Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Elementary

Go down 
+9
tahiti
OneNightInParis
Ysmirson
Lockmes
Watson221b
Trixi
Revati
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 11:54 am

Ez OFF, de nagyon cuki! nevető

Elementary  - Page 3 Elementary-my-dear-woofson
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 11:52 am

Elementary  - Page 3 On-Set-With-Elementary-220113-7



Elementary  - Page 3 Elementary-CBS-Episode-5-The-Rat-Race-9
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 11:49 am

Elementary  - Page 3 Elementary


Elementary  - Page 3 Tca-elementary-3_4_r536_c534
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 11:47 am

Elementary  - Page 3 Elementary-CBS-Pilot-Episode-2-7
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Feb. 02, 2013 7:41 am

TV2 Sherlock és Watson képkereső játék 2. rész:

http://tv2.hu/jatekok/122057_sherlock_es_watson_jatek_-_2._epizod.html
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Feb. 02, 2013 1:38 am

És egy kis vidámság a nap végére:

Elementary  - Page 3 Elementary-CBS-Episode-5-The-Rat-Race-5
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Feb. 02, 2013 1:37 am

Munka közben:

Elementary  - Page 3 Elementary-episode-3-3

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Feb. 02, 2013 1:37 am

Ez csak nekem tűnik másnak, mint az eddigi promó képek?

Elementary  - Page 3 Elementary%2Bs1%2BCast%2B002-LQ

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Feb. 02, 2013 1:36 am

Elementary  - Page 3 0

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 12:43 pm

Meg sokan mohón megnézik angolul és azután formálnak véleményt. Pedig és ezt igazán nem bántásból írom, szerintem keveseknek van olyan biztos idegen nyelv tudásuk, hogy egyből-flottul értse a Sherlock Holmes féle okfejtéseket. Pláne az angol az a nyelv ami tele van többértelmű szavakkal. Nekem is írt már több Holmes rajongó, hogy a modern verziók (Guy Ritchie-től kezdve) nem jönnek be nekik. Eleve ott kezdődik, hogy a napjainkban játszódó részeknél Holmes csak egy saját korában élő zseni, nem pedig a korát meghaladó lángész, mint a Doyle novellákban. Mégis ha valaki ilyen alkotások miatt vesz a kezébe Doyle történeteket az szerintem csodálatos dolog.


Mindenkinek úgysem lehet megfelelni, hiszen minden ember értékrendje, igényei mások. Ezért jó, hogy Sherlock Holmes-ról elképesztően sok alkotás készült így mindenki megtalálja ami vagy amik neki tetszenek.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 12:33 pm

Azon csak röhögni tudok, mikor azért fanyalognak az Elementary kapcsán, mert nem olyan, mint a BBC Sherlock. dilis Azért nem olyan, mert nem olyanra akarták csinálni. Meg olyat is olvastam, hogy vontatott, meg unalmas - a Sherlocknál meg az volt egyesek baja, hogy nagyon pörgős, nem lehet követni, gyors a beszéd.... Fejem verem! Hogy egyeseknek semmi se jó....Tényleg annak kell örülni, hogy minden újabb feldolgozás valamilyen szinten népszerűsíti a karaktereket, vagy ha azt nem is, a nevek a köztudatban maradnak, ami fantasztikus dolog.

Olyan feldolgozást meg képtelenség készíteni, ami mindenkinek tetszik.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 12:25 pm

Szerintem logikusan következtet, jól magyar ez a Holmes. Nagyon szeretem a humorérzékét. Az első részen is volt kacaj, de most a második rész még inkább talált nálunk. Apa azt mondta vegyük ki DVD-re is, ami nála óriási szó, mert azt se szereti ha egy film a médiaboxon van meg tartósan. Imádtam Holmes Conan Doyle-tól vett szobás hasonlatát és hozzá a poharas illusztrációt. Egy jószívű hölgynek meg kedvesen mondta, hogy vigyázzon a szívére. Ilyenek a könyvekből, meg még a Jeremy Brett-es sorozatból rémlenek, mert hiába volt munkamániás azért csak érző lény Sherlock Holmes, ezért és az erkölcsei miatt léphet fel igazságosztóként. House hatása érezhető rajta, de nem ugyanazok, hanem új poénok és ütnek ezek is, ráadásul a morcos dokival szemben ebben a Holmes-ban van együttérzés, jóval szerethetőbb. Örülök, hogy Amerikában újra hozzányúltak a témához. Amerika is joggal érzi magáénak a nagy detektívet és tudtak új színt hozni a témába. Lucy Liu-t eddig csak a Charlie Angyalaiban láttam. Sajnos nem tudtam végignézni, mert a stílusa a filmnek nem az én világom, de a három színésznő közül az ő játéka tetszett egyedül. Elismerem okkal világhírű színésznő. Szerintem jó páros Jonny Lee Miller-rel, a szerepe is kedves. Már megállapodott a nyomozópáros abban, hogy nem kötelező barátoknak lenniük, de bízniuk kell egymásban. Nagyon tetszett, hogy Holmes megpróbálta Watsont összehozni a régi pasijával - kicsit olyan volt mint amikor Hilda kisasszonynak segített a Brett féle Holmes a levéllel, hogy a hölgynek ne kerüljön veszélybe a házassága. Vagy amikor Watson reménykedett Holmes számára tetszeni fog Violett Hunter. Nagyon örülök, hogy nincsenek erőltetett szerelmi jelenetek, valahogy a romantikus filmeket se kedvelem. Összességében olyan világa van a sorozatnak ami nekem tetszik. A tévén nézve pedig nem is annyira szörnyű az a lakás, mint a neten található egy-egy képen. A lépcsője például kifejezetten gyönyörű és több dolog ugyan négyzetes, de tágas, jópofa kecó.



Elementary  - Page 3 Tumblr_md6xyyStcl1qimfrko1_500

Elementary  - Page 3 Tumblr_md6xyyStcl1qimfrko2_500

Eszti küldte ezeket a képeket. Mikor Watson közölte töltsön magának Sherlock ment és töltött. nevető

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 9:31 am

Én ugye nem nézem, így csak az olvasottakra alapozhatok. A hogyvolt írójának az a baja, hogy Sherlock nem látványosan következtet - ez viszont nem zárja ki azt, hogy egy zseni. Meg ugye itt azért Gregson majdnem egy szinten van vele - de ettől is nyugodtan lehet különc zseni.

Az látatlanban is tetszik, hogy Holmes-nak majdhogynem normális a kapcsolata Watsonnal. Kérdés, meddig fogják ezt a szálat elvinni. gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 9:25 am

Megnéztem a második részt, még jobban imádtam. A bűncselekmények érthetőek, Holmes stílusa fenomenális. Én és apu jobban kedveljük mint a BBC Sherlockot. Persze megértem azt is ha valakinek nem jön be, de mi örülünk neki. Teljesen más karakterek és hangulat mint a BBC Sherlocknál és ez a Holmes emberséges, megértem, hogy Jonny Lee Miller elvállalta. Watson is kedvelnivaló.

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 31, 2013 5:27 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 11:41 pm



Elementary  - Page 3 Tumblr_mguoy71PPr1rktaibo1_500
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 9:19 am

Vagy: Szívesen szívatnak. nevető

Nem lesz ennek jó vége.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 9:15 am

Vagy Lestrade úgy hívná: SZSZ = "Szenvedéseim színhelye" nevető

Ez egyértelmű. It's elementary. mizus

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 9:08 am

Vagy Royal Police-nak neveznék.... mizus

gondolkozik Én meg majd kapok a fejemre a sok off miatt. szomorú
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 9:03 am

gondolkozik Nem akarok rosszmájú lenni, de talán az oktatás problémái már itt kezdődnek: egy nevet se tudnak adni a tanulmányi programnak nevető Kicsit arra emlékeztet mikor egy a Baywatch-ban játszó színésznő gyereke már egy hónapos volt és még mindig nem tudta hogy nevezze. nevető A Scotland Yardnak se lenne neve ha Lestrade-n múlna.

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:57 am

Annak a boldog emlékű NAT-nak azóta volt már jó néhány elnevezése. Hirtelen nem jut eszembe, most hogy hívják...

Remek volna, ha tananyag lennél, Sherlock! Ha jól emlékszem, valamikor gimnáziumi angolórán olvastunk Doyle-novellát. De semmi több.

gondolkozik Mondjuk az én megszállottságom akkorra már régen kialakult.... nevető
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:57 am

Ennek örülnék, kár hogy kinőttem abból az iskola padból, ahol tanítanának. mizus
Vissza az elejére Go down
Sherlock Holmes
Admin
Sherlock Holmes


Hozzászólások száma : 3676
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Apr. 05.
Kor : 170
Tartózkodási hely : London, Baker Street 221b.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:45 am

NAT


Nem az volt nálatok a Nemzeti AlapTanterv rövidítése? gondolkozik És a Nemzeti Akkreditáló Testületé is.

Talán egy finom jelzés, hogy tanítani kéne engem az iskolákban is. kacsintó

SH.
Vissza az elejére Go down
http://sherlock-sorozat.hu
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:42 am

Hát, ez szép. nevető Most tényleg lebuktam. Elhiszitek, ha azt mondom, hogy ezer éve olvastam ezt a cikket? Az lehet, hogy nem végig. Az viszont igaz, hogy mostanában nem tudtam felnézni, mert nem vagyok gép mellett annyit, mint régen.

Revati : Köszi :)

Amúgy én is azt néztem, hogy mi lesz ezekből a piros betűkből? Valami kód? És tényleg Angelina volt az első felesége, azta!

Amúgy tényleg, minimum ezer év kéne ahhoz, hogy teljesen megismerjük őt, Holmest
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:40 am

Iszonyatosan nagy téma. A világ leghíresebb karaktere a kedvenc nyomozónk. Aki azt mondja, hogy mindent tud, az hazudik. Képtelenség mindent tudni róla. nevető Csak a róla megjelent könyveket elolvasni is kevés lenne egy hosszú élet.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:35 am

gondolkozik Az is lehet, valami titkos üzenet lesz a kimaradt betűkből a végén.....


Eszti: nyugi, világos, amit mondani akarsz. Nagyon is. És nehogy azt hidd, hogy én olyan penge vagyok Holmes-témában. mizus Bizonyos részleteiben igen, de nekem is vannak még jócskán hiányosságaim. Amiket igyekszem pótolni.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:31 am

Esztertoth13 írta:
Erről a meséről nem hallottam, még rengeteg dologról nem tudok szégyenkezik , hiszen ez a téma hatalmas, ezért gondoltam, hogy elsők voltak. Szerintem sose végzek ezzel a témával. nevető


nevető Lebuktál. Nem olvasol minket. Itt írunk a meséről és a Higgins-féle verzióról:

http://sherlock-sorozat.hu/bbc-sherlock-sorozat-moffat-gatiss.php

Itt a mese intrója:



A BBC Sherlock ősember hozzá képest. nevető


Bizony Sherlock Holmes óriási téma. Nem véletlenül köt le napi 8-10 órát engem, de hiába dolgozok és tanulok sokat soha nem lesz vége. Filmben, színházban és irodalmi feldolgozásokban Sherlock Holmes a legnépszerűbb. mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:25 am

Szerdánként nyomoz Sherlock Holmes cikkek:

http://www.metropol.hu/kultura/cikk/991796

Johnny Lee Miller
• Londonban született, (N)egyvenéves.
• Első felesége (A)ngelina Jolie volt, jelenlegi felesége Michelle Hicks.
• Ismertebb filmjei: (T)rainspotting, Dracula 2000, Éjsötét árnyék.
• Tavaly az angol Nemzeti Színházban  Danny Boyle rendezte Frankensteinben felváltva játszotta Victor Frankenstein és teremtménye szerepét.

A piros betűk hiányoztak. De mint tudjuk csak az nem tud hibát véteni aki nem dolgozik, hiszen ő nem csinál semmit.


http://www.origo.hu/teve/20130130-atalakitotta-szerda-esteit-a-tv2.html
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 8:24 am

Erről a meséről nem hallottam, még rengeteg dologról nem tudok szégyenkezik , hiszen ez a téma hatalmas, ezért gondoltam, hogy elsők voltak. Szerintem sose végzek ezzel a témával. nevető

Amúgy egyet értek veletek, van, amit nem tudnak úgy vissza adni. Sajnos én nem tudok ilyen jól fogalmazni, azért remélem érthető volt, mit gondoltam. Tévedtem is, mert még bővítenem kell a SH feldolgozások fiókomat az én szobámba, ahová, ahogy Holmes próbálok nem behordani felesleges dolgokat.

A viktoriánus Sherlock helyzete tényleg sokkal nehezebb volt, bámulatos, hogy milyen remekül használja az akkori kor vívmányait. Az álruháira gondolok első sorban. Hiszen ma már könnyebb dolga lenne, ha valaki másnak akarná magát kiadni.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 7:17 am

Én úgy látom, a viktoriánus Sherlock Holmes attól olyan rendkívüli, hogy a rendelkezésére álló korlátozott eszközök mellett sajátos logikájával old meg szinte kibogozhatatlan bűneseteket. Akkoriban egyszerűen nem volt más, amit segítségül hívhatott volna. Ezért tekinthető hősnek. Ezzel nem kisebbíteni akarom a BBC modern verzióját, mert nagyon megszerettem, de Benedict Sherlockjának azért nagyságrendekkel könnyebb dolga van, amikor nyomozásba kezd.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2013 7:03 am

"Eddig senkinek se jutott eszébe a modern Sherlock, majd jött a BBC. "

Ez szerintem nem teljesen igaz. Ott volt a Sherlock Holmes a 22. században mese, és az Anthony Higgins-féle film. Ha a rajzfilmet nem számítjuk a Higgins-féle verzió már akkor is azt mutatja, hogy Sherlock modern eszközöket használ - még ha épp meg is kell barátkozni velük, mert saját korából került fejlettebb környezetbe hibernálás által. A BBC Sherlock csak abban volt más, hogy benne Sherlock már a modern kor szülötte volt és alapból használja a hightech kütyüket - mondhatni, mint a rajzfilmes. Viszont a modern korba csöppenés és a kütyük használata az előbb említett verziókban már megjelentek, szóval csak idő kérdése volt, hogy ilyen verzióval megjelenik valaki. Nincs új a nap alatt, ez várható volt. Persze nem minden író van olyan kapcsolatban filmgyártókkal, hogy erre esélye is van - sokan örülnek ha csak könyv formájában sikerül megjelentetni a történetüket.


Wikipédia:
"Mikor az írók Monte Carlóban voltak egy díjátadó ünnepségen, Moffat producer felesége, Sue Vertue rávette őket, hogy kezdjenek el dolgozni a történetek modern korba helyezésén, mielőtt másnak is eszébe jut."


Azonban se a BBC Sherlock, se az Elementary nem tud annyira modernizálni, hogy méltón bemutassa azt a hatalmas korát megelőző robbanást amit Conan Doyle Sherlock Holmes-a gyakorolt saját idejében a kriminalisztika világára. Kicsit olyan ez mint amikor a Rómeó és Júliát tették modern világba, az, hogy abban a korban milyen erkölcsi tanulsága volt és akkoriban mennyire példamutató volt természetesen nem tudták átmenteni. Csak a leglényegesebb eleme veszett el... Lehetne modern Jean D'arc műveket is készíteni, a régi korra gyakorolt hatását, varázsát nem hozná át.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 12:10 pm

Ez így van. mizus

Más sorozatnál néztem videót, ahol a színészek beszéltek, és az egyik színésznő azt mondta, hogy nem reménykedett a sorozat sikerében. Nem tudta, mi lesz. Akkor volt túl egy sikertelen szerepen, az előző sorozata elbukott. Így mikor leforgatták az új sorozat pilotját nem fűzött hozzá sok reményt. Aztán, ez az új sorozat megélt 10 évet.

Ez amúgy hatalmas teher lehet. Azok, amit írtál, az hogyan befolyásolja a karrierjét a színésznek, sok a buktatója. Néha nagyon előre mennék az időben, és meglesném, hogy teljesít az Elementary.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 11:50 am

Azért a színészeknek is elég nagy rizikó egy ilyen neves személyiséget eljátszani. És ezt ugyan az Elementary kapcsán írom, de az összes Holmes-feldolgozás esetében igaz lehet. Először is leszerződnek x epizódra, és ha esetleg nagyon alacsony a nézettség és elkaszálják a sorozatot, akkor nem kicsit kellemetlen a helyzet. Meg ott van a dilemma, hogy vajon használni fog-e a szerep az illető karrierjének? Ha leállítják a sorozatot, akkor a szerep feledhető közjáték. De ha sikeres, az is kétélű fegyver, mert fennáll a beskatulyázás veszélye, az, hogy színész és szerepe közé majdhogynem egyenlőségjel kerül. gondolkozik És ha vége a szériának, mert előbb-utóbb minden jónak vége lesz, akkor esetleg nehezebben fog más szerepeket kapni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 11:40 am

Amúgy minden tiszteletem a sorozat alkotóié. Újat vittek a régibe, bevállaltak egy merész lépést, és bejött. Nekem legalábbis tetszik a női Watson, amíg nem lesz több barátságnál, és nem lesz, szóval, jó lesz.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 11:38 am

Kezd leesni, mibe vágtam a fejszém.

Arra gondoltam, hogy a BBC elterjedt, nem csak egy országban volt sikeres. Gondoltam, ha valami eljut ide és máshova, ha érdemesnek találják több országban arra, hogy megvegyék, és lefordítsák, annak az átlagnál is sikeresebbnek kell lennie. Eddig senkinek se jutott eszébe a modern Sherlock, majd jött a BBC. Aztán a következő, és a következő. Ezek persze mind jó sorozatok lesznek, persze. De én így értettem. Az ötlet megvolt, a többik csak tovább viszik, ami nem zavar, ennek így kell lennie. De éppen ezért nem kerülheti el az összehasonlítást.

Amúgy hozzám még kevesebb dolog jut el, még csak egy töredékét ismerem a kirakósnak. Ezért lehet, hogy butaságot írok, próbálok vigyázni, és kérem is, hogy javítsatok ki, ha nagy butaságot mondanék. mizus
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 11:23 am

Erről az indiai verzióról olvastam, kíváncsi vagyok, milyen lesz abba a kultúrkörbe helyezve.

És ha az oroszok annyira profira csinálják az új verziót, mint a Livanov-féle volt, akkor magasra van téve a léc.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 11:14 am

Esztertoth13 írta:
És én is a BBC Sherlockhoz hasonlítottam. Mármint, most jött ki, miután az a sorozat nagy sikert aratott, nem tudtam nem azt gondolni, hogy csak meg akarják lovagolni a hullámokat.

Külföldön Sherlock Holmes állandó téma, akkor is ha nincs filmen. Minden év több angol és amerikai regény vagy egyéb mű jelenik meg róla. A leghíresebb karakter könyvben, filmben, színházban - nem véletlen került a Guiness Rekordok Könyvébe. Amerikában van a világon a legnagyobb Sherlock Holmes gyűjtemény, augusztusban több napos konferenciát is tartanak Sherlock Holmes szakértőkkel. Mi itthon könnyebben látjuk majmolásnak, mint ők. Mikor Conan Doyle amerikában turnézott a spirituális nézeteivel teltházzal és óriási imádattal fogadták mindenütt Sherlock Holmes miatt. Ahogy Jeremy Black professzor is célzott rá az egyetemi előadásában Sherlock Holmes majdnem már amerikai is, magukénak tekintik.


http://sherlock-sorozat.hu/sherlock-holmes-eloadas.php

Az Ebayen körülnézve sok amerikai árul menő Sherlock Holmes cuccokat. Óriási piaca a detektív dolgainak nem csak Angliában van.


A BBC és a Robert Downey sikeren felbuzdúlva india is bejelentette, hogy Sherlock filmet készít, az oroszok is készítenek. Tőlük azonban közel se tartott annyira a BBC és velük nem frocliztak.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 1:47 am

Nekem is tetszett. mizus Ez a Sherlock nem olyan bunkó, jóban van a felügyelővel, ami tetszik. Pedig én nagyon ellenne voltam.

És én is a BBC Sherlockhoz hasonlítottam. Mármint, most jött ki, miután az a sorozat nagy sikert aratott, nem tudtam nem azt gondolni, hogy csak meg akarják lovagolni a hullámokat.

Már nem vagyok ellene, de még nem vagyok olyan biztos a sikerében, mint a CBS, aki berendelt 24 részt. Majd ha megéli a 2. évadját. Már jártam úgy, hogy néztem egy sorozatot, aztán törölték, mert nem voltak elégedettek a nézettségi adatokkal. Azon a sztorin látszott is hogy még folytatták volna. Az óta nem kezdek bele semmi újba, De az Elementary kivétel ez alól a szabályom alól. :) Túl kíváncsi voltam rá. nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyHétf. Jan. 28, 2013 11:53 am

Hát, a BBC Sherlockkal összevetik egyesek, ez elkerülhetetlen. A BBC Sherlockot meg a Robert Downey filmekkel hasonlítgatták. (Pedig függetlenül attól, hogy az angol tévésorozat később lett bemutatva nagyjából azonos időben kezdték a fogatást. - a BBC Sherlocknak volt egy másik leforgatott része.) Robert Downeyt meg Jeremy-vel mérték. Brett-et pedig Basil Rathbone-nal. Szerintem mindegyik más-más világ és mindegyik alkotásban van érték. (Én eddig csak a Peter Cook féle Sátán Kutyáját, meg a James D'Arcy féle verziót nem kedveltem csak.)

A House és Monk hasonlítás se elkerülhető, hisz az alkotók ha jól tudom nem is tagadták hatott rájuk a két fiktív karakter - ez érezhető is. (Régen egyébként Monkhoz Columbo, Poirot és főleg Sherlock Holmes adta az inspirációt - így mondhatjuk Monk kicsit visszahatott.). A Mentalistával is sokan összevetik, egyesek azt mondják legjobban arra hasonlít, de etéren nem illdomos nyilatkoznom, mivel a Mentalistának egyetlen részét se láttam.

Azt tudom, hogy nekem tetszett, apa meg azt mondta neki jobban bejött, mint a BBC Sherlock.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyHétf. Jan. 28, 2013 11:27 am

Érdekes ez a hasonlítgatás. Szegény Elementary már annyi mindennel volt összemérve, hogy csak na. Nem biztos, hogy mindre emlékszem, mert olvastam pár kritikát.

- BBC Sherlock - A szereplők miatt
- Mentalista - a módszer miatt
- House - a taplóság miatt (ezt eleve nem értettem, miért vette alapnak mindenki, hogy ez a Sherlock tapló lesz?)
- Monk - a módszer miatt

Pedig igazán pártatlan kritikát úgy lehetne írni, ha különálló egészként kezelnék. Amire ugyebár sosem fog sor kerülni. dilis

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyHétf. Jan. 28, 2013 11:19 am

Sziasztok!

Szerintem jó volt Rajkai Zoltán más hangszínt használ, mint a BBC Sherlockban, ott ugyanis Moriarty elég nyafogós, Sherlock Holmes meg nem ilyen figura. Szerintem illett Jonny Lee Millerhez. - bár én elfogult vagyok mert eleve kedvelem a hangját.


És tudom kevesen értenek velem egyet, de nekem tetszett a sorozat és szerintem nem lehet a BBC Sherlock klónjának venni. Nekem bejött a sorozat zenéje is. Szóval mikor ismételték újra felvettem, mert első alkalommal a TV2 kicsit előbb kezdte és bár láttam a gyilkosságot a rögzítő nem vette fel.

Adian Quinn öregszik. De hozzám képest még mindig nagyon jól néz ki. kacsintó

SH.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyVas. Jan. 27, 2013 11:13 am

Nekem bejött. Láttam eredetiben, és ahhoz képest jó. Nekem tetszettek a magyar hangok, pedig én igazán nagy kritikus tudok lenni. Talán azért jött be, mert Nem láttam a Sherlockot magyarul, és nem is fogom. Nem vagyok ellene, csak én angolul néztem, úgy szerettem meg, és úgy is folytatom.

És sajnos nem tudok a tv-ben elkapni semmit. Az AXN Playeren tudtam belenézni picit magyarul, és nem volt rossz a BBC szinkron. De tényleg, lemaradtam az Elementaryról, pedig látni akartam, és az ismétlést is kihagytam. Csak a végét kaptam el, az utolsó 10 percét. Reklám volt, elkapcsoltam és a Columbo végül jobban lekötött. Mert a sztorit már ismertem, talán ezért, és a Columbo rész meg új volt.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyVas. Jan. 27, 2013 9:05 am

Az viszont fogós kérdés, hogy ki lenne jó RZ helyett....Annyira nem vágom a szinkronszínészeket, meg azt sem tudom, JLM Sherlockja mennyire beszél gyorsan....

A legdurvább szinkronos mellényúlás az egyik CSI-ban volt, ott egy ránézésre húszéves lánynak (és tényleg olyan korút játszott) adtak egy cincogó kisegérhangot, ami kb. nyolcéves gyerekhez illett volna.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyVas. Jan. 27, 2013 8:58 am

Őszintén szólva nem is figyeltem annyira a hangjára szégyenkezik , csak azt tudom, hogy mikor néztem akkor úgy gondoltam, hogy nem illik hozzá. Aztán most, hogy írtad eszembe jutott Moriartyként a hang és hozzá jobban illett.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyVas. Jan. 27, 2013 8:54 am

Én úgy vagyok vele, hogy olyan nagyon nem érdekel, szóval nem valószínű, hogy nézni fogom....Csak furcsa ez az egybeesés. Kedvelem Rajkai Zoltán hangját, de Holmes-nak nem őt adtam volna.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyVas. Jan. 27, 2013 8:48 am

Én csak felétől láttam Az Elementary első részét, hát nekem elég fura volt, hogy Watson nőnemű lett. És Sherlock hangjával úgy vagyok, hogy jobban illett a BBC-s Moriartyhoz mint hozzá (szerintem).

Minden esetre azért azon a jeleneten mikor belehajtott autóval egy másik autóba és mondja, hogy: na ez most jól esett. -azon azért elmosolyodtam. mizus
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptyVas. Jan. 27, 2013 8:36 am

Az Elementary első részének ismétléséből áthallatszott hozzám valamennyi. Elég fura, hogy Sherlock hangja Rajkai Zoltán, aki Moriarty hangja volt a BBC-sorozatban....Nyilván aki nem ennyire vájtfülű, annak fel sem tűnik, de nekem kicsit szürreálisnak hatott. Meg a beszédstílusa is olyan......nem is tudom, túl szelíd. dilis
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Jan. 26, 2013 12:04 pm

Sherlock Fórum írta:
Pedig annyi negatívat olvastam róla,

Én is, meg nem is voltam oda érte. Már megint egy Holmes, egy kicsit sok lett, nekem.

Az óta rájöttem, hogy Holmes hatalmas karakter, akit nem hogy még egyszer, még ezerszer is fel fognak dolgozni, És ezek a feldolgozások még akár jók is lehetnek.

Nekem inkább a többi rész után tetszett meg. Emberibb és van, amit jobban bemutat, mint a BBC Sherlock, csak az a rész még messze van. :) Sajnos leragadtam a 7. résznél, az angollal is, és nem mostanában fogok tovább menni. Lehet, hogy a tévében nézem. gondolkozik Ha kibírom a TV2 ezer évig tartó reklámjait.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Jan. 26, 2013 9:05 am

Pedig annyi negatívat olvastam róla, hogy félve kezdtem, de semmi sem keserített el benne és lekötött. Rajongója lettem. Ez egy izgis Holmes karakter. Nekem legalábbis tetszett.

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 EmptySzomb. Jan. 26, 2013 9:01 am

Sherlock Fórum írta:
Én IMÁDTAM nevető Apunak is tetszett. Tuti, hogy nézni fogjuk.


de jó. mizus Már azt hittem félre siklottam. De jó, hogy tetszett. :) Nem csalódsz. ;)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Elementary  - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Elementary
Vissza az elejére 
3 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: CBS - Elementary-
Ugrás: