Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Columbo hadnagy

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Nov. 09, 2012 8:17 am

Megvan: Columbo a panoptikumban, ha valamikor esetleg megnéznéd az egészet :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Nov. 09, 2012 8:09 am

Igen. Columbo-nak ez a pasas mesélt Sherlock-ról.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Nov. 09, 2012 7:39 am

Ez a rész lehet az?

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbo-dirk_thames

Columbo hadnagy  - Page 2 1fdce1ae3dc4f9b3bda117bb32dc7472

Az angol címe Dagger of the Mind, de nem tudom a magyart... és nem is emlékszek sajnos.


A hozzászólást Esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Nov. 16, 2012 7:13 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Nov. 09, 2012 7:04 am

Sherlock Fórum írta:
Szóval egy kuka miatt nem tudom ha hallotta volna a beszédet megvédte volna-e Sherlock-ot.

Szerintem megvédte volna, bár nem tudom, nem emlékszek, mi a véleménye a magánnyomozókról a hadnagynak. Arra sajnos nem emlékszek ennyi részletből melyik rész ez, de a hadnagy ilyen, leragad bizonyos helyeken :) És ő is olyan, hogy technika nélkül oldja meg a bűnügyeket, szóval, szerintem nem értene egyet vele.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Nov. 09, 2012 4:52 am

Sziasztok!

Ma belenéztem egy epizódba. A címét nem tudom, nem nézek sorozatokat, ennek is a végét láttam - egy reklám se volt már a befejezésig. Szóval amiért képernyő előtt ragadtam az az volt, hogy meghallottam a Temze szót, így rájöttem a hadnagy Londonban jár. Egy angol felügyelő nem sokkal rá lökte is neki a rizsát, hogy Sherlock Holmes a leghíresebb detektív a világon, de manapság labdába se rúgna olyan fejlett technológiát használnak. Columbo ezt nem hallotta, mert leragadt egy kukánál ténykedni és mikor útolérte a brit tesztet már a gyilkosságról beszéltek. Persze azért Columbo oldotta meg az ügyet.

sír Szóval egy kuka miatt nem tudom ha hallotta volna a beszédet megvédte volna-e Sherlock-ot.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzer. Okt. 31, 2012 10:18 am

Úgy lett volna tökéletes :9 Én a citromail bejelentkezésnél láttam, ott szoktak lenni hirdetések. TV-t már nem nézek, fura, mennyire elszoktam tőle... Néha Natgeo leköt, vagy valamelyik ismeretterjesztő csatorna
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzer. Okt. 31, 2012 8:05 am

Én is kiszúrtam egy újságban....Mondjuk a kutya lehetett volna basset hound, mint a hadnagyé.... kacsintó
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyKedd Okt. 30, 2012 12:00 pm

Mit látnak szemeim.Egy hirdetés, tiszta Holmes :)

Columbo hadnagy  - Page 2 18008627

Itt a hozzá tartozó link, Columbo a Story4-en:

http://www.story4.hu/Root/Sites/Story4/sorozatok/Columbo
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Szept. 21, 2012 2:31 am

Ez egy nagyon jó kép :)
Vissza az elejére Go down
csenge86

csenge86


Hozzászólások száma : 29
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 15.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 11:30 pm

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbo_laughs

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 8:27 am

Revati írta:
Lehet, hogy belső poén volt, utalva Peter Falk magyar származására.

Erre emlékszek :) Az óta angol órán mindig eszembe jut a magyar akcentus, hiszen, az nekem is megvan, nagyon is. :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 20, 2012 8:25 am

Valamelyik nap ment a másik szobában a tévé, az egyik Columbo-epizód volt, és a hadnagy épp azon filózott, hogy valakinek milyen fura akcentusa van, és vajon magyar-e az illető.

Lehet, hogy belső poén volt, utalva Peter Falk magyar származására.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzer. Szept. 19, 2012 10:58 pm

A másik:

Columbo hadnagy  - Page 2 Msolat1

Nagyobban.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzer. Szept. 19, 2012 10:57 pm

És pár részről is tettem el cikket, ennél többet, de ezek a legjobbak :)

Columbo hadnagy  - Page 2 Msolat2

Nagyobb méretben: itt megnézhető.

És igen, kipipáltam azokat a részeket, amit láttam :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzer. Szept. 19, 2012 10:55 pm

Régen eltettem pár cikket Columboról, a kedvencem ez:

ISTEN ÁLDJA HADNAGY ÚR

Columbo hadnagy  - Page 2 Msolatcikk

Columbo hadnagy  - Page 2 Msolatcikk2

Nagyobban itt megtekinthető, és viszonylag olvasható is:

Cikk első része.

A kép a cikkhez.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Júl. 20, 2012 9:49 am

Köszönöm a kutyás képet Csenge. Nagyon helyes. mizus

Én legjobban azt imádom ahogy Columbo a kutyájához beszél. Olyan édes, hogy annyira szereti. Lehet, hogy ő nélkülöz, de érezni, hogy megad mindent a kedvencének. Nem tud kiszállni a kocsijából, hogy ne simogassa és búcsúzzon el tőle. Meg az is haláli mikor cipelgeti azt a nagy maflát ide-oda a kezében. Múltkor kapott a rendőröktől egy új ballont, amit nagyon utált. Mindig megpróbálta elhagyni. Mikor a kocsijában "felejtette" odaszólt a kutyusnak, hogyha a kabátot valaki el akarja lopni akkor az - eb - csak fordítsa el a fejét.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
csenge86

csenge86


Hozzászólások száma : 29
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 15.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Júl. 20, 2012 12:09 am

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbo
Vissza az elejére Go down
csenge86

csenge86


Hozzászólások száma : 29
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 15.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:36 pm

Szeretem.Még mindig.Mert olyan amilyen.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 9:30 pm

Radix pedis diaboli írta:
Azt gondolom, ha valakiben van érzékenység - lelki és intellektuális- akkor pontosan veszi a "belső antennájával" a Granada - Jeremy Brett-féle "hallgatásokat" is!
Ettől olyan nagyszerű - tbk. - Jeremy Brett játéka és az egész Granada sorozat!

Ó igen, nagyon szépen fogalmaztad meg!

Én sajnos akiknek kölcsön adtam az SH DVD-t, egyik sem volt elragadtatva érte, és nem értékelte ezt. Kivételek is akadnak persze, akitől kölcsön kaptam az SH könyveket, neki kölcsön adtam a DVD-ket, és tetszett neki.

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 11:28 am


Azt gondolom, ha valakiben van érzékenység - lelki és intellektuális- akkor pontosan veszi a "belső antennájával" a Granada - Jeremy Brett-féle "hallgatásokat" is!
Ettől olyan nagyszerű - tbk. - Jeremy Brett játéka és az egész Granada sorozat!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 9:51 am

Revati írta:
Mondjuk a fiatalabb korosztályba tartozók, akik először a CSI-okkal találkoztak, biztos vontatottnak találják, de én a mai napig szívesen megnézem, akkor is, ha láttam már korábban az adott részt. És a vendégsztárok is olyan jól el vannak találva.

Igen, jó vele gondolkodni :) A fiatalabb korosztály szerintem ezért nem igazán rajong a Granda féle Holmes-ért. Nem igazán egy pörgős krimi. Ott van például az a rész, a Rettegő beteg, mikor kb. 5-10 percig semmi hang sem hallatszik. Néma csend, csak Holmes-t láthatjuk, ahogy vizsgálódik...

ÉN imádom ezt a részt! De tapasztaltam, hogy mások, akik szintén a fiatal korosztályba tartoznak, nem. Sőt, lassúnak tartják. Ezért sincsenek a közelemben Holmes rajongók. Sajnos.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyVas. Júl. 08, 2012 7:40 am

Szerintem többek között azért nagyon klassz ez a sorozat, mert a lassúbb tempó miatt a nézőnek van arra ideje, hogy együtt gondolkodjon a hadnaggyal, én legalábbis ezért szeretem annyira. Hiába zajlik le a bűntény a szemünk előtt az első néhány percben, mégis az utolsó pillanatig lehet kombinálni, hogy mi, miért és hogyan történt. És a nyomozásban szinte csak az eszére hagyatkozhat Columbo, hiszen nincs semmilyen mindentudó masinája... gondolkozik

Mondjuk a fiatalabb korosztályba tartozók, akik először a CSI-okkal találkoztak, biztos vontatottnak találják, de én a mai napig szívesen megnézem, akkor is, ha láttam már korábban az adott részt. És a vendégsztárok is olyan jól el vannak találva.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:37 am

SherlockFórum írta:
Nemrég belenéztem egy Columbo epizódba. Új ballonkabátot kapott, amit utált és számtalanszor megpróbálta elhagyni. Tudom manapság már pergősebb filmekhez szoktak az emberek, a hadnagy elég régi vágású. Mégis olyan kedves az egész. Főleg a kutya. Van hangulata az ilyen régi filmeknek.

Igen :) Én mondjuk bármikor végig nézek egy Columbo epizódot. Még úgy is érdekes, hogy tudjuk ki a gyilkos. Tényleg nem egy pörgős krimi, de nagyon jó! Én örülök annak, hogy a Viasaton folyton adják.

SherlockFórum írta:
A Gyilkos sorok is nagy kedvencem.

Én is szerettem. Sok részét láttam nyáron, mikor nézhettem a tv-t, de még sokat nem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:35 am

Hét dolog, amit csak kevesen tudnak Columbo hadnagyról - Cikk:

http://hvg.hu/kultura/20110627_columbo_hadnagy_peter_falk

És a nagy melegre tekintettel...

Columbo hadnagy  - Page 2 40696181
A hadnagynak is ilyen kutyája van. Szívesen lennék most a helyében :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:31 am

Nemrég belenéztem egy Columbo epizódba. Új ballonkabátot kapott, amit utált és számtalanszor megpróbálta elhagyni. Tudom manapság már pergősebb filmekhez szoktak az emberek, a hadnagy elég régi vágású. Mégis olyan kedves az egész. Főleg a kutya. Van hangulata az ilyen régi filmeknek.

A Gyilkos sorok is nagy kedvencem. Pont valamelyik nap beszélgettem valakivel, hogy a Petrocelli sorozat bűntényei helyenként milyen erőltetettek voltak, mégis a főhős boldog házassága, meg az, hogy elégedettek tudtak lenni a kevés, gyakran rozoga dolgaikkal (lestrapált lakókocsi), örömteli életük volt szerény körülmények közt is az olyan aranyos.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:30 am

Cikk:

Mit kell tudni Columbo hadnagy feleségéről?

http://www.urbanlegends.hu/2011/06/columbo-felesege/

Mrs. Columboról született egy sorozat is, Kate Mulgrew főszereplésével, ami még aTV2-n is ment hétvégenként.

"Új sorozat jövend el nemsokára a TV2-n. Mindenki kapaszkodjon meg. Mrs. Columbo. Igen, a híres nyomozó újságíró feleségének a nyomozásai is képernyőre kerülnek idehaza. A sorozat anno az NBC-n 2 évadot, 13 részt élt meg."

http://www.sorozatjunkie.hu/2006/10/27/hazai-palya-tv2/


Columbo hadnagy  - Page 2 Katemulgrewmrscolumbowl

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:19 am

Columbo hadnagy  - Page 2 Lieutenantcolumbobyfeli

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:18 am



Columbo hadnagy  - Page 2 Columbobyseveredflesh



A hozzászólást Esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 07, 2012 2:20 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:18 am

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbobychunkychip

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:17 am

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbobyakidasoren

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 28, 2012 12:32 am

De csini ez a csaj. mizus
Volt ízlése Peter-nek!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Ápr. 27, 2012 10:17 am

Revati írta:
Az egyik kedvenc Columbo-történetem az, amelyben Peter Falk való életbeli felesége is játszott, csak a címére nem kerestem rá.

Összesen 6 epizódban szerepelt a második felesége, itt bővebben olvashatsz róla. Amit le tudok fordítani, az A C. és a rocksztár gyilkosa

A kutya kutyát pedig én is szeretem, és mikor fagylaltot ad neki.

Columbo hadnagy  - Page 2 Falkpeter
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Ápr. 27, 2012 7:41 am

Az egyik kedvenc Columbo-történetem az, amelyben Peter Falk való életbeli felesége is játszott, csak a címére nem kerestem rá. A nő szeretője a gyilkos, és a hadnagy elképesztően apró dolgokból logikázza ki, hogy ők igen bensőséges viszonyban vannak.

Az a rész is jó, amelyben limerickeket mondanak. Meg persze azok is, amikben a Kutya nevű kutya szerepet kap.... kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:17 am

Na, nézzünk Columbo-t!



Columbo hadnagy  - Page 2 Tumblr_m2msmbTTde1rsm3tso1_500
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Márc. 17, 2012 9:29 am

Revati írta:
Ui.: Kicsit off, de az utánajárás meg az "agymunka" miatt szeretem az Esküdt ellenségek: Bűnös szándék c. sorozatot. Sőt, a készítők szerint Robert Goren nyomozó alakját Sherlock Holmes mellett Columbo ihlette.

Colombo téma, talán nem is akkora off :) De én is pont ezért szeretem ezt a sorozatot, és ezért tartottam magam távol a CSI-októl. De sajnos megfertőzött, és e hiányosságtól eltekintve nekem tetszik.

Azt a tulajdonságát, hogy mindig a gyilkost szúrja ki... hihetetlen fickó. Nagyon szeretem.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Magyar szál és egyebek   Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Márc. 17, 2012 6:01 am

Ha jól tudom, Peter Falk rokona volt Falk Miksának, talán dédunokája....

Nagyon szerettem a Columbo-filmeket. Családi program volt nézni a részeket, követni, ahogy apró nyomokból zseniálisan összerakja a képet. Jó volt az is a sorozatban, hogy a nézők rögtön az elején megtudhatták, hogyan történt a bűncselekmény. Tetszett az is, hogy nem csak annyi volt a nyomozás, hogy beraktak valamit a mikroszkóp alá vagy valamelyik csodamasinába, mint a helyszínelős sorozatokban, hanem ténylegesen utánajárt a dolgoknak a hadnagy.

Ui.: Kicsit off, de az utánajárás meg az "agymunka" miatt szeretem az Esküdt ellenségek: Bűnös szándék c. sorozatot. Sőt, a készítők szerint Robert Goren nyomozó alakját Sherlock Holmes mellett Columbo ihlette.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Nehéz ügy   Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyPént. Márc. 16, 2012 9:17 am

Ma újra láthattam a Nehéz úgy című részt, és a Nős detektív és a szex című epizódba is belenéztem. A Nehéz ügy-ben ketten öltek meg egy férfit, aki mindkettőjüket átverte. Anya és lánya. És Colombo a végén a lányt elengedte... (Vagyis nem kereste, holott tudta kicsoda, és hová találja meg.) A lány bűntárs volt, nem ő ölte meg a férfit, de mégse tartóztatta le. Sőt, a hírekben azt közölték, hogy a tettestárs egy férfi, egy férfit keres a rendőrség.

Engem ez Holmes-ra emlékeztet. Ő is gyakran ítélkezett, és hagyott "futni", engedett el "gyilkosokat". Gondolok itt az Abbey Grange esetére.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyHétf. Márc. 12, 2012 9:54 am

Ez egy kicsit talán morbid, de én jót nevettem rajta. (Hiszen mindig csak még egy kérdése volt :)

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbojustonemorething

Just one more thing - Csak még valami.
...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyHétf. Márc. 12, 2012 9:50 am

Ez számomra is újdonság:

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbo-Signature2-bright

Ami még nagyon tetszett a sorozatban, a névválasztás. Az epizódok címe: A gyönyörű gyilkos, Utolsó üdvözlet a kapitánynak, stb.

Columbo hadnagy  - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQj185LKSOeHtib185rf8_wl5Tjp7pXJVGTtqaw1FwuNGXb34Ff6MLZCxFS2A


Columbo hadnagy  - Page 2 Peter-falk-300
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyCsüt. Márc. 08, 2012 7:31 am

Mikor megtudtam, hogy egyik szeme nem igazi, el se hittem, nekem nem tűnt fel :) Viszont nagyon elszomorított a betegsége és a halála. Kicsit Jeremy-re emlékeztetett.

Pár kép :) Fiatalon.

Columbo hadnagy  - Page 2 7ocolombonorthfoto

Az autóban. (Amit nagyon bírtam, már szétesett, de a világért se vett volna újat :) Az első részekben viszont egész jól nézett ki, csak a végére romlott le az állapota, de akkorra ez már védjegye lett.

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbop

És egy vidám kép zárásul. A zárásról egy cikk jut eszembe, ami a régi tv újságunkban jelent meg, és az volt a címe hogy:
Isten áldja hadnagy úr! Akkor kicsit megijedtem, hogy meghal az utolsó részben, de aztán kiderült, hogy egyszerűen csak befejezik a sorozatot, és ez szép elköszönés volt.

Columbo hadnagy  - Page 2 Columbofalk4
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptyHétf. Márc. 05, 2012 10:36 am

Columbo , imádom! Még úgy is le tud kötni, hogy tudom, ki a gyilkos. Hihetetlen egy fickó, hogy mindig a gyilkossal beszéli meg az esetet. És a láthatatlan feleség, meg a kutya! A kutya, jaj, mennyire szereti a kutyáját. És a rozzant autó. Az elején még egész jól néz ki. Kár, hogy Peter Falk már nincs közöttünk.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 EmptySzomb. Feb. 18, 2012 3:56 am

Columbo hadnagy témája.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Columbo hadnagy  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Columbo hadnagy    Columbo hadnagy  - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Columbo hadnagy
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: KRIMI - Más nyomozók és bűnügyek-
Ugrás: