Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes

Go down 
+8
Revati
Lockmes
tahiti
Golding
Holmes221B
Cher Rock Holmes
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyHétf. Okt. 08, 2012 8:21 am

Revati írta:
..Amikor olyan kedvem van, azt próbálom megfigyelni, belekerült-e az adott jelenetbe valami oda nem illő, pl. stábtag v. ilyesmi.

És bekerültek, ha megkérdezhetem?

Hogy én észre venném-e, nem tudom. Másik sorozatnál jártam úgy, hogy egy részt láttam már... tizedszer? Mégse vettem észre egy feliratot, pedig hatalmas betűkkel ordított felém. Fura tudok lenni. :) Ha sokadszorra nézem, arra is van időm, hogy a környezetet is megfigyeljem, így észre szoktam venni apróságokat, de nem mindig. A Granada féle sorozatot túl rég láttam ahhoz, hogy bármit mondjak, rám férne egy ismétlés :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyHétf. Okt. 08, 2012 8:17 am

Revati írta:
Szerintem azért használtak bizonyos helyszíneket többször is, hogy visszafogják az utazási költségeket.....

Ez az, ezt értem. Pénz nem volt rá. Valahogy abban a részben amit említettem, nekem nagyon feltűnt hogy a helyszín ugyanaz, és nekem ez a rész élvezhetőségét rontotta. De persze megértem. És nagyon érdekes, amit Jeremyről írtál, nem is tudtam, persze, sok dolgot nem tudok még róla.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyHétf. Okt. 08, 2012 7:54 am

Szerintem azért használtak bizonyos helyszíneket többször is, hogy visszafogják az utazási költségeket....Ahogy végigmentem a részeken a helyszínek miatt, kiderült, hogy volt egy, ahol rengeteg utcai felvételt készítettek. Azt pedig már elég régen olvastam valahol, hogy Jeremy még a helyszínekre is annyira odafigyelt, hogy kiszúrta, amikor egyszer felvétel közben az útra felfestett jelek is látszottak volna, ezért gyorsan kerítettek valami szőnyegfélét, amivel kitakarták ezeket...Amikor olyan kedvem van, azt próbálom megfigyelni, belekerült-e az adott jelenetbe valami oda nem illő, pl. stábtag v. ilyesmi.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Okt. 07, 2012 10:33 am

Revati írta:
Croxteth Hall:
- A kék karbunkulus
- A Sátán kutyája
- A vörös kör

Úgy látom, ide gyakran vissza tértek :) Nekem nagy csalódás szokott lenni, mikor felismerem, hogy egy jelentet, vagy helyszínt újra felhasználnak. ITT talán nem így van, csak megint elkalandozok... A Star Trekben például az idegen bolygók máshogy néztek ki. De észre vettem, hogy elkészítettek egy képet egy bizonyos bolygóról, és mindig azt használták... Kiakadtam, hogy nem igaz, hogy nehéz lenne egy kicsit változtatni azon bolygón? Annyira szembe tűnő...

A Granadánál a vége felé volt ilyen. Az Arany cvikkerben a tér, ahol az a harc volt, ugyan az, mint a Vörös hajúak klubjának a bankja. Az a hely, ahol Holmes-ra ráesik a kő meg a zászló. Vagyis, mikor majdnem eltalálják... Én persze megértem, ha nincs pénz egy új felvételre, de mégis csalódás viszont látni a régi helyeket. Legalábbis nekem.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Forgatási helyszínek folyt.   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Okt. 07, 2012 8:51 am

Eastnor Castle - Az eltűnt vőlegény

Bromley Cross Quarry - A Boscombe-völgyi rejtély

Knowlmere Manor - Ezüstcsillag

Leighton Hall - A táncoló figurák

Crosby Hall - Az ellopott tervrajzok

Croxteth Hall:
- A kék karbunkulus
- A Sátán kutyája
- A vörös kör

Grassendale - Botrány Csehországban

Knowsley Hall - A vörös kör (tetőjelenet)

Port of Liverpool - Lady Frances Carfax eltűnése

Sefton Park - A karácsonyi doboz
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Okt. 07, 2012 12:15 am

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Tumblr_marwa2w5Co1r0t4wwo1_500
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 9:15 am

Hát igen. Néztem Karib-tenger Kalózai színfalak mögötti részeket, és bizony ott aztán volt utazás :) Néha a forgató csoport eljuttatása a forgatási helyszínre is külön művészet volt. Fel a lejtőn, meg hasonló "kis" séták segítettek a kondi megőrzésében... És mikor a hideg vízben kellett lenniük órákig, mert épp egy olyan részt forgattak... Egy idős színész bírta a legjobban :)

A legtöbb színész úgy fogalmazott, hogy olyan, mint egy világ körüli út, mert olyan helyekre is eljutnak, ahová ember nem. Mármint turista is, csak ha merész, mert pl az a rejtett szakadék mélyén lévő tó, na oda nem téved be akárki.

És igen, a távolság. A költözés, az interjúk, bizony, kemény, amellett, milyen fényesnek tűnik.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 9:04 am

Ha már így sorra vesszük a színészmesterség nehézségeit, az a rengeteg utazgatás a forgatásokra is fárasztó lehet, meg az, hogy ritkán látják a szeretteiket. Jó, tudom, vannak, akik ott dolgoznak, ahol élnek, de valószínűleg inkább az utazás a jellemző. És ott van még a leforgatott film népszerűsítése, bemutatókon megjelenés, interjúk, fotózások......Tényleg nem hétköznapi hivatás.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 8:53 am

Revati írta:
Igenis vannak olyanok, akik "civilben" inkább visszahúzódóak, éppen ezért olyan bámulatos az, ahogyan átlényegülnek egy-egy szerep kedvéért.

Igen. Pl. Tom Welling, aki még úgy is nyilatkozott hogy nem akar tipikus sztár életet élni, be szeretne járni dolgozni, és élni az életét. És még sokan mások, csak nekem most ő ugrott be. (Az ő sorozatát nézem.) Meg ott van a Dr. House Wilsonja, aki azt nyilatkozta, hogy nem irigyli Hught-t, neki pont jó az, hogy bejön nyolcra, forgat pár órát, és haza megy.

Az átalakulás tényleg bámulatos. Amúgy valahogy így lehet. Ezért is szeretnék néha ott lenni egy forgatáson, hogy láthassam ezt az átalakulást, mikor a színész a szerepével azonosul.

És igen, a színésznek azért többet kell tudnia, mint bemutatókon pózolni... A szöveg tanulás, és az is elő fordulhat, hogy a szerepnek különleges elvárásai vannak.. Persze, vannak kaszkadőrök, de azért nem mindent ők csinálnak... És a zöld hátteres jelenetek... Azt eljátszani, hogy valakivel beszélgetsz, mikor nincs ott senki... Star Trekben, a képernyő helyén álltak a kamerák. És úgy kellett beszélniük, hogy előre néztek a kamerákba. Mintha a kamra helyén lett volna valaki... Pl, épp egy másik kapitánnyal beszéltek... Ezt tartom igazán nehéznek.

Star Warsnál ugye rengeteg kék vásznas jelenet volt. Ott Evan McGregor mesélte, hogy már majd bedilizett, hogy egész nap magával beszélt :) Már kezdett sok lenni neki a kék vászonból, hogy egyedül állt, és úgy kellett játszania, mintha lenne ott valami.

Elnézést, hogy elkalandoztam, szégyenkezik erről főleg Star Trek kapcsán, regényeket tudnék írni.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 8:35 am

A hagymát én is csak rövid ideig tolerálom, pedig szeretem az ételekben.

Úgy gondolom, a színészek egyfajta "transzállapotba" kerülnek, mikor elkezdődik a forgatás. Kizárnak mindent, és csak a szerepre koncentrálnak. Hiszen pl. előfordulhat, hogy a szerep jókedvet kíván, mikor épp rossz passzban vannak, vagy fordítva.

És milyen jó memőria kell a szereptanuláshoz is. Azzal viszont nem értek egyet, hogy sokak szerint minden színész magamutogató. Igenis vannak olyanok, akik "civilben" inkább visszahúzódóak, éppen ezért olyan bámulatos az, ahogyan átlényegülnek egy-egy szerep kedvéért.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 8:24 am

Nem, biztos nem. Benedictről tudom azt, hogy tud sírni magától, de amúgy fogalmam sincs. Színész függő, ki, mire képes. Színész ismerősöm még nincs, és szerintem nem is lesz, de erre én is nagyon kíváncsi lennék.. Régen egy szemcseppre gondoltam, hogy ha már nagyon nem megy, de fogalmam sincs, létezik-e ilyen.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 8:21 am

Amin még el szoktam gondolkozni, hogy vajon hogyan csinálják, az a sírás. Nem hiszem, hogy elegendő csupán valami szomorú dologra gondolni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 8:19 am

Revati írta:
Azon mindig gondolkoztam, hogy hogyan tudták olyan hirtelen abbahagyni a nevetést. Rendben, színészek, de akkor is....

Hát igen, erre én is kíváncsi lennék... De azért Holmes önuralma... Én nehezen bírom ki, ha nevetnem kell, nevetek... Ha apu mond valami vicceset, nem bírom ki, nevetek... Voltak érdekes esetek, mikor átszaladtam a másik szobába, hogy kinevessem magam...Vagy ebéd közben voltam kénytelen távozni. Neki nem tűnt viccesnek, én viszont nem bírtam abba hagyni a nevetést... De máskor is... Szóval, nem csak Holmes, de Watson önuralmát is irigylem. Én addig se bírtam volna.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Forgatási helyszínek   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 04, 2012 8:00 am

Néhány újabb helyszín...

Tatton Park:
- Botrány Csehországban
- A táncoló figurák
- A pöttyös pánt
- A Shoscombe-i kripta
- A háromormú ház
- A karácsonyi doboz

Willington Hall - A magányos biciklista (Carruthers-ház)

Underscar Manor - Lady Frances Carfax eltűnése (Hotel Vermeer)

Buxton Opera House - A vörös kör

Chatsworth House - Szökés az internátusból (Holdernesse Hall külső felvételek)

Haddon Hall - Szökés az internátusból (internátus)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 8:51 am

Egy rajz:

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Sketch_card___comrades_by_sherlockah0lique-d4fe75r
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 8:49 am

A vidámság A vörös hajúak klubja, lánykori nevén A rőt liga c. részből van.....A sorozat egyik legjobb jelenete, legalábbis szerintem. Azon mindig gondolkoztam, hogy hogyan tudták olyan hirtelen abbahagyni a nevetést. Rendben, színészek, de akkor is....
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 8:47 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 8:44 am

És egy kis vidámság:

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Funi


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 8:42 am

Találtam egy gyöngyszemet :D Nekem minden esetre új ez a kép

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Edward_hardwicke-2011-a-p

Forrásom érdekes módon egy cikk, ami Edward H. halálával foglalkozik.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 8:40 am

Nagyon tetszik ez a borító! :D
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Új könyv   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Szept. 28, 2012 8:25 am


Új könyv!

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 564123_434825156540536_153522584_n

2012. október végétől megvásárolható.

Infó:
http://www.amazon.co.uk/Annals-Sherlock-Holmes-Paul-Gilbert/dp/0709093462
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: JB   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Szept. 26, 2012 10:40 am


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Tumblr_m9yowzB7QZ1qfj8xoo1_500

Volt ugye a 3 pipás eset, most meg itt a 3 poharas!
Remélem " három a kislány " -os nem lesz...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyKedd Szept. 25, 2012 2:16 am

Ez tényleg nagyon jó :D
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyHétf. Szept. 24, 2012 11:22 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzomb. Szept. 08, 2012 9:33 pm

Én is hasonlóképpen érzek Jeremyvel kapcsolatban, mint az előttem szólók. Ő volt az első Holmes akit láttam, és mikor a DVD hátulján olvastam azt az idézetet, hogy ő maga Holmes, tökéletesen egyet értettem vele. Velem is ő szerettette meg Holmes-t. Miután tudomást szereztem élete egyes mozzanatairól ( felesége elvesztése, betegsége, stb.) kicsit elkeseredtem, hogy miért sújtotta ennyi rossz. Ugyanakkor bámulatos, milyen ereje volt, hiszen betegen is hozta a formáját. A Tőle telhető módon, de hozta.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzomb. Szept. 08, 2012 5:51 am

Sziasztok!

Én is nagyon kedvelem Jeremy-t. Ő kedveltette meg velem Sherlock Holmes alakját és személyes életemben is sokat köszönhetek neki, mert sok jótanácsot, értékes gondolatot kaptam tőle, így mindig különleges helye lesz a szívemben. Úgy vélem betegsége, meg bizonyos Granadás sajátosságok miatt némileg szomorúbbnak festette le a pipás detektívet, mint amilyen a Conan Doyle regényekben volt mégis fantasztikus hatással idézte meg a bűnüldöző szellemét. Joggal lett világhírű alkotása által, Holmes-nak pedig dicsőséget hozott. Néha eltűnödök, hogy betegen mennyi mindent tudott adni a világnak, ha nem öli fel az energiáit annyira a depresszió, vagyis negatív gondolatok ördögi köre mennyivel többet adhatott volna még. (Persze az talán nem Jeremy lett volna.)

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Tumblr_lgkzmuI6eq1qfj8xoo1_500
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyHétf. Szept. 03, 2012 10:25 am

Szióka-dióka 219c!

Véleményünk nem tér el egymástól. Ő szeretette meg Sherlock Holmest velem meg a családommal. Húsvétkor mikor mindenki együtt általában közösen is megnézünk egy-egy epizódot vele.

Trixi von Sziporka
Vissza az elejére Go down
219c

219c


Hozzászólások száma : 27
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 20.
Kor : 39
Tartózkodási hely : otthon

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyHétf. Szept. 03, 2012 5:30 am

Sziasztok! Én nagyon szeretem Jeremy Brett sorozatát. Szuper Holmes volt. Nagyon szeretem mikor mosolyog. Olyan jól állt neki. Brett imádnivaló volt.
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: JB pillanatok   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyKedd Júl. 31, 2012 10:16 am


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Th_jeremy

:)
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: JB   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyKedd Júl. 31, 2012 9:19 am


Jeremy, Watson-ként: The Crucifer of Blood


Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Tumblr_m7oimnwmjf1rswfj6o3_250

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Tumblr_m7oimnwmjf1rswfj6o2_250



Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Júl. 26, 2012 6:44 am

Jeremy Brett Sherlock Holmes minták pólóra:

http://www.redbubble.com/shop/jeremy+brett+sherlock+holmes
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Júl. 15, 2012 3:39 am

Pár remek videó a Jeremy Brett féle Holmes-ról, nekem kedvenceim :)


1. A rejtélyes idegen.

2.A haldokló detektív.

3. A Thor híd rejtélye.

4. https://www.youtube.com/watch?v=izX7qoM588M


Kicsit hosszúak, 6-10 percesek, de megéri őket megnézni.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzomb. Júl. 14, 2012 10:33 pm



Jeremy Brett filmkatalógus oldala. Nekem azért hasznos, mert be lehet állítani, hogy ha Jeremy egy filmjét adja a tv, akkor e-mail értesítést küld.



A hozzászólást Esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Júl. 26, 2012 9:16 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Júl. 11, 2012 9:32 am

nevető Új megállapítás. Édesapám nem Alfa Holmes rajongó, hanem Alfa Brett. Csak a Granada féle Sherlock Holmes filmeken alszik el öt perc alatt. A "hétszázalékos megoldás"-t és egyéb Sherlock filmeket (pl: BBC Sherlock) végig ébren követi. Azt mondja valahogy a Granada sorozat szépséges díszleteit látni Brett-tel, meg a kellemes hangok elegendőek ahhoz, hogy elaludjon.

És nekem megvan az egész sorozat. Már tudom mit kell tennem ha egy kis nyugit akarok. gonosz
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Júl. 04, 2012 11:58 am

Ezt én is olvastam Brett kapcsán. Főleg ő aki sose tudott túljutni Joan elvesztésén nagyon megszenvedhette ezt. Arra gondoltam Isten pont azért küldte Lindát, hogy kevésbé legyen gyászos számára ez a nap (, meg a többi).

Nekem az anyukám halt meg a 17. születésnapomon. Percre is a születési időpontom körül. Imádott nagypapámat is a 10. születésnapom előtt egy nappal vesztettem el. Hunyt el szülinapomon meg annak környékén szeretett háziállatom is. Aztán a Jóisten hozott nekem sok új szülinapot. A műtétek után mindig új, jobb életet kaptam. Nekem így van sok szülinapom, és évek óta inkább az újabb szülinapokon ünneplünk. Az életben sok tragédia akad, de szerencsére jönnek jó dolgok is, meg új, kedves emberek.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: július 04.   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Júl. 04, 2012 11:39 am


Jeremy Brett második felesége, Joan július 4-én hunyt el. Nyugodjon békében!

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 6839525_113433030834



Utolsó éveinek társa, Linda Pritchard július 4-én született. Boldog szülinapot Neki!

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 JeremyBrettWLindaPritchardKeepHopeAlive

http://www.jeremy-brett.fr/crbst_221.html



gondolkozik Vajon Jeremy hogy élte meg ezt a napot?
Mint a mesebeli király? Az egyik szeme sírt, a másik meg nevetett?
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Jún. 29, 2012 7:33 am

Nagyon szép, igényesen kivitelezett könyv. Köszi az ajánlót!

És két képen is szerepel Toby kutyus! nevető
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Petíció - JB   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Jún. 24, 2012 10:48 pm


Hi, Baker Street!

Köszönöm, Mindenkinek!

Rpd
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Jún. 24, 2012 9:53 pm

Igen, a héten meg ki is kerülhet ez a petíció az új portálra.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Jún. 24, 2012 9:42 pm

Radix pedis diaboli írta:
Többiekre is számíthatunk, ugye?

Természetesen! Én is kitöltöttem, ahogy régen a JB Bafta petíciót is, csak kicsit szétszórt vagyok :)
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Petíció   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Jún. 24, 2012 7:35 pm

Revati írta:
Köszönet az információért, aláírtam!

Kedves Revati, köszönöm! Remélem, a Többiekre is számíthatunk, ugye?
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Jún. 24, 2012 7:38 am

Köszönet az információért, aláírtam!
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Petíció - JB   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyPént. Jún. 22, 2012 6:57 am


Ez a petíció azért indult, hogy Jeremy Brett minden szereplését őrizze meg a BBC/ITV/Granada, legyen az film, rádiófelvétel/műsor, interjú, etc...

Csatlakozz, itt:
http://www.gopetition.com/petitions/release-the-jeremy-brett-programs/sign.html
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyVas. Jún. 10, 2012 7:50 am

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Tumblr_m5bc27wfe31r067rxo1_500

Ronald Howard színész, aki Jeremy Brett jóbarátja volt. Brett előtt játszotta a nyomozót és őt is jellemezték azok az apró, finom mosolyok, amiket Jeremy-nél imádtunk.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Lockmes

Lockmes


Hozzászólások száma : 19
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 09.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 5:25 am

Radix pedis diaboli írta:

Faültetési akció JB tiszteletére:

http://www.bafta4jb.com/2012/05/a-tree-for-jeremy/

Jókai Mór: Ültess fát!

Ültess fát! Hogyha mást nem, lombot ád.
Árnyékában megpihenhetsz, gondot ő visel reád.
Jó tavasszal nyit virágot, messze érzed illatát.
Kis madárka száll reája, ingyen hallgatod szavát.
Ültess fát!

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Jún. 06, 2012 4:15 am

Ma plázáztunk a barátnőimmel és az egyik kedves barátnőm átadta a Jeremy Brett emlékbélyeget. Nagyon szép. Észtországból érkezett. Kicsit kontrasztozták az biztos, ezt megállapítottuk a másik barátnőmmel, mert Jeremy nem annyira sápadt rajta, mint a Sherlock sorozatban, de nagyon klassz. Jó, hogy ilyennel is ápolják az emlékét, és örülök, hogy egy ilyen büszke tulajdonosa lehetek. A képet ami a bélyegen szerepel már belinkeltem lejjebb. 500 kongói frankos a címlete, ez a legmagasabb címletű pénz ott.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: JB   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Jún. 06, 2012 2:04 am


Új oldal Jeremy Brett rajongóinak...

https://www.facebook.com/jbtribute
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: A Tree for Jeremy..   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzomb. Jún. 02, 2012 3:51 am


Faültetési akció JB tiszteletére:

http://www.bafta4jb.com/2012/05/a-tree-for-jeremy/
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Május 30, 2012 3:18 am

Trixi írta:
Meg a másik vérfolt végén amikor Holmes beszél a saját diplomáciai titkairól ott is olyan kis ártatlan. Jeremy nagyon bűbájos. Vagy a kék karbunkulus fogadása. Ezekkel az apró életképekkel nem lehet betelni.

Igen :) Lestrade és Holmes párosát meg külön bírom, a Hat Napóleon ahol nagyon bírom őket :)

Idegesítő zajokból kapok eleget, mivel társasházban élek... Nem a legjobb kopogásra kelni, mert fent bontanak valamit, és az sem a legjobb, ha más tv-jét hallgathatom éjfélkor... Ez szerencsére elmúlt, de tegnap volt, hogy jó hangos kopogásra keltem.... És a poén, hogy amint felkeltem, mert egyszerűen nem tudtam tőle tovább aludni, abba hagyták...

Vissza az elejére Go down
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 EmptySzer. Május 30, 2012 2:03 am

Szióka-dióka Eszter! A hegedű talán engem is zavarna. A családban ketten furulyáztak (anyum és tesóm) mindenféle zenei ismeret, képzettség nélkül. Naponta, órákig. A lyukakat se tudták rendesen befogni. Két lyuk volt csak rendesen befogva mégpedig a füleimen. Tuti csak az én bosszantásomra nyivákoltattak furulyát. A nagy hév amivel gyakoroltak végül kezemre játszott: az egyik furulya eltörött a tesóm kezében. Anyunak meg már nem volt kedve egyedül ricsajozni. Persze nem állítom, hogy néha nem dobálgattam a furulyát amikor nem látták. vagány Meg a másik vérfolt végén amikor Holmes beszél a saját diplomáciai titkairól ott is olyan kis ártatlan. Jeremy nagyon bűbájos. Vagy a kék karbunkulus fogadása. Ezekkel az apró életképekkel nem lehet betelni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes   Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Jeremy Brett, mint Sherlock Holmes
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Jeremy Brett KÉPEK, FOTÓK
» In memoriam Jeremy Brett...
» Jeremy Brett egyéb szerepekben
» Jeremy Brett angol cikkek (FORDÍTSD!!!)
» Jeremy Brett hangja: Tahi Tóth László

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: Granada: Sherlock Holmes kalandjai (Jeremy Brett) :: Jeremy Brett-
Ugrás: