Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Elementary

Go down 
+9
tahiti
OneNightInParis
Ysmirson
Lockmes
Watson221b
Trixi
Revati
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 31, 2012 4:34 am

Nahát, érdekes...

Mindegy, én azért örülök, hogy tiszteletben tartják az eredeti kapcsolatot.

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 31, 2012 3:34 am

Ja, ha jól tudom: Watson valami felügyelő, mondhatni "szárazdajka" lesz Holmes felett. mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 31, 2012 3:30 am

Egy cikk, az AXN.-huról:

http://hu.axn.com/news/lesz-szex-vagy-nem-lesz-szex

"A hamarosan érkező új Sherlock-verzió producer elárulja, mire számítsunk..."


Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk, képpel, videóval   Elementary  - Page 7 EmptyHétf. Júl. 30, 2012 2:17 am

Vissza az elejére Go down
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Júl. 25, 2012 4:15 pm

Szióka-dióka!

Eljutott hozzám, hogy Watson amolyan dada lesz Sherlock felett? Szerintetek igaz ez? Ugye nem bölcsiből hozza el Sherlockot?

Trixi
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Júl. 18, 2012 3:33 am

Elementary  - Page 7 Tumblr_m4lxl0jAo81qbkg3oo1_r1_250 Elementary  - Page 7 Tumblr_m4lxl0jAo81qbkg3oo2_r1_250
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk, képpel, videóval   Elementary  - Page 7 EmptyVas. Júl. 15, 2012 7:18 am

A legújabb, amerikai Sherlock Holmes történetéről szóló krimisorozat sztárjai is képviseltették magukat a San Diegó-i Conevention Center 20-as termében, ahol levetítették az érdeklődőknek a széria első részét is...

Tovább itt, képek és videó is:
http://sorozatplanet.web4.hu/cikk/comiccon-2012-elementary-panel

Vissza az elejére Go down
Watson221b

Watson221b


Hozzászólások száma : 7
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:35 am

Hé! Ilyet nem mondtam. értetlen

Küldtem privit. Most távozok. Majd még jövök. Kellemes délutánt!
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:32 am

Elementary  - Page 7 Purpleshirt

- Sherlock Te nagy Milka csoki. Hami. pc
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Watson221b

Watson221b


Hozzászólások száma : 7
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:29 am

nevető Igen, a Milka csokiért mindenki rajong. Nyilván Sherlock is. It's elementary.

[Mennek az ikonok. köszi ]
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:26 am

Szia Watson!

Vagy Milka csoki rajongó. mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Watson221b

Watson221b


Hozzászólások száma : 7
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:24 am

helló


nevető Sherlock mint Vasas rajongó? Hát ez kész. Kidőltem. köszi
És a BBC Sherlock a lila sállal UTE fan?

rágó

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Júl. 10, 2012 12:20 am

Elementary  - Page 7 Tumblrm1ka97kieh1rso8mu

- Sajnos nem nyert a Vasas. Hiába vettem fel a drukker sálat.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 3:05 am

Elementary  - Page 7 Tumblrm1cpt9yb1n1rqmfcp
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 3:05 am


Elementary  - Page 7 Tumblrm1ka97kieh1rso8mu
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 3:04 am



Elementary  - Page 7 Tumblrm1ka97kieh1rso8mu

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 3:00 am

Kép és infó az Elementaryról:

http://joan-watson.tumblr.com/page/2

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Júl. 07, 2012 2:59 am

Elementary  - Page 7 Elementary320w

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Júl. 04, 2012 1:47 am

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Jún. 30, 2012 2:28 am

Elementary  - Page 7 Elementary

Talán így lehetne fordítani:

Erőszakos, impulzív, pergős és véresen briliáns.

(Bocs az angolom nem jó. A fordítógép egy helyen illékonyat jelzett, abból lett a pergős.)
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyVas. Jún. 24, 2012 8:13 am

Ha a viktoriánus korban játszódna talán ilyen lenne Johnny Lee Miller Sherlock Holmes-a:

Elementary  - Page 7 Mr-knightley-jonny-lee-miller-listens-to-emma-at-the-coles-party1
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Lockmes

Lockmes


Hozzászólások száma : 19
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 09.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyPént. Jún. 22, 2012 4:38 am

A tökegyszerű kifejezést ajánlom. Még nem káromkodás viszont már van benne tök.

Lucy Liu szépséges.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Jún. 20, 2012 9:50 am

Szia Watson!

Pofonegyszerű? Ez jó, mert elég ütős cím. Sőt, a Sherlock rajongók már ismerik. Tehát zúzna.

De bevallom amilyen durvára fordítanak néha, félek egy szaftos káromkodás lesz a cím. Hisz az is egyértelmű meg egyszerű, plussz "a könnyen megjegyezhető legyen" követelménynek is megfelel.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Watson221b

Watson221b


Hozzászólások száma : 7
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 05.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Jún. 20, 2012 9:42 am

Good night!

Az én javaslatom a pofonegyszerű.

Elementary  - Page 7 Tumblr_lftxp7ACki1qc5u6d

Üdv: W
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Jún. 20, 2012 8:59 am

SherlockFórum írta:
És támogathatná a villamos művek, mert: 1 ért ELMŰ mizus

nevető

Hm, én el tudom képzelni, hogy nem fordítják le... De amúgy igazad van Revati, néha tényleg elég "érdekes" címek keletkeznek :) Mondjuk néha tisztelem őket, mert lövésem se lenne, mit írni, de megoldják. A LIFE című sorozatot Életfogytig Zsarunak fordították, amit el lehet fogadni, amúgy is, ki nézné úgy, hogy élet? Azért kíváncsian várom az Elementary magyar címét :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Jún. 20, 2012 7:04 am

Egyértelmű nevető ezt a jelentését elfelejtettem beírni.

És támogathatná a villamos művek, mert: 1 ért ELMŰ mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Jún. 20, 2012 6:57 am

Vajon milyen magyar címe lesz a sorozatnak? Lehet, hogy a kifejezést fogják "magyarítani"?

Némely sorozatnak elképesztően blőd magyar címe van.... szomorú
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzer. Jún. 20, 2012 5:04 am

Bevallom, ezt a szót sose fogom megjegyezni. Tudom, mit jelent, de az a fajta szó, amit az ember ezerszer hall, mégsem jegyzi meg a jelentését... Számomra ilyen. Vannak idegen nyelvekben, mindegy, hogy angol, vagy német, olyan szavak, amelyekre ránézek, és tudom hogy már láttam, azt is tudom, hogy tudnom kéne a jelentését, de nem ugrik be... Az elementary az egyik. A szót magát tudom, de a jelentés késve érkezik :)

Amúgy nagyon jól hangzik ez a szó, én is Holmes-szal társítom, az Elementary, mármint a sorozat után pedig még többen fogják a nagy detektívhez kötni.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 19, 2012 8:37 pm

Az Elementary szó története:


Az elementary szót, aminek jelentése magyarul nyilvánvaló, alapvető, elemi vagy kézenfekvő, esetleg pontosan igazából nem mondta olyan gyakran Sherlock Holmes, azt hiszem egyszer használta A Nyomorék című novellában. Később azonban a filmvásznon Holmes szavajárása lett "Elementary, my dear Watson" azaz "Nyilvánvaló kedves Watson-om" kifejezés.

Meg kell jegyezni, hogy a Jeremy Brett féle Granada sorozat, bár kétségtelenül mai napig a leghűebb feldolgozása Doyle alkotásainak, változtatott a mű egyes elemein, és a bibliai idézet említése után Watson (David Burke) mondja Holmes-nak ezt a kifejezést: "Elementary, my dear Holmes".

A filmipar hatására az elementary szó nagyon összenőtt a nyomozó személyével. Nem csak filmeken, meg a detektívről készített termékeken jelent meg, vagy a CBS új sorozatának lesz a címe, hanem Carlo Imperato "Stay away from Moriarty" című számában is szerepel.



Amíg ezt írtam felmerült bennem egy gondolat egy új Sherlock Holmes rovattal kapcsolatban, de majd a szerkesztői megbeszélésen felvetem.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: blog   Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Jún. 16, 2012 11:01 pm


Gondolatok, promoval - Meet Holmes and Watson:

http://megneztem.blog.hu/2012/06/16/elementary


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 12, 2012 10:11 pm

Trixi írta:
Ez ilyen szakállas Sherlock, vagy a muki csak a próbákra nem borotválkozott?

Szerintem ilyen marad :)
Vissza az elejére Go down
Trixi

Trixi


Hozzászólások száma : 88
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. May. 29.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 12, 2012 3:38 pm

TV2? Akkor ezt legalább láthatom. öööööö... Ez ilyen szakállas Sherlock, vagy a muki csak a próbákra nem borotválkozott?
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Blog   Elementary  - Page 7 EmptyHétf. Jún. 11, 2012 9:06 am


Koppintás fóbia, a Sherlock és az Elementry kapcsán:

http://freeze.nolblog.hu/archives/2012/06/08/Sherlock_es_a_koppintas-fobia/
Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk   Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Jún. 09, 2012 12:59 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 7:40 am

Revati írta:
Ne haragudj, Eszti, ha úgy tűnik, hogy téged dorongollak le, ez nem állt szándékomban! Általánosságban mondtam véleményt a túl negatív hozzáállásról. Még egyszer bocs, ha félreérthető volt. sír

Ez eszembe se jutott kacsintó Hadilábon állok ezzel a sorozattal, egyszerűen nem tudom már mit gondoljak róla.... Majd eldöntöm az első rész után.

Elnézést, ha úgy tűnt, magamra vettem, nem, csak én sem szeretem azt, aki elítél látatlanul valamit. Én nem ítélem el, csak ellenérzéseim vannak, leírtam már mi nem tetszett.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 7:14 am

Ne haragudj, Eszti, ha úgy tűnik, hogy téged dorongollak le, ez nem állt szándékomban! Általánosságban mondtam véleményt a túl negatív hozzáállásról. Még egyszer bocs, ha félreérthető volt. sír
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 9:52 am

Tudom, hogy nem ez az utolsó feldolgozás, és írtam is: Nem írhatom le addig, míg nem láttam.

Ezt sose teszem, sok kedvencem úgy lett kedvenc, hogy előtte majdhogynem utáltam... mert előítélettel voltam a sorozat iránt. Pl. Vámpírnaplók, amit mindenki a már közismert Alkonyathoz hasonlít, Tévesen, és én is tévesem tettem ezt. Az dráma, és igen is, komoly...

Nekem csak túl hamar jött. Egy új dolognak se voltam ellene. A Sherlockot kíváncsian fogadtam, itt viszont már az újdonság varázsa sincs meg, és tényleg van pár jelenet, ami nem adja amit várnék. Majd meglátom, jó lesz végre egy nem sötét hajú magas vékony Holmes-t is megnézni.

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 9:31 am

Nagyon jól összefoglaltad, amit én is gondolok, kedves SherlockFórum!

Nem tudom, miért fáj valakinek, ha születik egy újabb feldolgozás? Az sem tetszik, amikor előre eldöntik egy dologról, hogy az csak rossz lehet. Legalább várják meg az első részt, és utána alkossanak véleményt. Engem nem igazán hozott lázba az Elementary, de úgy vagyok vele, hogy elég nagy a világ ahhoz, hogy létezzen.....
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 9:20 am

Szerintem a BBC és a CBS már eleget tárgyalt (, és talán egy pénzes aktatáska is gazdát cserélt). A CBS tényleg próbált változtatni a dolgokon, elég az, hogy náluk Watson nő lett. Más alkotás lesz, más színészek, más rejtélyek, én legalábbis megpróbálom úgy tekinteni, hogy különálló mű. Úgy veszem észre inkább a Benedict Cumberbatch rajongók érzetét sérti ez az egész, de nem tudom miért, mikor Benedict is azt mondja elfér három Holmes is, másrészt azt senki sem gondolhatta komolyan, hogy több Sherlock Holmes filmsorozat nem fog megjelenni a Cumberbatch féle verzió után. Tudom jó néhány Jeremy Brett rajongónak meg Cumberbatch sikere nem esett jól, pedig teljesen más filmekben tűnt fel a két színész, és Brett káprázatos alakítása nem lesz kisebb Benedict sikerétől. Hasonló problémák, de szerintem kár ebből gondot csinálni. Reményeim szerint a kutyáját sem szereti kevésbé attól az ember, hogy hazavisz egy aranyhalat.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 9:04 am

SherlockFórum írta:
Gattiss-ék abban voltak jók, hogy ők tudták igazán a mai világ környezetébe ültetni a viktoriánus korabeli nyomozót. Tehát nem az ötlet az övék, hanem a gyakorlati megvalósítás, a kivitelezés. De ha ezt nem teszik meg megtették volna mások.

Igen, erre számítottam. Mindig is tudtam, hogy valaki még biztos fel fogja dolgozni ezt a témát. Most, a Sherlock után is lesznek még, csak túl hamar jött. Nekem legalábbis.

És nem is tetszik, már a kezdettől fogva, De azért adok neki lehetőséget a bizonyításra. Nem ítélhetem el úgy, hogy nem láttam. Az előzetes alapján se. Majd az első rész alapján döntök :)

SherlockFórum írta:
Guy Ritchie sem tagadta, hogy le akarta fújni a port Sherlock Holmes karakteréről. Filmje a modern Hollywoodi akcióhősként ábrázolta a nagy detektívet.

Nekem bejött :) Ahogy ebben a filmben ábrázolják a harcot, az nekem nagyon tetszik! A végső párbaj is remek lett, és ahogy Holmes eltervezi az ellenség likvidálását... De ez egy másik téma :D Hogy vissza térjek ez eredeti témához: az újdonságok közül is van, ami tetszik. Ez a film se jött be, ez nem Holmes, de most már bírom... Mondjuk ezzel is csak úgy tudtam megbarátkozni, hogy nem igazi Holmes, hanem, hát igen, egy akcióhős.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 8:38 am

A modern Holmes szerintem nem a Moffat-Gatiss páros találmánya. Régebben is voltak modernizáló próbálkozások. Sherlock Holmes és a Baker Street-i vagányok, ahol a gyerekek már görkorcsolyát használtak, már mondhatni egy frissítő jellegű alkotás körvonalait vetette fel, bár még a Doyle által megírt korszakban játszódott. (Irene Adler karaktere itt is ki lett eredeti jelleméből forgatva, akárcsak később a BBC Sherlock sorozatában.) Az ifjú Sherlock Holmes és a félelem piramisa pedig a készítésekor szupernek számító effekteteket használt, igaz a szereplők még itt is a régi miliőben mozogtak. (Ha Harry Potter megjelenésekor került volna piacra talán nagyobb sikere lett volna, mert stílusra úgy vélem némileg hasonlít az ottani varázsvilágra.) Sőt, volt paródia amiben Holmes a modern korba kerül és rácsodálkozik a dolgokra. Ha jól tudom mesefilm is volt ahol Holmes a jövőben nyomoz, olyan modern korszakban, amiről mi is csak még álmodozhatunk. Guy Ritchie sem tagadta, hogy le akarta fújni a port Sherlock Holmes karakteréről. Filmje a modern Hollywoodi akcióhősként ábrázolta a nagy detektívet. Gatiss-ék abban voltak jók, hogy ők tudták igazán a mai világ környezetébe ültetni a viktoriánus korabeli nyomozót. Tehát nem az ötlet az övék, hanem a gyakorlati megvalósítás, a kivitelezés. De ha ezt nem teszik meg megtették volna mások. Ezt nem leszólásból mondom, hiszen kiváló alkotást hoztak létre. De ahogy James Bond is modernizálódik már írója Ian Fleming nélkül, úgy Holmes is változik az aktuális koroknak megfelelően.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 8:13 am

SherlockFórum írta:
Hát, nem tudom a BBC a tiltakozásával már elég nagy reklámot csinált a sorozatnak. Mindenesetre érdekel milyen lesz.

Én adok neki egy esélyt. Nem hiszem, hogy kedvenc lesz, már most vannak gondjaim vele az előzetes alapján. De próbálom félre tenni az ellen érzéseim, és nem úgy menni a sorozat elébe, hogy ez csak rossz lehet. Bár már attól a perctől fogva nem tetszik az ötlet, mikor először hallottam, hogy a CBS is modern Holmes-t akar.

Az előzetes után meg... Sherlock Holmes-t sose unom meg, de valahogy úgy tűnik, mintha a híres mondatokat ismételgetnék, érzelmek nélkül... Mint azt, hogy tanácsadó detektív vagyok, stb, nem tudom, láttam már ezt szebben elő adni... Arra emlékeztet, mikor a Sherlock Holmes filmben elhangzik a bűn Napóleonja jellemzés, hát az se nagyon jött át nekem, de legalább vicces volt :) És az SH filmet azért szeretem.

Ez viszont nem az, Watson elugrik egy hulla láttán? Mikor?

De azért kap egy esélyt.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 6:53 am

Hát, nem tudom a BBC a tiltakozásával már elég nagy reklámot csinált a sorozatnak. Mindenesetre érdekel milyen lesz.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Jún. 05, 2012 6:04 am

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Cikk   Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Jún. 02, 2012 3:32 am

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyPént. Jún. 01, 2012 4:09 pm

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptyKedd Május 29, 2012 7:01 am

Rövid cikk az Elementary és egyéb BBC sorozatokról:

http://comment.blog.hu/2012/05/29/promovideok_delelottre_a_cbs_ujoncai_1
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Május 26, 2012 11:35 pm

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Elementary   Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Május 26, 2012 8:11 pm

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 EmptySzomb. Május 26, 2012 9:44 am

Ülni... ez egyértelmű:

Elementary  - Page 7 Tumblr_m43apl2IwU1rso8muo1_400
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Elementary  - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Elementary
Vissza az elejére 
7 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: CBS - Elementary-
Ugrás: