Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Elementary

Go down 
+9
tahiti
OneNightInParis
Ysmirson
Lockmes
Watson221b
Trixi
Revati
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Nov. 17, 2012 2:08 pm

Wwwwwwwooooooooooooooooooowwwwwwwwwwwwwww!

Ő Adain Quinn. Nagyon szeretem tőle "A sakál árnyéka" című filmet, ahol partnerei Donald Sutherland és Sir Ben Kingsley. http://www.port.hu/a_sakal_arnyeka_the_assignment/pls/fi/films.film_page?i_film_id=10483

Quinn hiteles színész és vonzó férfi. Mégis úgy érzem kevés olyan klassz filmben szerepelt amire képességei feljogosítanák. Persze tudom sok a színész a világban.

Igazából mikor először olvastam, hogy szerepel az Elementary-ban akkor eldöntöttem, hogy bármit írnak a kritikák én nem fogom leutálni a sorozatot, mert Adain Quinn szerepet kapott benne, és örülök, hogy gondoltak rá.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 9:01 am

Egyébként, ahogy egyre több részt nézek meg, egyre jobban kedvelem ezt a felügyelőt. Gregsont, az Itteni Gregson. Ő eddig a legjobb Holmes felügyelő. Nem buta, akit támogatni kell, de nem is bunkó Sherlockkal, hanem tökéletes a partneri viszony. Holmes a tanácsadó, és ő a felügyelő, aki azért rászól Holmes-ra ha szükséges.

Elementary  - Page 5 Captain_gregson

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 8:24 am

tahiti írta:
nevető Még a wcben is?

nevető Én még azt is kinézem belőle.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 8:12 am

nevető Még a wcben is?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 7:41 am

Nos, megnéztem a 4-5 részt. Az 5. jobban tetszett nevető A 4-et átlagosnak mondanám. Nem is írok semmit - spoiler, meg angolul néztem, és inkább nem fordítanék félre semmit. - de jó lesz. Bár ezekben a részekben valahogy sokkal inkább éreztem azt, hogy csak egy detektívről van szó. (Lehet, hogy nem értettem egy híres utalást, szóval, nem számít.) Aztán, az 5. részben kiderül, hogy Holmes bárhol képes esetet találni.

Spoiler:

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyVas. Nov. 11, 2012 9:51 am

Holmes a környéket pásztázza, Watson pedig a háttérben figyel...

Elementary  - Page 5 Elementario

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyVas. Nov. 11, 2012 2:46 am

mizus Nekem is tetszik.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Nov. 10, 2012 10:58 pm

Waaaaaahhhhhhhhhhhh! Imádom ezt a képet. Olyan dögös: Elmenne egy lemezborítóra is.

Elementary  - Page 5 Tumblr_mc0cwyrlM51rg071vo1_500
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 08, 2012 11:15 am

nevető Hát ez hatalmas volt! Jót nevettem, tökéletes szövegek ezekhez a fura képekhez... Az a szandál, vagy papucs engem is elgondolkoztatott. Az jutott eszembe, hogy komolyan, a legtökéletesebb képeket tették be, akárkik válogatták.... Az ernyős még oké, de a többi... Azok az elkapott pillanatok nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 08, 2012 11:02 am

Valami bűzlik Amerikában,
vagyis "A lócitrom a Baker Street-en" szappanopera:

avagy "Sherlock Holmes és az amerikai lócitrom esete"

Elementary  - Page 5 6103343_spl424015_007

Sherlock kiszáll - a helyszínre - és megérzi a lócitrom szagát.
(Figyeld azt a fintort!)

Elementary  - Page 5 6108181_spl424015_010

Watson - lábán - magas taposószerszámmal már felfegyverkezett ellene.
(Micsoda nő! Micsoda paták! És az a pajkosan lengedező sörény!)

Elementary  - Page 5 1994244_spl424015_020

Háttérben: Az első áldozat aki már kidőlt a lócitromtól.

Elementary  - Page 5 1162373_spl424015_025

A bölcs Watson felkészült. Tudja, hogy az égből is jöhet "az áldás". Biztos látott már repülő lovakat: Unikornis, Én kicsi pónim.

Elementary  - Page 5 8439455_spl424015_022

"Oké apám! Megvagyunk!" - Sherlock megtalálta a lócitromot és begyűjtötte a bizonyítékot.

Olé! A világ megszabadult a pusztító vegyi fegyvertől. Köszönjük Sherlock!
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 9:54 pm

Hm, Holmes magas homlokára nem lehet panasz. nevető Cuki.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 11:27 am


Elementary  - Page 5 Elementaryb

és Holmes...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 11:26 am


Elementary  - Page 5 Cf34cddamentarynews

Watson :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 30, 2012 10:44 am

Na, én ezt még nem láttam, de így éreztem a 3. résznél, a sablon ismerős volt... Így jár az, aki túl sok krimit néz :) De amúgy bírom, bár tényleg nincs benne egyelőre semmi hűha, de a kritikákhoz képest sokkal jobb. A leírások alapján rosszabbra számítottam, és mondjuk úgy, hogy szinte kellemesen csalódtam. Azért szinte, mert a kritikusoknak pár dologban azért igazuk volt, ott nem túloztak.
Vissza az elejére Go down
Ysmirson
Bérgyilkos
Bérgyilkos
Ysmirson


Hozzászólások száma : 217
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Sep. 16.
Kor : 34
Tartózkodási hely : Windhelm

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 30, 2012 10:40 am

Eddig a negyedik rész volt az, ami tetszett is. A többi ilyen meh, elmegy kategória.
Az egyetlen trükk csak az SMS volt...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyHétf. Okt. 29, 2012 8:47 am

Elementary  - Page 5 Elementary-1x02-watson-promo-08_mid

Lucy Liu az Elementaryban.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyVas. Okt. 28, 2012 10:57 am

Szóval, olyan, mint a Mentalista? Ezt sem nézem, szóval nem tudhatom. A vélemények, ahogy néztem nem változtak. Továbbra is átlagosnak tartják, semmi különlegesség, "csak" egy sima nyomozós sorozat, meg hasonlók.

Én már feladtam, már nem várok többet ettől a sorozattól, és így lehet nézni. Ha Holmes-t akarom látni, megnézem a Granadát, vagy a Sherlockot, ha pedig unom magam, megnézem, mit hoztak ki az Elemetaryból.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyVas. Okt. 28, 2012 9:12 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Okt. 27, 2012 5:19 am

Rendben! Eddig próbáltam vigyázni, de most valahogy elfelejtettem... Remélem azért majd ha nézed és bárki aki nem látta, nézi, nem fog ez a rész kevésbé tetszeni. Ha tetszik...
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Okt. 27, 2012 5:17 am

Kedves Eszti!

Kérlek használj spoiler-t! Van aki még nem látta. Köszönöm a megértésed.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Okt. 27, 2012 5:14 am

Megnéztem a 3. részt, egyelőre angolul, de így is jó volt. Nem volt rossz.

Spoiler:



A hozzászólást Esztertoth13 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 27, 2012 5:19 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Okt. 25, 2012 8:08 pm

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Okt. 25, 2012 8:06 pm

Így készült az Elementary, videó, ahol a szereplők és a készítők beszélnek a sorozatról. Angol:

http://comment.blog.hu/2012/08/29/promovideok_delelottre_elementary_es_a_cw_csatornapromoja
Vissza az elejére Go down
tahiti
Cher Rock Holmes rajongó
Cher Rock Holmes rajongó
tahiti


Hozzászólások száma : 3163
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Okt. 25, 2012 10:10 am

Sherlock Fórum írta:
Elementális - az új lakásátalakító show

nevető Már ha van bizalmad a lakásodba beengedni őket. nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzer. Okt. 24, 2012 12:45 am

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 8:09 pm

Hm, hm :) Lesz mit elemzeni :) Hamarosan megnézem a 3. részt is, bár, még nem tudom eldönteni, örüljek-e neki, vagy nem. Mondjuk, lassan hobbivá nő ki, hogy nézem. "Most ráérek, akár meg is nézhetném a következő részt."
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 3:39 pm

A CBS úgy döntött, hogy még több rész érdemel az Elementary:

http://www.sg.hu/cikkek/92914/meg_tobb_tobb_epizodot_kap_a_sherlock_holmes_os_sorozat
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 7:35 am

Íme az Elementary openingje. Nekem kifejezetten tetszett :)


Most, hogy bele gondolok, nem is olyan rossz ezt egyesével nézni :) Egész jól érthető, vagyis Holmes itt is gyorsan beszél, de értem! Legalábbis jobban, mint a másikat, ami tetszik. A Sherlockban a gyorsaság tetszett, most viszont nem hiányolom, sőt jobban tetszik ez a félig gyors Holmes változat. Még ha nélkülöz is minden Holmes-ra jellemző tulajdonságot.

Amit megtartott: szereti a munkáját, és a megszállottság megvan. Drogok... ez a fő téma, persze, hogy megvan. Jó megfigyelő, és hegedül is. Ami nincs meg benne az a Holmes-ra jellemző elegancia, ami igaz a lakásukra is, és igazából csak egy tanácsadó. De nem mondja, hogy ő találta fel a munkát.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 7:33 am

Megnéztem a 2. részt és határozottan jobb lett mizus Az alap dolgok persze nem változtak, de a történet sokkal jobb volt, és a végén a hegedű is elő került. Holmes játszott rajta.

Holmes ugye elhagyta Londont, és drogfüggő is lett, és ennek a rejtélye kezd körvonalazódni. Az, miért is hagyta ott Watson a sebészetet, lassan lassan bontakozik ki. A konkrét okát már az első részben megtudjuk, Holmes bele gázol Watson érzelmeibe, ahogy az arcába vágja, de valami még van mögötte.

Elő került a padlás szoba elmélet is, az agy egy padlás, ahová Holmes csak a hasznos tényeket teszi be, és egy jó ki szemléltetést is tartott, italokkal, hogy hogyan is működik ez a padlás. Itt jobban tetszett, mint a Sherlockban, az a mutogatás valahogy nem jött be, de ez tetszett.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 1:44 am

Sherlock Fórum írta:
Lassan örülhetünk, ha nem hordóban lakik mint egykor a Mycroft-ot klubalapításra ihlető Diogenes. Kinézetre néha Robert Downey is egy csövesre hajazott.

nevető A hordót megnézném.

Hát, igen, ezért is bírom jobban Robert D. Jr.-t Tony Starkként... Csak Holmes-hoz hozzá tartozott az elegancia, ezt valahogy elhagyják. Benedict nem :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:55 am

Sok filmadaptációban igen igényes Sherlock Holmes lakhelye, de persze Johnny Lee Miller nyomozója egy olyan kort fogott ki amikor nagy gazdasági válság van. Lassan örülhetünk, ha nem hordóban lakik mint egykor a Mycroft-ot klubalapításra ihlető Diogenes. Kinézetre néha Robert Downey is egy csövesre hajazott.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:48 am

mizus Nekem tetszik.

Az biztos, hogy Holmes sorozatbeli házára ráférne egy átalakítás.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:46 am

Bocsi, de megláttam a képed és annyira ez a feeling ugrott be. És miért ne? Azt írtad Holmes szerint a ronda lakás csak ideiglenes. Biztos Watson betölti Feng Shui-s dolgokkal.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:45 am

Sherlock Fórum írta:
Elementális - az új lakásátalakító show

nevető
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:41 am

Esztertoth13 írta:

Elementary  - Page 5 EmXGI

Elementális - az új lakásátalakító show

Design: Johnny Lee Miller

Feng shui: Lucy Liu

Praktikus könyvhasználat és könnyed kikapcsolódás: Itt könyv könyvön nem marad.

Elementary  - Page 5 Johnnyleemillerlucyliue
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:38 am

Elementary  - Page 5 Tumblr_m7z2xpyX4J1qgw12so1_500

Még több érdekesség és kép:itt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:35 am


Elementary  - Page 5 EmXGI
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyKedd Okt. 23, 2012 12:34 am

Első találkozás:

Elementary  - Page 5 1350262487-2080892004_m

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Okt. 20, 2012 9:04 pm

Nos, ezzel tökéletesen egyet értek. :)

Szerintem Watsonnal szerintem minden rendben volt. Épp ez, hogy nem okosabb mint Holmes, csak épp sokkal jobban egy szinten állnak. Watson véletlenül jött rá a megoldásra, De Holmes kerekítette ki, ő adott értelmet a felfedezésének. Szerintem nem volt rossz Watson, meg én amúgy is bírom Lucy Liut.

Holmes-sal már több problémám volt, amit úgy nem értettem. Sokat elhagytak, ami Holmes-t jellemezte, de azért voltak pillanatai :) Ami úgy megnevettetett.... Tényleg nem lövöm le a poént.

Semmiképp se olyan rossz, mint azt pár kritikus írta. Engem nem emlékeztet Monkra, se másra. Talán egy kicsit gyenge a sztori, de attól még nem rossz. Azt hittem ez a "Watson oldja meg" dolog látványosabb lesz, de nem. Így az egész a véletlen műve. Szerintem a kritikusok túloztak e téren. És az egyik felügyelővel egész jó a viszonya, a másik még furán néz rá :)

Ha pedig nem zavar, felirat már van hozzá, sőt a 2. részhez is. El is tudom küldeni, amit találtam, én felirattal néztem.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Okt. 20, 2012 12:32 pm

Szia Eszti!

Örülök ha tetszett a könyv, bizony vannak benne érdekes dolgok. (Én most egy másik FBI ügynök sorozatgyilkosokról szóló könyvét falom.) Sajnos az Elementary-ra nekem még várnom kell, mert nem vagyok annyira jó angolos, hogy az eredeti nyelven értsem. Némileg barátkoznom kellett a gondolattal, hogy Watson nővé vált, de tudom odaszólt a BBC, meg végülis más sorozatokban bejött a férfi-nő páros és Conan Doyle könyveiben is némileg védelmező szerepe van Watsonnak, álmodozóbb is, mint Holmes. Így ha már kell nemet cserélni inkább ő legyen nő, mint Sherlock. Irene Adler már lett hidegvérű gyilkos vagy leszbikus dominatrix, Mycroft mindenkit magasról lenéző homoszexuális, Moriarty nyafogó homi, Sherlock is volt már kiforgatva az egyéb adaptációkban. Hát, egy-két feldolgozáson kívül ahol Watson visszataszítóan gusztustalan bunkó lett az ő figuráját még viszonylag megkímélték a forgatókönyvírók - sejthettem, hogy ez nem maradhat örökké így... Csak azt nem értem Conan Doyle szerzői jogai ilyenkor hova tűnnek? Bárki odaírhatja a filmjére, hogy Sir Arthur Conan Doyle figurái alapján készítette a művet és aztán azt kutyul a szereplőkkel, történettel amit akar. Ha én Mickey Egérrel jelentetnék meg kifestőkönyvet, hiába én rajzoltam az egér körvonalait teljes joggal megorrolhat rám a Disney, hogy milyen jogon használom az ő szellemi termékét, a névjegyévé vált figurát. Másrészt Sherlock Holmes nemzeti kincs lett az angoloknál, de ez sincs nagyon sokszor tiszteletben tartva... Igaz I. Erzsébet királynőről is vannak elég rémes mozik. Külön kedvencem mikor kreatív fantáziájú alkotóknak sikerül meghamisítani még komoly történelmi tényeket is. A legnagyobb videómegosztón lehet az iszlám vallást gyalázó film, nem veszik le. Az, hogy több ország iszlám hívőit sérti: Kit érdekel? Sajnos már ide jutottunk: A botránykeltés, az agresszív profitszerzés a lényeg. Minden kiken gázolnak át közben... Múltkor megtudtam, hogy Celine Dion énekesnő életéről készült egy film. Celine Dion még él és nem járult hozzá. Azért tiltakozott, mert sok dolgot átírtak, kiszíneztek és máshogy mutattak be, mint vele az életben megtörtént. Lazán meghamisították az életét. (Egyszer megnéztem a filmet, de számomra elég unalmas volt. Biztos az én hibám, a romantikus filmek nekem nem jönnek be.) Egy világhírű énekesnő, akinek férje se senki, van vagyonuk, az ő életüket mutogatják és képtelenek voltak megakadályozni a mozi elkészültét. Igaz az alkotók a végén feltűntették, hogy Celine nem járult hozzá. Nagy vigasz. Hát hol vannak ilyenkor a személyiségi jogok? Kicsit olyan ez meg a szerzői jog amit elég tágan értelmeznek. Sajnos manapság azt is megtanultuk a bűnöző aki gyilkolt az "K. úr", az arcát se mutatják mert így a jogai, meg úgy a jogai, csak az áldozatnak nincsenek más és soha nem is voltak jogai... Nos, Conan Doyle és neves figurái is ilyen áldozatok.

Azzal, hogy Watson nő lesz megbékéltem, a sorozatot meg várom. Olvastam róla jót és rosszat, de azt is tudom az emberek ízlése nem egyforma.

Watson már volt okosabb Holmes-nál a "Sherlock és én" című paródiában. Nagyon klassz film, frenetikusan szenzációs színészekkel (Michael Caine, Ben Kingsley). Igaz a műben Sherlock Holmes egy kitalált figura, akit Watson kérésére egy színész játszik el. - én imádom ezt a vígjátékot, de sajnos csak az egyik magyarra fordítása meg szinkronja lett találó.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Okt. 20, 2012 7:20 am

Még annyit, hogy hasznát vehettem a Testbeszédes könyvnek, mert bár film, itt is ezt kellett játszania, a nyugtató mozdulat, ami jelzi, hogy valaki nem teljesen őszinte. Nem 100%-os a jelzés, de Holmes is említette nem egyszer a nonverbális jeleket, ami azt jelzi, hogy azokat figyeli meg. Még mondta is Watsonnak, hogy van róla könyv, van egy könyv, olvassa el.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzomb. Okt. 20, 2012 7:14 am

Megnéztem az első részt... Hát, az eleje, a rész, mikor Holmes és Watson találkoznak, nem tetszett annyira, de az igen, hogy elő került a méz, méhészkedés...Amúgy, nem is vártam tőle többet ennél. De azért nem olyan elborzasztó, mint amilyennek hittem. Az, hogy Watson oldja meg az esetet, még ez az állítás is sántít, mert csak rávezeti a megoldásra Holmes-t.

Amit persze észre is vehetett volna... Van, aminek nem láttam értelmét, de végül is, olyan volt mint a Benedict féle Holmes. Bunkó, és unalomból fura dolgokat csináló. És azért hasonlítottam hozzá, mert a többi általam ismert Holmes nem volt bunkó. (Gondolok itt Jeremyre.) Bár, legtöbbször csak nagyon udvariatlan és magának valónak tűnt.

Az viszont nem tetszik, hogy egy lepukkant házban laknak, bár Holmes állítása szerint ez csak ideiglenes... Lehet, hogy később költöztek, csak a pilot miatt, ha megnéztem a 2. részt, megtudom.

Aki szereti a krimiket, annak tetszeni fog, de azért nem Holmes. Csak a nevek. Mert pl az, hogy csak olyan esetet vállal, ami érdekes, az itt nem áll fent. A megoldás érdekes volt, tényleg az fura, hogy Holmes nem vette észre, de talán mert el volt foglalva. Mondom, némelyik dolog egyáltalán nem illett Holmes-hoz. Nem akarom "lelőni a poént" de pl. az örömlány (gondoltam, ezt a szót használhatom, úgyis tudjuk, miről van szó.) aki távozik, és a magyarázat... És a következtetései gyorsak, nem mindig érthetőek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Okt. 18, 2012 7:57 am

Úgy tudom, mindkettőt lehúztak. Első évadból szerintem is az volt a leggyengébb, és a kritikusok szerint is. A 2.-ból meg a Sátán kutyája... Valamiért mindig a középső epizódokat húzták le, azok lettek gyengébbek.

Én mindig úgy vagyok a Sherlockkal, hogy többször is meg kell néznem, mert elsőre nem igazán tiszta, de van, amit máig zavarosnak tartok.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Okt. 18, 2012 7:53 am

Bennem A Sátán kutyája c. részből maradt meg nagyon ez a mondat. Remek az a jelenet a kandalló előtt.

Amúgy ez az epizód kapta talán a legrosszabb kritikát. Pedig nekem tetszett, szerintem A vak bankár volt a leggyengébb.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyCsüt. Okt. 18, 2012 7:37 am

Kicsit késve, de egy másik tariler:

https://www.youtube.com/watch?v=E8i7q0nsrzQ

Azért a nem találgatok, hanem megfigyelek része engem nagyon is a BBC Sherlockra emlékeztet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzer. Okt. 17, 2012 8:35 am

Revati írta:
Vagy az is lehet, Eszti, hogy kijön egy olyan verzió, amiben Watson a zseni, és Holmes csak fedősztorinak kell neki... mizus

Jó ötlet. kacsintó A Génrejtek című sorozatban elsütötték ezt a poént. Ott szerepelt egy ideig Dr. Watson, aki állította, hogy Holmes-t róla mintázták, és megengedte Doyle-nak, hogy Holmes legyen a zseni :D Csak pár részét láttam a sorozatnak, de már ezért megérné újra nézni :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzer. Okt. 17, 2012 8:04 am

Vagy az is lehet, Eszti, hogy kijön egy olyan verzió, amiben Watson a zseni, és Holmes csak fedősztorinak kell neki... mizus
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptySzer. Okt. 17, 2012 7:53 am

"Sherlock Holmes sokadvirágzását éli manapság."

Itt a lényeg :) Ennyi Sherlock Holmes se szaladgált sűrűn :) Mondjuk, ennek én csak örülök :) Most a Női Watson után, nem tudom, mit tudnak még újítani, a végén Sherlock lesz a nő :)
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: hír   Elementary  - Page 5 EmptySzer. Okt. 17, 2012 6:41 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 EmptyVas. Okt. 14, 2012 3:59 am

Videó előzetes:

http://indavideo.hu/video/Elementary_elozetes_-_Nehany_kritika

A szóról magáról eszembe jutott a gimnáziumi angol könyvünk, a Headway, annak is az első része, az Elemetary :) Ugye, a kezdetek mizus

Elementary  - Page 5 Headway-elementary-the-3rd-edition-student-book-slika-7274727
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Elementary  - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Elementary
Vissza az elejére 
5 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: CBS - Elementary-
Ugrás: