Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fóruma - Minden ami Sherlock Holmes!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Elementary

Go down 
+9
tahiti
OneNightInParis
Ysmirson
Lockmes
Watson221b
Trixi
Revati
Radix pedis diaboli
Sherlock Fórum
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Elementary   Elementary  - Page 2 EmptyKedd Feb. 26, 2013 7:11 am

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyHétf. Feb. 25, 2013 8:36 am

nevető A meg nem értett zseni póza.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyHétf. Feb. 25, 2013 8:34 am

Elementary  - Page 2 Varv2
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyHétf. Feb. 25, 2013 4:10 am

Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyVas. Feb. 24, 2013 2:12 am

Nekem is. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyVas. Feb. 24, 2013 1:51 am

Tetszik ez a háttér. mizus
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyVas. Feb. 24, 2013 1:43 am

Elementary  - Page 2 Msolat1020840896b

Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyVas. Feb. 24, 2013 1:41 am

Elementary  - Page 2 Elementaryjonnyleemill0

Elementary  - Page 2 93075841


Jól néz ki ez a két kép egymás alatt... nevető De tényleg véletlen volt.
Vissza az elejére Go down
takacsviki0118
Sherlock informátora
Sherlock informátora
takacsviki0118


Hozzászólások száma : 2639
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jul. 02.
Kor : 28

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyVas. Feb. 24, 2013 1:39 am

Elementary  - Page 2 Msolatelementarybymirar

Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyVas. Feb. 24, 2013 12:48 am

Sziasztok!

Sherlock és Watson játékok folytatásai, valamint az előzetesek:

http://tv2.hu/search.php?keyword=Sherlock+%C3%A9s+Watson
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 8:03 am

Igazán nincs mit. kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 8:02 am

Egy aranyos cikk az Elementary (Sherlock és Watson) sorozatról:

http://www.life.hu/szorakozz/20130220-sherlock-es-watson-azaz-az-elementary-cimu-filmsorozatban-johnny-lee.html

Revati: Köszönet a képekért. mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 5:53 am

Elementary  - Page 2 Sh-42

Elementary  - Page 2 Jonny-lee-miller-as-sherlock-holmes-and-aidan-quinn-as-captain-toby-gregson-cbs-elementary-episode-16-details
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 5:50 am

Elementary  - Page 2 Jonny+Lee+Miller+as+Sherlock+Holmes
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzomb. Feb. 23, 2013 5:37 am

Elementary  - Page 2 Jonny+Lee+Miller+as+Sherlock+Holmes+Elementary+The+Red+Team
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 21, 2013 10:39 am

Igen azt is láttam. :) Csak fura volt ott látni. Nekem nem megszokott, de most már ha úgy ülök, vagy állok, hazafelé láthatom őket a buszból. mizus

De amúgy csak azért nem látom, mert nem nézek tévét. Ez az én okosságom, elszakadtam tőle, hogy több időm legyen másra. (tanulás) Este tudok jól koncentrálni, és este mennek a jó filmek, sorozatok, hát így jártam! Viszont az Elementaryt meg fogom nézni, csak nem tévében. :) Egy sorozatot hagytam félbe, és nem ez lesz a második. :)
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 21, 2013 7:30 am

A TV2 múltkor a tv újság hátán is megjelentette a képet. Nyomtatnom kellett hozzá fekete szegélyt, mert kicsit kisebb volt a kép, mint ami a képkeretbe fér, de végül csak sikerült bekereteznem. Szép lett, szeretem. Engem továbbra sem ingatnak meg a lehúzós kritikák, mert én szeretem ezt a sorozatot. Igaz én felvételről nézem meg, így a reklámok nem nagyon zavarnak meg, mert gyorsan tekerünk. Kedvelem a bűntényeket és a karaktereket is. Múltkor írt valaki, hogy utálattal fogadta ezt a feldolgozást, mert a BBC Sherlock másolatát látta benne, de belenézett és ő is úgy véli más, meglepte, de tetszett neki.

Elementary  - Page 2 Elementary-lui-miller-325
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 21, 2013 6:44 am

Ma hazafelé, mikor kinéztem a buszból, és elsuhantunk egy hirdetőtábla mellett, mit láttam? Nagyban: Sherlock és Watson, és egy már ismert promó képet. :) Jó volt viszont látni, bár meglepett, hogy nem valami politikai hirdetés, vagy valami akció az egyik boltban van kiplakátolva. Nem sűrűn látom viszont a sorozatokat, amit nézek a plakátokon, szóval jó volt még ott is látni.

Azért is lepett meg, mert eddig csak a várost elhagyva láttam egy magyar sorozat plakátját, de külföldit még sosem.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 21, 2013 5:06 am

Vissza az elejére Go down
Radix pedis diaboli
Admin
Radix pedis diaboli


Hozzászólások száma : 1429
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Feb. 19.
Kor : 51

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Sherlock vs. Elementary   Elementary  - Page 2 EmptyVas. Feb. 17, 2013 10:50 am

Egy szubjektív összehasolító poszt:

http://szubjektiv.postr.hu/sherlock
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyPént. Feb. 15, 2013 12:45 am

Sherlock Fórum írta:
Gyorsan reagál poénos beszólással, csak benne van emberség és közel se olyan tuskó.

nevető Tényleg nem. Már nem is emlékszek, de ez tetszik nekem is, hogy kedvesebb.

Revati írta:
Sajnos az erőszak, a durvaság manapság jobban eladható, mint az igazán értékes érzelmek. Sosem értettem, hogy tud valaki azon szórakozni meg kikapcsolódni, ahogy másokat halomra gyilkolnak.

Nagy igazság! Ha megnézzük, mi a nagy siker. Én régi módi vagyok. Többre értékelem a jó színészi játékot. Meg én az a fajta vagyok, aki már ezerszer sírt ugyanazon a jeleneten egy sorozatban. Bele élem magam, és átérzem a szereplők helyzetét. Ezért jobban szeretem az olyan történeteket, aminek értelmes mondani valója van, nincs tele káromkodással, stb. Márpedig manapság nehéz ilyet találni. Nem is hittem, hogy találok, de találtam. :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 8:53 am

Sajnos az erőszak, a durvaság manapság jobban eladható, mint az igazán értékes érzelmek. Sosem értettem, hogy tud valaki azon szórakozni meg kikapcsolódni, ahogy másokat halomra gyilkolnak.

Ez amúgy nagyon érdekes, mármint az, hogy ennél a feldolgozásnál is sokan bunkó főhőst vártak - mert akár tetszik, akár nem, a BBC-sorozat esetében ez a helyzet. Igaz, szerethetően bunkó meg mellette hihetetlenül sokrétű személyiség még, de akkor is, a legalapvetőbb tulajdonsága negatív előjelű.De az Elementary Holmes-a emberséges, csakúgy, mint a Granada-sorozaté.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 8:42 am

Megnéztem az Elementary (Sherlock és Watson) negyedik részét. Ez is igazán tetszett, megható mennyi emberség van benne. Rájöttem a sorozatnak nem is az a lüke tévhit a buktatója, hogy egyesek a BBC Sherlock utánzatának hiszik - mert az csacsiság, teljesen más történet, szereplők, értékek. Még csak az sem, hogy van aki Benedict Cumberbatch színészbe "szerelmes", mert nyilván az sem fogja kedvelni ezt a sorozatot. Az Elementary buktatója az, hogy akiben nincs empátia, az érzései sérültek egyszerűen nem is érti a szereplők cselekedeteit, indokait. És sajnos sokan nőttek fel rossz családi körülmények közt, szeretet nélkül. szomorú Az Elementary sajnos nem mindenki szívéhez érhet el, pedig értékes, emberi mondandója van. Ami az előnye az a hátránya is, de én szeretem, hogy ilyen.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 6:41 am

Humorra is hasonlít rá. Gyorsan reagál poénos beszólással, csak benne van emberség és közel se olyan tuskó. Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Ha lesz DVD-n tuti meg fogom venni, mert apám is odavan érte, addig pedig felveszem (az előzetesekkel feliratolt, reklámos) részeket.

mizus
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 4:10 am

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzer. Feb. 13, 2013 5:38 am

Revati írta:
Talán a haj meg a borosta miatt, de valóban rá hasonlít.

Igen, és a kabát, meg ahogy tartja a kezét, mintha egy bot lenne nála. :)
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzer. Feb. 13, 2013 4:34 am

Talán a haj meg a borosta miatt, de valóban rá hasonlít.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzer. Feb. 13, 2013 2:30 am

Egy pillanatig Dr. House-ra emlékeztetett. Ahogy áll, kezében a botjával, persze itt nincs bot, de én azért oda láttam. nevető
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyKedd Feb. 12, 2013 7:04 am

Elementary  - Page 2 Tumblr_mc6go0EvTL1qe7olko3_400
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyPént. Feb. 08, 2013 5:18 am

A 3. rész.

Akkor találkoztál Angussal. nevető Én amúgy voltam olyan elvetemült, hogy kipróbáltam azt a gyakorlatot, amit Watson mutat Holmes-nak. Ami segít ébren maradni. nevető





Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 10:04 am

Megnéztem a harmadik részt is. Jaj, én imádom ezt a sorozatot! Ez a Holmes szerintem király. kacsintó Csak az a sok logó ne lenne film közben.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 7:39 am

nevető Rendben. Használja mindenki egészséggel! kacsintó
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 7:34 am

Revati: "A Niagara-vízesés szépsége nem csökken attól, hogy egyesek beleköpnek."

nevető ez marha nagy, ahogy Holmes mondaná "ezt elraktározzuk és megjegyezzük" nevető
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 7:18 am

Az a baj, hogy sokaknak az anonimitás miatt megnő a szája....Vitatkozni, ellenvéleményt megfogalmazni lehet úgy is, hogy megadjuk a másiknak az őt megillető tiszteletet. Jó lenne, ha ez mindenki számára magától értetődő lenne, bár tudom, hogy ez csak utópia....

Egyik feldolgozás értékéből se von le semmit, ha szidják azok, akiknek nem tetszik. Van erre egy találó mondás, már nem tudom, kitől:

A Niagara-vízesés szépsége nem csökken attól, hogy egyesek beleköpnek.

Más szavakkal: élni és élni hagyni. Csak sajnos manapság ez "nem menő".
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 7:04 am

Revati: Az ilyen "gyűlölködők" nagyon ráérnek. Én ha megnézek valamit és nem tetszik, akkor többet nem foglalkozom vele. Attól másnak nyugodtan lehet a kedvence.

Ha szóba kerül én se tagadom, hogy a Sherlock Holmes és a lángoló város, a Peter Cook féle Sátán Kutyája, meg a D'arcy féle filmek nekem se jöttek be. Ezeknek itt a fórumon is van témája, mégse írok oda naponta gyűlölködést - pedig ha valaki én cenzúrától se tarthatnék ott. Az én véleményem nem változtatna a filmeken, a harag pedig nem jó a testnek. Persze van akinek ilyesmi ("sekély e kéj") kell az indulatai levezetéséhez. Ezért tartunk ott, hogy van sok olvasónk akik nézik a honlapunkat, meg olvassák a fórumot, de mint emailben írják hozzászólni nem szeretnének, mert nem kívánnak előbb-utóbb elvakult rajongókkal vitába bonyolódni. Én ezt is megértem. Sajnos sok fórum viták melegágya, provokátorok játszótere. Szerencsére ezen a Fórumon most már több, mint egy év alatt nem volt vita (leszámítva a játékban Sherlock fiktív vitáit) és hiszem tudunk tenni érte, hogy később se legyen.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 7:02 am

Az ócsárolásról: egyet értek. Elkeveredtem egy Odaátos cikkhez (Supernatural) és alatta sokan írták hogy a Smallville semmi ehhez a sorozathoz képest, stb. (Amihez hasonlították, pedig a két sztori csak annyiban hasonlít szerintem, hogy a tévébe az egyik a másik után jött) Hát, ez úgy szíven ütött, mint fan. szomorú

Tudom, hogy nem tetszhet mindenkinek minden, de nem értem, miért kell a másik kedvencét szidni? A rajongók néha nagyon vakok tudnak lenni a saját sorozatukkal kapcsolatban, és bizony, vannak, akik kíméletlenül és ok nélkül leosztanak minden mást, ami nem a kedvencük.

Ezt sose fogom megérteni. Én is, ha valami nem tetszik, nem nézem. Bieber, nem hallgatom, de nem is szidom, hogy hú milyen béna, stb.
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:53 am

Az nagyon ki tud akasztani, mikor valaki szinte személyes sértésnek veszi, hogy egy általa kedvelt műnek több változata is van. Legyen is, elvégre azért feldolgozás. És mindenkinek szíve joga eldönteni, tetszik-e neki vagy nem. Valamelyik nap pl. padlót fogtam, mert valaki egy sorozatos oldalon olyan minősíthetetlenül osztotta ki a többieket, csak mert más volt a véleményük, hogy csak néztem. Az meg mindennek a teteje, ami az Elementary kapcsán is megtörtént, hogy még épp hogy eldőlt, hogy megcsinálják, és már voltak, akik kígyót-békát kiabáltak rá úgy, hogy egy kocka sem volt leforgatva belőle.... dilis

Az ilyen "gyűlölködők" nagyon ráérnek. Én ha megnézek valamit és nem tetszik, akkor többet nem foglalkozom vele. Attól másnak nyugodtan lehet a kedvence.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:41 am

Másra céloztam Eszti, a második évad után kifúj kapcsán... de mindegy

A Sherlock rajongók mindig mindent összehasonítanak. Van akinek Jeremy Brett a mérce és gyalázatosnak tartja, hogy más feldolgozások is készülnek, pedig sok idő eltelt és Holmes nem eltulajdonítható. Ezek a viták mindig is lesznek, ahogy lehet vitatkozni azon is, hogy Sidney Paget vagy Frederick Dorr Steele a jobb grafikusművész. A tény az, hogy mindketten nagyszerű alkotók voltak. Filmekben is kinek ez tetszik, kinek az. A Holmes világ túl nagy ahhoz, hogy minden szegmense tetsszen mindenkinek. Inkább az az örvendetes, hogy a neki tetsző részeket is megtalálja bárki. Nekem tetszik az Elementary, akinek nem tetszik nem tetszik. Ócsárolni nagyon könnyű, de megnézném a könnyen fújjolók akik ilyen nagy szakértők milyen forgatókönyvet írnának, vagy belegondolnak-e mennyi munka áll egy film elkészítése mögött. Jonny Lee Miller a pénz mellett jó okkal vállalta el ezt a szerepet, a karaktere emberséges. - pedig biztos nem volt könnyű döntés, hiszen Benedict-tel egy színpadon játszik, mégis megértem, hogy bevállalta, (hiszen különleges szerep, egy világhírű színésznő oldalán), és színészként tovább nőtt a szememben.

Revati: Látta már bárki tv-ben vagy nézhette neten vagy megvehette DVD-n. És bármilyen hihetetlen a BBC Sherlock azért nem mindenkinek jön be. A TV2 más sorozatot pótolt az időponttal.

Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:32 am

gondolkozik Én azt nem értem, miért pont szerdára, ugyanúgy 21:30-ra tette a sorozatot a TV2. A Viasat előbb kezdte el adni a Sherlockot, nem igaz, hogy nem tudtak a TV2-nél az időpontról. Azt gondolták vajon, hogy a BBC Sherlockot már úgyis látta, aki akarta? Vagy úgy voltak vele, hogy na, most megmutatjuk - csak ez fordítva is elsülhet.

Ettől függetlenül elég szemét az a Viasat-os promó. Nem hiszem, hogy valaminek a reklámozására az a legjobb módszer, ha ledorongolunk valami mást....
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:22 am

Az összehasonlításokra értettem. Hogy ha bizonyít, hogy igen is képes megállni, akkor már nem fogják a BBC Sherlockhoz hasonlítani.

Nem a hosszra, stb gondoltam. Tényleg nem várok tőle sokat, bár én azért félek, mert nagyon a nézettségre mennek, és volt már CBS sorozatom, amit az évad közben töröltek, mindenféle előjel nélkül, és a csatornában nem bízom, hogy kitart mellette, ha esetleg csökkenne a nézettség.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:20 am

Azt várod a második évad után kifúj... olvastam Eszti... mindegy

Nem kell foglalkoznod vele, mindig lesznek indulatok - elég szomorú, hogy ezeket a média is tovább szítja. Akárhogy telik az idő a tény tény marad, hogy Amerikáé is Holmes, ahogy az oroszok is kiváló sorozatot készítettek belőle. Lehet felületesen ítélkezni egyeseknek (ezt nem rád értem hanem a fanyalgókra), de nem csak egy nemzet kreatív és szerencsére ők is tudtak értékeket adni a Holmes palettához.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:19 am

És ha már reklámok, TV2 reklám. Remélem még nem volt:



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:18 am

Egyébként, külföldi promókbban is túlzásokba esnek, és olyan részeket vágnak össze, ami teljesen félrevezető. Nemrég néztem sorozat promókat, és csak pislogtam. Mert a részben nem úgy volt, sőt, némelyik rész eseményeit totál kiforgatták.

Az a cél, hogy meghozzák az embereket, nem a sztorihűség, vagy akár az, hogy igazuk legyen.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:13 am

Ezzel én nem is foglalkozok már. Egyet akarnak: nézőket nyerni. És az Elementary kénytelen lesz elviselni a BBC árnyékát. HA semmi köze hozzá, akkor is ahhoz fogják hasonlítani, még sokáig. Aztán majd bizonyítja, hogy mire képes, és akkor már elhagyják a Sherlockot.

Lehet, hogy nem is tudom, Watsonra értették ezt a hasonlatot, Lucy L. miatt, vagy nem is tudom. dilis De megnézném azt a reklámot.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 6:02 am

Hm, a Viasat kissé tévedésben van:

- Jonny Lee Miller Sherlockja angol, csak New Yorkban él - ciki ezt nem tudni... A főszereplő színész is angol
- A BBC Sherlockot ők már nem fogják adni amikor az Elementary még menni fog - eleve több részre tervezték
- Watson nem lett volna nő, ha a BBC nem kekeckedik - nő lett és egész kellemes karakter - És a BBC Sherlock is eléggé kifordította Conan Doyle karakterét ha őszinték akarunk lenni. (Irene Adler, Moriarty)

A nagy angolságról meg annyit, hogy céloztam rá, de újra kifejtem Amerika is magának érzi Sherlock Holmes alakját:

1, Conan Doyle-t óriási szeretettel fogadták Holmes miatt Amerikában - pedig a spiritualizmusról ment előadást tartani az író
2, Történelmük, nyelvük alapján is két rokon nemzetségről beszélünk
3, A Conan Doyle nyomozóról szóló műveinek vannak Amerikai szálai - ahogy erre Jeremy Black professzor is célzott az előadásában:
http://sherlock-sorozat.hu/sherlock-holmes-eloadas.php
4, Az első híres Holmes színész amerikai volt: William Gillette
- őt Doyle is kedvelte és engedte, hogy a Gillette által írt történetek is színpadra kerüljenek (Holmes így nősült meg William színdarabjában) - sőt, Doyle szerint Gillette tökéletes Sherlock Holmes volt, valamint barátság fűzte őket össze
5, Amerika több híres Sherlock Holmes illusztrátort adott a világnak (Robert Fawcett, Frederic Dorr Steele). Ezek a művészek a Collier's Magazinban publikáltak, ahol több Holmes történet folytatása jelent meg, többek közt Doyle leszármazottjának tollából
6, A világ legnagyobb Sherlock Holmes gyűjteménye Amerikában van
7, ott is vannak Sherlock Holmes klubok, események - idén augusztusban is tartanak egy nagy konferenciát
8, Amerikában is több cég foglalkozott/foglalkozik Sherlock Holmes termékek készítésével, forgalmazásával
9, Az Elementary előtt is több amerikai film foglalkozott a nagyszerű nyomozóval

Sherlock Holmes nem XY kizárólagos tulajdona. A BBC Sherlock előtt is rengeteget foglalkoztak vele, ezért lett a világirodalom, a színház és filmtörténelem leggyakrabban megjelenő alakja. Szóval biztosra vehetjük, hogy az Elementary után is fognak még új csapatok (írók, filmesek) foglalkozni Holmes alakjával.

Nem muszáj elfogadni, hogy az amerikaiak is szeretik, és nekik ugyanolyan nemzeti büszkeségük, mint az angoloknak. Lehet ezen vitatkozni, de ez olyan mintha a Petrovics családról vitatkoznánk. Nekünk Petőfi a legnagyobb magyarok közt van, mindegy milyen vér csörgedezett az ereiben, a szíve magyar volt, akárcsak a cselekedetei. Amerika is tett sokat a Holmes kultúráért, így számukra Sherlock az ő figurájuk is.



A hozzászólást Sherlock Fórum összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 02, 2013 5:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 4:54 am

Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzer. Feb. 06, 2013 6:04 am

Hogy mik vannak! Most hallottam egy Viasat3-as promót a mai Sherlock-hoz, ami elég rendesen összekeni sz..ral a TV2 Elementary-ját...Hiába kerestem a neten, nem találtam, de van benne ilyen:

Miért érdemes a Viasat3-at választani, ha Sherlock-ról van szó?
- mindketten angolok
- Watson nem nő


Van még valami, és a vége ez: mert a három több, mint a kettő.

Hiába, a nézettségért küzdeni kell... gondolkozik
Vissza az elejére Go down
Revati
Watson segítője
Watson segítője
Revati


Hozzászólások száma : 6002
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Mar. 16.
Kor : 45

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptySzer. Feb. 06, 2013 4:31 am

A 14. rész kritikája:

http://www.sorozatjunkie.hu/2013/02/05/elementary-1x14-the-deductionist-irta-lacrosse/


(Ezt a részt adták a Super Bowl után, állítólag akkor rengetegen maradnak tévézni.)


A hozzászólást Revati összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 06, 2013 6:57 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyKedd Feb. 05, 2013 6:27 am

Ez az ami nekem nagyon bejött. Sokkal jobban mint a mutogatás a BBC-ben.
Vissza az elejére Go down
Sherlock Fórum
Admin
Sherlock Fórum


Hozzászólások száma : 1913
A Fórumhoz csatlakozott : 2012. Jan. 26.

Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 12:17 pm

Már nagyon várom a csütörtököt. Szerdán felvesszük és csütörtökön tudom megnézni apussal. Tudom sokaknak nem jön be a sorozat, de nekünk tetszik.

kacsintó

Közben megtaláltam a szobás hasonlat poharas illusztrációját:


Elementary  - Page 2 Tumblr_mdmzcgUyuR1qa7pfco1_r2_500

A pohár az agyad, az olaj a hasznos információk, a víz a haszontalan dolgok.





Vissza az elejére Go down
https://sherlockholmes.forum.st
Ajánlott tartalom





Elementary  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementary    Elementary  - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Elementary
Vissza az elejére 
2 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Sherlock Fórum, Sherlock Holmes Fórum, sherlockholmes.forum.st :: CBS - Elementary-
Ugrás: