És egy üres hordó... megmozdítják, felviszik... Hogy visznek fel egy nagy fahordót egy hosszú meredek lépcsőn? Ketten felcipelték vagy valahogy felgurították...Tényleg nincs hangja egy csontváznak benne? Azt írják a hordó nagy volt. Nem jó, a felvitel részletéről nem írnak...

Az alkohol nem konzervál? A konyak... Nem tudom. Sherlock biztos végzett ilyen irányú kísérleteket, de ő most nincs itt.

Csupasz csontváz... Tom... Talán remélte rég volt és nem jönnek rá ki az áldozat? ... A gyilkos tudott vajon az egyedi aranygyűrűről?






Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 EmptyKedd Aug. 21, 2012 8:40 am

Nekem az is gyanús, hogy az azonosítás alapja a gyűrű volt - de az más ujjára is felhúzható.DNS-teszthez nem maradt semmi?

És ami az előbb kimaradt: Jim bugyiban szambázik (pszichológiai hadviselés?)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sherlock Holmes Fórum: Játékok   Sherlock Holmes Fórum: Játékok - Page 15 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Sherlock Holmes Fórum: Játékok
Vissza az elejére 
15 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Egyéb Sherlock Holmes játékok
» Sherlock Holmes Játék 11.
» Sherlock Holmes Játék 3.
» Sherlock Holmes Játék 12.
» Sherlock Holmes Játék 4.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: ARCHÍVUM - lezárt témák-
Ugrás: